Kultura

Fritzs
28.5.2009 22:06
Cenzura na d20.
...tak mi Alnag k potěšení všech opět zakázal přispívat do určitého tématu. Zdánlivě na tom není nic překvapivého, náš vzájemný, již několik let trvající, vřelý a přátelský vztah je všeobecně znám a předpokládám, že Alnag by mě nejraději rovnou zabanoval z celého internetu.

Nicméně, poněkud zarážející je, že se jedná o téma "bugy a stížnosti" a že mi byl přístup do oné diskuze zapovězen po pouhé jedné reakci na Siriena, která navíc nebyla úplně mimo téma, konkrétně se jednlo o nálsedující výměnu:

Nerhinn: Jerson: ...prostě by to chtělo ty příspěvky ošéfovat jako na Fénixu, jen to klidně řekni :-P

Sirien: Tak to je poslední co by to chtělo, dělat tu z toho lacinej diskusák...

Což mě celkem naštvalo, jelikož jsem Fénix ještě poměrně nedávno pravidelně navštěvoval a rohodně mi nepříjde jako nějaký úplně obyčejný diskuzák, obzvláště když s ním srovnáme d20.cz a diskuze, které se zde v poslední době vyrojily. Proto jsem se neudržel a reagoval jsem na Siriena takto:

Fritzs: Protože tady je to vznečšený diskuzní server, ne bohapustý chat. Tady se řeší důležité věci, jako napříklas Sethiiny kresby, nebo žánrové zařazení Chronicles of Riddick.

Za což mi bylo Alnagem okamžitě zakázáno do dané diskuze přispívat a diskuze byla s okamžitou platností prohlášena za přísně servisní téma, což je vzhledem k moderátorským zvyklostem d20.cz značně nestandartní postup. Navíc se mi zdá, že Alnag byl značně naštvaný, koneckonců kdokoliv si to může přečíst v záhlaví oné diskuze jeho reakci a pokud by to náhodou odstranil, tak to sem přepíšu. Zde je jeho reakce:

Ale zřejmě ne dost. Fritzsi, tohle je servisní téma a na tvoje blábolení tady nejsem zvědavý. Tak si dej zase odchod, buď tak laskav. Ano, to je ban na téma, kdybys byl na pochybách. Můžeš opět slavnostně běžet a křičet, že ti bylo ublíženo.

Když sdi tohle spojím s tím, jak se tu někteří nejmenovaní neustále ohánějí s tím, že d20.cz není jen nějaký obyčejný diskuzní server, ale něco víc, tak se mi zdá, že jsem svojí poznámkou opravdu šlápl někomu na kuří oko.

Jenom sem se o tento svůj dojem chtěl podělit nic víc.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
31.5.2009 18:23 - Sosáček
By mě tak jako zajímalo, kdy naposledy v téhle "válce" (paranoiku) Alnag někde "zaútočil". Poslední měsíce se nějakejm indies ve své činnosti věnoval jen tehdy, když si prošel okolo a z něčeho ho osočil.
Ze tys necetl diskusi o novem drd tady na d20, ze ne?
31.5.2009 18:28 - sirien
Píše:
Ze tys necetl diskusi o novem drd tady na d20, ze ne?

Tak letmo.
Ale... navážení se do DrD jde napříč všemi ne-drd servery kde se téma drd objeví, takže bych v tom zase až tak moc neviděl...
31.5.2009 18:35 - Sosáček
Jo. Zakaz je v pohode, protoze jde o fritzse, pruzeni je v pohode protoze jde o drd, genocida je v pohode, protoze jde o <dopln>, vis jak to chodi.

Sikma plocha? Bezpochyby. Ale tak moc sikma ne, pac mi pripada ze kdyz tak clovek mysli u nekterejch veci, snadno tak muze myslet i u jinejch. Ale tohle neni dobry misto na diskusi o moralce, etice a lidske mysli, takze to nebudeme resit, navic vas nechci rusit v okamziku vaseho triumfu na ktery jste bezpochybi hrdi a tak :)
31.5.2009 18:40 - Alnag
Začátek Konce: Máš bezpochyby pravdu. A myslím si, že je to dobré místo na diskusi o morálce a etice... takže sem s ní.
31.5.2009 18:56 - pipux
Ad menší zla, rozhodnutíčka ...
Alnag píše:
Fritzs: A tak tě žádám, abys už na d20.cz a ani na její projekty (s výjimkou těch, kde ti to jejich správci explicitně povolí) nadále nepsal.

Co jiného se dalo dělat? Čekat, až se ten jeden člověk trochu uklidní a změní, začne se chovat? Času na to měl víc než dost ...

Povídejme si o toleranci ... ale pak, proč mám každý den chodit na kostku (kde se mi líbí), číst Fritzsovy příspěvky, a odcházet nasraný?

Začátek Konce píše:
Jo. Zakaz je v pohode, protoze jde o fritzse, pruzeni je v pohode protoze jde o drd, genocida je v pohode, protoze jde o <dopln>, vis jak to chodi.

To není genocida; Alnag akorát řekl "ne" něčemu, co viditelně nefunguje. Třeba to bude fungovat a ušetří tak nervy spoustě z nás ...
31.5.2009 18:57 - Colombo
Začátek konce: tak navážení se do DrD je tady na D20 pochopitené. Stejně jako debata o genocidě na fóru nácků. Jestli je to v pořádku, nebo ne, je věc druhá. Ale je rozdíl mezi tím, kdy se milovníci pepře vysmívají na svém fóru tabascožroutům a tím, kdy někdo plánuje ublížit ostatním. Všecko je to o vzájemných bariérách. O tom je "svoboda".
31.5.2009 19:00 - Sethi
troufnu si drze poznamenat, že jediný okamžik triumfu tady může slavit fritzs, který konečně dosáhl svého. ze strany kostky to vidím jako prohru, fritzs ji po dlouhém a usilovném snažení dokázal dotlačit k zákrokům, které v základu nikdy neměly v projektu co dělat. teď se může s dětským smíchem rozběhnout po louce rozkvetlých kopretin a do celého světa vykřičet, že měl pravdu, když mu to třeba udělá radost.
31.5.2009 19:22 - pipux
Sethi píše:
troufnu si drze poznamenat, že jediný okamžik triumfu tady může slavit fritzs, který konečně dosáhl svého. ze strany kostky to vidím jako prohru, fritzs ji po dlouhém a usilovném snažení dokázal dotlačit k zákrokům, které v základu nikdy neměly v projektu co dělat.

Je toto skutečný okamžik triumfu? Oslava destruktivního chování?

Parafrázuji tě: jako bys chtěla dokázat, že se stát nedokáže postarat o občany tím, že bys po celý rok neplatila nájem (i přes program podpory nájmu pro chudé) a tak by tě konečně vyhodili na ulici ...
31.5.2009 19:25 - Sethi
já se nesnažím nic dokázat, já reagovala na toto
sos píše:
navic vas nechci rusit v okamziku vaseho triumfu na ktery jste bezpochybi hrdi


jen jsem chtěla naznačit, že si vážně nemyslím, že by to alnag bral jako nějakou výhru, jak nadhazuje sos.

já ten alnagův zákrok chápu - v obdoobné situaci bych nejspíš jednala stejně, i když v mém případě by to bylo doprovázeno větším množstvím teatrálního dramatu a možná nějakým tím ohňostrojem a pokusem o atentát. zároveň chápu, že na něj není pyšný. to jsem se snažila říct.
31.5.2009 19:36 - Colombo
Sethi: rozběhnout se na louku plných rozkvětlých kopretin s dětským smíchem bych chtěl i já

Berte to takhle: já jsem Firtze zabanoval po jeho druhém "příspěvku". Takě z tohoto hlediska je takhle vydržet už vážně úspěch.
31.5.2009 19:37 - Sethi
já taky, bohužel se mi v poslední době nepodařilo porazit žádné ďábelské mocnosti.
31.5.2009 19:38 - Colombo
sethi: tak se můžem rozběhnout ruku v ruce spolu, k tomu snad nepotřebujeme žádne ďábleské mocnosti:P
31.5.2009 19:39 - Element_Lead
Ja bych zase nemel takovou obrovskou trpelivost jako Alnag.
31.5.2009 19:39 - andtom
Sethi: Sosáček jenom rýpe. Odhlídnouc od jakéhokoliv dalšího aspektu této věci, když se člověk zamyslí čistě technicky a logicky: jak může být Alnagovým triumfem něco, co může v klidu udělat celou dlouhou dobu a on to celou dlouhou dobu neudělá. No asi to pro něj žádný triumf není, to je jasné.
31.5.2009 19:40 - Element_Lead
Ale nikam s vama nepobezim. Nemam rad venek. Jsem spis lair typ. :P ne ze by me nekdo zval :D
31.5.2009 20:08 - Sosáček
Hej, ja myslel ze ta ironie je dost zjevna.

(cetli jste dunu? jak tam paul poprve nekoho zabije, a matka mu rekne "hej, jak se ti libi byt vrah?" a on se pak jeste dlouho odhodlava zavrazdit nekoho dalsiho? tohle byla podobna poznamka, jenom nejsem alnagova matka, a ani carodejnice a kurtizana, no. krom toho mam pocit ze do mne alnag vidi.)
31.5.2009 20:09 - Magus
Moje reč.....=)
31.5.2009 20:17 - Magus
Jako s Yashem....=)
31.5.2009 20:19 - Sethi
Píše:
Hej, ja myslel ze ta ironie je dost zjevna.

chyba bude na mém přijímači, omlouvám se. jsem dneska trochu zpomalená.

Píše:
nejsem alnagova matka, a ani carodejnice a kurtizana

nevím, které z těchto prohlášení mě šokuje víc.

na běh po kopretinové louce je samozřejmě zván každý, komu se nepodařilo potřít ďábělské utlačovatele. ti, kterým se to podařilo, si mohou zorganizovat vlastní akci.
31.5.2009 20:57 - Merlin
Magus: prosím...zkus si vždycky přečíst příspěvky co posíláš, respektive, než je pošleš. Spoustu věcí jsi v tomhle tématu rozpoutal sám, svým "rádoby nadvěcným pohledem". Na jednu stranu to omlouám tvým věkem. Na druhou stranu, když už se do toho chceš plést, tak nějak normálně. To co si myslím o Fritszovi je jedna věc( a to nejsem alnagova podržtaška...). Ale popravdě mi začínají trošku vadit některé tvé příspěvky, které si bud nepromyslíš, nebo si neuvědomuješ jejich následek. I u toho platí pravidlo: když něco můžeš, neznamená, že to musíš!!!!
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08527398109436 secREMOTE_IP: 18.118.166.98