Střípky

Magus
26.12.2009 20:18
Dragon Age
Tak jsem dostal Dragon Age na ps3...
Dálskej elf zloděj...dopručuju:)

Co si o tom myslíte já osobně 100% super je grafika...není co vytknout...hrál jsem teprve 1,5h ale přijde mi zatím moc málo soubojů a dlouhý rozhovory...Ale je to nejspíš tím že to teprve začíná a musí mi to představit příběh...
Souboje SUPER až na to že nejde bránit...Prostě to vypadá reálně až na to zme do sebe nechají všichni bušit...
Autorská citace #61
7.1.2010 15:21 - Naoki
Asi je to kvůli tomu, že vývojáři jsou líni vymýšlet potvory pro dobu kdy jseš slabý a dobu kdy jseš silný :) (v DA to tak fakt působilo...)
Autorská citace #62
7.1.2010 15:52 - kin
A víte že už je v předprodeji datadisk? ;)
Autorská citace #63
7.1.2010 16:01 - Naoki
Tak to se budu těšit! :)
Autorská citace #64
7.1.2010 16:28 - Lokken
hohohó, datadisk si dám líbit!
Autorská citace #65
7.1.2010 16:41 - Aeris
pipux píše:
DLC jsou dalším marketingovým objevem, trendem poslední cca 2 let - jak tahat z PC uživatelů prachy navíc (*). Něco jako měsíční předplatné MMORPGček, anebo dobrá výmluva, jak vydat polohotovou hru.
Pak se to samozřejmě ještě dá přepakovat, vydávat stříbrné, zlaté, ultimátní, platinové á jánevímještějaké edice.

*rýp*
Pokiaľ viem tak minimálne od čias Xbox360 a PS3 sa DLC (a častokrát sú to úplne nezmyselné serepetičky) hojne využíva aj tam, takže by som nepovedal že je to výsadou Steamu a iných PC DLCčiek.
*/rýp*
Autorská citace #66
8.1.2010 13:30 - Sosáček
Earette™ píše:
A stejně mám nejvyšší skóre u Stena, kterého jako jediného posílám do háje, protože klade retardované otázky.


Jakoze nemuzes byt zena?
Autorská citace #67
8.1.2010 13:34 - Sosáček
Jinak, konsole pochopitelne sajou. Ale PS3 je husta, po mikroprocesorvy strance, ale chapu ze to vas asi nezaujme :) PC je v porovnani s tim hroznej bastl, ale zas je to otevrena platforma, no.
Autorská citace #68
8.1.2010 14:10 - pipux
Glitterhash píše:
Ale PS3 je husta, po mikroprocesorvy strance, ale chapu ze to vas asi nezaujme :)

Omluv moji neznalost, ale když na to koukám, tak Cell vypadá jako další vícejádrový procesor (jak se to vezme - jádra/SPE) ..... teda krom toho, že pracuje s vektory.

Otázka: v čem má Cell navrch oproti třeba Core i7? V sadě instrukcí?
Autorská citace #69
8.1.2010 14:19 - Sosáček
Nezapomen ze ja jsem CPU architekt, takze kdyz obdivuju cell, muze to byt jako kdyz architekt obdivuje technickou knihovnu, i kdyz by ti tak domek nenavrhl.

Ta sada instrukci je pochopitelne fajn (je GPR, ne divnej hybrid jako i386, ac amd64 uz je v pohode), ac mam podezreni ze je tam nejakej hacek -- nevim jestli nekontroluje hazardy nebo ma divnou pamet a jsem liny to hledat -- ale libi se mi ten navrh. Vicejadrovy je, ale ty jadra delaji ruzne veci, a vubec, libi se mi ten navrh :) K cemu mit procesor a grafickou kartu kdyz to muze delat jedna jednotka a to jeste lip?
Autorská citace #70
8.1.2010 14:38 - pipux
Glitterhash píše:
Ta sada instrukci je pochopitelne fajn (je GPR, ne divnej hybrid jako i386, ac amd64 uz je v pohode)

x86, i386 apod. jsou z pohledu dnešního nasazení hrůza, ale tady přece současné procesory od intelu/AMD nejsou znevýhodněny. To x86 podporují jen jako "compatibility mod", je nad tím nadstavba několikaletého vývoje.

Glitterhash píše:
K cemu mit procesor a grafickou kartu kdyz to muze delat jedna jednotka a to jeste lip?

Líp? Tady jde o to, aby se tvůj program naučil efektivně využívat všechna ta jádra těch zázračných subsystémů. Takže výhledově asi ano, ale pro tvorbu aplikací by se mohl hodit nějaký middleware ...

Jinač benchmarky říkají, že Cell vládne v operacích s desetinnou čárkou (75Gflops, hezké :) )
Autorská citace #71
8.1.2010 16:04 - Sosáček
pipux píše:
x86, i386 apod. jsou z pohledu dnešního nasazení hrůza, ale tady přece současné procesory od intelu/AMD nejsou znevýhodněny. To x86 podporují jen jako "compatibility mod", je nad tím nadstavba několikaletého vývoje.

Ja pochopitlene vim, jak vypada i386 zevnitr :) Ale prave to sileny "mame tragickou architekturu kterou interne prekladame na rozumnou architekturu" je dost prasarna. Kdyz se podivas co umi ARMy (ty procesory co se davaji do iphonu a kdeceho), a to jsou inorder ... pf. Jsem zvedavej jak bude vypadat ten dvoujadrovej 2ghz spekulativni superskalarni ARM co slibujou na dnesni rok. Ma zrat do dvou wattu na jadro, coz je masakr, v porovnani s tricetiwattovym intelem.

pipux píše:
Líp? Tady jde o to, aby se tvůj program naučil efektivně využívat všechna ta jádra těch zázračných subsystémů. Takže výhledově asi ano, ale pro tvorbu aplikací by se mohl hodit nějaký middleware ...

Mno. Takhle. PS3 je herni platforma, a hry (akcni hry, teda, ne fish fillets :D ) maji tri urovne.
1) skriptovou/objektovou (trida player je potomkem tridy actor je potomkem tridy objekt. ma vlanost hp. pokud hp klesnou pod nulu, zavolej metodu dead, atd)
2) fyzikalni model
3) shadery (grafika)

shadery jsou paralelni samy o sobe, takove graficka karta je v zasade hodne specializovany procesor se stovkami jader, ktera ale musi pokazde delat stejnou operaci (ale na ruznych datech. a zjedodnusene receno). to nemusis resit.

level 1) a 2) je problem, protoze se s tim tezko pracuje, a soucasne mainstreamove programovaci jazyky moc neumi tyhle veci. rozlisuj konkurencnost (resi se vic problemu najednou) a paralelismus (resi se jeden problem vice systemy aby byl vyreseny rychleji).

level 2 s da resit timhle, a dost chytre implementace umi aji paralelismus, ale je to hodne slozity, protoze potrebujes generovat akce pro level 1 (kulka trefila cil), atd.

level 1 je taky vtipnej, pac tech objektu mas na scene radove tisice, pokud chces vyuzivat vic procesoru tak to musis silene usynchronizovat, coz neni sranda, ale da se to, koukni sem a nebo (muj oblibenejsi zpusob) sem.
Autorská citace #72
8.1.2010 16:06 - Sosáček
Cell ma taky prusvih v tom, ze ma divnou skrytou pamet (cache), presneji nefunguje jako cache ale musis si do ni rucne nahravat data, coz je otrava. Zaroven je fakt, ze hry na PC vypadaji lip jak hry na PS3 nebo xbox, protoze maji jednak slusnou tradici, a druhak vyvojovy nastroje na pc jsou o hodne jinde.
Autorská citace #73
8.1.2010 16:11 - t2001
Pánové tahle vaše diskuze o struktuře je pro mě španělskou vesnicí ve které se semtam chytám...ale je to děsně zajímavé :-D Pokračujete prosím :)
Autorská citace #74
8.1.2010 16:55 - pipux
Glitterhash píše:
Jsem zvedavej jak bude vypadat ten dvoujadrovej 2ghz spekulativni superskalarni ARM co slibujou na dnesni rok. Ma zrat do dvou wattu na jadro, coz je masakr, v porovnani s tricetiwattovym intelem.

Modely druhé řady Atomů od intelu (2xx) žerou taky 8/4/2W a běží na taktu něco málo pod 2GHz.
Jsem zvědavej, jakej to bude mít výpočetní výkon :P

Glitterhash píše:
Mno. Takhle. PS3 je herni platforma, a hry (akcni hry, teda, ne fish fillets :D ) maji tri urovne.
1) skriptovou/objektovou (trida player je potomkem tridy actor je potomkem tridy objekt. ma vlanost hp. pokud hp klesnou pod nulu, zavolej metodu dead, atd)
2) fyzikalni model
3) shadery (grafika)

Ty ale zapomínáš na to, že pro většinu malých a středně velkých vývojářů je myšlenka programování vlasního enginu nemyslitelnou. Jinými slovy příliš mnoho kostlivců ve skříni. Proto middleware, proto Unreal Engine, id tech4/5 všude, co se podíváš.

Herním vývojářům pak stačí optimalizace textur, modelů, levelů, atp.

Glitterhash píše:
level 1) a 2) je problem, protoze se s tim tezko pracuje, a soucasne mainstreamove programovaci jazyky moc neumi tyhle veci. rozlisuj konkurencnost (resi se vic problemu najednou) a paralelismus (resi se jeden problem vice systemy aby byl vyreseny rychleji).

5 tisíc melounů v trůním sále
10 tisíc melounů :)

Paralelismus je už myslím v unreal enginu 3.5 implementovaný .... horda monster se tam (zjednodušeně řečeno) vykreslí tak, že se vezme jedna příšera a stokrát se nazrcadlí na scénu. Dynamické osvětlení a shadery může engine přepočítat pro každého zvlášť, ale na texturách, modelech a viditelnosti (pokud nerenderuje neviditelné) ušetří výpočetní výkon.

ad level2) nVidia to na hardwarové úrovni vyřešila tak, že koupila Ageiu :)

Glitterhash píše:
level 1 je taky vtipnej, pac tech objektu mas na scene radove tisice, pokud chces vyuzivat vic procesoru tak to musis silene usynchronizovat, coz neni sranda, ale da se to, koukni sem a nebo (muj oblibenejsi zpusob) sem.

Synchronizovat to můžeš, ale přece ... nevýhoda současného Cellu (oproti např. Larrabee) je v tom že má, jak jsi řekl, fixní počet procesorů určených k určitým výpočtům. Takže ty bys měl vyrábět hry "na míru", na škálovatelné zapomeň. Dá se to asi ošetřit na úrovni enginu, ale to budeš vizuálně šidit.
Autorská citace #75
8.1.2010 16:59 - Sethi
A ještě ke všemu se mi nedaří dovléct Zevrana do stanu. Vůbec jsem netušila, že je něco takového možné...
Autorská citace #76
8.1.2010 17:11 - Magus
xD Zevran je aji teplej:) Se mnou flirtuje...fuj!xD
Autorská citace #77
8.1.2010 17:13 - Sethi
Zevran flirtuje s každým kromě mojí ušatky.

Nevím, jak si to mám brát.
Autorská citace #78
8.1.2010 22:02 - Lokken
Earette™: kolik máš za sebou hry a kolik u Zevrana máš oblibu?
Autorská citace #79
8.1.2010 22:07 - Sethi
Matně tuším, že někde kolem 40% a Zevrana už jsem dotáhla tak na 50 bodů. Ale nezájem, nezájem. Mám pocit, že jsem mu někdy na začátku řekla něco, co ho v tomhle směru zabrzdilo, přitom mně to přišlo jako nevinně kousavá odpověď... která způsobila, že jsem padla asi o deset bodů. Prostě jsme nezačali nejlíp =) To už i Alistair je přítulnější... S tím se dá alespoň flirtovat.
Autorská citace #80
8.1.2010 22:10 - Lokken
No problém asi bude v tom že jsi mu řekla že nemáš zájem, on ti ze začátku dost provokativně lichotí, musíš dávat bacha - už to nenapravíš, takže buď vem za vděk Alistairem, Lelianou nebo loaduj.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088372945785522 secREMOTE_IP: 18.221.187.121