Střípky

sirien
1.7.2009 00:30
Piráti nebo ninjové?
Tohle je (prý) prastaré dilema. Zajímalo by mě, jak se na to kouká místní osazenstvo...

Autorská citace #22
1.7.2009 12:28 - wraiths
Cubanskej! a alespon 20kilovyho papouska. :)
Autorská citace #23
1.7.2009 12:32 - Ebon Hand
Jelikož je pro mě hranice mezi piráty a korzáry setřená..
V dětství jsem miloval Černého korzára a Sandokana.
Na Ninji se sice občas rád koukám, ale nechávají mě chladným, jsou příliš neosobní.
A také mám VELKOU náklonost ke Karibskému Rumu.. :-)
Autorská citace #24
1.7.2009 12:33 - Ebon Hand
Ninja žádný kodex neměl, to je prostě vrah..
Autorská citace #25
1.7.2009 12:50 - sirien
Ninjové měli kodex vůči vlastnímu klanu.
Nicméně to nic neznamená, protože piráti maj taky kodex. A narozdíl od ninjů to nejsou tupí fanatici a uměj o něm přemejšlet (znáte to... je to spíše takové... doporučení, jak by se to mělo dělat...)

Sethiin důkaz většího coolness prátů podle alkoholu se mi velice líbí, stejně jako ten Gurneyho... :)

Rytíř: Přestaň blábolit, korzáři nejsou nic jinýho než piráti co se nechali podplatit aby rabovali jen některý výměnou za to že to těm druhejm můžou prodávat, prostě neměli ten pravej zápal pro věc... lamy.
Autorská citace #26
1.7.2009 13:07 - Colombo
sirien: a myslíš si, že Ninjové byli totální fanatici co o tom "přežít" vůbec nepřemýšleli?
Autorská citace #27
1.7.2009 13:15 - Magus
Pirati papusci rum a devky!!!
Autorská citace #28
1.7.2009 13:17 - sirien
Colombo: Východní mentalita, závazek ke společnosti, klanu, povinnosti... ze západního pohledu dobrý fanatici. Uvědom si že mluvíme o klanu ze společnosti, ve které byla sepuka běžně příjimané řešení.
Autorská citace #29
1.7.2009 13:44 - Sethi
Autorská citace #30
1.7.2009 13:45 - Rytíř
Pch, piráti jsou obyčejní kriminálníci, lapkové bez kouska cti v těle! Berou si od každého, kdo se nemůže bránit...
Naproti tomu korzáři jsou odvážní dobrodruhové, nasazující za svou zem a panovníka vlastní krk i majetek (loď) v boji proti nepříteli!

Uznávám vám jediný drsný argument, na nějž zatím nemám pádnou odpověď, totiž že pirátské písně prostě vedou. Ale přičítám to jen své chabé Japonologii, určitě i černě odění démoni noci si po vydařené práci zazpívali... :))

PS pro Ebona: Korzáři byli nejčastěji bejvalí piráti, který když byla námořní mocnost ve válce s jinou, dostali od krále či královny pardon na své minulé hříchy výměnou za to, že budou odteď rubat pouze lodě nepřítele a ne všechny bez rozdílu... našli se ovšem i tací, co si opravdu až po vyhlášení války a možnosti stát se korzárem vyzbrojili loď a šli válčit jen proti nepříteli a ne z donucení.
Autorská citace #31
1.7.2009 13:46 - Colombo
Sirien: vím, jaká je východní mentalita, o rozvrstvení společnosti, tím, že každý má pevně určené místo, ale uvědom si, že kolem tohodle se konkrétně v Japonsku zvedala obrovská vlna rolnických povstáních a to skoro každou chvíli. A to jen rolníci, kteří neměli nadhled. Vem si takového protřelého nindžu. Zas takoví fanatici to podle mne nemuseli být a mohli si dobře uvědomovat okolní svět. Nedělej z nich Hašašíny.

Schválně si přečtu Historii Japonska a uvidíme, jestli se mi dostane odpovědi na fanatický pohled. Protože pro nás Evropany jsou všichni ostatní fanatičtí barbaři.
Autorská citace #32
1.7.2009 13:47 - Sethi
rozdělování pirátů a korzárů je jen slovíčkaření.

mořští vlci se musí spojit proti společnému nepříteli, těm suchozemským krysám!
Autorská citace #33
1.7.2009 13:48 - Colombo
Rytíř: a našli se i tací, co se stali Korzáry, dostali pardon a nic jim nezabránilo dál rubat lodě své vlastní vlajky:)
Autorská citace #34
1.7.2009 13:51 - Rytíř
Colombo píše:
Rytíř: a našli se i tací, co se stali Korzáry, dostali pardon a nic jim nezabránilo dál rubat lodě své vlastní vlajky:)


No tak jasně.. ale detaily bych zrovna tady nepitval :)))) jde o prvotní pocit přece, tak to musíme pokud možno max. vyhranit ;)
Autorská citace #35
1.7.2009 14:02 - Lotrando
Colombo píše:
Nedělej z nich Hašašíny


o těch kolují také zkreslené představy. například že to byli fanatici :)
Autorská citace #36
1.7.2009 14:17 - wraiths
Rytíř:a Jeno nebo byli taci, co parkrate vymenili za poradny mesecek tu "svou zemi" za jinou. :D Proste nekdy se opravdu smyva kdo je co zdali Pirat ,Korzar , Bukanyr.

Riditkajakusi: UZ jsem slysel kozel zahradnikem, ale ted vidim ze jde i kozel(kozlova) piratem. :D
Autorská citace #37
1.7.2009 14:57 - yokuzava
:) Pirati a spol nemaj disciplinu a organizovanost pokulhavala, jeden ozrala vystreli kdyz maj cekat a vse je prozrazeno a veskere plany fuc :) Ninja rules!
Autorská citace #38
1.7.2009 15:04 - Sethi
piráti nepotřebují plánovat.
Autorská citace #39
1.7.2009 15:07 - yokuzava
Jak to ze ne? :)
Autorská citace #40
1.7.2009 15:15 - Sethi
piráti řeší věci za běhu. plánování je pro slabochy, kteří si nevěří =)
Autorská citace #41
1.7.2009 15:19 - yokuzava
LoL :) Pod vlivem alkoholu si veri kazdej.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083302974700928 secREMOTE_IP: 52.90.40.84