Střípky

Rytíř
14.8.2009 15:35
Facebook
Až odezní váš šok z toho, kdo že to jako založil tady na Kostce zrovna takovouhle diskuzi, :))) tak jen poprosím o nějaký info k tomuhle zlu dnešního světa, do něhož jsem dnes zkusmo namočil palec... jde mi hlavně o to, že mi Facebook nabídl kvanta "přátel" a mě by zajímalo, kdo z vás tam už je?
Autorská citace #81
16.8.2009 15:37 - Felouen
sirien píše:
Ale? Wiki porušuje pravidla 1 a 2? Někdo by jí měl hacknout a shodit...
? Jáká pravidla?
Autorská citace #82
16.8.2009 15:42 - sirien
Přemýšlím, jak to říct, a sám je neporušit :)

(1 - o /b/ se nemluví
2 - o /b/ se nikdy nemluví
zní to debilně, možná, ale když víš, co tam lze... potkat, řekněme... tak to začne dávat dokonalý smysl)
Autorská citace #83
16.8.2009 15:42 - Alnag
Řeknu to stručně.

Zkracování virtuálních vzdáleností mezi lidmi reálné vzdálenosti mezi lidmi prodlužuje. Facebook a další výplody vnímám jako další generaci globálního osamění, kdy si sice kolem sebe vytváříme idealizovanou bublinu toho, kolik máme kamarádů a přestáváme vnímat povrchnost těch známostí, protože se dobrovolně oslepujeme o všechny signály, které by to mohly naznačit.
Autorská citace #84
16.8.2009 15:43 - Alek
sirien píše:
zavádět novou výchovu je doslova nahovno, když si vezmu že IT studium na střední škole za dva roky nenaučilo nikoho absolutně nic, kromě debilního baltíka.

A proto, že Sirienova Informatika na škole byla špatná rezignujem na snahu vzdělávat obyvatelstvo v informačních technologiích a mediální výchově. Výborná myšlenka, s tímhle přístupem to dotáhnem daleko :-)

sirien píše:
FB opravdu zprostředkovává informace o tom jak se mají a co dělají, nebo jen iluzi kontaktu.

Vynech to "nebo" a bude to sedět. Samozřejmě že je to virtuální kontakt, ale zároveň zprostředkovává relevantní informace. Nevím, proč by se to mělo vylučovat.

sirien píše:
Mám takové nehezké tušení že patří mezi lidi, kteří mi byli vzhledem ke své online tvorb za poslední půlrok hodně krajně podezřelí z toho, že od FB dostali nemalý cash za to že o něm budou moc pěkně psát a dělat mu nenápadnou reklamu...

sirien píše:
Očividně patří i k těm co si uvědomují, že FB tak úchvatnou platformou není a že má i své mínusy.

Zajímavý. Ale já nechtěl mluvit o jeho psaní a jeho názorech, to nebylo zrovna předmětem té diskuze. Sám ho zas tak moc nečtu (Reflex nesleduju vůbec), takže se s tebou nebudu ani přít o jeho pohnutkách.

sirien píše:
Mimo jiné je velmi zajímavé že by se profesionální novinář chtěl vzdát publikací na otevřených platformách ve jménu publikování na platformě uzavřené.

To je otázka, zda je blog otevřenější platforma než FB. A hlavně, co je lepší? Zrovna Čermák argumentoval nejvíc tím, že na FB s chutí čte diskuze pod svými články. Kdežto třeba na blogu či na idnesu to byl klasický hnůj plný nadávek a snad si i vymínil na redakci, že diskuze u jeho článků zrušili. A vůbec, mluvit o otevřenosti/uzavřenosti v době, kdy se chystá revoluce na zpravodajských serverech a bude se za obsah platit, to je možná škoda slov. "Zítra" může být vše jinak.
Autorská citace #85
16.8.2009 15:43 - noir
Já FB nepoužívám, ale mým kolegům slouží jako spolehlivě nejrychlejší komunikační nástroj. Protože je naše redakce rozházená přes dva domy a tři patra, je pro ně velmi praktické mí místo, kde jsou uživatelsky příjemně všichni spolu.
Autorská citace #86
16.8.2009 15:44 - Sethi
Z "pravidel internetu," které si vytvořilo /b/, jsou stabilně platná tři: první dvě ukradená z Fight Club:

#1 - You do not talk about /b/.

#2 - You DO NOT talk about /b/.

Třetí obecně uznávané pravidlo je #34 - If it exists, there is porn of it.
Autorská citace #87
16.8.2009 15:51 - sirien
Alek píše:
A proto, že Sirienova Informatika na škole byla špatná rezignujem na snahu vzdělávat obyvatelstvo v informačních technologiích a mediální výchově. Výborná myšlenka, s tímhle přístupem to dotáhnem daleko :-)

Nevím o nikom, kdo by to měl na ne-IT střední jinak.
Moje poznámka byla mířena k tomu, že nemá smysl stavět vzdušné zámky, když ses ještě nenaučil ani chodit po zemi.

Alek píše:
Nevím, proč by se to mělo vylučovat.

Protože někdy se to sice může překrývat, ale mnohdy může být realita a FB fikce naprosto odlišná. Čím víc bereš informace z FB, tím víc roste šance že si to neuvědomíš. Ostatně jak psal Alnag výše.

Alek píše:
mluvit o otevřenosti/uzavřenosti v době, kdy se chystá revoluce na zpravodajských serverech a bude se za obsah platit

Hodně moc toužej zkrachovat? V době kdy se placený obsah otřásá v základech, pirátská strana má zastoupení v EP, což je samo o sobě výsměch, piráti dělají různá gesta na libovolnou snahu je zastavit a kapely se přiklání na jejich stranu a začínají distribuovat přímo hodlají udělat zpravodajské servery tutéž chybu v bleděmodrém?
Kdes tohle vzal prosim Tě?
Autorská citace #88
16.8.2009 15:56 - Felouen
Oh my gosh. Právě jsem našla tu nejkrásnější motivátor na ... /you can't read this/ a i když je to hodně OT, nemohla jsem se nepodělit. :D

Teď už můžu tvrdit, že si procvičuji matematiku při hraní na GBA až si budu vypočítávat u Pokemonů, kdy mám hodit Pokéball na legendární Pokemony. :D
Autorská citace #89
16.8.2009 16:01 - Sethi
Já měla na střední dobrou informatiku. Náš lektor a) věděl, o čem mluví; b) dokázal nás to naučit a dokonce měl i nějaké požadavky na výkon. Naše hodiny IT rozhodně nebyly volné hraní Pac-Mana a vyřizování osobních e-mailů.
Autorská citace #90
16.8.2009 16:02 - Alnag
Sethi píše:
Naše hodiny IT rozhodně nebyly volné hraní Pac-Mana a vyřizování osobních e-mailů.


Naše jo. Na jaké škole, že jsi to studovala? :D
Autorská citace #91
16.8.2009 16:10 - Alek
sirien píše:
Kdes tohle vzal prosim Tě?

Rupert Murdoch, jeho srpnové vyjádření. Je samozřejmě otázkou, jesti se mu podaří tahle druhá revoluce v internetovém zpravodajství. Ta první, zavedení zpravodajství na net mu docela vyšla, takže bych mu jisté šance dával. Otázku pirátů bych tu nerad znovu otevíral, byla tu poměrně nedávno a hodně lidí se tam shodlo, že problém není v placeném obsahu jako takovém, ale ve výši té částky a v komfortu v jakém se ten obsah nabízí. Takže když mi zpravodajský server nabídne kvalitní obsah do kvalitní čtečky (jako třeba Times Reader) za nějakou malou částku, nemám s tím problém.

sirien píše:
Ostatně jak psal Alnag výše.

Uff, chvíli mi trvalo, než mi došlo, že tvoje Alnagovo výše je moje Alnagovo níže :-)
Autorská citace #92
16.8.2009 16:13 - Alnag
Alek píše:
Takže když mi zpravodajský server nabídne kvalitní obsah...


To bude asi ten problém. V poslední době kvalitní média v podstatě zmizela. Objektivní novinářská práce je v českém prostředí pojem v podstatě neznámý a v zahraniční také pozoruji pozvolní ústup směrem k dobře balenému politickému, ekonomickému, ego- a jinému marketingu.

Za skutečně objektivní zprávy bych klidně něco platil. Za oblbování národa nikoliv.
Autorská citace #93
16.8.2009 16:18 - Alek
Krásně se nám to protlo. Kvalitní zpravodajství a kvalitní výuka (Informatiky). Společný jmenovatel: prachy.

To už tak holt bývá, že zdarma či levně bývá také často blbě. Samozřejmě vyjma Kostky. :-)
Autorská citace #94
16.8.2009 16:23 - Sethi
Alnag píše:
Naše jo. Na jaké škole, že jsi to studovala? :D

Taková obrovská cukrárna.

Ale vážně, já jsem si z informatiky odnesla dost.
Autorská citace #95
16.8.2009 16:23 - Alnag
Alek: Ve skutečnosti se obávám, že nemáš tak docela pravdu. Lidé sice často placené vnímají jako kvalitnější, ale to i v případě, že jde o tentýž obsah. Nechtějí si totiž připustit, že platí za blbosti (nadto za blbosti, které by mohli mít zadarmo).

Jistý kapitál je asi k vyprodukování kvality potřeba (obvykle ale výrazně menší, než ten požadovaný). Ale to, že je něco zpoplatněné kvalitu žel nezaručuje.
Autorská citace #96
16.8.2009 16:25 - Felouen
Alnag píše:
Zkracování virtuálních vzdáleností mezi lidmi reálné vzdálenosti mezi lidmi prodlužuje. Facebook a další výplody vnímám jako další generaci globálního osamění, kdy si sice kolem sebe vytváříme idealizovanou bublinu toho, kolik máme kamarádů a přestáváme vnímat povrchnost těch známostí, protože se dobrovolně oslepujeme o všechny signály, které by to mohly naznačit.

Záleží na tom kdo jsi, jsou tací, jenž si to uvědomují. Často ti, co si to neuvědomují, mají samé povrchní přátele. Asi nejlehčí je to poznat, když se sejdete v reálu a máte si pořád co říci a věříte si, anebo si pravidelně dopisujete (jakoukoliv formou). A pro ty, kdo si toho jsou vědomi, to je opravdu prodloužení, způsob, jak nadále komunikovat. Ale na druhou stranu, pravda je, že pokud nejste v rámci osobního kontaktu s danými osobami (míněno ve vzdálenosti), tak právě Internet dokáže jedince odloučit. Ale to opět také záleží na každém. :)

Alnag píše:
Objektivní novinářská práce je v českém prostředí pojem v podstatě neznámý a v zahraniční také pozoruji pozvolní ústup směrem k dobře balenému politickému, ekonomickému, ego- a jinému marketingu.

Souhlas.
Autorská citace #97
16.8.2009 16:35 - noir
Jako člověk, kterého něco jako novinařina živí a současně dělal diplomu na analýzu prvorepublikového tisku, musím říct, že iluze o dějinách objektivní žurnalistiky jsou sice rozšířené, ale o to iluzornější.
Autorská citace #98
16.8.2009 16:40 - Alnag
Noir: O dějinách nebyla řeč.
Autorská citace #99
16.8.2009 16:46 - Alek
Já bych jen podotkl, že jsem hovořil o kvalitním obsahu, ne objektivním. :-)
16.8.2009 16:52 - Alnag
Alek: OK. Pro mne osobně je u zpravodajství ta objektivita klíčovou položkou té kvality. Nicméně ještě k Noirovi. To, co bych jaksi očekával (a nenacházím) je něco na způsob "impartiality rules" BBC.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090852975845337 secREMOTE_IP: 44.192.92.49