Střípky

sir thomas
4.4.2012 18:45
Autorská citace #1
4.4.2012 18:45 - Alnag
Tenhle článek mne moc příjemně překvapil. Jednak tím, že ač jsem už dávno vzdal prosby o to, aby lidé posílali články (bez článků tenhle web sejde na úbytě), přesto je lidé stále posílají. To je super. Díky sire thomasi!

Ale také tím, že jsem vždycky po Eriksonovi v knihkupectví pokukoval, ale nikdy si ho nekoupil (ani někde nepůjčil). Teď mám o důvod víc to příště udělat. A také... dozvěděl jsem se něco nového z historie DnD a na co všechno mělo vliv. Super.
Autorská citace #2
4.4.2012 18:49 - noir
Já o tom jeho přístupu už četl, ale jen něco krátkého. Tohle je přesně to, po čem jsem pásl - taky jsem se při čtení vysloveně tetelil radostí. Ericsona sice oc neprožívám, ale je dobré si ho zařadit do nějakého kontextu. Díky, sire!
Autorská citace #3
4.4.2012 23:51 - Shako
O autorovi jsem nikdy neslysel, ale cetlo se to velmi dobre. Diky.
Autorská citace #4
5.4.2012 11:56 - Almi
Alnag: Pokud nechceš kupovat zajíce v pytli (přece jen stojí docela dost), mohu Ti ho půjčit. A pokud se Ti zalíbí, třeba si ho pak koupíš sám..v takovém případě nabízím nebo doporčuji koupit přes eshop Talpressu (vydavatele) a vyzvednout si ho osobně (jsou kousek od Karláku). Člověk ušetří na jedné knížce hodně přes stovku, což už je znát..


Jinak, originál si teď opatřila Sethi, jsem zvědav na její názor, protože znám jen český překlad, který je mimořádně povedený (alespoň dle ohlasu komunity)

..a teď jdu číst článek! :D

EDIT: Úžasný článek a vynikající překlad! Pravda je, že ejstli něco Erikson umí, tak je to fakt práce s klišé..aby se mu vzápětí vysmál, to je fakt.
Autorská citace #5
5.4.2012 12:03 - Vojtěch
Já zatím jen rozečetl Gardens of the Moon a není to vůbec špatné (ale jaksi toho mám rozvrtaného moc :) )
Autorská citace #6
5.4.2012 21:25 - sir thomas
Děkuju za reakce, původně jsem se obával, že Erikson bude téma mírně kontroverzní.

Originál je fajn (mám dojem, že jsem to viděl někde i namluvené), ale myslím, že český překlad je dost dobrý. Teda, pokud člověk nespěchá na desátý díl. Navíc, pro českého čtenáře jsou asi přirozenější počeštěná jména/přezdívky.
Autorská citace #7
5.4.2012 23:44 - pipux
Má Malaz na internetu k dispozici svoji wikinu, byť třeba jen neoficiální? Nebo nějaký místopis, ... vlastně cokoliv, co by jej trochu přiblížilo bez nutnosti čtení knih.
Autorská citace #8
6.4.2012 00:26 - Malabar
Serii musim jedině doporučit, jedna z nejlepších věci co sem četl.
Autorská citace #9
6.4.2012 19:33 - sirien
co je originální termín k "dračákysmus"?

Jinak mi to přišlo docela dost zajímavé... takové dýchnutí starých časů RPGček - je mi jasné že to co popisuje dost přesahuje tenhle rozměr, ale je zajímavé vidět jak výrazně v té době byla RPG zatvrzelá v tom původním stylu, člověk pak může docenit všechny ty následné posuny, které se staly.
Autorská citace #10
6.4.2012 21:44 - sir thomas
sirien: AD&Dism. Trocha básnické licence.

pipux: Něco málo je na anglické wikipedii. Existuje taky Encyclopedia Malazica. Nevím, jak moc je to pro neznalého člověka přehledné. Možná bych taky mohl zkusit napsat nějaký stručný úvod.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080987930297852 secREMOTE_IP: 3.227.239.9