Střípky

andtom
5.1.2010 19:32
D&D 4e - Radlická
Šťastně jsem zakotvil v Praze... a rád bych si opět po čase zaDMoval.

Hledám hráče pro D&D 4ed.

Pohodový prostor s luxusně velkým stolem zajištěn, 8 minut pěšky od stanice Radlická nebo 2 minuty od zastávky busu 137 s názvem Farkáň. Nabízím Út, Stř, Čtv (případně i Po). So a Ne nejsem k dispozici. Frekvence 1x nebo i 2x týdně v případě zájmu. Od půl šesté, šesté ... do cca půlnoci (záleží na vzájemné dohodě).

Preferuji vyzrálejší hráče, které zajímá příběh a rádi ho přes činnost svých postav formují. Rád dávám volnost a improvizuji.
14.3.2010 20:27 - noir
Já zatím nemůžu účast potvrdit. Mám nemocné mladší dítko-to znamená velkou perestrojku pro celý týdenní plán. A do toho se mi narvala jedna porada a jeden možná ještě zásadnější pohovor... Dá se říct, že pokud budu moci, tak se to dozvím až v úterý.
14.3.2010 20:34 - andtom
Almi: Obrázek zvířete jsem vám ukázal, myslím že 2x. Na co to potřebuješ vědět? Jestli se Ti vyplatí? Asi mě šálí uši (promiň Uschi, s Tebou to nic nemá) ...
14.3.2010 22:20 - Almi
noir: Přece nenecháš vše pod Tadeášovým velením..to by byl pěkný malér, pane účetní :o))

..ale máme pochopení. Kdyžtak Andtomovi škrtnem největší figurku... :-)

Andtom: Obrázek je fajn, ale já se chci podívat do bestiáře, co je to za potvoru (což, bych asi měl znát, ne?). Jinak jednoznačně vím, že se mi nevyplatí - trochu jsem Mounted combat studoval v DMG. Je zajímavej, ale ne v téhle situaci. Zvlášť až přejdu do rage...
14.3.2010 22:35 - andtom
Almi: No právě, proč se chceš koukat do bestiáře ... Asi jsem divný, ale hrál jsem jako hráč boj proti dvěma baziliškům, který pokud si pamatuji byl přerušen (boj se rozehrál koncem sezení a dohrál na začátku dalšího za týden). Ani mě nenapadlo se koukat do Monster Manualu ... To máš obdobnou situaci ... a že jsi nepoužil skill, řekl bych Ti, co si postava o tom zvířeti myslím. Ale koukat do MM, jestli se Ti to vyplatí ... to i Ty, Brute, až tak tíhneš k powerplayingu? :-)
14.3.2010 22:38 - Sethi
Jsou to drakrocani. Chutnají skvěle s křenem.

Na Mounted Combat bych se vyflákla a investovala bych feat do rychlokursu vaření.
14.3.2010 22:42 - Alnag
Ušanda píše:
Chutnají skvěle s křenem.


A to nám právě andtom tají. Protože v Monstráku jsou i recepty... :)
14.3.2010 23:53 - Almi
Andtom: Bože, tys nám ukázal ta zvířata a řekl, co jsou zač. Já se tě jen ptám znovu, protože si to po 14 dnech nepamatuju. Jako postava to vím. Pokud ne, právě proto se tě teď ptám.

Neříkej mi, že to probíhá stylem "Tady máš takový divný cosi, tady to má provázek, za ten to vezmi do ruky a odveď do arény. Bez toho tě tam nepustí. Jo, a bylo by fajn, kdyby ses na to na chvíli posadil, protože to maj diváci rádi."

Jen se pak nečerti, že ta zvířata nechcem, když nevíme, k čemu nám jsou. A minimálně já je beru jako nutný zlo, prostě takovou hloupou tradici, kterou je nutno dodržet. Což věřím, že nebylo účelem, když jsi tu scénu tvořil.

Tvůj příklad nesedí už proto, že se nám dopředu snažili ty zvířata vnutit. A ten turnaj není jeden encounter, ale dva, mezi nima je určitý oddech, ne? Navíc použít skill abych se něco dozvěděl v případě, že se jedná o známé zvíře v daných končinách je zbytečnost, na to stačí pasive hodnota :-) Ale, jak už jsem předeslal - má motivace po tom, vědět, co je to zač, je výhradně v tom, že jsem se ti snažil vyhovět. Samotná má postava, i kdyby byl bonus +10, na něco takového prostě nevleze. Její styl boje spočívá v rychlých pohybech skrz nepřátele a zuřivosti. Nějak si to nedovedu představit, že tohle dělám sedíc na zvířeti :-)

Jo, a mrkni se na pravidla pro Mounted Combat, je tam popsáno, co se děje jedzci, když je prone nebo pull, push či slide. Myslím, že ses minule zbytečně znevýhodnil..

Ušatá, Alnag: Jestli je to takhle, tak je o důvod víc, sežrat je protivníkům.
15.3.2010 01:26 - Nerhinn
Mno, když o tom tak přemýšlím, tak kdybychom do příště vymysleli, jak je svázat k sobě, ukotvit a postavit na ně malé pódium, možná bych mohla pouvažovat o tom, že boj strávím na těch věcech. Beztak jen stojím na místě... takhle bych alespoň měla lepší výhled... a cítila se víc jako na trůnu.
15.3.2010 17:28 - andtom
Almi: Už minule jsem říkal, že ta zvířata jsou jiná, než jsou napsaná v MM (myslím hodnotově). Tudíž čísílka neřeš, fakt ... Zhruba jsem popsal, co to je zač. Ano, je to kolorit soutěže. Ne, za půlden se na něm nenaučíš jezdit. "B" tým na nich taky neuměl, takže to bylo v pořádku, že padali ... pán je rulelawyer? :-)

"A" tým jezdit umí, žádný strach.

Radostným kosičům, co ignorovali místní zvyklosti boje v aréně, jen úplně tiše připomínám: obecenstvo dává najevo své nesympatie, vaše reputace spíš klesá ...
15.3.2010 17:46 - Nerhinn
andtom píše:
Rád dávám volnost a improvizuji.
15.3.2010 17:55 - andtom
Nerhinn: V jaké souvislosti mě cituješ, milá baronko? Jedno sezení se nebojovalo a vyslechl jsem si na jeho konci povzdech, že nedošlo k boji ... vycházím vstříc.
A jelikož je vhodné, když to není úplně šedé, tak se doporučuje bojovat třeba na skalní římse nad propastí, u lávové řeky, na ledovém poli ... no a tady jsou zvířátka.
15.3.2010 18:07 - Nerhinn
Ale nedáváš nám žádnou volnost. Pořád nám je připomínáš a nutíš nás, abychom dělali něco, co nechceme.
15.3.2010 19:05 - andtom
Vážně? Jediné, co jsem udělal plánovitě je turnaj o dvou encounterech (bylo sezení bez boje a měl jsem zpětnou vazbu, že chyběl boj), no a start noncombat encounterem na lodi (nějak jsem začít potřeboval). Jinak vařím v reakci na dění, nemám přípravu, sedíš daleko, tak možná nedovidíš, že mám bílé papíry :-)
15.3.2010 20:08 - Sethi
Zas 17:50 na metru?

Už teď se mi nechce do labky. Co já budu dělat.
16.3.2010 08:26 - Almi
Ušatý perníček píše:
Zas 17:50 na metru?


Klidně může být... ty máš nějaký program před tím? Jestli chceš, já budu mít do tří nějaké jednání a pak jediné co musím, je jet se domů na otočku převléknout, abych se nepodobal Andtomovi :-) Klidně předtím něco můžem podniknout...

Andtom: prosím, neber to tak, že do tebe šiju, ale musím trochu souhlasit s Veronikou. Do toho turnaje jsme byly navezený způsobem, který evokoval vše, jen ne volnost. Což by až tak nevadilo, zabojoval jsem si tuze rád, jen to chce líp "prodat" a postavy/hráče pořádně namlsat :-)

..a pořád přemýšlím o té scéně jak na pobřeží, tak s cikány, resp. Vistani. Určitě tam byl ještě nějaký jiný význam, důležitý pro kampaň. Jen mi, bohužel zatím uniká. Ale věřím, že se oboje objeví v pravý čas... (a konečně bude naše hejno čutňáků někým sežráno! :o))
16.3.2010 09:13 - Sethi
Snad nepotřebuješ pomoc s převlékáním =)
16.3.2010 10:09 - Almi
Ne, ale doufal jsem, že na Tebe přehodím povinnost výběru vína. Když už máš ty znalosti... (klidně zafinancuji). To je má skutečná motivace =)
16.3.2010 10:12 - Alnag
Andtom vzkazuje, že hrajeme až od 19 hodin.
16.3.2010 10:19 - Sethi
Měl bys vědět, že moje znalosti jsou čistě teoretické a ještě leží ve zmatených zápiskách. Navíc nechci být zodpovědná za pití nějaké břečky.

Já ve skutečnosti ani nevím, jestli se mi podaří utéct. Být se mi tam nechce, ale v labce vládnou mocnosti silnější než já. To zjistím až za běhu.

Čiže se ozvu.
19.3.2010 20:56 - Sethi
Lil píše:
Jízdní dráčci jen nezaujatě otočili pohledy k Lil, která se sklesle prošourala stájí a unaveně se zhroutila do kupky slámy. Z jedné z mnoha kapes ještěrčina kabátku vykoukla želatina a starostlivě zapípala - kolem se začala linout vůně jemného ovocného likéru.
Lil se posadila, vzala třesoucí se hromádku do tlapek a cosi zpěvně zaštěbetala v odpovědi. Nezdálo se, že by to Marmeládu nějak uklidnilo, měla o svou malou paní starost.
Od incidentu s minotaurem se Lil necítila přiliš dobře. Nevyrazil jí mozek z lebky nejspíš jen díky tomu, že byla natolik lehoučká, aby ji jeho útok jen odhodil na zem. Teď ji nepřestávala bolet hlava, ačkoli byla podle hraběnky až na pár pohmožděnin v pořádku, a před očima - nebo spíš v mysli, napadlo Lil - jí neustále přeskakovaly jiskřičky tmy.
Mezi zápasy neměli příliš mnoho času na odpočinek a ještěrka chtěla využít každou minutu. To nebylo až tak jednoduché, když skandování davu, který se neustále dožadoval krve - její krve, upřesnila v duchu - tvořilo neustále zvukovou kulisu.
"Není to tak jiné," zodpověděla otázku, která se zračila na povrchu želatiny. "Nemůžeš tvrdit, že by nás doma brali za svoje. Nejsme pulčíci nebo elfové - pořád jsme jen ještěrky. Tady to jen dávají víc najevo."
"Míp." Marmeláda zjevně měla na místní obyvatele vlastní názor.
"Nemůžeme je z ničeho vinit, úroveň vzdělání je tu žalostná," pokračovala Lil. "Trocha osvěty ve školách by jistě -"
"Míp," přerušila ji umíněně želatina.
"Jak myslíš," pokrčila ještěrka rameny.
Z kapsy kabátku vytáhla svou knihu a položila se nazpět do slámy. Chtěla se připravit na další kolo zápasu, doufala, že mezi svými kouzly najde nějaké, které by jí pomohlo lépe se bránit - teď, když bylo jasné, že bude nejspíš hlavním cílem.
Lil chvilku trvalo si uvědomit, že sice rozumí slovům, ale text jako celek jí nedává smysl. Zmateně zavrtěla hlavou a znovu se pokusila začíst se do stránky. Jako by k sobě někdo náhodně slepoval věty a slova ve snaze vytvořit co nejobskurnější skládačku. A přitom písmo bylo její, ona strávila dlouhé večery plněním zažloutlých stránek knihy.
Jakoby jí někdo ukradl nějaký důležitý nástroj k porozumění. Možná to má co dělat s teď už ustupující bolestí hlavy...
Náhle ji zachvátila tíseň. Co když ztratila moc? Mohla ji jediná rána do hlavy připravit o to, co se učila několik let?
Rostřeseně před sebe natáhla tlapku. Pořád magii cítila, ale jako by ji neměla pod kontrolou. Kovová příchuť na jazyku, jemné brnění v konečcích prstů. Jako by odněkud prosakovala, místo aby spořádaně seděla v koutku a čekala, až ji Lil přivolá ke své potřebě.
"Světlo," řekla ještěrka tiše.
Nic. Stáj zůstala stejně zšeřená jako dosud.
"Světlo," zopakovala Lil důrazně.
Marmeláda, vedená nějakým svým šestým nebo sedmým smyslem, odtekla pod kamenný žlab.
"Světlo!" nakázala koboldka zoufale.
Výbuch energie ji odhodil do pytlů se senem a dřevěná budova se otřásla.
Když želatina opatrně vykoukla ze své skrýše, námraza se už rychle odpařovala jak z podlahy a stěn, tak z překvapených dráčků.
Ve hromadě sena zatím otřesená koboldka sledovala svoje tlapky a vlnky blesků, které jí přebíhaly po šupinaté kůži.
Zmohla se na jediný komentář.
"Ale kurva."


Ještě si to nechám projít hlavou. Nechce se mi vzdávat se želeportace, ale socka s divokou magií má rozhodně zábavný potenciál. Docela se mi i podařilo vybrat pár kouzel, která by se dala reprodukovat jako nepovedené varianty toho, co uměla předtím.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084239959716797 secREMOTE_IP: 18.208.172.3