Střípky

brundibar
15.2.2012 17:00
Crowdfunding (kickstarter etc.)
Zajímá mě jestli máte někdo zkušenost s Kickstarterem.

Jde o způsob jak získat publicitu a prostředky pro svůj kreativní počin.

Prostředník si sice vezme 5-10%, ale na druhou stranu je to cesta jak získat sponzorský příspěvek nemalé výše na který by jinak takový kreativec nedosáhl.

více tady Kickstarter.com

U nás se chystá podobný projekt Starthead
(díky crowenovi za info)
12.10.2020 10:17 - Gurney
To vypadá ve skutečnosti velmi zajímavě. Obzvlášť ta kostka napětí, to jsem asi ještě v žádném rpg neviděl.
12.10.2020 10:46 - sirien
Gurney: 13th age, Escalation die.

(Trochu odlišná implementace, ale v zásadě stejná idea a pokud vím původní zdroj mechaniky - variace byly rozpracované mnoha house rules, viz i můj nedávný článek s GM nástroji)

Aegnor: moc hezké. Jako ono už původní SG RPG mělo hodně do sebe, dám sem ho moc nepotkal, ale SEB z něj byl kdysi dost nadšenej - zvlášť z konceptu "GM má víc planet=misí, hráči si při briefingu vyberou na kterou půjdou" a "za session se odehraje i víc misí, takže není tlak na délku epizod" a pak zejména na převzetí vcelku geniálního konceptu primary/secondary roles vzájemné zastupitelnosti v seriálu kde se postavy točí v kruzích (fighter Teal'c/O'Neill, leader: O'Neill/Carter, scientist Carter/Daniel, lore master Daniel/Teal'c...) Z těhle věcí něco přežilo?
20.10.2020 13:49 - Pjotr
Snad neurazi deskovka: Cactus town.

Svizna western oddychovka, dnes konci Kickstarter.
21.10.2020 00:24 - Aegnor
sirien: ohledně té zastupitelnosti nikde zmínka není, ale třeba vůbec není vidět, jak jsou designovaný classy. Třeba to tam bude nějak zapracovaný.

A k té escalation die ... jako nevím, přijde mi to hodně odlišný.
13th Age Escalation die funguje tím, že čím déle trvá boj, tím větší šanci na zásah postavy mají (a teda některý postavy mají na tu kostku vázané nějaké ability, pokud se pamatuju správně).
SG RPG má "stupně napětí", který se určuje na začátku série (kampaně), epizody (sezení) a scény. Teoreticky by to mohly být prostě stupně od jedné do X (tuším pěti?). Jedinej důvod, proč je to kostka, je že se občas ta kostka použije v nějaké schopnosti.
Kostka napětí slouží (dle mě) hlavně k informaci hráčů o tom, co mají od příběhu očekávat a jak vážně to mají brát. Když budu mít sérii s d8 a pak si dáme epizodu d4, tak to hráčům říká, že je to oddechová epizoda a můžou si to víc užít (Window of Opportunity, Extreme Wormhole ...). Naopak, když v sérii s d8 vytáhnu d12, tak jdou sázky nahoru, ukazuje to, že jde fakt o hodně (s06e22 - Full Circle, kupříkladu). Tohle u Escalation die nějak nevidím.
22.10.2020 09:21 - Gurney
Kickstarter na deskovku Darkest Dungeon (odkaz)
9.2.2021 20:19 - ShadoWWW
The One Ring 2E od stejného vydavatelství jako Forbidden Lands.
9.2.2021 20:20 - ShadoWWW
The One Ring 2E od stejného vydavatelství jako Forbidden Lands.

clip
9.2.2021 22:08 - LokiB
Už jen týden do konce Pathfinder for Savage Worlds kicstarter. Vybráno skoro 320 tisíc dolarů.
9.2.2021 22:15 - Log 1=0
Chápu správně, že chtěli 8 000 a mají skoro 318 000?
9.2.2021 22:28 - LokiB
Ano. Ale zrovna tohle je ten případ, kdy byl limit nastaven úmyslně nízko, aby ho splnili v podstatě určitě.
Pinnacle to takto s produkty k Savage Worlds dělá častěji ... mají velmi věrnou fanouškovskou základnu (viz kolik vybrali na Deadlands setting, nebo kolik vybrali na novou verzi základních pravidel).
Bylo to tak, že byli rozhodnuti, že to udělají (dohodli se s PAIZO) a kickstarter byla imho jen další cesta, jak zjistit zájem fanoušků a zarezervovat si peníze, či vydělat trochu víc
9.2.2021 22:36 - Tronar
ShadoWWW: super, pry se snazi udrzet maximalni kompatibilitu s Cubicle7 materialy. Tak jsem zvedavy.
12.2.2021 00:06 - crowen
Wow, ten one ring 2e za dnes vybral takmer pol miliona eur... A tie obrazky, co im kresli Martin Grip, to je masaker
12.2.2021 07:25 - Corny
Popravdě se nedivím. Vypadá to docela pěkně, mají na kontě docela zajímavý dřívější hry, artwork mají hodně působivý a za Pánem prstenů bude určitě neskutečný hype. To bych možná i sám skoro uvažovat to Kickstartnout, jen ještě budu muset zvářit, jestli jsem na to dostatečný "LotR", když pořádně ještě není patrné, jaké to bude po stránce pravidlové.
Každopádně 20 dní zbývá (odkaz výše od Shadowwwa)
12.2.2021 07:48 - Corny
Já sem přihodím odkaz na kickstarter na External Containment Bureau, rpg o vyšetřování, studování a řešení paranormálních úkazů a aktivit na bázi Forged in the Dark 'engine' (Blades in the Dark, Band of Blades, Scum & Villainy,...) inspirované médii jako jsou seriál Akta X, filmy Muži v Černém, PC hrou Control nebo projektem SCP Foundation.
12.2.2021 20:23 - kin
Když už jsme u těch kickstarterů, tak akorát probíhá zinequest.

Spousta nezávislých rpg vydavatelů a nadšenců tam má nové systémy, rady, dobrodružství, sandboxy, solo-hry, prostředí a všeliké rpg nápady a výtvory. Většinou kolem 5-10 dolarů a nějaké věci jsou tam hodně povedené.

Corny: koukám že to ECB je taky ZQ :)
16.2.2021 20:51 - Xeth
Sborník fantasy povídek Město králů na Startovači.
21.2.2021 20:31 - Dukolm
Na tenhle kickstarter na mě vyskočila reklama a vypadá to opravdu dobře Dungeon Alchemist. Generátor dungeonů ale spíš bych to popsal jako generátor budov a místností.
13.4.2021 15:12 - crowen
Ooooo, prasivci, zase zo mna vytiahli peniaze. Jeden z najkrajsich settingov dostane 5E verziu. https://www.kickstarter.com/projects/1192053011/ruins-of-symbaroum-for-5e

20.4.2021 19:13 - yoyotzin
Chris Metzen a jeho DnD Setting je na Kickstarteru.Vypadá to na další milionový TTRPG počin. :)
https://www.kickstarter.com/projects/warchief/auroboros/description
29.4.2021 22:51 - Dukolm
Court of Blades (FitD) Jsem na to zvědavý když jsme měly nápad na hraní šlechty v Doskvolu a zkoušely to v Hillfolku ale tohle bude tomu co jsme očekávaly nejspíše blíže.


Plus na mě na tviteru vyskočilo tohle Ironsworn: Starforged tuší někdo co je Ironsworn za systém slyším o něm poprvé?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088539123535156 secREMOTE_IP: 18.206.160.129