Kultura

Fritzs
28.5.2009 22:06
Cenzura na d20.
...tak mi Alnag k potěšení všech opět zakázal přispívat do určitého tématu. Zdánlivě na tom není nic překvapivého, náš vzájemný, již několik let trvající, vřelý a přátelský vztah je všeobecně znám a předpokládám, že Alnag by mě nejraději rovnou zabanoval z celého internetu.

Nicméně, poněkud zarážející je, že se jedná o téma "bugy a stížnosti" a že mi byl přístup do oné diskuze zapovězen po pouhé jedné reakci na Siriena, která navíc nebyla úplně mimo téma, konkrétně se jednlo o nálsedující výměnu:

Nerhinn: Jerson: ...prostě by to chtělo ty příspěvky ošéfovat jako na Fénixu, jen to klidně řekni :-P

Sirien: Tak to je poslední co by to chtělo, dělat tu z toho lacinej diskusák...

Což mě celkem naštvalo, jelikož jsem Fénix ještě poměrně nedávno pravidelně navštěvoval a rohodně mi nepříjde jako nějaký úplně obyčejný diskuzák, obzvláště když s ním srovnáme d20.cz a diskuze, které se zde v poslední době vyrojily. Proto jsem se neudržel a reagoval jsem na Siriena takto:

Fritzs: Protože tady je to vznečšený diskuzní server, ne bohapustý chat. Tady se řeší důležité věci, jako napříklas Sethiiny kresby, nebo žánrové zařazení Chronicles of Riddick.

Za což mi bylo Alnagem okamžitě zakázáno do dané diskuze přispívat a diskuze byla s okamžitou platností prohlášena za přísně servisní téma, což je vzhledem k moderátorským zvyklostem d20.cz značně nestandartní postup. Navíc se mi zdá, že Alnag byl značně naštvaný, koneckonců kdokoliv si to může přečíst v záhlaví oné diskuze jeho reakci a pokud by to náhodou odstranil, tak to sem přepíšu. Zde je jeho reakce:

Ale zřejmě ne dost. Fritzsi, tohle je servisní téma a na tvoje blábolení tady nejsem zvědavý. Tak si dej zase odchod, buď tak laskav. Ano, to je ban na téma, kdybys byl na pochybách. Můžeš opět slavnostně běžet a křičet, že ti bylo ublíženo.

Když sdi tohle spojím s tím, jak se tu někteří nejmenovaní neustále ohánějí s tím, že d20.cz není jen nějaký obyčejný diskuzní server, ale něco víc, tak se mi zdá, že jsem svojí poznámkou opravdu šlápl někomu na kuří oko.

Jenom sem se o tento svůj dojem chtěl podělit nic víc.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
28.5.2009 22:24 - yashamaru
:D
Autorská citace #2
28.5.2009 22:29 - sirien
OMFG :/
Autorská citace #3
28.5.2009 23:24 - Lotrando
Fritzsi: ty jednoduše nevíš jak se chovat. projevuje se to prakticky všude. 1/20 tvých příspěvků je k věci, zbytek bohapustý blbosti. Je pravda, že i ostatní píší blbosti. Ten rozdíl je v tom, že oni se nesnaží prudit jako ty. Tupě, hloupě, primitivně a prvoplánově. Jinde to neděláš, alespoň pokud se dobře pamatuju.

Jakkoliv se mi nelíbí kresby ve všech diskuzích, protože čtu d20 přes mobil, tak jsem si to nechal pro sebe. Klidně bych s tebouz souhlasil, kdybys to npsal jako člověk. Fritzs spravedlivý, ale musí kecat z hladu a ještě do tématu, do kterýho to nepatří. Tak jsi dostal na srozumněnou, co si o tom vlastník serveru myslí. Docela ho chápu.

btw, nikdo tu o tebe nestojí
Autorská citace #4
28.5.2009 23:36 - sirien
Proboha Lotrando, tohle téma mělo zůstat bez jiný než smajlíkový nebo zkratkový odpovědi - za žádnou smysluplnou nestojí.
Autorská citace #5
29.5.2009 00:01 - Dalcor
jůůů
Autorská citace #6
29.5.2009 00:13 - Alnag
Fritzs píše:
...tak mi Alnag k potěšení všech opět zakázal přispívat...


Líbí se mi, že máš takovou správnou sebereflexi svého zdejšího působení. Škoda, že z ní také nevyvodíš důsledky.
Autorská citace #7
29.5.2009 00:55 - pipux
Nechápu ...

Fritzsi, každý čin má svůj následek. Pokud uskutečníš onen čin, pak buď připraven nést následky, které z něj mohou vzklíčit.
Pokud tě následek praští do obličeje, pak ses minul očekáváním. A pokud následek veřejně rozpatláváš, komu to kde a jak pomůže? Vím, že to je těžké, ale naučit se splachovat své frustrace do zapomnění přeci jde.

Jaká je tvá pointa? Čeho se tu snažíš dosáhnout?
Jde ti o tvou pravdu a svobodu tvého správného slova? Jde ti o položení Alnaga na lopatky?

Nevím, nakolik vašim svárům ve svém primitivním mozečku rozumím, ale domnívám se, že Alnag je budovatel, starosta. Vystavěl d20 jako město od základů, od první stavební kostky. A ty, Fritzsi, se teď nacházíš v jeho městě, které tě dusí jeho zákony a klenutím ulic. Jsi revolucionář. Snažíš se oponovat něčemu, co se ti v základech zdá postavené špatně.

Dvě otázky:
1. Je starosta skutečně prohnilý?
-> Domnívám se že nikoliv. Je to sice jen člověk (tudíž není dokonalý), ale město mu stále drží pohromadě, funguje. Pak se nabízí otázka, jestli jsi skutečně revolucionář (není sám, dokáže nadchnout dav), nebo jen městský blázen, reptající si to svoje.

2. Jaký převrat by sis představoval?
-> Kdyby v temnou hodinku starosta odešel a ty jsi získal vládu nad městem, co bys udělal? Po rozkopání všech špatných stavebních kamenů by zbyly jen ruiny. Otázka je, jestli bys poté měl dost síly k přebudování města. A protože jsi budovatelské kladivo nedržel, obávám se, že by zbyly jen ty ruiny.

Závěr: jestli tě něco trápí, klidně bych tě na uklidnění obejmul. Ale protože to by bylo příliš homosexuální, popros raději třeba Sethi ...
Autorská citace #8
29.5.2009 06:23 - Fritzs
pipux píše:
Fritzsi, každý čin má svůj následek. Pokud uskutečníš onen čin, pak buď připraven nést následky, které z něj mohou vzklíčit.


Ať tedy stejné následky nese Sirien, který tam v plkání mimo téma pokračoval, tím, že na mě reagoval. Navíc, kdyby mi Alnag nezakázal do té diskuze přispívat, tak bych mu dopověděl, že jestli to myslel takle tak má do jisté míry pravdu.

pipux píše:
že Alnag je budovatel, starosta. Vystavěl d20 jako město od základů, od první stavební kostky.


Nicméně nebyl sám, jenom ti zbylí dva, proti kterým, na rozdíl od Alnaga nic nemám, potom někam zmizeli.

pipux píše:
Otázka je, jestli bys poté měl dost síly k přebudování města.


Nic bych tady neměnil, navíc bych dodržoval místní pravidlo o nestříhání diskuzí a nebanování.
Autorská citace #9
29.5.2009 08:16 - Jerson
Fritzsi, když jsi odcitoval Siriena, měl bys taky dodat, že zbytek jeho příspěvku, tedy šest z deseti řádků (do kterých počítám i všechny řádky citace tvého příspěvku) je konstruktivní rada pro mě. TY jsi v daném tématu napsal jen provokující příspěvek a to poté, co Alnag napsal upozornění přímo do diskuse, takže to doporučení schvaluju.

A je velmi trapné psát o cenzuře v tématu, které jsi na údajně cenzurovaném servezu sám založil. Pokud ti tenhle kousek nedojde, nemá cenu aby chti něco psal dál. A pokud ti dojde, necháš si odpověď pro sebe. (Kromě toho jsi napsal "chtěl jsem se podělit o dojem, nic víc". Už vidím, tak to "nic víc" roste na několik stran textu.)
Autorská citace #10
29.5.2009 09:05 - Rytíř
No, tak se po dlouhé době ozývám i já - diskuze tady čtu v rss, vybírám si už jen to, co mě zajímá :) Popřípadě zaujme. Fritzsi, dávám ti za pravdu v tom, že Alnag na tebe reaguje trochu přehnaně. Nebudu ale nijak rozebírat důvody, proč to tak je, ani jestli se tomu divím nebo ne :)

Editoval jsem anotaci diskuze bugy a stížnosti, protože opírat se v ní jen do tebe jednak není fér (spamovalo tam víc lidí) a je to navíc zbytečné, že... jen to svádí, aby to téma fakt bylo zaplevelené kdečím jiným než stížnostmi a technickými věcmi k chodu stránek.

Jinak Sirien je starej rypák (od slova rýpati), já sem taky jeho první poznámku o jinejch lacinejch diskuzácích pochopil jinak, než byla míněna (neboli stejně jako ty, že se do nich naváží).
On to ale potom vysvětlil, takže tvá odpověď a vlastně všechno tady tohle kolem je tak trochu zbytečné.

btw reaguju tady vlastně hlavně proto, aby sis Fritzs nemyslel, že jsme někam "my zbylí dva" zmizeli a necháváme to tady všechno napospas Alnagovi ;)
Autorská citace #11
29.5.2009 09:17 - Quentin
Píše:
Fritzs: Protože tady je to vznečšený diskuzní server, ne bohapustý chat. Tady se řeší důležité věci, jako napříklas Sethiiny kresby, nebo žánrové zařazení Chronicles of Riddick.

pro me je treba docela dulezite, jestli je riddick space opera. (skoda, ze mi to nikdo nepotrvdil)
Autorská citace #12
29.5.2009 09:41 - Almi
QuentinW : je, a to docela typická...
Autorská citace #13
29.5.2009 09:57 - Nachtrose
Pro nas neznabohy: jak presne se definuje/pozna space opera?
Autorská citace #14
29.5.2009 10:11 - Alek
Skoro bych s tebou soucítil, Fritzsi. Jen kdybych nevěděl, jak to celé vzniklo :-) Tobě ale přece nebyl přístup do oné diskuze zakázán po jedné reakci, ne ne. Tomu všemu předcházelo naprosté odklonění diskuze Je to sci-fi nebo fantasy? (té obehrané písničce o tyranovi Alnagovi se už nedá říkat ani offtopic, který tu jinak neni moderován) a exhibice v dalších (Sethiino téma apod.). Kdybys tohle udělal v mé diskuzi, zakročil bych stejně.

Je mi úplně jedno, že se tu pohybuješ, nic proti tobě nemám, jen tě prosím, abys ke svým mimotématickým komentářům o prohnilosti Kostky, jejích správců a jejích uživatelů nezneužíval diskuzí druhých. Založ si pro to svou vlastní diskuzi jako v tomto případě. Díky.
Autorská citace #15
29.5.2009 10:25 - sirien
...nebo na tomhle prohnilim serveru ani nemusíš bejt a můžeš prostě vypadnout do nezkaženého ráje jiných webů, brečet tu nikdo nebude.
Autorská citace #16
29.5.2009 10:36 - Nachtrose
Píše:
brečet tu nikdo nebude.


Prosim ja! Ja brecet budu...

... stestim.
Autorská citace #17
29.5.2009 12:09 - Jarik
Doufam, ze po sobe ty prispevky ctete.
protoze ja jsem si dnes po Vas ty prispevky cetl... a nenazval bych to jinak nez hyenismus (Noir promine).
Kopat do nekoho, kde se pohybuje blizko kouta (a je jedno, zda rika myslenky nebo hlouposti) mi fakt prijde hnusny.
Kdyz vidim tohle chovani, chce se mi zvracet, nebo nekomu rozbit tlamu. Obvykle to konci tim, ze se zvednu a odejdu.

Takze, pokud chcete hyenit na komkoliv, tak sem radsi nebudu chodit.
Autorská citace #18
29.5.2009 12:27 - Magus
Ja si myslel zhe to bude husty ale totok sem necekal......
Ale vazne Fritzsi ONI akorat vyuzivaji situace aby te mohly kritozovat radsi tu diskuzi smaz....
A nerikam ze mi Fritzs neleze na nervy ale tohle uz je vazne trochu moc ale chapu ze je to pro vas bezva rict Fritzsovi vsechno co chcete ale.........=(
Autorská citace #19
29.5.2009 12:29 - Horacio
Alnag: Jsem proti banům, jelikož jsem přesvědčen, že to nic neřeší.

Fritzs: Neustále prudíš, tak se nediv, že tě tu nemají rádi. Prudíš a pak se tady dovoláváš nějakých práv a slušného zacházení a ještě se stavíš do role ublíženého. To už je trapný :-/
Autorská citace #20
29.5.2009 12:33 - Magus
Horacio hmmm tak to je Pravda...
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072349071502686 secREMOTE_IP: 3.133.160.156