Střípky

Max
22.10.2009 20:47
Základní souhrn formátovacích možností, které v článcích lze využít. Pamatujte ale že méně je někdy více, více je někdy méně ... stejně jako více je někdy více a méně je někdy méně. Zkrátka co je navíc, to překáží.
8.3.2011 19:01 - sirien
Protože to je asi jako kdybysme diskutovali o rozdílu mezi rychlostí a akcelerací Porsche a Ferrari načež by si se rozhod přirovnat to k rozdílu mezi rychlostí a akcelerací Cataliny oproti F-15 Eagle.
8.3.2011 19:16 - Colombo
pleteš si kvantitativní a kvalitativní rozdíl.
8.3.2011 19:17 - alef0
Sirien, ty radšej bež z debaty TeX vs Word, keď porovnávaš vec, ktorú poznáš dokonale s vecou, kde nevieš napísať ani len jej názov :-)
8.3.2011 20:10 - Alek
Colombo píše:
1. Nikdy jsem nebojoval o to, aby TeX byl na webu

uff, tak ono to bylo jen přirovnání? Žes to neřek dřív, jsme si mohli ušetřit 10 stran diskuze a matení kolemjdoucích, kteří z toho mohli nabýt pocit, že TeX je něco, co snad patří na web :-)
8.3.2011 20:42 - Colombo
Já za to nemůžu, že si za moje výroky dosazujete další věci. Podobně jako v diskuzi "a co jiného číst" kde jsem napsal, že Ericssona a hned jste mě označili za někoho, kdo vám tam chodí a nadává na Martina. Přitom jsem o Martinovi ani nepípl.
10.3.2011 22:03 - Colombo
Wysiwyg je super, omlouvám se, že jsem to předtím neviděl. Prozřel jsem! Mohl by se mi už zveřejnit ten článek prosim prosim?
14.5.2011 01:58 - Dukolm
Tak sem objevil spásnou js funkci na skočení zpět z formuláře na článek ze které ho se citovalo location.hash=idodkazu
pokud bys něvěděl id dá se asi nejlépe zjistit přes jquery
26.11.2012 14:19 - Nerhinn
Měla bych dotaz, není to přímo k článkům, ale nevím, kam jinam to dát; tohle místo mi přišlo nejvíc podobné tomu, na co se chci zeptat.

Jak je to s pravomocemi u diskusí? Založila jsem diskusi k hraní a v ní můžu upravovat a mazat příspěvky těch, kteří do ní přispějí. Na druhou stranu diskuse Antikvariát, tam to nejde. Proč? Kvůli tomu, že není přidaná k nějaké herní skupině?
26.11.2012 16:50 - Alnag
Nerhinn: Můžeš spravovat věci ve své herní skupině, globální web momentálně nikoliv. Uvidíme, jak to bude do budoucna. Antikvariát bude mít asi spešl vychytané řešení.
26.11.2012 19:17 - sirien
Můžeš taky editovat (a mazat) všechny své příspěvky, tj. včetně záhlaví.

Smazání záhlaví má tuším nějaké nepříjemné efekty jakože to zruší celou následnou diskusi (co se pamatuju - tehdy tu někdo něco podobného provedl ne?)

Antík měl mít zcela oddělený modul, pokud se nepletu
26.11.2012 21:52 - Nerhinn
Tak jasně, své vlastní příspěvky a záhlaví neřeším.
Jenom jsem si toho rozdílu všimla (ne proto, že bych chtěla někoho mazat, prostě všimla) a zarazilo mě to - přeci jen jsem strávila nějakou chvíli na fóru, kde co si založíš, nad tím máš absolutní moc, tak jsem nevěděla, jestli to je nějaká chyba v matrixu, či zda to souvisí s herními skupinami. Souvisí.
Stejně to se mnou trochu škube, ale... whatever.
26.11.2012 22:27 - sirien
no, tak ono to vychází z logiky toho, že skupiny Ti tvoří víceméně takový "soukromý" prostor v rámci Kostky - můžeš tam taky uzavřít diskuse nečlenům a tak - což vychází z logiky toho že třeba nechceš, aby Ti někdo kecal do organizačních věcí ke tvojí hře nebo třeba nestojíš o něčí názory na své úpravy pravidel atp.

Nemyslím, že by předávání kontroly nad celou diskusí pro zakladatele byla úplně vhodná cesta pro neskupinový prostor Kostky.
27.11.2012 15:39 - Jerson
Nerhinn píše:
Stejně to se mnou trochu škube, ale... whatever.

Cítíš potřebu upravit pravopis nebo něco víc? :-)
27.11.2012 17:56 - Nerhinn
Jerson: Mnohdy ano, jindy zase spravit někomu odkaz. Ale hlavně to nejspíš principielně koliduje s mým přirozeným autoritářstvím a touze po despotické vládě.
27.11.2012 20:37 - sirien
Mwahahahaha.

Si zapoměla. dodat. Teda; Jako, sem mněl zájem říct, samozřejmně, ne že bysem se jako sám smál. nerad bych aby, Tvé další posty byli nějak poznamenané vzájemným nepochopením...
29.11.2012 14:51 - Jerson
Myslím že opravit odkaz na funkční nemůže nikomu vadit. Mně se spíše stalo, že jsem místo citace příspěvku omylem zmáčknul editaci a pak jsem marně hledal svůj nový příspěvek.
13.2.2013 23:08 - Nerhinn
Max píše:
V současnosti to funguje tak že skupina je využitelná jako "klíčové slovo". Pokud se klíč skupiny přiřadí k článku nebo diskuzi, můžou ho měnit všichni členové skupiny.


Um... a toho docílím jak? Zaškrtnutí "pro hráče" to, hádám, nejspíš nebude..?
14.2.2013 00:35 - sirien
mám takové tušení, že "v současnoti" bylo myšleno "v současné architektuře Midday", nikoliv v "v současnoti" jako teď a tady na Sunrise. Možná se pletu, ale já to tak pochopil...
14.2.2013 12:12 - Max
Jo. Je to tak. Omluvám se za nedorozumění. Odpovídal jsem v diskuzi "D20 Nový web" takže to bylo v tom kontextu. No měl sem to tam napsat.
14.2.2013 17:38 - Nerhinn
V pohodě, jsem natvrdlá :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089828014373779 secREMOTE_IP: 3.234.177.119