Střípky

Sosáček
8.10.2009 15:36
Co byste si rádi zahráli?
Pochlubte se. Třeba se dohodneme.
11.11.2009 01:28 - Alnag
Jonka píše:
nemám slov. kdy to má vyjít?


Něco mi říká, že teď někdy. Minimálně pořádají nějaký prerelease nebo co a přijímají předobjednávky... IMO to budou chtít stihnout do Vánoc.
11.11.2009 01:53 - jonka
jop, díky už jsem to našel. Zajímavý je citát:z článku píše:
We’re making it more of a storytelling thing. We’re bringing RPGs back to telling a story and not just being miniatures on a board. We have tons of games that have miniatures on boards. What this is is telling stories, which is how RPGs began.

Mňo, asi si nějaký peníz odložím, asi rok sním, že si nadesignuju podobnou věc s kartama a tak, takové poloRPG polo karty/deskovka a tohle z toho traileru tak z 80% odpovídá tomu co bych v tom chtěl.
11.11.2009 07:46 - Jerson
Já si chci s kamarády zahrát Space Alert. Jako RPGčko.
11.11.2009 08:28 - kin
Jonka: Podle amazonu by to mělo vyjít 13týho příští měsíc, takže tak nějak...do vánoc to bude :)
11.11.2009 10:09 - Colombo
Já si brzo zahraju EU3 s novým datadiskem HTTT (Heir to the throne), který vyjde v prosinci.
11.11.2009 11:14 - Blaine
Colombo: mohl by jsi trochu rozvest co to je? Treba bych se na to podival a okopiroval nejake postupy ci napady. To ja totiz delam hrozne rad:)
11.11.2009 20:46 - Gurney
kin: Bezva, už se těším.
12.11.2009 08:39 - Quentin
maga ... zahral bych si nejakyho generic fantasy maga. Jedno jestli v dnd nebo nejakym vypravecim systemu, hlavne abych si mohl uzit vsemozna fesacka kouzla.
12.11.2009 15:38 - wlkeR
Ten Warhammer se vážně tváří, že by stál minimálně za zhlédnutí v akci :)

Ale tak já potřebuju vidět co nejvíc her, mam se toho pořád dost co učit.
13.11.2009 17:23 - LZJ
Jerson píše:
Já si chci s kamarády zahrát Space Alert. Jako RPGčko.

Tohle zní zajímavě, jak to chceš dělat? To bych mohl taky zkusit.

Jinak v RPG moje plány zdaleka přesahují moje i společné časové možnosti. Tak nějak byh rád:
  • Pokračoval v kampani ze světa Eddingsovy Belgariady (DnD 4e) - DM ještě s námi hraje, tak je šance.
  • Vyzkoušel si pořádný šermířský souboj v Riddle od Steel - máme rozehráno, ale souboj ještě nebyl.
  • Události ve Strašicích mě inspirovaly ke hře ze současnosti ve stylu Ghostbusters
  • Rád bych vyzkoušel nějaká zajímavá pravidla pro magii - WoD, MCWoD mágy nebo tak něco
13.11.2009 18:13 - Jerson
L.Z.J. píše:
Tohle zní zajímavě, jak to chceš dělat?

Vzhledem k tomu, že je hra rozdělená na dvě části, v první se objevují ohrožení a hráči plánují, a ve druhé fakticky odehrávají své plány, přičemž je to prezenntováno jako "záznam letu", tak stačí tuhle druhou část odroleplayovat s tím, že plány postav jsou dané, ale jak to dopadne nikdo dopředu neví. Hráči mají tři funkce kapitán, radista a bezpečnostní důstojník, když k tomu přidám ještě taktického důstojníka, tak to je jedna funkce pro každého hráče, dáme svým postavám jména a můžeme hrát. Přičemž postavy můžeme přenášet z mise do mise tak dlouho, dokud budou naživu.
Ještě jsem koukal, že protivníci jsou různých typů, takže si můžene naplánovat třeba průzkum bojové zóny, kde budou bitevní lodě, stíhačky a výsadky, průzkum mrtvé zóny, kde budou jen meteory a energetické maelstromy, vnitřní ohrožení budou jen selhání přístrojů, nebo průzkum zóny s mimozemským životem, kde budou chobotnice, krabi, nákazy, slizy, vetřelci ...
A tohle všechno se dá hezky zapsat do přiložených lodních deníků, takže z misí bude i znáznam.

Případně můžeme zavést i pravidlo, že při zničení lodi budou zabiti jen ti, co jsou ve zničené zóně, ostatní můžou hybernovat a být nasazeni později ... a tak.

Ostatně jako RPG už tu a tam hrajeme Wings of War.
9.12.2009 12:26 - Sosáček
Zacinam pomrkavat po starwars. Je tu nekdo se zajmem, kdo netrva na d20 a hral kotor 2?
9.12.2009 12:51 - Fibriso
Glitterhars: yep, já
10.12.2009 09:50 - Quentin
Ja se chystam hrat generic space operu (rekneme neco mezi timhle a firefly), se star wars jsem si pri hre moc nerozumel, i kdyz to mohlo byt tim, ze jsem hral tu saga edition :) (slava gumovym mecum). Zatim to vypada na shadowrun, ale uvidim, jak se mi s nim bude hrat. Kdyby byl nejakej aktivni hrac, tak by jsme mohli pribrat; budeme hrat nejspis kazdou druhou sobotu, kdyz se to podari rozjet.

10.12.2009 10:17 - Pety
Sosi:starwarsy bychsi zahral na D20 netrvam ale jen bychse chtel zeptat jestli trvas na tom ze to bude bez jediu?
Quentin:Jak moc epik level?jestli moc epik tak bych si to i dal
10.12.2009 10:21 - Sosáček
Pety píše:
jestli trvas na tom ze to bude bez jediu?

he? starwars bez jediu? o cem by to bylo?
10.12.2009 10:21 - Sosáček
ja si naopak neumim moc predstavit dobrou SW hru kde vsichni nejsou forceuseri.
10.12.2009 10:34 - Quentin
Pety: Mno nejspíš to nebude úplně high epix aka space marines vs universe :)

Ale nijak HC scifi to taky nechystam, viděl bych to na pulp; takové dnd v kulisách riddick, aliens, titan ae...

sos: taky nechápu, kdo by chtěl hrát SW a nehrát Jedie :)
10.12.2009 12:15 - Pety
Sosi asi sem te posledne spatne pochopil,myslel sem ze chces hrat nejakou hru s jinyma forceuserama nez jediema.
Quentin:ja sem mel na mysli spis kroniky temna (neco takhle ujetyho)

Panove neni tady nekdo kdo by si zahral nejakou noirovou detektivku?
vcera sem se dival na Maltezskeho sokola a chci si to zahrat
10.12.2009 13:17 - noir
Noir má rád noirové detektivky.

A rád by si zahrál ve SW sulustanského horníka.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086769104003906 secREMOTE_IP: 18.118.120.204