Střípky

Night of Triumphatorr
18.8.2010 07:34
Ostravské hraní WoD a jiné...
Pokračování organizační diskuze z: Začátečník a DnD 4e. Tady můžeme domluvit podrobnosti.



Kde: čajovna ?

Kdy: 3.9. - 5.9. a/nebo 17.9. - 19.9.
pro pořádek : určitě ne v kuse :-)

Co: zatím to vypadá na WoD, Mortal/hunter
Autorská citace #1
18.8.2010 07:36 - Night of Triumphatorr
Takže za sebe nemůžu tento pátek-neděle. Možná se to ještě změní, protože máme jet na fesťák, ale venku je zima a moc se mi nechce.

Ke hře - zatím to vypadá na co - WoD Hunter nebo Mortal (z počátku to je místy stejné...)?
Autorská citace #2
18.8.2010 07:55 - Malfin
Já bych se případně taky mohl přidat, pokud by to šlo. Bohumín.
Autorská citace #3
18.8.2010 08:06 - Night of Triumphatorr
určitě by to šlo.

Další technická - kdo bude Vypravěč?
Autorská citace #4
18.8.2010 11:40 - Colombo
Ok, tak řekněme Příští týden...
Autorská citace #5
18.8.2010 11:53 - Night of Triumphatorr
to můžu kdykoliv nebo to zařídím abych čas měl.
Autorská citace #6
18.8.2010 14:32 - Shako
Uvidim, jak mi to vyjde na pristi tyden, ale zatim planuju nebyt doma.
Teoreticky mam pak volne zari. Ale klidne zacnete bez me, pokud to date dohromady.
Autorská citace #7
18.8.2010 14:43 - Night of Triumphatorr
Kdy vám začíná škola - to je nějak předěl konec září/začátek října? Stejně musíme nejdříve domluvit co a jak - co se bude hrát, kdo bude Vypravěč,DM, PJ, El Presidente... prostředí apod. Máte někdo nějaký nápad?
Autorská citace #8
18.8.2010 14:52 - Shako
hraju cokoliv, pokud budu k dispozici, coz je kdo vi jak...
Pokud budou k dispozici i pravidla, tak klidne i neco nastuduju, abych nebyl uplna lama.
Ale urcite zadnou hru nepovedu. Leda tak oneshot - ted a tady.
Autorská citace #9
18.8.2010 14:57 - Night of Triumphatorr
tak vedení hry bych taky někomu přenechal. nWoD má jednoduchá pravidla. V podstatě jedna mechanika, která se aplikuje na cokoliv (pár vyjímek tam asi bude). Pokud by se hráli mortalové/hunteři tak stačí základní kniha World of Darkness.
Autorská citace #10
18.8.2010 15:08 - Shako
Nejsem proti. Mam nahrano oWoD. Na nWoD jsem hral 2 oneshoty (jednou mortaly, jednou huntery), takze predstavu o systemu mam. Navic nekdy byli pravidla zdarma, takze zakladni prirucku mam nekde v pdfku.

Skupina lovcu je mozna i vhodnejsi nez skupinka hunteru, ne? Lovci se nemusi vzdycky vsichni potkat. A kazdy "lov" muze byt na jedno sezeni.

Takze nejaky ochotny ST?:)
Autorská citace #11
18.8.2010 15:11 - Night of Triumphatorr
proto jsem navrhoval tu hospodu. Domluvit základ.
A pro pochopení základu pravidel stačí stáhnout to demo ze stránek WhiteWolfů.
Autorská citace #12
18.8.2010 20:47 - sir thomas
Pokud se bude hrát WoD, jsem ochotný (a nejspíše i schopný) to odvyprávět. Jen nevím, kolik budu mít na hraní v Ostravě času.
Osobně jsem pro to, sejít se nejdříve v hospodě (nebo jinak mimoherně).

Mimochodem, nestuduje někdo z vás, Ostraváků, v Brně? Sháním ještě tak jednoho až dva hráče na dlouhodobější kampaň ve Světě temnoty (příšlušná diskuse).
Autorská citace #13
18.8.2010 21:05 - Night of Triumphatorr
Ono se tak nějak počítá s tím, že na pravidelné hraní to asi nebude. Když už nic můžeš to třeba použít jako doplněk k té dlouhodobější kronice...


takže sir thomas = Vypravěč, kdo se teda hlásí dále k hraní: Shako a Colombo + Kubulinek?
Autorská citace #14
19.8.2010 09:58 - Malfin
Já bych se taky hlásil. Mám malé zkušenosti s WoD Maškarádou. Dál už jsem nehrál. Ostatní asi netřeba zmiňovat, když je rozhodnuto o WoDu :) Za což jsem rád. Na vypravěče si rozhodně netroufám. S mým časem je to taky tak trochu na štíru, ale snad by se něco domluvit dalo.
Autorská citace #15
19.8.2010 18:43 - Colombo
oneshot, nWoD, mortal->hunters nebo jen huntery... Případně nakombinovaná družina?
Autorská citace #16
19.8.2010 19:00 - Night of Triumphatorr
ZA SEBE: já hlavně moc nechápu jaký je rozdíl (pravidlově) mezi hunterama (lovci) mezi mortalama (civilisti). Snad jen, že H. můžou "riskovat vůli". Upřímě klidně budu hrát prometheany (ha ha). Jinak ať určí Vypravěč cokoliv, je mi to jedno...
u kombinované buňky - (něco jako cancer cell) - např jeden upír zbytek lidi? Jestli neplánujeme něco dlouhodoběji tak je to jedno (tj. ostatní cells nebudou mít čas po nás jít, respektive my nebudeme mít čas aby po nás šly :-) ).
Autorská citace #17
19.8.2010 19:08 - Colombo
night: právě, že pravidlově v tom rozdíl není (jak už bylo zmíněno) a jde spíž o téma, než pravidla. Teda pokud se jedná o low tier huntery... ti vyžší už můžou mít nějaký support od své organizace.
Právě tím, že jedeme jen příležitostný oneshot se moc s nekonzistencí skupiny trápit nemusíme a já si konečně můžu zahrát charakter co vyvolá armádu nemrtvých a ovládne svět:)
Autorská citace #18
19.8.2010 19:18 - Night of Triumphatorr
opět za sebe - říkám jdi do toho. Klidně u toho (rád a nějak příběhově zajímavě)zemřu (a mamince řekněte, že jsem umřel hrdinsky - záchrana malých dětí nebo tak něco). Já bych rád zahrál nějákého "přizdisráče" s kamerou se zálibou v konspiračních teoriích
:-)

u oneshotu zase nevyniknou ty spory ve skupině... alespoň ne naplno
Autorská citace #19
20.8.2010 06:09 - Malfin
Já osobně se v těchle pravidlech nevyznám vůbec, takže pokud s tím souhlasíte, budete mě muset trochu seznámit. Nicméně nejsem proti žádnému hraní. Zkusím cokoli a rád :)
Autorská citace #20
20.8.2010 08:57 - Night of Triumphatorr
jestli jsi hrál Maškarádu tak nWoD je proti tomu (pravidlově) sranda.
Autorská citace #21
23.8.2010 10:06 - Night of Triumphatorr
zdarec. "Příští týden" je tu tak bych se zeptal jak to vypadá. Je tu stále ochota hrát a je kde hrát?
Autorská citace #22
24.8.2010 20:03 - Night of Triumphatorr
tak opět nemůžu pátek-sobota... (jako by to nebylo jedno)

je hezké vědět, že v Ostravě žijí lidi co hrají WoD. Méně hezké je, že ve (4) se nejsme schopni domluvit...
Autorská citace #23
24.8.2010 20:10 - sir thomas
Hlásím, že Storyteller je stále ochotný, tedy až na víkend. Potřebuje ale vědět předem, jestli má něco vymýšlet nebo ne (i když nejjednodušší by bylo vzít nějaké demo přímo ze stránek WW), a taky jak si má naplánovat svůj volný čas.
Autorská citace #24
24.8.2010 20:38 - Night of Triumphatorr
sir thomas píše:
(i když nejjednodušší by bylo vzít nějaké demo přímo ze stránek WW


normálně bych byl pro, ale já jsem četl snad všechna WW dema (až na geist a changelling) jako přípravu na vlastní "Storytellingování".
Ale jestli budeš něco vytvářet, tak mi klidně vytvoř postavu jaká se ti bude do příběhu hodit...
Autorská citace #25
25.8.2010 02:32 - Shako
Tak hlasim, ze mam v nasledujicich cca 14 dnech, tak cas mozna zitra.:(
Autorská citace #26
25.8.2010 08:38 - Night of Triumphatorr
příště to zkusíme domluvit trochu více dopředu. Uvidíme jak to vypadá na září...
Autorská citace #27
25.8.2010 10:00 - Colombo
takhle to nejde, hoďte na pevno data, přihoďte tu hlasování a je to.
Autorská citace #28
25.8.2010 10:09 - Night of Triumphatorr
v týdnu 6. září - 10.září bychom mohli dát mimoherní sraz a domluvit místo kde by se hrálo a hrát např. pátek, so, ne ve stejném týdnu???
Autorská citace #29
25.8.2010 10:29 - Colombo
"Uděláme schůzi, abychom vyřešili, kde dělat schůzi kvůli kvůli nadcházející schůzi."

Rovnou se domluvme kde hrát tady. A kdy.
Autorská citace #30
25.8.2010 10:41 - Night of Triumphatorr
chcete hrát o sobotě/neděli nebo klidně v týdnu? co ten druhý víkend v září: 10.9.-12.9. ?
Autorská citace #31
25.8.2010 11:58 - Malfin
Zdravím, já jsem taky stále ochoten hrát. Pro mě je nejelpší patek, sobota, neděle, jindy jsem v práci. Ale zrovna ten víkend 10.9-12.9. jsem na koferenci.

Pokud bych mohl říci, tak bych asi taky chtěl nejěkou předpřipravenou postavu, která by se hodila do příběhu. Během "občasného" hraní asi nemá smysl promýšlet nějakou hlubokou psychologii a motivaci postavy. Navíc jako skoro neznalec systému se budu prát s čímkoli.

EDIT: k místu hraní: co třeba čajovna? V blízkosti Masarykáče jsou dvě...
Autorská citace #32
25.8.2010 12:00 - Night of Triumphatorr
Kubulinek: tak napiš termín kdy můžeš, ať se někam pohneme :-) Jinak systém je snadný a lehce pochopitelný.
Autorská citace #33
25.8.2010 12:19 - Malfin
Takže: pátek 3.9., neděle 5.9., pak až ten víkend 17.-19.9. Pokud do toho neleze práce...
Autorská citace #34
25.8.2010 19:11 - Colombo
všechny termíny se mi hodí.
Autorská citace #35
25.8.2010 20:25 - Night of Triumphatorr
to je slovo! taky bych měl čas.
Autorská citace #36
26.8.2010 18:37 - Malfin
A teď ještě dořešit otázku: KDE?
Autorská citace #37
26.8.2010 19:11 - Night of Triumphatorr
u nás asi těžko, o víkendech tu pořád někdo je a máme malý byt + nemám dostatčně velký stůl.
ještě tady padnul návrh hrát venku (večer to půjde špatně) + kde hrát aby nás neotravovali civilisti?
Autorská citace #38
27.8.2010 13:34 - sir thomas
Já jsem spíše pro ty víkendové termíny (3.9. nejspíš nebudu v Ostravě). Jinak jsem schopný si na ně udělat volno.

V čajovně se dá hrát (hospodu nedoporučuju), jen je třeba počítat s tím, že to půjde do peněz. Hrát venku má stejný problém jako hrát uvnitř: Kde?
Autorská citace #39
28.8.2010 15:36 - Night of Triumphatorr
Čajovna by mohla být dobrá. Když budeme mít kliku tak by mohl být volný takový ten pokoj... (v čajovně jsem byl jednou a dávno, takže už moc nevím jak to tam vypadá)
Autorská citace #40
28.8.2010 20:14 - Malfin
No já tam chodil před nějakou dobou poměrně často a můžu říci, že k hraní je to asi lepší jak hospoda.
Autorská citace #41
28.8.2010 20:33 - Night of Triumphatorr
V čajovně jsem byl jednou (ve Výškovicích). Takže pokud znáte nějakou dobrou, kde je relativně klid - sem s tím
Autorská citace #42
29.8.2010 10:39 - Malfin
Jedna je u Sýkorova mostu, tam však nejsou místnosti, jen takové kóje.
Druhá je kousek od Masarykova náměstí (přesněji zde http://www.cajovna-sambala.cz/), zde jsou i jednotlivé místnosti.

Mohu se těšit na předpřipravené postavy?
Autorská citace #43
29.8.2010 10:45 - Night of Triumphatorr
tak mě napadlo
to sir thomas: pokud se ti nechce vymýšlet celý příběh, zkus použít ty SAS věci např. z Collection of Horrors... Dokonce tu byl na ně někde i odkaz (v cekci Hunter).
Autorská citace #44
31.8.2010 19:01 - Night of Triumphatorr
tak jak to vidíte? je reálný alespoň ten termín kolem 17.9. ?
Autorská citace #45
1.9.2010 01:20 - Shako
V cajove ve Vyskovicich uz jsem nebyl veky, ale byvala dobra... nevim, jak je to ted.

Na ten termin vikend 17.-19. uz se nekdo nabidnul, ze ma cas?:) To bych mohl mit i cas...

Jinak pokud je ochoten nekdo dojet a nevadi drobny neporadek okolo, tak v pokoji nejaky stul mam (vcelku velky a aktualne uklizeny), zidle nejsou problem a prostor tam je. Civilisty (rodice) informuju, ze nas maji rusit jenom na zacatku a nebo na konci a ne kdyz mame zavrene dvere.. ale tak otazka je, jak moc se to chceme pokouset delat atmosfericke.. na temnou horrorovou atmosferu bude cajovna a nebo nejake vecerni hrani v temne lese asi lepsi.:)

Jo a nejspis bych mel jeste jednoho hrace, ktery by se rad pridal... :-)
Autorská citace #46
1.9.2010 06:44 - Night of Triumphatorr
Shako: samé dobré zprávy... (může být indická atmosféra zároveň hororová? :-) ) Další hráč bude nejspíše potřeba, protože to určitě neklapne všem.

Teď už jen co tomu všemu říká ST?
Autorská citace #47
1.9.2010 11:19 - Malfin
Mě vyhovovala ta neděle 19.9. Sobota pro mě padá s oslavou rodičů.
Autorská citace #48
1.9.2010 12:11 - Night of Triumphatorr
mi je to jedno, můžu ve všechny výše uvedené termíny...
Autorská citace #49
1.9.2010 14:32 - sir thomas
Neděle 19.9. je docela dobrý termín -- bude ale třeba začít brzo, v pondělí mi v Brně začíná škola (ještě nevím, v kolik hodin, ale rád bych jel už večer). Vidím ale, že v pátek a sobotu to není nejlepší.

Předpřipravené postavy budou, kdo chce, může mi poslat koncept postavy. A kdo si rád hraje s pravidly, může si postavu vymyslet sám (možná ji trochu opravím).
Autorská citace #50
1.9.2010 14:37 - Night of Triumphatorr
jestli se ti chtějí dělat postavy, tak mi ji klidně udělej (a koncept mi je celkem jedno, pokud to nebude japonská školačka :-) ).

je ještě - co Mravnost? Bude se hrát podle WoD core nebo nějaká verze z Hunterů (napr. Monstra se nepočítají, popř místo degenerace Tell)?

EDIT: když tak mi to pošli mailem a ja si to přepíšu do CharSheetu ať to nemusíš kopírovat/tisknout.
Autorská citace #51
1.9.2010 16:59 - Malfin
já bych volil asi tu předpřipravenou postavu. Určitě není problém něco například stáhnout z netu. Pokud to bude jednorázovka (či občasovka), tak asi nemá smysl příliš vymýšlet nějaký hloubavý koncept.
Pokud jde o to tisknutí, taky si to můžu vytisknout sám.
Autorská citace #52
1.9.2010 18:56 - Colombo
Neděle určitě nee.
Autorská citace #53
5.9.2010 21:12 - Malfin
Takže ten pátek? Nebo to padá, když se nikdo nemá k diskuzi?
Autorská citace #54
6.9.2010 16:50 - Night of Triumphatorr
pátek 17.9. ? já mám volno v podstatě pořád, takže mi je to jedno. Zatím jsem bral tu neděli - záleží hlavně na Vypravěči - všichni ostatní jsme postradatelní :-)
Autorská citace #55
8.9.2010 15:12 - Malfin
Nějaká vyjádření k tomu pátku?
Autorská citace #56
8.9.2010 19:03 - Night of Triumphatorr
sice je to ještě více jak týden dopředu, ale taky bych to rád věděl...
Autorská citace #57
8.9.2010 21:52 - sir thomas
Podle toho, kolik se toho tady napsalo, bych řekl, že zájem je malý. Za sebe můžu říct, že o víkendu nakonec nemám vůbec čas (rodinná záležitost); v pátek bych asi mohl. Ale chce to alespoň tak čtyři hráče a rád bych měl do pondělka jasno, jak to nakonec bude. Bohužel teď na pět dní odjíždím a nevím, jestli během té doby budu moci přispívat.
Musím však říct, že po pátečním oneshotu, který jsem realizoval proto, abychom se poznali s (snad) budoucími hráči, se mi do toho moc nechce. Jednorázovka má trochu takový nádech "Monster of the Week", zabývá se jen a pouze jedním případem a nezbude čas na všechnu (důležitou) omáčku okolo.
Autorská citace #58
8.9.2010 21:58 - Malfin
Já bych zájem měl a pokud do toho něco pracovního nevleze tak v pátek můžu v OVě být tak okolo 15hod.
Autorská citace #59
9.9.2010 09:48 - Night of Triumphatorr
sir thomas: tomu rozumím. S jednorázovkou se počítalo především proto, že není jasné jak často budete v Ostravě a jestli vůbec budete mít chuť pak hrát (místo odpočinku a "snadnější" zábavy). Co jsem tak četl v sousedním tématu - odpadl hráč (hráči) např. proto ,že jim neseděl systém (což by se tady stát nemělo)...
Autorská citace #60
12.9.2010 17:29 - Night of Triumphatorr
takže to asi padlo co?
Autorská citace #61
12.9.2010 19:03 - Malfin
No já bych taky chtěl vědět co a jak :/
Autorská citace #62
12.9.2010 19:05 - Colombo
člověk ,co se nabídl na gamemastera tu teď není a o víkendu nebude mít čas, to ale neznamená, že žádná hra v ostravě se nemusí konat..
Autorská citace #63
12.9.2010 19:53 - Night of Triumphatorr
sir thomas psal, že to chce vědět do pondělka...
Colombo píše:
to ale neznamená, že žádná hra v ostravě se nemusí konat.

co tim mysliš?
Autorská citace #64
12.9.2010 19:57 - Colombo
tím, že GM může dělat někdo jiný.
Autorská citace #65
12.9.2010 23:00 - Shako
Bohuzel se zrejme do vikendu v Ostrave neobjevim.. a pokud je tak nejspis nebudu mit cas se vyparit na pul az cely den hrat RPG. Sorry.
Autorská citace #66
13.9.2010 08:54 - Malfin
Já se jako GM určitě nehlásím.

Takže to asi padlo...škoda.
Autorská citace #67
13.9.2010 09:45 - Night of Triumphatorr
sir thomas psal, že chce alespoň 4 hráče (což dohromady asi nedáme). Vypravěčovat si netroufám (popravdě mám teď docela problém něco vymyslet i do jiných her...).

Ať teda každý kdo by chtěl hrát napíše datum kdy určitě může.
Autorská citace #68
17.9.2010 13:49 - Malfin
No nevím jestli to má šanci vyjít, když to takhle vypadá. Ale píšu zde nejbližší termíny - 27.9. okolo 15hod., 1. 20. okolo 15hod. a ten víkend 2.-3.10. Ale je to tak, že čím dřív to bude jisté tím jistější je má účast...takže pokud tady má někdo ještě zájem...
Autorská citace #69
27.6.2011 14:56 - Colombo
resurrect: prázdninový oneshot?
Autorská citace #70
27.6.2011 16:45 - Shako
Zni dobre.. co tak dat neco do tydne?
Autorská citace #71
27.6.2011 21:43 - Colombo
to se nestačíme zformovat a domyslet a domluvit. Spíše příští týden.
Autorská citace #72
28.6.2011 03:16 - Shako
Prubezne jsem, tedy spise nejsem v Ostrave cele leto. Takze urcite muzu dat nejake terminy nebo aspon rict, ze v tom terminu urcite nemuzu - to plati cca do pulky srpna (v soucasne dobe).
Autorská citace #73
28.6.2011 10:25 - Colombo
Pokud platí systém pořád WoD, myslím si, že by bylo nejvhodnější, aby termín určil případný gamemaster.

edit: a my bychom se na případný termín poté přihlásili
Autorská citace #74
28.6.2011 15:09 - Shako
Colombo: Zatim si povidame akorat my dva, takze budeme muset pockat, zda se jeste nekdo ozve.:)
Autorská citace #75
28.6.2011 18:38 - Malfin
Já se ozývám. Ale ne jako gamemaster. Do OVy mohu dojíždět, ale přes týden je to se mnou (mimo pondělku a pátku) dost na levačku...
Autorská citace #76
28.6.2011 18:42 - sir thomas
Já se taky hlásím, ale spíše ne jako ST (nebo GM). Po půlročních zkušenostech s dlouhodobou kampaní se vedení oneshotu poměrně dost děsím.

Jinak si myslím, že pokud se nepoužije nějaké předpřipravené dobrodružství, ST bude potřebovat alespoň týden hrubého času na přípravu, něco taky bude trvat, než se domluví postavy a tak.
Autorská citace #77
28.6.2011 21:01 - Night of Triumphator
Zdravím. Klasická otázka - co hrát a kde hrát?
Autorská citace #78
29.6.2011 02:00 - Shako
Super, to je najednou zajemcu o hrani a zadny GM, prekvapive.
Navrhuju setkani treba na tento ctvrtek vecer. Naplni bude se vzajemne seznamit a zahrat nejaky kratky oneshot na pravidlove jednoduchem systemu - Risus, Kouzlem a Mecem (v orginale Dungeon squad).... Pripravu takove jednodussi hry si klidne vezmu na starost, pokud slibite, ze od toho nebudete cekat zadne zazraky.:)
Misto: Aktualne me nenapada nic pouzitelneho. Pokud bude hezky, tak klidne nekde venku (park, kde jsou lavicky a stoly) nebo v hospoda se zahradkou, kde nebyva moc rusno. Pripadne nejake herna (nema aktualni prehled, kde neco takoveho v Ostrave funguje).

Sir Thomas: Souhlas, ze na pripravu neceho serioznejsiho bude potreba cas. Akorat, ze dokud se mezi sebou vubec nezname, tak bude asi dost tezke pripravit cokoliv serioznejsiho, pokud tu neni nekdo, kdo ma zkusenosti s vedeni hry na otevrenem hrani (aby vedel, jak pripravit hru pro neznamou skupinku). Coz vzhledem k poctu GM/ST/PJ, kteri se hlasi, asi nikdo nema.
Autorská citace #79
29.6.2011 10:50 - Colombo
Tak, při nejhorším bych to mohl vzít na sebe já. Ale teď si nějak uvědomuju (racionalizuju?), že valná většina mých neúspěchů byla v tom, že hraju kvůli roleplay a od ostatních jsem vžycky očekával to samé. Nehledě na to, že všechny příběhy by byly mayocentrické:P

Tenhle čtvrtek, nevim nevim. To jsem se chtel dopravit z Brna do Ostravy...
Autorská citace #80
29.6.2011 13:41 - sir thomas
Čtvrtek (a pátek) je pro mě taky krajně nevhodný. Mám volno v sobotu a pak přes týden, pokud se to do soboty domluví.

Nějaká jednoduchá pravidla jsou hodně dobrý nápad -- já bych možná vzal střepy snů, ale zrovna je mám v Brně a přesně si je nepamatuju.
Autorská citace #81
29.6.2011 14:02 - Colombo
sir thomas: to stačí napsat:D
Autorská citace #82
30.6.2011 09:11 - Shako
Ok, tak ctvrtek ne. Tak dejte jine datum. Jen tak zabit navrzeny termin umi kazdy, ale nikam se neposunem.

Strepy snu klidne, akorat si myslim, ze to ma ten problem, ze se potrebujes sejit aspon 2x - jednou, abys dohodnul, o cem se bude hrat a udelal si pripravu hry a podruhe, at se to odehraje. Nevim, jeslti je vypravec schopen udelat pripravu na strepy za par minut. Jinak pravidla klidne vezmu a mozna bych to na vzal i dalsiho cloveka...

Takze co ta sobota nebo treba pristi pondeli, ctvrtek?
Autorská citace #83
30.6.2011 09:16 - Colombo
Příští týden můžu (zatím) kdykoliv.
Autorská citace #84
30.6.2011 09:24 - sir thomas
Sobota je dobrá, další dva termíny taky, když se to dohodne včas.

Pokud by se vzaly střepy, viděl bych to spíše tak, že předherní příprava by rámcově proběhla tady -- i když těžko říct, domluva přes forum zabere neuvěřitelné množství času. V podstatě je jedno co, je ale pravda, že u oneshotu je z časových důvodů třeba přípravu přímo před hrou omezit na minimum.
Autorská citace #85
30.6.2011 09:37 - Shako
Vyborne, tak mame najake terminy.. co tedy chceme hrat? Na WoDko to nevypada. To nikdo asi pripravit nestihne a nemame na to GM.:) Takze nejaky ten oneshot? Co chceme hrat?

Nabizim k otestovani Ohnem a mecem - pravidla jsou jednoducha a je to takovy klasicky fantasy dungeon. Samozdrejme neni problem to obohatit o neco dalsiho.:) Vyhoda je hlavne jednoduchost pravidel a nejake pripravene pribehy, co tam jsou.. navic by me zajimalo, jak je to hratelne - jeste jsem to nezkousel.

Pak mam nejaky zkusenosti s mastrovanim v systemu Risus - opet jednoduche pravidla. Tema muze byt libovolne, ktere zvladnu odridit...

Strepy - hral jsem to jednou, jednou jsem to mastroval uplne si nejsem jist, ze chapu, jak to ma fungovat. Ale klidne bych si zahral. Na mastrovani se citim pouze pokud nas napadne nejake zajimave tema, ktere me inspiruje. Jinak zahraju si cokoliv.
Autorská citace #86
30.6.2011 09:46 - Colombo
Kouzlem a mečem? Anem dungeon squad?
Autorská citace #87
30.6.2011 13:31 - Shako
Colombo: yop, Skaven to vydal v ceske verzi.
Autorská citace #88
1.7.2011 15:09 - Colombo
Tak jak děti? O víkendu teď ne. Nehledě na to, že je už na domlouvání celkem pozdě. Co příští týden? A kde? Shako?
Autorská citace #89
2.7.2011 16:19 - Shako
No, klidne muzu dneska vecer.
Pondeli u me padlo, teoreticky jde ten ctvrtek, co jsem tady psal.Akorat ma pocit, ze si tady povidame ve dvou, obcas ve trech.
Autorská citace #90
2.7.2011 16:41 - Colombo
Dneska večer. No to jsi dělo. To můžeś takhle lidi zvát do hospody, ale na RPG... whoa.
takže čtvrtek. 7.7. Kdo může?
Autorská citace #91
2.7.2011 16:49 - Shako
Colombo: Jdi do haje. Psal jsem tu ty terminy uz davno... zatimco vy vzdycky akorat vsechno zabijete, ale zadny konkretni navrh z vas nevypadne. Takze o co jde, porad rikam, ze muzu ve stejne terminy a stejne na to nikdo neodpovida. Jeste si... stezuj.
Autorská citace #92
2.7.2011 18:07 - Colombo
Klid. Jen holt ty tvoje termíny jsou vždycky na zítra a to je nereálné. Nestěžuj si, že to jen "zabíjíme", takhle se prostě domlouvá skupinka, co má mimoběžné rozvrhy. Holt to trvá déle, moc lidí se toho neúčastní. Ty jsi navrhl čtvrtek, což jsem akorát přijel domů, a dnešek, což taky nešlo (nehledě na to, že kdyby jsme se dneska sešli, tak bychom byli tři). Já jsem napsal, že můžu kdykoliv příští týden, ty, že ve čtvrtek příští týden. Tak co, čtvrtek? Chce to taky odpověď od vás ostatních, haló!
Autorská citace #93
2.7.2011 18:32 - Shako
Tudle sobotu jsem navrhl, nepozdeji ve ctvrtek. Od te doby, co jste mimuly ctvrtek zabili. Stejne jako z vasich upresneni, ze pokud se to domluvi, tak muzete pristi tyden kdykoliv (sir Thomas) jsem vybral pondeli a ctvtek. To uz jsme v pruniku 3 lidi. Od te doby resim, co budeme hrat. Ale k tomu se taky nikdo moc nevyjadruje... Tezke neco domluvit. 14 dni dopredu nikdo nevi, kdy muze. Na zitra je to pozde... ne, neni to pozde. Nevim, jak to chces organizovat. Autor dizkuze pro jistotu zarite mlci, takze zadny prubezne zavery dizkuse se nedostanou ani nahoru, takze se o tom muzeme za chvili hadat zas... je to vazne tezke...

Jediny napad, ktery mam je rozhodnout se, co budeme hrat - podle toho, kdo je ochoten, co odmastrovat. Pak si to PJ/GM/ST pripravi a zacne navrhovat terminy. Pokud se prihlasi dostatecny pocet lidi, tak se muze zahrat. System dohodneme termin a pak budeme resit, kdo a co si zahrajeme je nefunkcni, protoze nejsme schopni se domluvit dostatecne brzo, aby si to nekdo pripravil.

Nemluve o tom, ze porad jsme nevyresili, kde budeme hrat.:)

EDIT: Tim chci hlavne rict, ze termin ZITRA je realny a mozny, pokud bude jasne receno, co se hraje a kdo to mastruje. A na terminu ZITRA se narozdil od dalsich terminu jsme schopni evidetne dohodnout.
Autorská citace #94
2.7.2011 18:35 - sir thomas
Čtvrtek příští týden je možný. Podle toho, kolik se nás tady baví, to vypadá spíše na nějaký ještě pozdější termín. Předem říkám, že týden od 11. se mnou nepočítejte.

Jinak ani u studentů, kteří mají teoreticky celé prázdniny volné, to většinou nefunguje tak, že se řekne a další den se všichni sejdou, ani u zaběhnuté party. Ideální je to plánovat tak dva týdny dopředu.
Autorská citace #95
2.7.2011 18:37 - Colombo
Shako: ono, když máš větší bank hráčů, tak třeba 10, a jsou ochotni se sebrat a jít, tak je termín "zítra" možný. Ale jakmile máš hráče dva, možná tři a další se musí nějak splašit...

Takže toho 7.7. jsme tři, takže: Kde a kdo další?
Autorská citace #96
2.7.2011 19:10 - Shako
Sir Thomas: No, nemam pocit, ze je schopen nekdo tady rict, ze za 14. dni muze. Pokud jo, tak proc to jeste nikdo nerekl?
btw. 7.7. je 2 tydny predem?:)) No, asi tak stejne jako zitra, co?:D

Colombo: 7.7. A co ze to hrajem? A kdo to bude vest? Nekde jsem cetl, ze tyden na pripravu nestaci...

Ne, sorry, panove, sice tu oba mate nejakou predstavu o tom, jak se to ma delat, ale vysledky z toho nejsou... a kdyz se neco snazim domluvit ja, tak je to taky spatne.. vzdavam to.. neco domluvte. Dejte mi vedet, pokud chcete, abych pripadne prisel...
Autorská citace #97
2.7.2011 19:22 - Colombo
Shako, dyť si řekl, že ten Dungeon squad?
Autorská citace #98
2.7.2011 20:13 - sir thomas
Myslím si, že je poměrně zbytečné dohadovat se o přístupu, když se, nezávisle na něm, nikdo nehlásí. Proto bych považoval za vhodné dát ostatním trochu času, ať se vyjádří. Taky, nemusíme nutně za každou cenu hrát ještě tento týden. Raději ať je nás více a uděláme něco kvalitního, než když odejdeme všichni zklamaní.
Autorská citace #99
3.7.2011 17:13 - Night of triumphator
Shako píše:
Autor dizkuze pro jistotu zarite mlci, takze zadny prubezne zavery dizkuse se nedostanou ani nahoru, takze se o tom muzeme za chvili hadat zas... je to vazne tezke...


Tu diskusi jsem založil zhruba před rokem :-) Na hraní letos jsem se nedomlouval ani neříkal že se zapojím tak nevidím důvod proč se k tomu vyjadřovat nebo to tu moderovat. Kdykoliv mám volno tak si napíšu směnu v práci - dovolenou jsem kvůli tomu taky poslal k ledu.
3.7.2011 23:52 - Shako
Colombo: Ok, ocekava se neco jineho nez dungeon, kdyz je to Dungeon squad?:) Jsou tam nejake pripravene dobrodruzstvi - vypada to jako hodne klasicka jeskyne, i kdyz na prvni pohled ne uplne hloupa (cim nerikam, ze to neni klise) - zkusim, co na druhy pohled. Ja jen, jestli se chcete nejak vyzivat v te okolni priprave - treba pokec s CPecky. Nebo zda se mam pripadne zamyslet a nastrelit uplne jiny pribeh?

Sir Thomas: Neocekavej nic velkeho, ber to jako spis setkani, at se pozname, to hraji je takovy bonus, at zjistime, kdo co od PRG ceka... a hlavne je to cele jeden velky test, zda se vubec jsme schopni domluvit a potkat.:)

Night: Tak bys aspon mohl rict, zda si chces zahrat nebo ne:)
4.7.2011 13:47 - Night of Triumphator
Chuť by byla ale čas ne. Po dalších hráčích se zkuste podívat na RPG forum - nedávno tam v sekci seznamka psalo pár lidí z Ostravy, že taky shání hráče.
6.7.2011 22:03 - Shako
Tak jak?
6.7.2011 23:20 - sir thomas
Možná to bude vypadat, že to zase zabíjím, ale tři lidi se mi zdá moc málo na to, abychom se scházeli. Co si o tom myslíte vy?
7.7.2011 18:36 - Shako
sir thomas: Okej...
9.8.2011 12:05 - Shako
Tak jak se tvarite na konec srpna a zacatek zari?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.18008589744568 secREMOTE_IP: 3.129.211.87