Střípky

Dalcor
25.2.2007 17:26
Už několikrát tu bylo zmíněno téma užívání, případně i barvení figurek. Pokusím se vám, milí čtenáři, dát alespoň nějaké základní informace o tom, co k barvení figurek budete potřebovat a jaké jsou některé základní postupy, případně některé věci, které přímo dělám pro barvení figurek.
Autorská citace #61
18.4.2015 13:31 - ShadoWWW
Na těch figurkách je vidět, že detaily ještě zdaleka nedosahují takové přesnosti jako profi figurky. Nicméně trend je jasný. V budoucnu si většinu figurek budou hráči tisknout doma sami. Jsem zvědavý, jak se přizpůsobí současní výrobci. Jestli budou vyrábět už jen pro fajnšmekry za prémiovou cenu, nebo změní svůj byznys na prodej podkladů pro tisk (3d výkresů), případně kombinaci obojího.
Autorská citace #62
18.4.2015 13:55 - sirien
ShadoWWW píše:
sem zvědavý, jak se přizpůsobí současní výrobci.

Budou prodávat kov nebo plast s prémiovým barvením (zdaleka ne každého baví se s tím patlat sám)
Autorská citace #63
18.4.2015 21:01 - Jerson
3D tiskárny z kovu už existují taky a výsledný výrobek snese normální strojní obrábění.
Autorská citace #64
11.2.2016 10:01 - ShadoWWW
Fat Dragon Games začal prodávat podklady pro 3D tisk v rámci svého pojektu DRAGONLOCK. Zatím jsou k dispozici jeskyně a figurky ještěrců.
Autorská citace #65
12.2.2016 00:08 - Malabar
Modely od Fat Dragona vypadaji hezky. Na internetu se daji najit ale i modely volne zdarma dostupne. S takovyma si prave ted trochu hraju a tisknu je na tiskarne.

Jako ukazku muzu nadhodit nabarvene dvere:



Mam ale uz i dalsi modely (schodiste, steny, ...) zatim ale jeste nenabarvene. V planu mam ale vitisknout si komplet modularni dungeon :)
Autorská citace #66
12.2.2016 00:43 - Jerson
To je papír?
Autorská citace #67
12.2.2016 05:05 - ShadoWWW
Jerson: Ne, to je výstup z 3D tiskárny.
Autorská citace #68
12.2.2016 08:27 - Jerson
Já si říkal, že to bude něco takového. 3D tiskárnu ale doma ještě nemám. I když jsem zjistil, že pro mé technické betonové lokace mi bude stačit slušná zásoba Lega.
Autorská citace #69
12.2.2016 08:49 - ShadoWWW
Já taky ne. Je to spíš hudba budoucnosti. Ale v Brně na Kounicově 26 už jedna firma, co nabízí 3D tisk pro veřejnost. Hodina tisku tam stojí 150 Kč a na ISIC je sleva 20%. Takže tam je možné přijít s tím plánem a vytisknout si ho. Osobně jsem to ale ještě nezkoušel.
Autorská citace #70
12.2.2016 09:03 - PetiQ
Malabar:Docela by mě zajímalo, jak to je s výrobní cenou u tohoto konkrétního kousku?
Autorská citace #71
12.2.2016 20:56 - Malabar
Jerson: Ne, je to plast, který je výstupem 3D tiskárny :) Najdou se i free modely pro nefantasy hraní, např. scifi či military. Dá se toho najít docela dost. Tady ukázky (netiskl jsem):






Já tiskárnu mám (nevydržel jsem to a koupil jí :) a klidně vám nějaký 3D Tiles vytisknu. A rozhodně to nebude za 150kč/h :) Ono třeba ty 3D Tiles dveře co jsem nahazoval výše jsou na tom cašově třeba na 6h čož i se slevou by bylo i přez 600Kč a to je dost bych řek. Dá se tedy časově jít i na mnohem menší časy, ale kvalita podle toho odpovídá. Myslím, že se mnou se můžete dohodnout na lepší ceny :)

Tady jestě ukázky co za free modely 3D Tiles jsem tisknul:





(ne všecny obrázky jsou přímo moje, já jestě vše nenabarvil)

PetiQ: S výrobní cenou to není tak snadné říct. Záleží co so do ní budeš vše počítat. Ale abych řekl nějaké konkrétní čísla tak budeme ignorovat investici do tiskárny (nejdraží je koupě), dále nebudu počítat cenu za práci (příprava před tiskem, popř. práce po tisku, nějaký začístění), nebudu počítat know-how jak to vytisknout (naučit se tisknout je dost pokus/omyl záležitost a docela to vyžaduje bádání, není to jestě uplně on/off záležistot), a nakonec nebudu počtat cenu za samotný model, protože tuten konkrétní je na netu k dostání zdarma. Budu tedy počítat materiál (plast, a popř nějaký mazání) a elektřinu (zde mám výhodu že moje tiskárna moc nežere). A dostáváme se cca na 15-20kč bych řekl. Doba tisku je cca 6h myslim (tisk je na největší detaily).
Autorská citace #72
12.2.2016 21:31 - Malabar
PetiQ: Jestě mi došlo, jsem nepočítal sestavení a nabarvení. To už ale s 3D tiskem zas tolik nesouvisí :)

Takto to vypada čistě vytisklé (jen dveře jsou slepené).

Autorská citace #73
12.2.2016 21:33 - ShadoWWW
Malabar: Mě by zajímalo, jakou tiskárnu bys doporučil koupit pro domácí použití (RPG). :)
Autorská citace #74
12.2.2016 21:45 - Malabar
ShadoWWW: Tisknul jsem s několika tiskárnama a osobně jsem si koupil Prusa i3 a taky jsem s ní zatím nejvíce spokojen, i celkově se servisem a přístupem od Prusa Research. Cena sestaveny je okolo 27 000 Kč (link). Můžeš ale ušetřit a koupit si stavebnici asi za 17 000 Kč. Stavebnice překpokládá, že jseš zdatněj trochu v elektrotechnice a bavítě si to sám ladit, kalibrovat atd.

No a celkově 3D tisk předpokládá, že chceš trochu koumat a zkoušet co a jak tisknout a netisknout. Je to dost taková disciplína pokus/omyl. Ale po čase už člověk získá odhad a jde to líp :)
Autorská citace #75
14.2.2016 19:23 - sirien
Ok, to je entry cena... a pro nás laiky bych se spíš zeptal - když už cálnu 27k za sestavu (protože v elektronice zdatnej nejsem), na kolik mě pak přijde samotný tisk (a jak dlouho mi ta tiskárna vydrží)?
Autorská citace #76
15.2.2016 07:32 - Jerson
Malabar píše:
anti-tank obstacle defence"]

Hezké, i druhoválečné objekty, to je dobré, lepší než lego. Jen by to tedy chtělo, aby tvůrce modelů pochopil, jakým způsobem byly ježky konstruovány, tedy že to jsou tři kolenice / L-profily přivařené nebo snýtované k sobě, nikoliv procházející skrz sebe :-)
Autorská citace #77
15.2.2016 07:54 - Vojtěch
Tohle jsou možná Imperiální Warhammer 40000 profily 3D tištěné samotným Adeptus Mechanicus aby odolaly i tomu, až přes ně poletí Eldarské vznášedlo ;)
Autorská citace #78
15.2.2016 09:30 - Jerson
Radši bych v tom nešťoural. Je vidět, že 3D tisk zvládne ledacos, zejména věci, které by se jinak vyráběly velmi těžko.
Autorská citace #79
15.2.2016 09:40 - Vojtěch
Jo, čekají nás asi zajímavé časy.
Autorská citace #80
15.2.2016 10:40 - MarkyParky
Jen bych si dovolil nadhodi, že cenově dostupná záležitost jsou 3D pera.

Je to s nimi piplačka a nejste schopní dělat dokonale rovné čáry, ale dají se s tím docela dobře dělat fantasy objekty.

- rákosové, ratanové, skládané z větví a provazů (mám nějaké čluny, vory, ploty) - rovnou kreslíte co chcete
- dřevěné z fošen, prken a pod (mám nějaké stoly, lavice, mostky) - kreslíte na podložku, která vám horký plast z jedné strany zploští
- cihly (třeba pec s ohništěm, komín) - krátké vlnky pořád dokola a pak šikovně natřené tmavou vlhkou a světlou suchou barvou..
- ohniště a tábořišté - kreslíte krátce, zapleteně a pak s vypnutým posunem vytáhnete..
- kameny, kořeny a podobně - kreslíte po vrstevnicích, s tenkými mezerami. Pak zatáhnete škvíry mokrou barvou, udělají se takové blanky, které se udrží a vytvrdnou do solidního tvaru. Možno vylepšit tím, že do ještě mokré barvy nasypete umělý písek/trávu/mech....


Je to spíš na malé objekty - pero je peklně těžké a když jsem dělal rákosový člun pro 4 figurky, myslel jsem, že mi upadne ruka. Ale funguje to a cenová dostupnost je řádově jinde než ten 3D tisk - pero stojí kolem 2-3kkč.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094591856002808 secREMOTE_IP: 100.26.35.111