Střípky

andtom
5.1.2010 19:32
D&D 4e - Radlická
Šťastně jsem zakotvil v Praze... a rád bych si opět po čase zaDMoval.

Hledám hráče pro D&D 4ed.

Pohodový prostor s luxusně velkým stolem zajištěn, 8 minut pěšky od stanice Radlická nebo 2 minuty od zastávky busu 137 s názvem Farkáň. Nabízím Út, Stř, Čtv (případně i Po). So a Ne nejsem k dispozici. Frekvence 1x nebo i 2x týdně v případě zájmu. Od půl šesté, šesté ... do cca půlnoci (záleží na vzájemné dohodě).

Preferuji vyzrálejší hráče, které zajímá příběh a rádi ho přes činnost svých postav formují. Rád dávám volnost a improvizuji.
Autorská citace #1
6.1.2010 21:34 - Nachtrose
Hmm... Tak kdybych i sam sebe presvedcil, ze Praha TAK daleko zase neni, tak ve vsem ostatnim nevyhovuji :-(
Autorská citace #2
6.1.2010 21:46 - Sethi
Na jak dlouhý běh bys to viděl? Ráda ochutnávám vypravěče, ale další dlouhodobou kampaň už do rozvrhu moc neprocpu. Na druhou stranu nějaká taková pidikampaň o čtyřech, pěti sezeních by zněla lákavě.
Autorská citace #3
6.1.2010 22:33 - andtom
Earette: Podle přání - takže v pohodě. Myslím, že je to i rozumné, než se vydat napospas neznámému DMovi na delší dobu ... Ochutnej, uvidíš ...

Nachtrose: Možná jsem to jen napsal nejasně. Mám rád přihrávky od hráčů, využívám jednání jejich postav k vlastní inspiraci a rád vymýšlím věci za chodu. Dá se to nazvat i tak, že jsem líný DM na přípravu :) Nejsem ten typ, co přehrává předpřipravený příběh - toto mi nejde, třeba nejsem schopen stejně kvalitně odehrát podruhé zápletku, kterou jsem již jednou hrál (protože hráči dělají věci jinak a tlačit je někam není můj styl). Běžně nevím, co je za nejbližším rohem, ale když se tam někdo půjde podívat, vymyslím to za chodu. Stejně tak nevím, co se stane v herním světě zítra, protože hráči vnáší proměnné prvky, které o směřování příběhu rozhodují stejně důležitě jako já. Chtějí jít hráči do kostela za městem? Prosím, děj se podle toho odvíjí. Chtějí místo toho odplout na lodi daleko pryč? Odplují ... Souvislosti pod povrchem vytvářím v průběhu hry. V pokročilejším průběhu hry jsem už samozřejmě něčím v pozadí vázán, to už věci zapadají do sebe ... Obdobně to dělá třeba Merlin.
Autorská citace #4
6.1.2010 22:48 - Alnag
Jako kdyby to bylo krátké, tak bych to také rád zkusil. Ale nechci si klást nějaké podmínky, takže jen kdyby chyběl někdo do počtu.
Autorská citace #5
6.1.2010 23:12 - Nachtrose
Merlinuv styl se mi na srazu celkem libil, i kdyz tohle mel vyjimecne predpripraveny aspon trosku. No z celeho toho tveho planu je proti me hlavne termin. Vezmeme-li v uvahu, ze bych musel dojizdet, tak jakozto pro pracujiciho cloveka jsou pro mne Po-Ct uplne pase. Pak jsem hodne nevyzralej hrac, a Sethi potvrdi, ze by to se mnou byla asi tezka pisemka, i kdyz rad se ucim novym vecem. Ale to jsme stejne ciste v hipoteoreticke rovine :-)

Ale kazdopadne mas nejakou uvodni predstavu o tom, co bys chtel vest? Setting, pocatecni lvl, povolene rasy a classy a tak?
Autorská citace #6
7.1.2010 07:56 - Sethi
Já bych řekla, že si tu hráčskou nevyzrálost zbytečně bereš. To není jako že by ti někdo zlomil nohu, když nebudeš dost aktivně tvořit a pohotově reagovat, nebo tak něco...
Autorská citace #7
7.1.2010 08:03 - Nachtrose
Sethi: asi jo. Ale na druhou stranu bych rekl, ze jsem tu hru aspon primo nekazil. :-) I kdyz... mno, kdyz se Eric snazil s Rebeccou navazat hovor, tak jsem radeji vzal do zajecich a poslal ji spat :-/
Autorská citace #8
7.1.2010 08:06 - Sethi
No jo, Eric to bral jako velkou prohru, že ji nedokázal svést =)
Autorská citace #9
7.1.2010 08:17 - Nachtrose
Mne zase mrzelo, ze jsem nedokazal nechat se svest. Ale na druhou stranu, pani baronka byla rozhodne lepsi partie :-)
Autorská citace #10
7.1.2010 08:32 - Almi
Já bych si docela rád zahrál po delší době jako hráč, pokud by bylo místo. Čas kdykoliv kromě čtvrtků (pokud jsou AA) mi vyhovuje. Jinak sepřizpůsobím téměř všemu :-)
Autorská citace #11
7.1.2010 09:26 - noir
Kdyby to bylo jen něco krátkého (pár sešnů), tak bych se taky klidně (i rád) přidal. Ale zase aby to neskončilo jako AA v přestrojení...
Autorská citace #12
7.1.2010 09:41 - Sethi
Adventurous Amazement?
Autorská citace #13
7.1.2010 09:58 - noir
Awesome Avengers (assemble!)
Autorská citace #14
7.1.2010 10:00 - Sethi
Abusive Aardvarks.

...to zní jako zajímavý námět na hru...
Autorská citace #15
7.1.2010 13:14 - Nachtrose
Jak tak koukam, tak chybi uz jen Jarik a Nerhinn a AA tu jsou komplet a me zase zustane jen ticha zavist. Kdyze je dalsi sraz? ;-)
Autorská citace #16
7.1.2010 15:18 - Nerhinn
Však já jsem uvažovala o tom, že bych sem napsala, že to zní super... ale nějak mám v poslední době unavenou fantazii, nejsem si jistá, že bych byla schopná vymyslet či zahrát i někoho jiného než Gaerwyn/Imogen z Omegy.
Autorská citace #17
7.1.2010 17:32 - andtom
Váš zájem mi dělá radost. Fakt. Po prvních 24-hodinách jsem si myslel, že moje nabídka k hraní jen tak uschne :)

Důležité je, abyste se jako hráči dobře bavili. DM slouží hráčům, ne naopak. Takže se budu snažit vyjít vstříc.

Dávám k diskuzi prvotní nástřel. Vychází z volnosti pro hráče a limitované délky hraní (hra se dá utnout dle potřeby, případné pokračování rovněž není vyloučeno).
___________________________________________________________

Svět je veliký a je na něm spousta zemí a také dvě království ... Odděluje je průliv, asi tak na půldne cesty lodí, když je dobrý vítr ...

Aurora je královstí přetrvávající víc než 1000 let, je to v současné době nejstarší fungující stát. Jeho obyvatelé (rasu uvidím jakou, asi lidé) jsou na to náležitě hrdí. Bohužel tak hrdí, že to nabírá směr až ke xenofobii, těžké nedůvěře k obyvatelům jiných zemí, o jiných rasách ani nemluvě ... Smůlou Aurory je, že toto království je v protikladu ke své vznešené historii ekonomicky vyčerpané, léta prosperity jsou dávno pryč, žije do značné míry ze své podstaty ... Paradoxně i to posiluje xenofobii obyvatel Aurory ...

Za průlivem je Mirabel, země, ze které pochází postavy. Je to multirasové království a sá se říct, že je na trvalém, byť pomalém vzestupu.

Mezi Aurorou a Mirabel probíhají tajná jednání. Král Aurory potřebuje nutně peníze a se skřípěním zubů souhlasí s půjčkou menší části své země na dlouhou dobu Mirabel, jež jako protihodnotu poskytne peníze, spoustu peněz. Mirabel kalkuluje s tím, že peněžní půjčka jednou nebude dodržena a tato část království Aurora mu spadne do klína natrvalo. Ale to je ještě daleko. Teď probíhají jednání a je potřeba zabránit nepokojům na území Aurory, které má být dáno do půjčky. Obyvatelé Aurory to zatím netuší, ale uzavření dohody je blízko ...

Za tímto účelem vysílá království Mirabel spolehlivé skupiny do části Aurory, jež má být dlouhodobě zapůjčena, s jediným cílem - zvýšit reputaci království Mirabel v očích obyvatel Aurory, připravit tamější obyvatele na to, že padnou pod správu království Mirabel, že přijdou cizinci, cizí obchodníci ...

Postavy hráčů jsou jednou z těchto skupin (Může to být rasově pestrá skupina, aby demonstrovala soudržnost a spolužití.) Skupina bude vybavena určitými počátečními prostředky na rozjezd pro dosažení cíle. A ten je jediný - zvýšit co nejvíc reputaci království Mirabel na části území Aurory, jež bude Mirabel půjčeno. Ale rozdávání peněz nebude dobrý přístup, to se už ví. Tady jde o překonání skořápky nedůvěry do sebe zahleděných obyvatel, hrdých a pyšných na svoji minulost ... Chce to získat osobní reputaci ... Jak? To už záleží na úvaze postav ...
Autorská citace #18
7.1.2010 19:10 - Alnag
Nerhinn píše:
ale nějak mám v poslední době unavenou fantazii, nejsem si jistá, že bych byla schopná vymyslet či zahrát i někoho jiného než Gaerwyn/Imogen z Omegy.


Taky jsem uvažoval o tom, jak se vyhnout tomu, že bych padl do některého ze svých klasických stereotypů (myslím, že se z toho dá vyklouznout tak, že si vybereš takové charakteristiky, po kterých bys normálně nesáhla - tím mám na mysli třeba vzít si nějaký netypický archetyp jako východisko, nebo chytlavou frázi, která ti není úplně po chuti, nebo DnDčkové povolání, které bys normálně nehrála... (což je pro mne třeba nějaký defender :-p) a tak...
Autorská citace #19
7.1.2010 19:15 - andtom
Jednou z cest je vzít si postavu, kterou v kostře vytvoří někdo jiný a dotvořit si ji. Kdysi bych nad tím ohrnul nos (u sebe), ale ono to není vůbec špatné.
Autorská citace #20
7.1.2010 19:42 - noir
To je fakt zvláštní, o něčem podobném jsem taky přemýšlel. A měl bych už dvě představy, a to taky archetypů, které mě moc neberou (asi jsem typický striker). Buď eladrinský warlord nebo deva druid.
andtom: Na jaké úrovni by se začínalo?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092408895492554 secREMOTE_IP: 54.157.61.194