Kultura

Fritzs
28.5.2009 22:06
Cenzura na d20.
...tak mi Alnag k potěšení všech opět zakázal přispívat do určitého tématu. Zdánlivě na tom není nic překvapivého, náš vzájemný, již několik let trvající, vřelý a přátelský vztah je všeobecně znám a předpokládám, že Alnag by mě nejraději rovnou zabanoval z celého internetu.

Nicméně, poněkud zarážející je, že se jedná o téma "bugy a stížnosti" a že mi byl přístup do oné diskuze zapovězen po pouhé jedné reakci na Siriena, která navíc nebyla úplně mimo téma, konkrétně se jednlo o nálsedující výměnu:

Nerhinn: Jerson: ...prostě by to chtělo ty příspěvky ošéfovat jako na Fénixu, jen to klidně řekni :-P

Sirien: Tak to je poslední co by to chtělo, dělat tu z toho lacinej diskusák...

Což mě celkem naštvalo, jelikož jsem Fénix ještě poměrně nedávno pravidelně navštěvoval a rohodně mi nepříjde jako nějaký úplně obyčejný diskuzák, obzvláště když s ním srovnáme d20.cz a diskuze, které se zde v poslední době vyrojily. Proto jsem se neudržel a reagoval jsem na Siriena takto:

Fritzs: Protože tady je to vznečšený diskuzní server, ne bohapustý chat. Tady se řeší důležité věci, jako napříklas Sethiiny kresby, nebo žánrové zařazení Chronicles of Riddick.

Za což mi bylo Alnagem okamžitě zakázáno do dané diskuze přispívat a diskuze byla s okamžitou platností prohlášena za přísně servisní téma, což je vzhledem k moderátorským zvyklostem d20.cz značně nestandartní postup. Navíc se mi zdá, že Alnag byl značně naštvaný, koneckonců kdokoliv si to může přečíst v záhlaví oné diskuze jeho reakci a pokud by to náhodou odstranil, tak to sem přepíšu. Zde je jeho reakce:

Ale zřejmě ne dost. Fritzsi, tohle je servisní téma a na tvoje blábolení tady nejsem zvědavý. Tak si dej zase odchod, buď tak laskav. Ano, to je ban na téma, kdybys byl na pochybách. Můžeš opět slavnostně běžet a křičet, že ti bylo ublíženo.

Když sdi tohle spojím s tím, jak se tu někteří nejmenovaní neustále ohánějí s tím, že d20.cz není jen nějaký obyčejný diskuzní server, ale něco víc, tak se mi zdá, že jsem svojí poznámkou opravdu šlápl někomu na kuří oko.

Jenom sem se o tento svůj dojem chtěl podělit nic víc.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
31.5.2009 21:43 - sirien
Jakub píše:
Sikma plocha? Bezpochyby. Ale tak moc sikma ne, pac mi pripada ze kdyz tak clovek mysli u nekterejch veci, snadno tak muze myslet i u jinejch.

Zaměňuješ příčiny.
Ono to totiž není tímhle: "Je to Fritzs, ale můžem", ale spíš "Protože se zrovna Fritzs chová zrovna takhle, tak nám bohužel nic jinýho nezbývá".

Píše:
ze strany kostky to vidím jako prohru, fritzs ji po dlouhém a usilovném snažení dokázal dotlačit k zákrokům, které v základu nikdy neměly v projektu co dělat. teď se může s dětským smíchem rozběhnout po louce rozkvetlých kopretin a do celého světa vykřičet, že měl pravdu, když mu to třeba udělá radost.

...a každému soudnému člověku dojde že to je smích psychopata který právě vzal nůžky a ustřihl šťěňátku ouško. Pokud si chce dělat tímhle vizitku, tak mi nezbyde než se nevěřícně smát jeho naivitě.
...a ze strany Kostky nejde o prohru, naopak. To je jako tvrdit že když vyhodíš výtržníka z lokálu je prohra obsluhy. Obsluha ale ve skutečnosti nijak nemůže za to, že tam ten výtržník přišel se záměrem dělat bordel a nechat se vyrazit.

Jistě, barman potom asi nebude vyřvávat štěstím, jak to tomu parchantovi nanadal a jak je to super a prozářilo mu to den. Na druhou stranu má docela právo cítit se spokojeně s tím že si s tím že vyřešil obtížný problém a lokál může vpohodě fungovat dál.

Píše:
Na jednu stranu to omlouám tvým věkem.

NE-SMY-SL.
Věk by ho omouval kdyby byl na fóru čtyřlístku. Tady je mezi námi, ok, chce tu být, nic proti, popravdě ho tu vidím i docela rád, ale když tu chce být tak stejně jako kdokoliv jiný - práva, povinnosti, přístup, zodpovědnost... každý svého štěstí strůjcem.
Věk je příliš laciná omluva.
31.5.2009 21:54 - Sethi
tukanče píše:
barman potom asi nebude vyřvávat štěstím

chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, že to není batman... nějak mi to nedávalo smysl.

a jako vítězství (tj. "naopak" od prohry), to rozhodně nevidím. kostka měla nějaký princip, jedním z jehož základů byla, řekněme, volnost projevu, a tahle epizoda vedla k tomu, že musela kostka z té pozice zacouvat. neříkám, že je to špatně, stejně jako si nemyslím, že byla špatná premisa - ta ale stála na tom, že se lidé dokážou pohybovat na určité úrovni, což, jak se ukázalo, byl bohužel chybný předpoklad.

jakékoli mezery v argumentaci, větné skladbě, pravopisu či slovní zásobě svádím na intoxikaci brufenem.
31.5.2009 21:57 - Merlin
Sirien: já si ho omlouvám pro sebe..jinak bych byl radikálnější....
31.5.2009 22:18 - andtom
ušijakořídítka píše:
kostka měla nějaký princip, jedním z jehož základů byla, řekněme, volnost projevu

To právě hrozně dráždilo: Jó tak oni tam mají volnost projevu? Opravdu? Podíváme se na to, trošku to podráždíme .... hm, tak víc ... a ještě víc ... a po dostatečně dlouhém snažení může přijít euforie: Cháchá, nemají, nemají, kiš-kiš, nemají ...
31.5.2009 22:22 - Sethi
andtom píše:
To právě hrozně dráždilo: Jó tak oni tam mají volnost projevu? Opravdu? Podíváme se na to, trošku to podráždíme .... hm, tak víc ... a ještě víc ... a po dostatečně dlouhém snažení může přijít euforie: Cháchá, nemají, nemají, kiš-kiš, nemají ...

ano, řekla bych, že to je velmi přesný popis situace, včetně hloubky závěru. těžko bych to vyjádřila lépe.
31.5.2009 22:32 - sirien
Ale v tom se strašlivě pletete.

Kostka tenhle princip pořád má. NIC SE NEZMĚNILO. Principem Kostky bylo a je, že se každý může vyjadřovat jak chce, s tím, že bude dodržovat nějakou úroveň. Požadavek na zachování netikety je tu také takřka jediným pravidlem.
Kolektiv na Kostce si vytvořil určitá pravidla chování, způsoby jak se vůči sobě vyjadřovat a každý ho tu přirozeně dodržuje. Fritzs ho záměrně porušoval, naschvál jednal proti zaběhlému vyjadřování atd. Tak prostě šel z kola ven.

Nic to nemění o tom, že tu stále je stejná volnost v projevu jako byla. Probohy ani před půlrokem by snad nikdo z vás nečekal, že se tu bude trpět trollující spamer rozhazující urážky ne?

Sethi: Stejně jako s výtržníkem v baru - není to výhra, není to prohra. Byl tu problém a je vyřešen. To je všechno. Není to důvod slavit, je to důvod cítit se spokojeně že jsou věci zase jak mají být. No big deal.
Ostatně tu Alnag rovnou vyzval k tomu aby se jeho rozhodnutí komentovalo. Jakou větší volnost projevu bys probohy očekávala? Na enworldu, RPGnet nebo kdekoliv jinde by dostal ban už dávno a žádný moderátor by o ničem ani nediskutoval.
31.5.2009 23:00 - andtom
Sirien: Klídek, šlo přece o popis vnímání za postavu Fritzse. Deep immersion ;)
31.5.2009 23:05 - sirien
Píše:
Deep immersion

to znám. to je když Dalcor hraje retardovanou NPC a nechá si přitom minerálku vytejkat koutkem pusy :D
31.5.2009 23:09 - Colombo
sirien: to mě nikdy nenapadlo...
při tom hrát retardovanou postavu...
31.5.2009 23:19 - sirien
To bylo kouzlo okamžiku na Southconu přede dvěma nebo třemi lety.
Taky tam začal popisovat jednoho lupiče nebo vesničana nebo koho, koukal přitom na druhou stranu místosti, ten popis byl docela funny... a pak nám došlo že kouká a popisuje Jersona :D
1.6.2009 07:44 - Magus
Merlin- to me teda zajimá co konkrénte sem rozpoutal...??
Takze vek mne neomlouva souhlas....ale pred cim by mne omlouval...?? Pred pracopisem...
1.6.2009 07:48 - Jerson
Siriene, pleteš se - jednak to bylo před čtyřmi nebo pěti lety, a pak nepopisoval retarda, ale nějakého vysničana s ustupujícími vlasy. A reakce Jirona (či nevím koho, prostě na mě neviděl, byla "To popisuješ sám sebe, že?")

Na funkčnost systému umožňujících svobodné vyjadřování myšlenek bych měl jeden ukázkový příklad o pánovi se smetákovým knírkem, ale v tomto boji nepřišlo o život padesát milionů lidí, tak nebuu porovnávat neporovnatelné.
1.6.2009 08:00 - Magus
Andtom: ušijakoridítka hmm to bylo dobry...=D
1.6.2009 08:24 - Sosáček
Jerson: on popisoval tebe (nebo sebe, kdo vi, jste voba stejny :D) a toho retarda s mineralkou optom zvlast (nebo predtim? mozna den predtim). kolega netvrdi ze to byl jeden incident, nebo tak.
1.6.2009 09:57 - Fritzs
Alnag:

Alnag píše:
Myslím, že je na čase ty spojené nádoby zase trochu víc oddělit.


Už bylo na čase. Zcela oddělit, Buď A, nebo B a nic mezi tím. V tomto s tebou souhlasím, jelikož tyto dvě nádoby vedle sebe nemohou existovat. Přeber si, čím to je...

Alnag píše:
A tak tě žádám, abys už na d20.cz a ani na její projekty (s výjimkou těch, kde ti to jejich správci explicitně povolí) nadále nepsal.


Hej, tys to vyřešil chytře. To vlastně není ban, že? Takže budeš dál tvrdit, že tady se nebanuje, předpokládám...

Alnag píše:
Jsem si vědom toho, že dosavadní politika tohoto webu byla jiná a více tolerantní.


Ne nebyla. Vždycky to tu fungovalo tak, že zde existoval jeden správný názor a pokud jsi jej náhodou nezastával, tak jsi byl prudič.

Alnag píše:
Chápu, že z toho nemusíte mít radost a ani já ji nemám.


Mám upřímnou radost, že nemáš radost. Doufám, že máš zkažený aspoň celý týden :))

Alnag píše:
Pravděpodobně bych tady mohl napsat půl stránky o tom, proč jsem se takhle rozhodl.


Což neuděláš, jelikož by jsi musel přiznat, že jsi mi v konečném důsledku zakázal přístup za prosazování nevhodného názoru. A že ti při poznámce o "spojených nádobách" ruply nervy, jelikož upřímně, kdo si tady ze "spojených nádob" o kterých jsi psal v půl roku starém blogu, co vezme. Že bych vám nakonec opravdu nastavil zrcadlo? Škoda, že ste se do něj nedokázali podívat.

Alang píše:
Myslím, že Fritzs nakonec dostal to, proč si sem přišel. Důkaz, že jsem zkažený a zlý tyran, že tady existuje cenzura a že nejsme o nic lepší, než ten druhý projekt. To je tímto okamžikem skutečně pravda. Nedá se k tomu říct nic, než že jsem si až do nedávna nedokázal představit scénář, kterým by k tomu bylo možno dojít. Ale zdá se, že přeci jen existuje.


Tento projekt nikdy nebyl lepší. Asi ani nebyl nikdy horší. Ale minimálně se včil už nemůžeš ohánět tím, jak je tady všechno úžasné a jak na RPGF dostaneš ban, když nesouhlasíš s moderátory.

Zajímavý poznatek: An RPGF jsou bany odstupňované, permanentní je až po třetím hrubém porušení pravidel. Tady ne.

sirien:

Velice mě překvapuje tvoje nadšená reakce na můj ban (i když předpokládám, že budeš tvrdit, že to vlastně v konečném důlsedku ban není). Obzvláště, když uvážím, jak těžce jsi nesl svůj ban týdení a jak jsi nebyl schopen unést svůj ban tříměsíční. Že bych za někým zašel s flaškou tequily, jako onehdy ty...? ne, nestojí mi to za to...

Sirien píše:
Kolektiv na Kostce si vytvořil určitá pravidla chování, způsoby jak se vůči sobě vyjadřovat a každý ho tu přirozeně dodržuje. Fritzs ho záměrně porušoval, naschvál jednal proti zaběhlému vyjadřování atd. Tak prostě šel z kola ven.


Fakt dobré. Dokazuješ, že můj dojem, že Kostka je pro uzavřený kroužek lidí, je pravdivý... moc hezké.

Sirien píše:
Nic to nemění o tom, že tu stále je stejná volnost v projevu jako byla. Probohy ani před půlrokem by snad nikdo z vás nečekal, že se tu bude trpět trollující spamer rozhazující urážky ne?


Fibrisovi se to trpělo... chápu, kamarád.

Pipux:

Víš proč sem ti ryl to tvého projektu? Víš proč jsi odsud odcházel naštvaný? Protože tvůj projekt je neskutenčě špatný. Špatný, špatný a špatný, špatný v jádru i v kůře. Zcela špatný.

Ovšem víš, co je nejlepší? Na pokrytecké Kostce ti teď už nikdo neřekne, že to děláš špatně a proč to děláš špatně i když lidi jako Alnag a Sirien musí vidět, co děláš špatně. Víš proč? Protože jim to jednak nestojí za námahu a za druhé "sbírají body" pro Kostku a tak nemůžou riskovat, že by ses díky kritice naštval a šel svůj Icanael dělat jinam, což by byly v jejich očích "body dolů".

Řeknu ti jedno, buď to pošli někam jinam, nebo to piš do stolu, jelikož v současné formě to nikdo nikdy nebude hrát a na internetu je už dost špatných výlevů na to, aby se to této žumpy musel lít ještě další.

-----------------------------------------------------

Loučím se s Vámi a přeji hezký den!
1.6.2009 10:25 - andtom
Jenom technická poznámka. Navrhuji sem už dál nepsat. Poslední slovo je potřeba ctít tím, že je ponecháno posledním.
1.6.2009 10:27 - Jerson
Bych Fritzsovi něco napsal, konkrétně vyvrácení pár bodů včetně příkladů, ale to už bude zbytečné, pokud sem už nebude psát.

Takže si tyhle argumenty nechám v záloze pro případ, že by tu Fritzse někdo obhajoval.
1.6.2009 10:28 - noir
Protože sem chodím jen občas, tak si nedělám nárok na to, abych pochopil smysl hádky, ani pozadí, ve kterém je spousta nepřátelství. Nejsem ani ničím kamarádem. Jen chci napsat, že Fritzsovi příspěvky, jichž jsem si tady všimnul, byly většinou hodně nesmyslné a ještě víc verbálně agresivní - nevyjadřovaly ani tak názor, jako spíš skálopevné přesvědčení, že ti, kdo nesdílejí jeho názor, jsou neschopní.
Banovat za to mi přijde jako nesmysl, nicméně za úmyslné pokusy dostat ban je to logická odměna.
1.6.2009 10:31 - Quentin
Píše:
Víš proč sem ti ryl to tvého projektu? Víš proč jsi odsud odcházel naštvaný? Protože tvůj projekt je neskutenčě špatný. Špatný, špatný a špatný, špatný v jádru i v kůře. Zcela špatný.

Ovšem víš, co je nejlepší? Na pokrytecké Kostce ti teď už nikdo neřekne, že to děláš špatně a proč to děláš špatně i když lidi jako Alnag a Sirien musí vidět, co děláš špatně. Víš proč? Protože jim to jednak nestojí za námahu a za druhé "sbírají body" pro Kostku a tak nemůžou riskovat, že by ses díky kritice naštval a šel svůj Icanael dělat jinam, což by byly v jejich očích "body dolů".

Řeknu ti jedno, buď to pošli někam jinam, nebo to piš do stolu, jelikož v současné formě to nikdo nikdy nebude hrát a na internetu je už dost špatných výlevů na to, aby se to této žumpy musel lít ještě další.


Na icaenel stejne nikdo nereaguje. Vypada to, jakoby ho psal pro sebe, tedy jak rikas do stolu. Ber to tak, ze mu jen d20 propujcila misto k ukladani. Proto do nej neryju, at si pro me za me pro svoji hru pise co chce. Alnag a ostatni nejspis nejsou ani tak pokrytecti jako lhostejni (muj odhad)
1.6.2009 10:39 - Jerson
Quentine, věnoval jsem nějaký čas (konstruktivní) kritice Iceanelu, dá se to dohledat v příslušných diskusích. Každopádně napsat "neskutečně špatný", aniž bych měl nějaký vlastní výtvor jako etalon mi přijde ... no, "podivné" je slabé slovo.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070730924606323 secREMOTE_IP: 3.144.202.167