Střípky

alef0
4.1.2012 13:51
RPG novinky - Twitter 6stena
Na Twitteri som založil kanál 6stena, kde píšem novinky zo sveta RPG, upozorňujem na články z našich portálov (d20.cz medzi nimi) a na zaujímavé diskusie na fórach, čo sledujem.

Followujte na Twitteri alebo pristúpte k novinkám cez RSS.
Autorská citace #1
4.1.2012 17:55 - sirien
Uvědomuješ si, že si přímo říkáš o to, abys byl označen za xenofobního neo-nacionalistu jménem všech čtyřstěnek, osmistěnek, desetistěnek, dvanáctistěnek, dvacetistěnek, čtyřiadvacetistěnek a dvaatřicetistěnek?
A když o tom tak uvažuju, tak Fudge kostky se k tý stížnosti můžou klidně přidat, protože si sem jistej že se při pohledu na Tvojí 6stěnku budou cítit jako utlačovaná subkultura.

(jinak to je od tebe hezké, jen jsem nikdy neměl potřebu Twitter používat)
Autorská citace #2
5.1.2012 15:51 - crowen
Vecne nespokojny sirien? :-) bud rad, ze to nenazval @rpgf :-)
Autorská citace #3
5.1.2012 16:18 - Dukolm
Podle mě spatně zvolený název zvláště z pohledu cz. Od alefa bych čekal něco vtipnějšího i jazykově hezčího.
crowen:zase útok jako obvykle na uživatele.
Autorská citace #4
5.1.2012 16:18 - alef0
Náhodou Sirien výnimočne špásuje :-)

Moja úvaha išla skôr "Breaking the Sixth Wall", keďže štvrtá stena je obsadená (herec adresuje publikum), piata tiež (medzi kritikmi a hercami) a ostáva už len šiesta.

Druhý nápad bola "Dvojstenná kocka", ale jednak Kocka tu už je a jednak treba pre Twitter krátky názov a jednak som chcel niečo jazykovo neutrálne.

Inak cez http://www.twilert.com/ sa dá sledovať Twitter tak, že ti budú chodiť notifikácie na mail.

Nápady na názov a prípadných prispievateľov rád uvítam :-)
Autorská citace #5
5.1.2012 16:32 - klaymen
<Godwin>
sirien: a co takto rovno kockofasista (kostkofasista)?
</Godwin>
Autorská citace #6
5.1.2012 17:04 - crowen
Dukolm, slovo ironia ti nieco hovori? Smajliky v poste si nahodou neprehliadol? Aky utok ako obvykle mas na mysli?
Autorská citace #7
5.1.2012 17:34 - sirien
klyamen: Godwin je o nacistech, ne o fašistech, a pokud nechceš prohrát diskusi, tak jsi měl GODWIN takg neprve ukončit (a vyvolávat ho pak už netřeba). Asi nějak takhle:

</Godwin>
Alef0: jo, kostkonácek! a máš to.
...já bych si asi neměl problém si Twitter zřídit, spíš mě prostě nějak netáhne. Ale pokud bych si to rozmyslel tak si Tě určitě přidám, neboj.
Autorská citace #8
5.1.2012 17:55 - klaymen
sirien: ja som to dal ako parovy HTML tag a tie musis zacat aj ukoncit :P

A aj ked viem ze v nemecku bol Nacizmus, podla tejto definicie som sa prilis nemylil:

Fascism is a radical authoritarian nationalist political ideology. It advocates the creation of a totalitarian single-party state that seeks the mass mobilization of a nation through discipline, indoctrination, physical education, and family policy (such as eugenics). This state is led by a supreme leader who exercises a dictatorship over the fascist movement, the government and other state institutions.

Teda Nacizmus je sucastou fasizmu (s malym "f").
A presnejsie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fascism#Position_in_the_political_spectrum

Viem ze wikipedia nie je najlepsi zdroj, ale mas tam aj citacie, teda nejedna sa o nejaky text len tak vycucany z prsta.
Autorská citace #9
5.1.2012 18:16 - Alnag
Prosím vás, už to nerozmazávejte.
Autorská citace #10
22.1.2012 02:58 - alef0
Založil som stránku na Facebooku, na ktorú sa preposielajú tweety zo Šiestej steny.

Nemusíte mať teda už len Twitter alebo preposielanie mailami, vystačíte si aj s FB.
Autorská citace #11
17.7.2015 21:19 - ShadoWWW
Sice to není z 6steny, ale protože tu není lepší vlákno uvedu pár novinek sem:

- Nedávno jsem psal o nové šou Willa, která už má za sebou celých pět dílů. Hrají hru AGE, která je konečně dostupná i pro veřejnost. Zatím jen v PDF.

- Vyšla nová hra založená na Fate Core - Part-Time Gods of Fate

- Myslím, že tu ještě nezaznělo, že onehdá vyšel nový doplněk pro 13th Age: The Archmage's Orrery. PDF je zdarma. Dobře oni! ;-)
Autorská citace #12
27.7.2015 19:33 - ShadoWWW
CITY OF BRASS - Dost podobný projekt, co byl DDI v době D&D 4E. I stejný druh předplatného. Akorát tentokrát pro hry D&D 3.5, Pathfinder, Fate, d20 Modern/Future a What's O.L.D. is N.E.W.
Autorská citace #13
12.8.2015 09:37 - ShadoWWW
Podle EnWorldu příchodem GenConu skončila módní vlna Dungeon Worldu a World of Dungeons, jako rule light suplementu k D&D a PF, a na jejich místo nastoupil Fantasy AGE.

Kdybyste chtěli vědět, jak se ta popularita měří (já jo), tak že se skenují sociální sítě a tématické weby a fóra a hledají se aktuální klíčová slova.
Autorská citace #14
4.11.2015 06:32 - ShadoWWW


AEG prodalo práva na hru 7th Sea firmě John Wick Presents, což je v podstatě John Wick osobně - jeden z původních designérů hry.

V poslední době je to již několikátá akvizice. Připomeňme si ty nedávné: Legend of the Five Rings přešel na FFG, White Wolf přešel na Paradox a Chaosium přešel na Moon Design.
Autorská citace #15
4.11.2015 10:10 - Gurney
7th Sea, to zavání vzpomínkami... na dobu, kdy byl John Wick ještě (relativně) normální :D

Ale...
John Wick píše:
...I'm very proud of the work that was done, but I'm also very excited to see the game rejuvenated with modern game design and technology.

...takže doporočuju si to "přečíst dřív než Hollywood" :)
(odsud)
Autorská citace #16
4.11.2015 11:03 - Vojtěch
A kde konkrétně že to už zmagořil? :D
Autorská citace #17
4.11.2015 22:10 - Gurney
Nevím jestli "zamogořil" je správné slovo, John Wick je prostě taková trochu vtipná osoba, která třeba moc nezvládá když nedostane očekávané (pozitivní) review na svoje rpg - to jsou pak jakékoli recenze hovadina a kdo nenapsal svoje rpg, nemá Mistrovi co mluvit do práce (mimochodem tady je velmi vtipná reakce, kdy mu týpek napsal recenzi na jeho prohlášení o recenzích). Pak třeba jednoho dne přijde na to, že D&D není rpg - což by bylo dobře kontroverzní prohlášení, kdyby se za tím nacházela nějaká neotřelá myšlenka... ale když tam v zásadě opakuje co říkal Ron Edwards a jeho patolízalové tak někdy před deseti lety, tak to zní spíš jako žadonění o pozornost člověka, co se rád prezentuje, ale příliš nového toho ke sdělení nemá.

Mezitím jeho angažmá coby game designéra skrz posledních cca dvacet let postupuje od projektů velkých vydavatelství (Legend of the Five Rings, 7th Sea) přes velká a svého času docela známé indie rpgčka (Orkworld, Houses of the Blooded) k nějakým dobrodružstvím pro různé hry/vydavateltví (já vím o Call of Cthulhu)... a asi nějakým mě úplně neznámým indie věcem? (google moc nepomáhá) Což se samozřejmě dá interpretovat jakože se oprostil od korporátního zla a vydal se cestou spravedlivých... nebo whatever, ale dle mého je to tak trochu že přišel a zas odešel, a nikdo se kvůli tomu nevěšel :)
Autorská citace #18
5.11.2015 00:02 - Vojtěch
Eh... mno, jeho teorii tedy raději vynechám, i když někdy je schopný udělat i zábavné blbosti.
Autorská citace #19
15.11.2015 21:07 - ShadoWWW


White Lies je hodně zajímavá hra. Proč byste ji měli zkusit?

1) Detektivní (vyšetřovatelská) hra ze současnosti
2) Hra postavená na morálních dilematech (účel světí prostředky)
3) Herní mechanismy jsou postavené na OSRIC (ala BECMI ala DrD 1.6)
Autorská citace #20
16.11.2015 11:14 - Gurney
Píše:
White Lies

Máš to? A nevíš čím se to liší od "bílého" Swords&Wizardry (píšou že je to postavený na D&Dčkovém White Boxu, nikoli na OSRICu, tak bych jim to věřil) ? Koukal jsem na preview a musím říct že ve mě vzbuzuje nedůvěru, pokud někdo píše o cinematické akci a o stránku dál už koukám na 70s pravidla jako +5% bonus k XP za Inteligenci 13+

Jinak musím říct že jejich podtitul je dost idealistický, Bad people kiling bad people for bad reasons (Hollowpoint) se mi líbí podstatně víc :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071105003356934 secREMOTE_IP: 18.222.108.18