Střípky

Magus
4.6.2009 16:46
RPG časopis?
Znáte nejakej novej časopis o RPG nebo Fantasy? Znám Pevnost ale je nejakej novej??
Autorská citace #1
4.6.2009 17:40 - Vannax
Autorská citace #2
4.6.2009 17:44 - sirien
Drakkar neni zrovna novej.
Autorská citace #3
4.6.2009 18:21 - Magus
No je teprve 14 dilu takze to nebude tezky precist od začátku....
Btw vsimli ste si ze napravo v "aktivnich diskuzich" neni ani jedna diskuze ze vcerejska....
Autorská citace #4
5.6.2009 16:26 - boubaque
Jednu dobu ještě vycházel RPG Magazín, několik čísel dokonce vyšlo tiskem, ale zdá se, že už je to mrtvý projekt.
Autorská citace #5
5.6.2009 17:18 - Jerson
Mám silný dojem, že tiskem vyšlo pouze číslo 5, které bylo první a poslední.
Autorská citace #6
5.6.2009 17:26 - Magus
5. Byl prvni..?
Autorská citace #7
5.6.2009 17:52 - Jerson
To je takový fórem - číslo 5 označovalo měsíc vyjití, v tomto případě květen. Takže když jsem sháněl "nový časopis o RPG", tak mi i ve specializované prodějně řekli "Jo vy myslíte tenhle - ale ten už nějaký čas vychází, teď jsem viděl páté číslo" (: )
Autorská citace #8
5.6.2009 17:58 - Bouchi
Abych to upresnil podle toho co si pamatuju - puvodne se ten projekt jmenoval Alduron, tiskem vysla dve cisla (kvetnove a cervnove), pak kvuli katastrofalne nizkym prodejum vysla dalsi dve cisla elektronicky, pak doslo k rozkolu v redakci a projekt pokracoval po personalni obmene pod nazvem RPG Magazin, vyslo elektronicky 6 cisel a projekt se zastavil.
Autorská citace #9
6.2.2010 19:37 - Magus
Píšou že Pevnost mívá i nové DRD DUNGEONY. Je to pravda?
Autorská citace #10
6.2.2010 19:53 - ShadoWWW
Magus: Jo, myslím, že v rámci Dechu draka. Ale myslím, že ne v každém čísle.
Autorská citace #11
6.2.2010 19:55 - Magus
jj a stojí za to kupovat Pevnost? Ne jenom kvůli těm dungeonům.
Autorská citace #12
6.2.2010 20:38 - chrochta
Jistěže. V Dechu draka se objevují i teoretičtější články (jméno Lucky Lukačovičové je snad dostatečnou zárukou kvality); kromě toho tu jsou víc než slušné povídky, recenze na knihy i filmy a řada dalších různě zajímavých (dle dispozic čtenáře - třeba mne řada věcí nebere) rubrik. Navíc část čísla vždy doprovází knížečka "v kapesním" formátu od českého autora (zaměření fantasy, scifi i horor). Pro bližší informace doporučuji čumnout na stránky časopisu nebo do nějaké slušněji vybavené knihovny (alespoň jedno číslo Pevnosti by tam měli mít) - nebo si prostě jedno číslo koupit.
Autorská citace #13
6.2.2010 21:13 - sirien
Pevnost jsou vyhozený prachy

Dech draka je dost troska, tamnější články obvykle za nic nestojej, jejich teoretická sekce nemá s teorií nic společného a Sombra (Lucie Lukačovičová) by udělala líp, kdyby začala psát do každého třetího čísla články, které mají obsah odpovídající možnostem autorky, místo toho aby se snažila do každého čísla narvat článek bez ohledu na jeho obsah s tím, že jí to určitě projde, protože má narozdíl od jiných vytrénovanou řemeslnou formu, která zajistí, že si většina čtenářů nevšimne absence obsahu.

Knížky od českých autorů fakt nestojí za to číst ve velkym, lepší využití času je najít si těch pár, kteří aspoň za něco stojí nebo číst ověřené autory...
Autorská citace #14
6.2.2010 21:41 - Gurney
Magus píše:
jj a stojí za to kupovat Pevnost? Ne jenom kvůli těm dungeonům.

Občas má smysl si ji koupit jako přílohu k nějaký knížce (kdysi tam vycházel Neff a pár dalších čitelných věcí), jinak vubec.

EDIT: Teď mi došlo že občas ji vytáhnu z regálu a přečtu si o nových (nebo často spíš nově přeložených) knížkách, jenže dvoustránka informací který si můžu sehnat i jinak je za ty prachy přece jen trochu málo.
Autorská citace #15
6.2.2010 21:58 - Jerson
Pevnost se dá zadarmo získat na různých conech, samozřejmě starší čísla. Poté, co jsem z celé pevnosti četl jeden článek a zbytek mě nezaujal jsem ji přestal kupovat. Ale já jsem zaměřením docela specifický a prostě ... nacistického okultismu je tam málo.
Autorská citace #16
6.2.2010 22:01 - sirien
Gurney píše:
Teď mi došlo že občas ji vytáhnu z regálu a přečtu si o nových (nebo často spíš nově přeložených) knížkách

Vždycky mi tahle rubrika přišla moc rozsáhlá na prostou informaci a moc blbě napsaná na recenzi (nemluvě o tom, že VÍM, že hodnocení v Pevnosti jsou placena nakladateli, ehm... tohle jsem nikdy neřek, ok?)... když chceš vědět, co je novýho, tak chackneš web. Rychlejší, víc po ruce, souhrnější...
Autorská citace #17
6.2.2010 22:30 - Bouchi
sirien píše:
nemluvě o tom, že VÍM, že hodnocení v Pevnosti jsou placena nakladateli,
I ta nizka/negativni? ;-) Nebo ta jsou placena konkurencnimi nakladateli? ;-)
Autorská citace #18
6.2.2010 23:00 - sirien
záleží, která nízká myslíš.
Jestli ta, která mají nějakých 30, 40% a tak nějak recenzi, i když autor chtěl dát původně 0 nebo 10% a mizernou recenzi... nebo ta, která dostala nízké hodnocení, protože si je zasloužila a protože nakladatel nemá správné konexe/se vlastně o tenhle plátek moc nestará. Nebo ta díla, kterým se dostalo třeba celostránkového článku na zakázku v rámci tematické série, ale autor je nemohl strhat, protože tu byl onen zadavatel... a tak dal alespoň do toho samého čísla článek o jiné podobné věci, který napsal tak, aby ta druhá věc vyzněla o hodně líp.

Kurva já někdy tak lituju že spadám do komunity a že mám tohle od přátel, kteří ty recenze psali, takže to nemůžu říct na plnou hubu i s vyjmenovánim autorů a děl - nicméně týká se to nejen knížek, ale i filmových a herních recenzí...

mimochodem mě od Tebe tenhle argument vcelku překvapuje, zrovna u Tebe bych čekal, že si budeš vědom, že to, že je nějaká redakce "úplatná" (on to vlastně není úplatek, ale neoznačená reklama...) ještě zdaleka neznamená, že je uplacený celý obsah jejich časopisu. To by bylo ostatně i dost divné...
Autorská citace #19
6.2.2010 23:02 - Gurney
sirien: Tím "přečtu si" jsem myslel že si přečtu tak tři řádky + tak ze dvě nebo tři anotace co mě zaujmou. A na Pevnost už dlouhou dobu beru v obchoďáku do ruky vždycky jen tak ze zajímavosti, naposled sem si ji koupil snad někdy před dvěma lety a to mě ještě zrovna čekala hodně dlouhá cesta busem. V podstatě na cokoli je web nejenom rychlejší.

EDIT: Btw teď jsem si tak vzpoměl na článek v Pevnosti, tuším že o Twilightu? kde autor napsal něco jako že "vytýkat tomuhle naivitu by bylo jako vytýkat panence Barbie, že nemá piercing v klitorisu". Celá listárna dalšího čísla pak byla na téma "stížnosti teen-čtenářek". A to je asi tak všechno o co může člověk přijít když si v knihovně neprolistuje Pevnost :)
Autorská citace #20
6.2.2010 23:46 - sirien
heh, smutné je, že z obsahů Pevnosti co se ke mě dostaly - tohle zní asi nejzajímavějc :D

PS - kde to bylo/kdo to říkal, že "twilight je jako vibrátor - oboje má za úkol vyvolávat v dívkách libé pocity" ?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11124014854431 secREMOTE_IP: 54.152.216.170