Kultura

Fritzs
28.5.2009 22:06
Cenzura na d20.
...tak mi Alnag k potěšení všech opět zakázal přispívat do určitého tématu. Zdánlivě na tom není nic překvapivého, náš vzájemný, již několik let trvající, vřelý a přátelský vztah je všeobecně znám a předpokládám, že Alnag by mě nejraději rovnou zabanoval z celého internetu.

Nicméně, poněkud zarážející je, že se jedná o téma "bugy a stížnosti" a že mi byl přístup do oné diskuze zapovězen po pouhé jedné reakci na Siriena, která navíc nebyla úplně mimo téma, konkrétně se jednlo o nálsedující výměnu:

Nerhinn: Jerson: ...prostě by to chtělo ty příspěvky ošéfovat jako na Fénixu, jen to klidně řekni :-P

Sirien: Tak to je poslední co by to chtělo, dělat tu z toho lacinej diskusák...

Což mě celkem naštvalo, jelikož jsem Fénix ještě poměrně nedávno pravidelně navštěvoval a rohodně mi nepříjde jako nějaký úplně obyčejný diskuzák, obzvláště když s ním srovnáme d20.cz a diskuze, které se zde v poslední době vyrojily. Proto jsem se neudržel a reagoval jsem na Siriena takto:

Fritzs: Protože tady je to vznečšený diskuzní server, ne bohapustý chat. Tady se řeší důležité věci, jako napříklas Sethiiny kresby, nebo žánrové zařazení Chronicles of Riddick.

Za což mi bylo Alnagem okamžitě zakázáno do dané diskuze přispívat a diskuze byla s okamžitou platností prohlášena za přísně servisní téma, což je vzhledem k moderátorským zvyklostem d20.cz značně nestandartní postup. Navíc se mi zdá, že Alnag byl značně naštvaný, koneckonců kdokoliv si to může přečíst v záhlaví oné diskuze jeho reakci a pokud by to náhodou odstranil, tak to sem přepíšu. Zde je jeho reakce:

Ale zřejmě ne dost. Fritzsi, tohle je servisní téma a na tvoje blábolení tady nejsem zvědavý. Tak si dej zase odchod, buď tak laskav. Ano, to je ban na téma, kdybys byl na pochybách. Můžeš opět slavnostně běžet a křičet, že ti bylo ublíženo.

Když sdi tohle spojím s tím, jak se tu někteří nejmenovaní neustále ohánějí s tím, že d20.cz není jen nějaký obyčejný diskuzní server, ale něco víc, tak se mi zdá, že jsem svojí poznámkou opravdu šlápl někomu na kuří oko.

Jenom sem se o tento svůj dojem chtěl podělit nic víc.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #61
30.5.2009 12:48 - sirien
Píše:
Peekay není moderátor RPG fóra ;)

Ale Bifi ano.
A o ideologii RPG F se tu prohádalo už víc stránek než je zdrávo, pokud chceš dohledej si to.
Autorská citace #62
30.5.2009 13:44 - unknown
Siriene, to je pravda, Bifi je moderátor RPGF. Ale co to má společného s tím, na co jsem reagoval? Máš nějaký odkaz, který splňuje kritéria (diskuse o soukromých hrách)? Nebo aspoň konkrétní vzpomínku?

Co se týče té ideologie, ještě se tu rozhlídnu, ale obávám se, že nenajdu nic víc, než že naší ideologií je to, že kdo nesouhlasí s naší ideologií, je perzekuován :)

Ale teď mě omluvte, přišlo by mi hloupé řešit tu věci, které s Kostkou tak moc nesouvisí. Ale ještě se tu asi objevím, takže klidně pokračujme, jestli nemáte lepší téma.
Autorská citace #63
30.5.2009 13:45 - boubaque
Poslední příspěvek je ode mě. Zapomněl jsem se přihlásit :(
Autorská citace #64
30.5.2009 13:56 - sirien
Píše:
Ale co to má společného s tím, na co jsem reagoval?

Třeba aféru s Jironem, (/Dalcorem? Jednim z nich) byl to moc hezkej flame okolo Bifiho šťourání do jejich zápisů ze hry.
/EDIT: Nebo ta eféra jak se parta moderátorů narvala do sekce kde měla jedna skupinka tvůrčí projekt a začali jim tam říkat že to dělají špatně. Skončilo to tim že Markus uzavřel dané fórum i pro moderátory, moc vtipné/
Očividně někoho obhajuješ aniž bys znal samotnej problém. A mě už nebaví se bavit o RPG F. Projdi si tam archiv a dohledej si to, zeptej se Argonanta, to je taky dobrej živoucí archiv, nebo něco. Ale neni nejmenší důvod ptát se po problémech Fóra tady, ptej se po nich na Fóru. Ostatně si dobrovolně moderátor, měl si vědět k čemu se přidáváš.
Autorská citace #65
30.5.2009 16:39 - Sosáček
bubak: to neni, ale pritom jak markus bere vazne jeho udani a dela co pk rekne by jim klidne mohl byt. (nebo jsou jen jeho udani brany vic vazne, protoze je to udavac od prirody? hmm)

ale mas pravdu ze to sem nepatri.
Autorská citace #66
30.5.2009 16:54 - boubaque
Sirien: Tak začnu od konce:
Sirien píše:
Ale neni nejmenší důvod ptát se po problémech Fóra tady, ptej se po nich na Fóru.

Jakési obvinění padlo tady, tak jsem se zeptal tady (navíc kdybych se ptal na Fóru, dost možná by ses zdráhal mi tam odpovědět zrovna ty). Ale kdybys mě četl, věděl bys, že něco podobného jsem napsal taky.

Sirien píše:
Nebo ta eféra jak se parta moderátorů narvala do sekce kde měla jedna skupinka tvůrčí projekt a začali jim tam říkat že to dělají špatně. Skončilo to tim že Markus uzavřel dané fórum i pro moderátory, moc vtipné

Ano, velmi vtipné, zvlášť když jsem se tě ptal po konkrétních vzpomínkách, a jediné, co je v tomhle konkrétní, je jméno "Markus". Ale abych ti osvěžil paměť, toho projektu jsem se kdysi účastnil, jmenuje se Orb. Pokud si já pamatuju, tak tam nenaběhli jen moderátoři a mám dokonce pocit, že se ani nic neuzavíralo, jen Markus doporučil některým lidem přestat tam přispívat, dokud z nás nevyleze něco konkrétního. Problém je ale hlavně v tom, že to nebyla diskuse o soukromých hrách a kritika projektu byla naopak vítaná (i když nikdo nečekal, že bude tak silná a negativní).

Sirien píše:
Třeba aféru s Jironem, (/Dalcorem? Jednim z nich) byl to moc hezkej flame okolo Bifiho šťourání do jejich zápisů ze hry.

Další velmi konkrétní vzpomínka, díky za příjemný čas strávený hledáním, ale nakonec jsem to našel (tady a tady). Já nevidím šťourání, ale jen žádost o detaily s rozrpsáním myšlenkových pochodů (i když mohl mít někdo dojem, že Bifi hodnotí, pravda), nevidím ani flejm, dokonce ani hádku, ale jen Dalcorovu kritiku Bifiho přístupu, která se navíc už týká něčeho trochu jiného, než na co se ptal Bifi. A hlavně, byl to zápis, a k tomu se, předpokládám, nějaké reakce očekávají ... nebo se píšou jen pro archivní účely? Ale fajn, máš jeden případ před dvěma a půl lety a jeden před dvěma lety. Vzhledem k tvé oblibě argumentů tahaných (na tebe) z podobné doby, jsi mě ale moc nepřesvědčil.

Sirien píše:
A mě už nebaví se bavit o RPG F.

Výborně, pak přenechej odpovědi tomu, koho jsem se ptal. Nebýt tebe, možná bych měl v téhle diskusi jen jeden příspěvek, protože by mě všichni ostatní ignorovali :)

Začátek Konce: Já jen, že mi přijde, že někdy tvá revolucionářská rétorika překročí meze udržitelnosti názorů. A pořád netuším, kde berete se Sirienem ty udavače...
Autorská citace #67
30.5.2009 17:20 - Colombo
Boubaque a podobní

Jste normální? Očividně se nějací lidé cítili na Fóru ublížení, tak odešli jinam, založili si d20. Je normální chodit na ten jejich projekt a drbat je za to, že se cítí ublížení? Že to vůbec není pravda? Že nejsou normální, jsou to paka, když se cítí ublížení?
Autorská citace #68
30.5.2009 18:07 - sirien
mumlymumlycokdybysemoderátořizRPGFsbaliliařešilisisvojemindrákyzesvého
fórananěmmumlymumly
Autorská citace #69
31.5.2009 12:50 - Merlin
Wow..teprve tedď se mi to podařilo dočíst...ne že by mi to něco dalo....ale tak znáte to :)
Pravda, některé příspěvky jsou fakt perly. například, když jeden napíše před 6 stranama, jak to považuje za děsný, že se někdo kritizuje a o 6 stran toho člověka tepe...:) Stejně jako mě pobavili "moralisti" a odborníci na cenzůru. :D
Autorská citace #70
31.5.2009 14:02 - Magus
Toho s 6ti stranama si asi myslel me co....? No tak musel jsem si "zarádit"
No Fritzsi poprve mi tu chybi tvuj prispevek..... Tak uz na to zareaguj...,=)
Autorská citace #71
31.5.2009 15:46 - sirien
Probohy proč?
Jako fakt chceš aby tahle hádka pokračovala? Super, ještě to tu podporuj, jako by to nestačilo. Co takhle se na tenhle nesmysl tady prostě vykašlat?
Autorská citace #72
31.5.2009 16:21 - Magus
No jo ale tahle CELÁ dizkuse je jedna veelkaaa hadka....=( a taky by to mohl Fritzs svym prispevkem Ukoncit....
Autorská citace #73
31.5.2009 16:23 - Magus
ProbohY....?=)
Autorská citace #74
31.5.2009 16:31 - Fritzs
Magus: Když jinak nedáš, tak ti odpovím, opravdu mě šlo o bod 3.

Colombo píše:
Očividně se nějací lidé cítili na Fóru ublížení, tak odešli jinam, založili si d20.


No, nejvíc ublíženej byl Alnag, jelikož byl kdysi dávno tuším přehlasované a což vedlo k tomu, že RPGF není a nebylo vedené podle jeho "osvícených" názorů. Poté se pohádal o GNS a teatrálně odešel.

D20 byl jeho projekt ještě před onou hádkou o GNS a původně to ani nebylo a nemělo být antiRPGF kerým bohužel je dnes.

sirien píše:
A o ideologii RPG F se tu prohádalo už víc stránek než je zdrávo, pokud chceš dohledej si to.


Jedinná oficiální "ideologie" RPGF.
Autorská citace #75
31.5.2009 16:37 - Sosáček
Magus: proc se omezovat na jednoho boha?
Autorská citace #76
31.5.2009 16:38 - Alnag
Magus píše:
a taky by to mohl Fritzs svym prispevkem Ukoncit....


Naivko. To je jako přilít do ohně benzín...

Fritzs píše:
No, nejvíc ublíženej byl Alnag, jelikož byl kdysi dávno tuším přehlasované a což vedlo k tomu, že RPGF není a nebylo vedené podle jeho "osvícených" názorů. Poté se pohádal o GNS a teatrálně odešel.

D20 byl jeho projekt ještě před onou hádkou o GNS a původně to ani nebylo a nemělo být antiRPGF kerým bohužel je dnes.


Řekněme, pro účely myšlenkového experimentu, že to bylo tak, jak tvrdíš. Můžeš nějak kloudně vysvětlit, 1) co je ti to do toho; 2) proč nemá podle tebe takový projekt právo na nerušenou existenci; 3) proč sem chodíš plevelit, byť se ti tu zjevně nelíbí.
Autorská citace #77
31.5.2009 16:47 - sirien
Alnag nikdy na RPG F přehlasovanej nebyl (prozačátek protože se o ničem nehlasovalo), Kostka neni anti-RPG F, ale svébytnej web, hádka o GNS nevedla k ničímu odchodu, ty se pak děly na základě dost jinejch sporů.
Autorská citace #78
31.5.2009 16:53 - Alnag
Sirien: Myslím, že diskuse o tom, jak to skutečně bylo je zbytečná. Už jsme ji absolvovali několikrát a je zjevné, že Fritzs lpí na své verzi událostí. Mně jen přijde, že jeho chování je nevysvětlitelné a neakceptovatelné, ať už se zakládá na jakékoliv verzi událostí a proto bych rád slyšel jeho vysvětlení. (Ne že bych si tedy dělal moc iluze o tom, že se mi nějakého dostane, ale naděje umírá poslední.)
Autorská citace #79
31.5.2009 16:58 - Fritzs
Alnag píše:
1) co je ti to do toho


To sem ti myslím, už před rokem, vysvětlil jinde.

Alnag píše:
2) proč nemá podle tebe takový projekt právo na nerušenou existenci


Proč ten druhý projekt nemá právo na nerušenou existenci?

Alnag píše:
3) proč sem chodíš plevelit, byť se ti tu zjevně nelíbí.


Mě se tady některé věci, představ si to líbí. Pak taky nemůžu tento web připravit o... 20-35% veškeré zdejší aktivity...

sirien píše:
Kostka neni anti-RPG F, ale svébytnej web


Tak proč z toho tady antiRPGF děláš, když sám chceš aby to byl "svébytnej web"?

BTW: Alnag tady psal něco o spojených nádobách, tak jaképak "svébytnej web" :))
Autorská citace #80
31.5.2009 17:02 - Colombo
Fritzsi, sorry, ale probíhají teď a RPG F diskuze od Alnaga a Siriena, jak je RPG F špatné? Pokud ano, klidně tu plevel dál, pokud ne, tak co tu sakra mluvíš o nerušené existenci?

Pokud si dobře pamatuju, co jsem založil diskuzi na isu od masárny, tak ty jsi byl první a jedinný člověk, co dostal ban. Po dvou příspěvcích.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065383911132812 secREMOTE_IP: 3.129.13.201