Střípky

Fritzs
28.5.2009 22:10
Vyjimečnost kostky
Několikrát sem se setkal s tvrzením, že d20.cz není jenom nějaký obyčejný diskuzák.

Čím se tedy od "obyčejného diskuzáku", nebo nedejbože chatu, liší...?
Autorská citace #61
8.8.2009 08:51 - Nachtrose
Unikli ti uvozovky vedle cisla prispevku.
Autorská citace #62
8.8.2009 13:18 - Alek
Peekay: Zkus označít nějakou část textu a pak klikni na tag Cite. Anebo na ty úvozovky, co jsou u každého příspěvku, pak se nemusíš zdržovat ani vypisováním jména. Stejný princip funguje i u dalších tagů (vytučnění apod.) A ano, rovnou než to řekneš, víme, že by to chtělo nějakou viditelnou nápovědu.

Pokud jde o cite nebo quote... inu, cite používá třeba HTML jazyk.

Píše:
To že umožňujeme pár věcí dalších je věc druhá

Tak já bych odkázal třeba ma to, že se dá odpovídat rovnou v diskuzi, nemusíš lézt do spešl okna. Dál třeba možnost vypnout sledování diskuze (ta zelená ikona v anotaci každé diskuze).
Autorská citace #63
8.8.2009 14:52 - sirien
PK se ptal spíš co jiného umožňuje Kostka mezi tagováním, nikoliv obecně.
Například HR a PAGE u článků, TABLE (default PHP table nemá, na RPG F bylo doimplementovaný na Joeho neustálé otravování že chce table), parametr STYLE... bylo tu pár dalších věcí, ale s přechodem na tenhle layout se tagy nějak pozměňovali, musel bych to dohledat.

Tvoje lamentování nad tagem CITE je trochu trapně agresivní. Stejně tak bych se mohl navážet do PHP BB tagu "*" kterej používá namísto LI a do kdovíčeho dalšího.
Nicméně pokud Tě to tak zajímá, tak třeba všechny diskusní platformy založené na HTML kódu, což (kromě nějakých soukromých stránek) je třeba naše školní fórum


mimochodem - všechny tagy fungují tak, že když v okně odpovědi něco označíš a klikneš na ně, tak se označený text obklopí daným tagem. Pokud označíš něco mimo okno odpovědi (třeba část něčího textu nebo něčí jméno atp.) a klikneš na tag, tak se Ti označený text otagovaný vkopíruje do okna odpovědi. Tag CITE je navíc zduplikován u každého postu v podobě uvozovek, které kromě označené části ještě vypíší do jména citovaného toho, u jehož postu uvozovky jsou.
Autorská citace #64
9.8.2009 15:02 - Joe
Alek,

možno je to u mňa sila zvyku a možno k tomu prispieva aj menšia prehľadnosť celého portálu pre mňa. Ktovie.
Autorská citace #65
10.8.2009 22:21 - sirien
jeden kamarád teď na ICQ píše:
miluji vihledávání něčeho na rpg f vždy to hledám přes googl ten něco najde

Tohle jsem si nemohl odpustit. Tolik k tomu jak má PHP BB lepší vyhledávání než Kostka
Autorská citace #66
10.8.2009 22:41 - Colombo
Boha jeho, co je to za kamaráda, když napsal vihledávání?! To mi zní jako vidlákování, ať už je to cokoliv.
Autorská citace #67
10.8.2009 22:43 - sirien
Na ICQ gramma sux. Nikdo po sobě nečte, nekorekturuje, nic. Jeden kámoš co je dyslektik stojí za to, normálně umí psát vpohodě, jen to musí víckrát kontrolovat, na ICQ na to dlabe.
IMka sou prostě IMka, nikoho nezajímá jak tam je co psaný. Je to chat.
Autorská citace #68
10.8.2009 22:48 - Colombo
ha, copak se stalo našemu Sirien grammanazi? Haló, ťuki ťuk, kdepak je?
Já jsem taky dyslektik, taky udělám chybu, ale pokud je takového rozsahu (třeba mi dělá problém s/z, když píšu bez diakritiky), tak se vždycky opravím, IM ne IM. Stejně tak ti bude vadit, když nebudu v mluvě skloňovat.
Autorská citace #69
10.8.2009 22:52 - sirien
fakt? Tak já to na IM zrovna prakticky nevnímám. Tohle je posedlost češtinou. Když si někdy chatuju s cizincema, zvlášť němcema, ale ne nutně, tak ty na to dlabou ještě víc.
Sirien nebyl nikdy grammarnazi, mimochodem. Na Siriena tu bylo dokonce žalováno za to, že grammarnazi veřejně fyzicky mlátil.
Autorská citace #70
10.8.2009 22:56 - Sethi
IM neIM, když mi po ICQ přijde takový paskvil, trnou mi z toho zuby.

Silné tendence nepoužívat diakritiku, mě také, dámy prominou, jebou.
Autorská citace #71
10.8.2009 23:01 - Sosáček
To mas docela blby ;)
Autorská citace #72
10.8.2009 23:10 - Bouchi
ušijakořidítka™: Nojo, jenze kdyz ti i v dnesni dobe muze napriklad prijit mail, kde hacky a carky dopadnou takhle:
Píše:
spe(cháme, abychom se sve(r(ili s novým du*kazem, že sve(t je skutec(ne( malý

tak ta chut je pouzivat zase trochu opadne.
Autorská citace #73
10.8.2009 23:12 - Sethi
*vzdorovitě mumlá*
Autorská citace #74
10.8.2009 23:15 - sirien
hlavně to je nesmysl. Znám hromadu lidí co z praktických a pracovních důvodů používají EN klávesnici, nebo dokonce rozložení naprosto specifická, ale pro ně ideální. Dělají na nich hodiny v práci a jsou zvyklí je používat i doma a chtít po nich, aby aktivně používali zcela odlišné rozložení, případně rozložení kdy deset kláves nabírá naprosto jiný význam než jaký jsou zvyklý normálně, je prostě pitomost.

Kdysi dávno na RPG F jsem se naučil číst posty bez diakritiky, že si to mnohdy ani pořdně neuvědomuju (díky, Jakube (: ), dokonce slovenské posty bez diakritiky s odbornými termíny proložené anglickými citacemi formulované jako wall of text (díky Bifi, super lekce pasivní slovenštiny).
Není to tak děsivé jak se zdá. A jazyk není nic tak vznešeného a úctyhodného, jak nám učitelé češtiny tvrdí. JE to jen nástroj. Jeho obměna nesnižuje hodnotu literárních děl jak mnozí učitelé tvrdí (a´la "prznění jazyka a kultury" - jazyka možná, kultury ne), je to prostě průběžná změna. Gramatika není nic víc než nástroj který má reflektovat živý jazyk, ne být sám o sobě modlou.
Autorská citace #75
10.8.2009 23:18 - Colombo
Siriene, teď jsi naprosto přestřelil, protože spoustu literárních skvostů dělá právě onen jazyk.
Prostě a jednoduše, nesnaž se "svůj názor" racionalizovat jako jedinný a správný.
Autorská citace #76
10.8.2009 23:22 - Alek
No jo, jáčky a čárky. Jak říkávál můj přednášející na grafiku a DTP, "škoda, že nelze Husa úpálit vícekrát" :-)
Autorská citace #77
10.8.2009 23:22 - sirien
Píše:
Siriene, teď jsi naprosto přestřelil, protože spoustu literárních skvostů dělá právě onen jazyk.

HAH. Právě že vůbec.
Kdyby to platilo tak jak píšeš, pak by se jazyk nesměl vůbec měnit, nikdy. Což je nemožný požadavek. Prostě umělecká díla založená jen na jazyce se ztrácejí. Původní díla, pokud neprojdou přepisem do moderního jazyka (umění hodné nejlepších překladatelů) se stávají naprosto nečitelnými (přečti si knihu ve 150 let starý češtině).

Jazyk se prostě vyvýjí, tak nebo tak. Snaha určovat, jak rychle se má nebo nemá vyvýjet je směšná, protože zaprvé nedává moc smysl sama o sobě, zadruhé stejně nikam nevede, ty davy co jazyk mění prostě nezastavíš.
Autorská citace #78
10.8.2009 23:22 - sirien
Píše:
"škoda, že nelze Husa úpálit vícekrát"

lol
Obrozence bych přihodil k tomu.
Autorská citace #79
10.8.2009 23:57 - Alnag
A pak se někdy stane, že háčky a čárky rozhodují o významu. Je treba otazka, zda chci siriena v dalsi diskuzi spise setrit nebo setrit. A ted si vyberte...
Autorská citace #80
10.8.2009 23:59 - sirien
Vzhledem k tomu, že nepamatuju, kdy bys mě při nějakém konfliktu našich názorů šetřil, tak je výsledek očividný :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085592985153198 secREMOTE_IP: 44.222.212.138