Střípky

Rytíř
14.8.2009 15:35
Facebook
Až odezní váš šok z toho, kdo že to jako založil tady na Kostce zrovna takovouhle diskuzi, :))) tak jen poprosím o nějaký info k tomuhle zlu dnešního světa, do něhož jsem dnes zkusmo namočil palec... jde mi hlavně o to, že mi Facebook nabídl kvanta "přátel" a mě by zajímalo, kdo z vás tam už je?
Autorská citace #1
14.8.2009 15:56 - Alek
No to fakt zíram. Hele já jsem tam asi měsíc, zatim jen stíham přijímat přátele. Po prvních dvou dnech už to ale opadlo a není to tak otravný, jak jsem se obával. Sem tam se tam mrknu, ale spíš to zpovzdálí sleduju. Rozhodně víc, než Facebook mě zaujal Twitter, tam sleduju pár lidí vcelku pravidelně.
Autorská citace #2
14.8.2009 16:04 - Alek
Jo, mám jednu radu. Vypni si oznámení na mail. Kor jestli máš mail propojenej na mobil, bude tě to první dny dost otravovat :-)
Autorská citace #3
14.8.2009 16:15 - Sethi
Facebooku úspěšně odolávám. Jisté neblahé zkušenosti z minulosti mě ubezpečily o tom, že prostě nechci být k dohledání na síti, ne takhle jednoduše. Nebo spíš - ne ještě víc, než jsem už teď. A už vůbec ne pod skutečným jménem.

Na druhou stranu mi samotná ta myšlenka tak proti srsti není - jsem přesně ten typ člověka, kterého by bavilo vyplňovat kolonku "co právě dělám" a psát si nějaké růžovoučké blogísky.

Twitter mě taky docela zaujal, ale pak jsem od výzkumu nějak upustila...
Autorská citace #4
14.8.2009 16:37 - sirien
Facebook je tak nějak lehce shit.
a) žere čas, neskutečně
b) má hrozný rozhraní (jak pro koho, ale mě přijde mizerný)
c) neustále tam člověka někdo nebo něco otravuje hromadama různýho SPAMu
d) FB se chvástá s tím, že Tě propojuje s lidmi a zprostředkovává kontakty na známé, se kterými ses přestal vídat. Já zjistil, že to je de facto spíš negativum (a nejsem v tom sám, přišli na to i jiní, mezi nimi i pár novinářů co o FB píšou)
e) FB totálně likviduje kontrolu nad vlastním soukromím (což dokládají i různé vtipné soudní spory a dost zkušeností)

ale jinak to je vpohodě sociální síť :)

ušijakořidítka™ píše:
jsem přesně ten typ člověka, kterého by bavilo vyplňovat kolonku "co právě dělám" a psát si nějaké růžovoučké blogísky.

K obojímu máš celej velkej Nyx...
Autorská citace #5
14.8.2009 16:44 - Merlin
nemám, nejsem a nikdy (pokud to můžu ovlivnit) tam nebudu
Autorská citace #6
14.8.2009 16:47 - Sethi
Nyx je... sterilní. To je místo, kam si chodím číst, nepovažuju ho za sociální středisko.
Autorská citace #7
14.8.2009 17:00 - Noldo2
Nyx neni sterilní... je komorní a je/jsou tam celkem uzavřený komunity....
Autorská citace #8
14.8.2009 17:07 - Jerson
Facebook - kdybych si ho mohl vyzkoušel a pak se rozhodnout, tak to udělám. Ale když platí "jednou vkročíš a už jsi náš", tak do toho nejdu. Mám charakterovou vlastnsot "vyplňuje pravdivě všechny dostupné kolonky", a to by nedělalo dobrotu.
Autorská citace #9
14.8.2009 17:15 - Argonantus
Nikdy nechci vyplňovat kolonky, natož ne pravdivě.
Nechci, aby mi byl někdo přítelem.
A co se týče snadnosti nalezení, reál je až dost.

Takže nikdy. Pokud mne tam najdete, nejsem to já.
Autorská citace #10
14.8.2009 17:17 - Sosáček
Nyx je dost zoufaly misto. Coz bude tim, ze jeho sefove jsou v zasade idioti. Nechci rict bez vyjimky idioti, protoze vsechny neznam, ale rekneme "v zasade idioti".

Argonantus píše:
Nechci, aby mi byl někdo přítelem.

To jsme si vsimli.
Autorská citace #11
14.8.2009 17:19 - Argonantus
UžzasevlkzPrahy:

Jak souvisí nyx s facebookem?
Autorská citace #12
14.8.2009 17:26 - sirien
Jerson píše:
Mám charakterovou vlastnsot "vyplňuje pravdivě všechny dostupné kolonky", a to by nedělalo dobrotu.

lol
Drž se od FB jak daleko budeš moct...

Argonantus píše:
Nechci, aby mi byl někdo přítelem.

Ono to je spíš "kontakt". V Evropě by to byl kontakt. Jenže FB je Americkej a Amíci sou útlocitný chudinky co si musej furt řikat I love you a kdyby někdo řek že vlastně neni jeho kamarád tak by se jim zbortil svět.

Argonantus píše:
Jak souvisí nyx s facebookem?

Nyx (jako osoba) začal na Nyx (jako server) házet nějaké featury z FB obšlehlé.

Jakub: No, ono hlavně podle toho co píšeš tak nemáš vůbec, vůbec žádnou představu o tom jak Nyx funguje.
Má jen jednoho šéfa, tj. Nyxe (mimochodem, Alnagův spolužák :) ), něco-jako-moderátoři se starají jen o technický chod věci. Reálné moderování patří zakladateli klubu a jím definovanému okruhu lidí, případně.
Autorská citace #13
14.8.2009 17:27 - Sethi
Nyx nedávno zavedl takové facebookovité featurky (jaj, čeština), které mi umožňují spamovat široké okolí svých kontaktů užitečnými informacemi jako "Sethi právě: Visí za ruku z mrakodrapu a vyjednává s padouchem," či "Sethi právě: Zabila svého pátého mexického přistěhovalce a jde si na to otevřít flašku." Jenže já se nepovažuju za člena žádné z těhlech Nyxových "pidikomunitek" a mám pocit, že těch pár lidí, se kterými jsem prolinkovaná, prostě nemá potřebu tyhle věci číst.
Autorská citace #14
14.8.2009 17:30 - Sethi
Argonantus píše:
Nechci, aby mi byl někdo přítelem.

Cheer up, emo boy. We like you whether you want it or not.
Autorská citace #15
14.8.2009 17:30 - Argonantus
Sirien píše:
Nyx (jako osoba) začal na Nyx (jako server) házet nějaké featury z FB obšlehlé.


*Tiše sklápí uši a plíží se pryč*

nevímcojenyxnevímcojsoufeaturyneznamNyxe

EDIT: Aha, zpět - Sethi mi to vysvětlila.
No, to je skutečně hnusné.
Autorská citace #16
14.8.2009 17:32 - Sosáček
Píše:
No, ono hlavně podle toho co píšeš tak nemáš vůbec, vůbec žádnou představu o tom jak Nyx funguje.
Má jen jednoho šéfa, tj. Nyxe (mimochodem, Alnagův spolužák :) ), něco-jako-moderátoři se starají jen o technický chod věci. Reálné moderování patří zakladateli klubu a jím definovanému okruhu lidí, případně.

Ne tak docela. Kolem nyxe je cela klika a tak.
Autorská citace #17
14.8.2009 18:32 - bigbythewise
Co je to facebook?
Autorská citace #18
14.8.2009 18:38 - Erric
Na facebooku jsem a nejak nepocituju to co tu padlo...

"a) žere čas, neskutečně"
jen tolik kolik sam dovolis, me to treba netrapi, protoze ja tam skoro zadny cas netravim

"b) má hrozný rozhraní (jak pro koho, ale mě přijde mizerný)"
muze byt, myslim ze je lepsi nez u vsech konkurencnich webu ale to je asi o vkusu

"c) neustále tam člověka někdo nebo něco otravuje hromadama různýho SPAMu"
Jen kolik dovolis (ktere pratele si tam pridas). A ma nastroje na odstranovani spamu, a existuji i externi skripty - ale ano souhlasim ze tohle je problem ale me neprijde tak velky abych to nevyuzival.

"d) FB se chvástá s tím, že Tě propojuje s lidmi a zprostředkovává kontakty na známé, se kterými ses přestal vídat. Já zjistil, že to je de facto spíš negativum"
To je docela smutne. Lidi ktere nemam rad si proste nepridam. Vsechno to zalezi na cloveku.

"e) FB totálně likviduje kontrolu nad vlastním soukromím (což dokládají i různé vtipné soudní spory a dost zkušeností)"
Jen tolik kolik clovek dovoli. Co tam chces dat das, co tam nechces dat nedas.

Prijde mi trochu zcestne svadet vetsinu techhle bodu na system, kdyz jeho ovladani ma uzivatel a on rozhoduje co tam o sobe zverejni, kolik casu tam stravi a s kym si vymeni kontakty.
Autorská citace #19
14.8.2009 18:39 - Sethi
Autorská citace #20
14.8.2009 18:39 - Fibriso
Facebook - když ni někdo plácne knížkou do ksichtu

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085699081420898 secREMOTE_IP: 54.166.170.195