Střípky

brundibar
15.2.2012 17:00
Crowdfunding (kickstarter etc.)
Zajímá mě jestli máte někdo zkušenost s Kickstarterem.

Jde o způsob jak získat publicitu a prostředky pro svůj kreativní počin.

Prostředník si sice vezme 5-10%, ale na druhou stranu je to cesta jak získat sponzorský příspěvek nemalé výše na který by jinak takový kreativec nedosáhl.

více tady Kickstarter.com

U nás se chystá podobný projekt Starthead
(díky crowenovi za info)
15.9.2019 20:51 - LokiB
ad Solasta - Vizuálně se mi to líbí, tenhle styl dnešní gtrafiky mám rád. Nevím proč, ale ten svět mě nějak nevzal, další rozbitý high-fantasy svět, hmm. uvidím.
6.11.2019 14:55 - ShadoWWW
Pamatujete na ten fenomenální KS Critical Role Legend of Vox Machina?

Amazon oznámil, že zafinancuje druhou sezónu o 12 dílech + další dva díly první sezóny, aby obě sezóny měly 12 dílů (KS vybral na 10 dílů 1. sezóny).
6.11.2019 15:24 - sirien
Když Ti skoro 90k lidí dá přes 10 mega, tak věřim, že si Amazon rád poslechne, co nabízíš.

(A možná s tim má něco společnýho i jejich nedávná zkušenost s Expanse, kde zjistili, že zaplatit fanouškům jejich už oblíbenou show razantně zvedá jejich oblíbenost a cool factor, z čehož musí mít zejména marketingový oddělení značnou radost)
6.11.2019 15:28 - ShadoWWW
Plus Amazon vidí prodeje DnD, takže oproti třeba Netflixu je to pro něj safe bet.
6.11.2019 15:43 - sirien
Amazon si může dovolit riskovat a seknout se.
6.11.2019 16:19 - ShadoWWW
Může, pro něj to navíc nejsou žádné peníze, ale tady neriskuje.
6.11.2019 19:54 - shari
Kdyby se tu někomu chtělo dát nemalé peníze za sadu luxusních, shiny, sparkly kostek, tak tady máte příležitost.
6.11.2019 20:06 - Dukolm
Pěkné kostičky. Sakra rozlámat kartu a peněženku schovat někde do trezoru :-)
6.11.2019 22:35 - Šaman
No, sice se nedají pořádně přečíst, ale zato jsou drahé :D
Navíc jsem konzervativní ká-šestkař, takže tohle mi asi učet nezruinuje.
7.11.2019 08:31 - LokiB
Šaman: ty nemáš poslední dobou moc pozitivní náladu, co? :) Aspoň tedy dle příspěvků zde.

Jakože na kostičky mají upsáno už skoro 1,5 milionu USD, při průměrném úpisu nad 100, to svědčí o tom, jak se někteří lidé v tom dnešní světě mají dobře :)
A je dobře, že je za co vydělané peníze utrácet. Na mě jsou však tyhle moc blyštivé.
7.11.2019 10:05 - Jezus
Mně bude stačit ta sada kostek od Critical Role :-)
7.11.2019 12:46 - LokiB
7.11.2019 14:10 - Šaman
LokiB píše:

Spíš bych se měl asi odnaučit komentovat kde co, zvlášť když to jde mimo mě. Pak vypadám jako ještě větší morous, než snad jsem. :)
14.11.2019 15:05 - shari
Další kickstarter na shiny kostičky, tentokrát o dost levnější než ty předchozí. :D
15.11.2019 10:08 - Nachtrose
Z ceho probuh jsou ty prvni kostky, ze set stoji 50USD??? Kdyz uz bych si porizoval nejake fancy kostky, tak zrejme Haxtec Navy blue/Silver. Ale vuci kovovym kostkam jsem zatim stejne ponekud rezervovanejsi.
Tady tyhle
15.11.2019 11:38 - pilchowski
Nachtrose píše:
Z ceho probuh jsou ty prvni kostky,

ta cena je spíš asi založena na tom, že maj bejt vyráběný ručně
18.12.2019 15:29 - sirien
Jak upozornil Shako vedle, tak:

Startovač Strangers&Dragons na 120k... které nejspíš nevyberou, teda, vzhledem k tomu zbejvajícímu času...
18.12.2019 15:32 - York
Maj pěkný rekvizity a kostýmy.
18.12.2019 15:33 - sirien
Jinak pro mě osobně je zajímavý, že relativně "nenápadní" Strangers zvládli vybrat cca polovinu toho, co mediálně namachrovaný Krotitelé (jejichž členové se sami propagovali v ČT atp.) Počítám samozřejmě to, co Krotitelé skutečně vybrali od fanoušků, ne ty peníze co si tam cheatingem dolili od komerčních sponzorů - kdyby Strangers dostali jen zlomek toho sponzoring boostu (což... není asi nutně nemožné, např. když Skaven byl ochotnej poslat ty prachy Karpianovi, tak by možná moh i Strangers, ostatně sám z toho bude mít cca totéž)

Trochu si řikám, jestli tu úvodní částku trochu nepřestřelili právě v kontextu toho co viděli, že Krotitelé "vybrat" (ehm ehm...) zvládli.
18.12.2019 16:50 - Jerson
Jen pro srovnání, viděli jste kampaň Startovače na Dračí prsten. (odkaz doplním)
Ja o tom tedy vím jen proto, že se v jednom díle mihl jeden nenáviděný youtuber, ale když jsem viděl požadovanou a hlavně konečnou částku, byl jsem dost překvapen. A to i přesto, že na jednotlivé díly se nemůžu dívat, jak amatérské mi přijdou.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080739974975586 secREMOTE_IP: 34.204.181.19