Střípky

Fritzs
28.5.2009 22:10
Vyjimečnost kostky
Několikrát sem se setkal s tvrzením, že d20.cz není jenom nějaký obyčejný diskuzák.

Čím se tedy od "obyčejného diskuzáku", nebo nedejbože chatu, liší...?
Autorská citace #41
7.8.2009 14:57 - sirien
Zrovna na fialový máme organizační fórum Conventiconu a musim říct že mi spíš leze krkem než co jinýho.
Autorská citace #42
7.8.2009 15:01 - Sosáček
jaky fialovy? myslel jsem rpg.net ;)
Autorská citace #43
7.8.2009 15:05 - sirien
aj, sorry, pomátlo mě to... nějak jsem si spojil "fialový" s "vanila forum", nechápu jak k tomu došlo...
Autorská citace #44
7.8.2009 15:06 - Sethi
tak vanilka je takový typicky fialový materiál, žejo... =)
Autorská citace #45
7.8.2009 15:13 - Alek
Joeyeti píše:
Hm, ja naopak diskusie Kostky z hľadiska použiteľnosti za prívetivé moc nepovažujem... fóra (phpBB) mi prídu omnoho vhodnejšie.

Neber to jako rejpání, skutečně mě to zajímá (zabývám se tím vysvětlením už delší dobu), co má phpBB tak čupr navíc? Mluvíš o přístupu do diskuzí (tedy rozhraní témat) nebo o samotném rozhraní jednotlivých diskuzí (stránkování)?

ad fialovy...diky za vysvětlení, taky jsem netušil :-)
Autorská citace #46
7.8.2009 15:20 - sirien
Hm. Kdysi možná, tam to mělo dost mezery, na novym layoutu se mi v diskusním prostředí Kostky pracuje minimálně stejně dobře jako na PHP BB, ne-li lépe (asi i lépe, ale to je tim že jsem si spoustu featur co tu je navrhl sám... nicméně věřím že je tu ocenila většina)
Autorská citace #47
7.8.2009 16:18 - Peekay
Alek píše:
co má phpBB tak čupr navíc?


Funkcny search, cez ktory sa da jednym klikom dopracovat k rozumnym vysledkom. Vizualne triedenie diskusii podla kategorii a data posledneho prispevku (nie data vzniku diskusie). Syntax tagov, ktory je standardny cez viacero diskusnych platforiem, namiesto vlastneho, ktory sa obcas zhoduje a obcas nie. Preview pred postnutim prispevku.

(ano, je mi uplne jasne, ze v nasledujucom prispevku mi Sirien vysvetli, ako sa vsetko toto da jednoducho obist a/alebo som makky/lama/<dopln urazku>, ze mi zrovna tieto veci vadia. Nic to ale nemeni na tom, ze aj ony prispievaju k pouzivatelskemu pohodliu)

Novy interface d20 je samozrejme krokom k lepsim zajtrajskom (minimalne moznostou "vypsat vše" a skutocnostou, ze uz pocet prispevkov na jednej strane nie je dynamicky prepocitavany z celkovej dlzky diskusie a tym padom sa to cloveku nemeni pod rukami), este ale stale musi urazit dlhu cestu aby bol porovnatelnym produktom s inymi vecami, ktore su v tomto obore k dispozicii.
Autorská citace #48
7.8.2009 16:20 - Bouchi
Peekay: Tak zrovna preview tady funguje, i kdyz ponekud nezvykle.
Autorská citace #49
7.8.2009 16:25 - Alnag
Jak píše Bouchi, preview tu je. Search je funkčnější než býval, ale tak umím si představit i další kroky v tomto směru. Specifická syntax - AFAIK je to normální HTML akorát s hranatými závorkami. Že se neshoduje kazí některým otravným spamovacím robotům práci. Diskuse se řadí podle data posledního příspěvku (překvapivě, akorát v náhledu v tom plovoucím boxu ukazují datum založení) a kategorie také máme. Překvapivě.

Takže ... problém je vlastně jen to vyhledávání a event. tagy (ale tam je to záměr).
Autorská citace #50
7.8.2009 16:32 - Bouchi
Alnag: U nahledu je ovsem ponekud otravne, ze kdyz clovek nahlizeny prispevek opravi/doplni, tak musi pak klikat dvakrat, aby se mu zmeny ukazaly, a navic kdyz je prispevek delsi, tak musi prejizdet mysi nad nahled.
(Jo a taky by nebylo marne nastavit tabindexy tak, aby clovek mohl odeslat prispevek z klavesnice pres jeden stisk Tab a nasledny Enter.)
Autorská citace #51
7.8.2009 16:39 - Alnag
Bouchi: Já náhled nepoužívám. Ale asi by mohlo stačit si kliknout jednou. Uvidíme, co se s tím dá dělat. S taby - jestli to jde udělat, tak proč ne. Max tedy má teď pauzu, ale jako vždycky budeme se ti psát a postupně se to asi upraví dle požadavků...
Autorská citace #52
7.8.2009 16:45 - Bouchi
Alnag: Vic nez dvoji klikani mi vadi ta vzdalenost - uvital bych kdyby to klikatko bylo bud v dolnim rohu boxu s nahledem nebo uplne mimo nej, kadzdopadne blizko textarey.
Autorská citace #53
7.8.2009 19:34 - Alek
ad tagy... no zrovna phpBB taky používá hranaté závorky

ad náhled... zdá se, že je v řešení (či už vyřešeno). A to přesunutí k textaree to je dobrej nápad, to mě štvalo taky.

Jinak úplně phpBB kopírovat nechceme záměrně, protože má spoustu nešvarů; já třeba nesnáším, že se při psaní příspěvku musím přesunout do nového okna, to je něco, za co bych těm návrhářům zlámal prsty :-)
Autorská citace #54
7.8.2009 19:51 - Alnag
Alek píše:
ad náhled... zdá se, že je v řešení (či už vyřešeno)


A tady vidíte skutečnou výjimečnost kostky. Řešení během tří hodin :D Hezký!!!
Autorská citace #55
7.8.2009 19:54 - sirien
Peekay píše:
Funkcny search, cez ktory sa da jednym klikom dopracovat k rozumnym vysledkom.

a) PHP BB zrovna nějak úžasnej search nemá a nikdy nemělo. 3ka už to má o něco lepší, ale "g site:link hledaná_sekvence" vyjde pořád mnohdy o dost líp
b) nevim jestlis zkoušel search na novym layoutu, byla to jedna z věcí co prošla hodně velkym updatem.

Řazení diskusí podle posledního postu není vůbec blbej nápad, ale mám podezření, že to tak už funguje...

Tagy - nezlob se na mě, ale tagy tu jsou prakticky tytéž co na PHP BB - v hranatejch závorkách, se stejnejma kódama pro základní věci (b, i, u, a href="" není PHPčková varianta kde je url="", ale většina ostatních platforem které jsem potkal používá právě a href, kód "cite" pro citace je také poměrně běžný...). To že umožňujeme pár věcí dalších je věc druhá, ale fakt si nemyslím že by tu tagy byly nějak zvlášť odlišné. Navíc máš pro zdaleka nejpoužívanější tagy tlačítka.

Peekay píše:
minimalne moznostou "vypsat vše"

kterou, btw., PHP BB3 v základu nemá. A RPG F tuto možnost stále neobnovilo.

Peekay píše:
este ale stale musi urazit dlhu cestu aby bol porovnatelnym produktom s inymi vecami, ktore su v tomto obore k dispozicii.

em... jako například? Protože porovnání s PHP BB už Kostka snese velmi dobře.

Bouchi: hm, náhled POD oknem pro odpověď při řazení shora dolu není zrovna naškodu nápad...
Autorská citace #56
7.8.2009 19:59 - Alek
sirien píše:
PHP BB zrovna nějak úžasnej search nemá a nikdy nemělo. 3ka už to má o něco lepší

Tady budu výjimečně na straně phpBB, trojka je v tomhle směru imo velmi dobrá, tady máme ještě co dohánět.
Autorská citace #57
7.8.2009 20:10 - sirien
No, já tam ten search moc nepoužíval, ale tuhle (asi čtvrt roku zpátky) jsem hledal nějakou svojí starou diskusi s tuším že Markusem o nějaké indie záležitosti a po pěti minutách různého hraní se searchem jsem se dopáleně obrátil na strýčka googla.
Nicméně neříkám, že nešlo o nějakou výjimečnou záležitost a že to normálně nemůže fachat vpohodě.
Autorská citace #58
7.8.2009 20:14 - Bouchi
sirien: O pozici boxu s nahledem vuci textaree se prece nikde nezminuju...
Autorská citace #59
7.8.2009 20:37 - sirien
Tak jsem Tě špatně pochopil nebo sem si to blbě zapamatoval, sorry :) Měl jsem dojem že jsi psal něco o pozici náhledu...
Autorská citace #60
8.8.2009 08:45 - Peekay
Za nahlad dakujem, je to krok vpred. Dost dlho tu chybal a rozhodne pomaha, ked musi clovek hadat syntax.

Sirien píše:
To že umožňujeme pár věcí dalších je věc druhá


Menuj.

Sirien píše:
kód "cite" pro citace je také poměrně běžný


Menuj, kde inde sa este vyskytuje. Prispievam na pomerne dost for (aj pod rozlicnymi platformami), vsetky co ma teraz napadaju pouzivaju (aj jazykovo spravnejsi, mimochodom) quote.

(k teme citacii - pride mi osobne trochu otravne, ze nie je mozne cloveka odcitovat len kliknutim - treba kliknut a rucne dopisat meno citovaneho... teda ak mi nieco neuniklo)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086637020111084 secREMOTE_IP: 3.14.70.203