Střípky

Dracain
8.7.2009 11:55
Proč to toho hrdinu nenapadlo?
Určitě se vám někdy stalo, že jste četli nějakou knížku a všimli jste si, že hlavní hrdina je pro vás absolutní blbec - vždycky udělá něco, co vy byste kompletně změnili a když potom čtete dál, tak si říkáte "Kdyby ten a ten (ne)udělal to a to,tak by se (ne)stalo to a to!"
Já ale sem tam taky přečtu knížku, kde se hrdina chová přesně podle mých představ a stejně je to trochu nuda, takže nevím...Právě kvůli tomu, že jsem při čtení nemohl ovlivnit chování postav a tím i celý příběh, jsem zkusil gamebooky,ale to už patří jinam.
Co na to vy všichni?
Autorská citace #21
15.7.2009 22:40 - Fibriso
Dracain: jo, Jig je dokonalej hrdina - ten, kterým se člověk (goblin) stane když je na špatném místě ve špatný čas. Což se děje Jigovi skoro pořád.
takže to druhé.
Autorská citace #22
16.7.2009 12:43 - sirien
Argonantus píše:
na konci se dozvíme, kdo je vrah.

Voldemort
HP díl první, někde na začátku.

jinak - teď jsem dočetl Brisingr (třetí díl Eragona) a musím říct, že Paolini mi vůbec nepřijde jako prorokovaný "marketingem vynesený autor jednoho díla" - právě naopak se mi ta série líbí čím dál tím víc.
Autorská citace #23
16.7.2009 14:20 - Blaine
Sirien: prekonal jsem se a precetl jsem i druhy dil asi pred rokem... a uz nikdy vic. Fakt ne. Ani jedna z tech dvou knih se mi nelibila. To si radsi prectu o dost levnejsiho a zabavnejsiho - i kdyz mnohem tensiho Agenta JFK...
Autorská citace #24
16.7.2009 14:22 - Merlin
Sirien: ani já jsem nedočetl
Autorská citace #25
16.7.2009 19:46 - Dracain
Mě taky Eragon moc nezaujal, vlastně jsem ani nedočetl první knihu...ale možná je to tím, že jsem náročnej čtenář, musím číst něco,co mě silně vtáhne do děje a hlavně, něco originálního! No nechci nic říkat,ale to podle mě Eragon není...
Autorská citace #26
16.7.2009 19:47 - Dracain
Beltar/Fibrisio:Kde toho Goblina seženu?
Autorská citace #27
16.7.2009 19:59 - Fibriso
jediné co mohu doporučit je knihkupectví. čož je informace vyloženě k prdu. takže nějaké knihkupectví s fantasy, jediné co mě napadá je Luxor v praze nebo Jednorožec na staromáku
Autorská citace #28
16.7.2009 20:28 - Felouen
Dracain: Anebo si zajdi do městské knihovny.
Autorská citace #29
17.7.2009 08:55 - Dracain
OK, sice máme maličkou knihovnu, ale třeba to tam najdu...a do Prahy pojedu v srpnu, zkusím to.
Autorská citace #30
17.7.2009 09:00 - Blaine
Nebo se podivej do eshopu treba luxoru nebo nejakych jinych vetsich knihkupectvi a nech si je poslat postou
Autorská citace #31
17.7.2009 09:03 - Dracain
Aha,já myslel že to v e-shopu nenajdu! Ste měli říct dřív! A dík...
Autorská citace #32
17.7.2009 09:27 - Merlin
v e-shopech najdeš všechno :)
Autorská citace #33
17.7.2009 10:04 - Nachtrose
Dracain: treba tady
Autorská citace #34
17.7.2009 11:43 - Dracain
Nachtrose:Jo,dík! Takže doporučujete? Tak já si to asi objednám...
Autorská citace #35
20.7.2009 19:25 - sirien
Ono na Eragonovi je hrozně vidět jak ten typ dospíval. Ta první kniha je taková naivní, kopíruje SW, řemeslně ale docela de, dá se to číst, má několik velmi dobrejch vlastních nápadů. Ten třetí díl už je mnohem lepší. Ale tak zase chápu že ždná knížka není pro všechny...
Autorská citace #36
20.7.2009 19:46 - Magus
Dracain goblina mam v Iphonu...
Autorská citace #37
23.7.2009 06:31 - Dracain
Magus:Co? Heh,dobrej vtip, ale ty jejich dvoustránkový ukázky v e-shopech se mi fakt číst nechce...

sirien:Samozřejmě, že Eragon je dobrá kniha, ale mezi těmi dobrými se trochu ztrácí...Pozor, celou dobu jsem měl na mysli Eragona jako první knihu trilogie, ostatní jsem nečetl, takže nevím, jak na tom jsou. Každopádně Paolini asi věděl, co zaujme a většinu lidí tohle jednoduchý téma baví, takže to je vlastně výborná kniha! :) ale bohužel pro pár outsiderů ne...
Autorská citace #38
23.7.2009 13:44 - sirien
Ono pochybuju že ve svém věku když psal Eragona přemejšlel, co lidi baví, tipuju že psal spíš sám pro sebe a pak se to nějak zvrtlo v publikaci. Eldest a Brisingr dál rozvíjejí původní téma, i když em tam přidávají pár hodně nových motivů, tak jdou dál v půvoní linii, takže narozdíl od JKR bych Paoliniho z populismu neobviňoval.
Autorská citace #39
23.7.2009 14:23 - Dracain
NjN, vždyť já jsem úplně zapoměl, že to psal v patnácti! Co v patnácti, určitě ještě dřív!
Autorská citace #40
27.7.2009 14:49 - Sethi
že se to tu tak ten brisingr tak probírá... musím s potěšením konstatovat, že s třetí knihou autor zjistil, že existují i čtenářky a že jimi lze poměrně snadno manipulovat. jsem zvědavá, jak s tou informací dále naloží, ještě nemám dočteno, ale nakročil si velmi solidně.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086829900741577 secREMOTE_IP: 174.129.59.198