Střípky

Dalcor
25.2.2007 17:26
Už několikrát tu bylo zmíněno téma užívání, případně i barvení figurek. Pokusím se vám, milí čtenáři, dát alespoň nějaké základní informace o tom, co k barvení figurek budete potřebovat a jaké jsou některé základní postupy, případně některé věci, které přímo dělám pro barvení figurek.
Autorská citace #81
16.2.2016 12:50 - ShadoWWW
Mattel napadlo udělat 3D tiskárnu jako hračku pro tisknutí hraček. :-)

Malabar: Neměl bych chuť napsat nějaký článek (s fotkami) s tipy a triky o 3D tisknutí? Hlavně ti méně technicky nadaní by to ocenili.
Autorská citace #82
17.2.2016 14:05 - Malabar
Sirien: Celkovou zivotnost tiskarny jeste testnutou nemam. S tou co jsem si koupil ja, tisknu asi pulrok a bez problemu. Vyhodou techto otevrenych skladanych tiskaren je, ze pokud se nejaka soucastka znici tak se da relativne v pohode vymenit a asi to nebude tak drahe. Jeste jsem ale menit nemusel, takze vic zkusenosti s timto nemam :)

Co se ceny za tisk tyka, tak z hlediska materialu jde hlavne o civku s plastem, ze ktereho se tiskne a pak jen nejake zanedbatelne drobnosti (lepidlo, aceton, ...) Civka s plastem vazi vetsinou 1kg a s cenou (u bezneho plastu) se pohybuje cca okolo 500 - 700 kc, podle kvaliti a dodavatele. Kolik gramu spotrebujes na tisk modelu je dost zavisle na nastaveni tisku a na tom jestli se ti podari na poprvy nebo az na desaty pokus. Napr. ty dvere co jsem postoval vyse maji tusim neco okolo 30ti gramu.

Dalsi cenou je pak cas nad tim straveny (badani, uceni se, testovani, zkouseni, reseni problemu, kalibrace, ...) :) To uz je ale individualni, kdo si ho jak cenni :) Casu to ale muze sezrat dost, i kdyz se to nemusi na prvni pohled tak zdat.

Jerson: Pri brouzdani modelama jsem si na tebe vzpomel, kdyz na me vyskocil tuten jezek. Zde si tvurce asi lepe zjistil co modeluje :)



3D Pera: Samostatně s nimi tvořit, na to bych asi neměl nervy :) Nicméně, ho vidím jako dobrý doplněk i k 3D tiskárně. Za jeho pomoci se dají opravovat problémy, které na výtiskách mohou nastat (např. nějaké místo se nejspojí, nebo je potřeba někde něco trochu zahladit).

ShadoWWW píše:
Mattel napadlo udělat 3D tiskárnu jako hračku pro tisknutí hraček. :-)

Kdysi jsem viděl (asi na KickStarteru) nějaký prográmek pro děti, který jim na tabletu umožnil si čárat, a pak si to mohly vytisknout na 3D tiskárně. Mohli si tak vytvářet vlastní a velmi jednoduché 3D modely k tisku :) Nevím jak ten projekt nakonec dopadl.

ShadoWWW: Jo napsat bych to klidně mohl, teda pokud bude mít zase někdo chuť po mě udělat korekturu :) To zase nemám ve zdatnostech já :D Když nad tím přemýšlím jak to pojmout, tak si říkám, jestli bude jeden článek stačit.
Autorská citace #83
17.2.2016 14:14 - Aegnor
Když už se tu diskutuje 3D tisk, tak takový menší OT:
Autorská citace #84
17.2.2016 14:41 - ShadoWWW
Malabar: Tajně doufám v celou sérii. ;-)
Autorská citace #85
17.2.2016 16:17 - sirien
Malabar: Kdyžtak to klidně někomu z nás (Sh, S, G) pošli třeba v .doc nebo .rtf nebo tak něčem a my to sem už nějak přehodíme... to, že naše místní rozhraní byl jeden z těch... řekněme méně povedených vývojových experimentů si jsme vědomi a do budoucna to bude řešeno :)

A klidně toho napiš víc, třeba mě by to fakt hodně zajímalo.
Autorská citace #86
17.2.2016 22:36 - Malabar
:) Nahodit to tady jako clanek asi nebude problem. Jen kdyby pak nekdo zkouknul gramatiku, tak by to bylo super. Zkusim si tedy neco pripravit a sepsat. Klide sem hodte nejaky brainstorming co by vas zajkmalo abych vedel ;)
Autorská citace #87
28.2.2016 12:19 - ShadoWWW
Roklinský hrad ze Ztraceného dolu Fendelveru.
Autorská citace #88
28.2.2016 19:49 - Malabar
Parándí :)
Autorská citace #89
2.5.2016 20:58 - ShadoWWW
3D tisk: Nestvůry z dodatku B Bestiáře 5e.
Autorská citace #90
2.5.2016 22:02 - Malabar
To vypadá fajn, určitě z toho něco zkusím vytisknout, i když teď se zaměřuji spíš na ty 3D terény :)

Edit: Zrovna experimentuju s modulárníma terénama a jejich spojováním pomocí magnetů. Dungeon by se pak dal nacvakat docela za chvilku, taky docela zajímavé :)
Autorská citace #91
2.5.2016 23:04 - Dukolm
Zajímavé už abych začal pokukovat po 3d tiskárně :-D

Malabar: ty tvoje tokeny s d20 jsou povedený zvažoval jsem si pořídit něco podobného ražení jako Fate tokeny.
Autorská citace #92
2.5.2016 23:33 - Malabar
Dukolm: Jestli máš zajem, tak ti klidne neco podobného mužů vytisknout. Ted jsem namatkou v rychlosti koukal na nejake jine tokeny a nasel jsem treba toto:
http://www.thingiverse.com/thing:1095651
http://www.thingiverse.com/thing:890155
http://www.thingiverse.com/thing:690056
http://www.thingiverse.com/thing:882706
http://www.thingiverse.com/thing:128238

Popř muzes prohledat i zde sam :)
http://www.thingiverse.com/search/page:1?q=Token&sa=

Eventuelne by se mohla udelat i nejaka lehka uprava stavajiciho modelu do jine, zadouci podoby.
Autorská citace #93
3.5.2016 21:48 - Dukolm
Díky za nabídku, kouknu a rozmyslím se. Ono takovéhle jednoduché věci by nemusel být ani problém vymodelovat SketchUpMake a pár minut. Déle mě zabralo jak z toho udělat obrázek.

Autorská citace #94
6.5.2016 22:09 - Malabar
Dukolm: Jojo ve Sketchupu to je docela dobře. Pokud to vyexportuješ v STL tak to je uplná parádá a může se skoro tisknout :)

Jen je tedy dost otázka jak velké ty tokeny si představuješ. Ty v pravém sloupci jsou oka, ale problém bych viděl možná s těmi v levém sloupci. Konkrétně ten spodní - pěst. Bojím se o kvalitu těch malých dětailu jako jsou prsty nebo ty tři pruhy, zejména ten nejmenší. Muselo by se to testnou, anebo tam udělat více spojité plochy jako je u ostatních tokenu ;)

Ale práce to je pěkná, dobré nápady :)
Autorská citace #95
8.5.2016 23:45 - Dukolm
cca jsem zatím uvažovat nad rozmery cca 3-4cm.

No nad vhodností k tisku sem moc nepřemýšlel zatím sem si vyzkoušel jen jak jednoduché je vytvořit základ tokenu a vpálit tam nějaký znak z fontu to že font z Fate byl první který mi přišel pod ruku.
Autorská citace #96
9.5.2016 19:10 - Malabar
Jasný, tak to by šlo asi jen o nějaký drobný úpravy :) Až se rozmysliš a budeš-li chtít tisknout, tak napiš třeba PM a můžem se domluvit.
Autorská citace #97
10.5.2016 21:35 - Malabar
Vytisknul jsem si zajímavý "obal" pro přnos na premium figurky od HeroForge*, aneb ochrana především :)

Původní účel boxu je na set kostek třeba pro DnD, ale toto využí mi přijde taky dobré :)







Vytištěno na 3D tiskárně, poté barveno.

* Služba, kde si mužete snadno vymodelovat figurku podle přestavy a nechat si ji vytisknout na jejich 3D tiskárně, hotová nebarvená Vám pak dorazí poštou - www.heroforge.com
Autorská citace #98
10.5.2016 22:02 - ShadoWWW
Moc pěkné!
Autorská citace #99
10.5.2016 22:05 - Demonica
Dobrá práce.

A ta stránka na miniatury je super, díky za odkaz.
10.5.2016 22:45 - Dukolm
Ty jo dobrá stránka no, výplata v ohrožení :-D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089040994644165 secREMOTE_IP: 184.72.135.210