Střípky

Fritzs
28.5.2009 22:10
Vyjimečnost kostky
Několikrát sem se setkal s tvrzením, že d20.cz není jenom nějaký obyčejný diskuzák.

Čím se tedy od "obyčejného diskuzáku", nebo nedejbože chatu, liší...?
13.8.2009 07:41 - Dracain
Alnag píše:
PS: Pokud máte pocit, že je to zajímavé téma, tak ho pls. založte. Já se klidně a rád zúčastním, ale ne tady... dík!


Jn.

Nacht píše:
Pozor na to, co pises, cte to tady i Magus. ;-)


Dvakrát Jn. :)
13.8.2009 15:24 - sirien
Diskuse je TADY (Maguse netřeba)
15.8.2009 21:04 - Jerson
Před necelými třemi měsíci jsem do tohoto tématu napsal poprvé, proč se mi Kostka líbí. Pak jsem tu jen tak zbytečně kecal, teď je čas, abych napsal smysluplně podruhé.

Děkuju všem tvůrcům a adminům Kostky, že funguje tak jak funguje a že umožňuje mít tu vlastní projekty, protože od té doby co jsem na Kostku (tedy na cph.d20.cz) začal dávat různé materiály ze svých her se mi multikampaď opravdu rozjela a začala fungovat tak jak jsem si představoval.
A občas i svým hráčům řeknu, že by si některé materiály mohli tady přečíst, když už to visí, a když tu můžu řešit věci ke hře.

Nevím, kde jinde bych takový server hledal.
26.7.2012 08:17 - ShadoWWW
V rámci Křišťálové lupy jsem hlasoval pro Kostku v rámci kategorie Zájmové weby. :-)

Zájmové weby píše:

Tématicky či žánrově definované projekty určené pro specifickou cílovou skupinu uživatelů (odborná média, specializované magazíny, lifestylová média, bulvární média, komunitní projekty).
26.7.2012 14:56 - sirien
ok, tak sem nám taky kliknul bodík... :)
9.2.2013 00:42 - alef0
V roku 2011 som robil správu o stave Kocky.

Tu ďalšie dielo za rok 2012.

Sumár
======================
* Počet zobrazených príspevkov na hlavnej stránke jemne vzrástol (69 celkovo).
* vyše tretina všetkých článkov sú preklady ShadoWWWa (25!!!) a jeho studnica Legends and Lore. Ten by mal mať avatara niekde hore, lebo nageneroval najviac textu.
* presná polovica sú rozličné preklady.
* autorsky vládne triumvirát ShadoWWW, Alnag a Sirien, oni sami traja nachrlili 2/3 článkov.
* zvyšní autori sú viacmenej rovnakí, tu i tam príde random človek s jedným článočkom, takých bolo zhruba 10
* narástol počet zápisov a pozvánok do hry: Kocka smeruje k uzavretým komunitám viacerých družín, kde si v rozličných témach riešia svoju agendu a tlačia dopredu zápisy. Zlom nastal v polke roka, keď ShadoWWW a Alnag prakticky prestali prispievať a preklady ustúpili herným zápisom (Nerath), tento trend pokračuje aj v Novom roku.

Delenie podľa mesiacov
======================
Január:
5 prekladov + článok

Február:
4 preklady + 2 články + 1 herný

Marec:
5 prekladov, 2 články, 4 herné

Apríl:
6 prekladov, 2 články, 1 oznam

Máj:
4 preklady, 2 články, 2 recenzie, 1 herné

Jún:
1 oznam, 1 článok, 1 herné

Júl:
7 prekladov

August:
1 herný

September:
1 článok, 1 oznam

Oktober:
2 preklady

November:
1 článok, 5 herných

December:
1 preklad, 3 herné

Delenie podľa autorov
=====================
* ShadoWWW: 25
* Sirien: 8
* Alnag: 7
* chrochta: 3
* Ebon Hand: 2
+ 10 random autorov
9.2.2013 09:26 - Alnag
Díky za statistiku. Je fajn to vidět takhle analyzované. Co je méně fajn je vidět výrazný pokles v článkové produkci (což jde hodně i za mnou a bohužel se to hned tak nezmění). Byť tedy mám v pipelině i pár nových článkových překladů (povětšinou History Check), takže se těšte.

Jen komentář: jako loni platí, že některé články (zejména zápisy z her) jsou psány na několikrát (a tudíž zveřejňovány opakovaně). Ty ale pak vidíš jen poslední datum. Překlad 4E bral hodně času, což brzdilo jiné aktivity (překlady jiných věcí). A protože nás čeká ještě MM, tak tohle období ještě asi začne a nějakou tu chvíli bude trvat.

Souhlasím s tím, že by si ShadoWWW zasloužil metál. S trochou štěstí ho i dostane. :)

Alef0 píše:
narástol počet zápisov a pozvánok do hry: Kocka smeruje k uzavretým komunitám viacerých družín, kde si v rozličných témach riešia svoju agendu a tlačia dopredu zápisy.


Souhlasím. Svým způsobem je to záměr. Do budoucna chceme ještě víc podporovat sekci "komunita".
9.2.2013 11:54 - alef0
Myslím, že sa prejavil fakt, keď od istého momentu traja najväčší ťahúni odplávali k iným aktivitám (ShadoWWW minimálne robil ten megapreklad playpackage).

Tá konvergencia ku komunitám je exaktne vidieť z diskusií: beží tu osem (!) aktívnych D&D skupín.
* De tenebris
* Za zrcadlem
* Amazing Encounters
* Pathfinder
* Dnd Encounters
* New Orders
* Edge
* Mephit

Zvyšné témy sú catch all + konštantný hit o DrD2.
9.2.2013 12:18 - sir thomas
Jen zcela mimochodem, my (De tenebris) nejsme D&D skupina.
9.2.2013 16:19 - andtom
Mě už nebaví být aktivní v diskuzích, už to zde jenom pasivně jednou za čas prolétnu. Článků jsem nikdy moc nenapsal, s nulou jsem proto téměř na původním počtu. Ani ty mě nebaví psát.
Na druhé straně dvakrát týdně hraju (střízlivě asi tak polovinu týdnů v roce, jinak do toho padají dovolené, nemoce účastníků, atd). To mě baví.
11.2.2013 01:42 - sirien
Hm. Trochu se teď stydim. Mám rozepsanou jednu superdlouhou povídku (nejspíš jí budu publikovat naněkolikrát...) a čtyři články - to všechno prakticky těsně před dokončením (ta povídka asi bude chtít ještě zahlazovačky, ale už jí chybí jen závěr, kde i vím co má být, jen to prostě není napsané). Dopisuju to všechno už měsíce, tak doufám že se k tomu teď nějak dostanu :/

K tomu plánuju napsat návod ke hraní Engel tak jak jsem ho odvedl na poslední Dálavě plus možná k tomu udělám ještě nějaké poznámky o tehdejším příběhu. Válí se mi to tu teď na stole ke zpracování...



Jinak sílící Skupiny mě poměrně těší, trochu jsem se bál jestli to rozhraní pro ně nevytváříme tehdy zbytečně, že se to chytlo ukazuje opak - doufám že tahle tendence bude pokračovat a rozkřikne se to mezi další herní skupinky.
11.2.2013 09:59 - Colombo
Co takhle anketa "Jaké články si přejete?" Třeba by to autory vybudilo.
11.2.2013 10:25 - Jarik
Colombo: A kdo bude ten arbitr, ktery navrhne clanky?
Jak ti asi dojde, neni to stastna cesta.

Jiny pripad je, kdy prekladatel ma v planu (ma touhu) prelozit napriklad 5 clanku, a je mu jedno kterym zacne. Pak ma anketa (tohoto prekladatele) smysl.

A tak nejak jsem zastance teorie: Kdo nepise, nema byti kritikem :)
11.2.2013 10:28 - Colombo
Jarik: nenennenenene, špatné pochopení. Nemyslím konkrétní články, ale spíše obecná témata, například: (z struktury Kostky)

Kultura
Prostředí
Pravidla
Produkty
....
11.2.2013 10:41 - Alnag
Colombo: O anketě lze přemýšlet. Problém je spíš v tom, že čtenáři si sice mohou přát co chtějí, ale je otázka, jestli té potřebě někdo vyjde vstříc. Pokud se ovšem nabízíš, nic ti nebrání si anketu udělat (nebo navrhnout co v ní má být), já ti ji moc rád udělám. :)
11.2.2013 12:15 - Colombo
Ok, tak mě zatím napadají témata:
1. Historie (moje oblíbená)
2. o RPG (novinky, historie, teorie...) -- ty novinky vypadají zajímavě (jednou týdně/měsíčně článek "Stalo se...", ale to by vyžadovalo někoho, kdo si to hlídá, případně několik autorů).
3. Zápisky z hraní/povídky/příběhy
4. Recenze her (RPG, deskovek)
5. Popisy světů

Je ještě něco?
11.2.2013 15:43 - chrochta
No, z historie bych měl něco sepsat, mám tu hezkých pár restů. A pokud se budou do kolonky "popisy světů" počítat i překlady webových doplňků uveřejněných Wizardy (pro Forgotten Realms a 3.X éru), tak bude i to.
11.2.2013 15:47 - Ebon Hand
Miluji články z mytologie herních prostředí. Jak vznikli jací bohové, případně jejich vazby atd.

Sám se přiznám, že mám rok rozdělaný článek o lodích, ale není čas jej dodělat..
11.2.2013 17:44 - Vojtěch
Ono, kdyby byl přetlak článků, tak by to asi stálo za to řešit, ale takhle bych spíš řekl, prete to do nás :-)

Jinak mytologie a settingy jsou fajn.
11.2.2013 18:34 - pipux
Colombo píše:
Ok, tak mě zatím napadají témata:
1. Historie (moje oblíbená)
2. o RPG (novinky, historie, teorie...) -- ty novinky vypadají zajímavě (jednou týdně/měsíčně článek "Stalo se...", ale to by vyžadovalo někoho, kdo si to hlídá, případně několik autorů).
3. Zápisky z hraní/povídky/příběhy
4. Recenze her (RPG, deskovek)
5. Popisy světů

Myšlenka/iniciativa dobrá, ale přitom jde jen o objevování teplé vody. Všechny dosavadní články jsou již zařazeny do kontextových kategorií (že toto mírně zapadlo a sešlo z mysli, to je jasné (byproduct přeorientování se na zápisky ze skupin)).

A teď, ať už jde o Colombův seznam či o původní kategorie, oboje rozdělení jsou pořád dosti vágní.
Což, něco bych třeba i napsal - jenomže, jak půjde zase o něco tak okrajového, že po tom ani pes neštěkne, jaksi to nebude mít smysl psát.

Založit anketu zkusit můžeme - proč taky ne - jen bych ty vágní kategorie bral jako hrubý základ preferencí, a nebál se vytáhnout i nějaké specifičtější plány/návrhy/požadavky (např. principy herního a vizuálního designu - rád si počtu, a možná bych i něco naťukal). Pokud to ovšem má cenu ...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075702905654907 secREMOTE_IP: 3.15.174.76