Střípky

Autorská citace #41
12.4.2012 08:43 - Malfin
Grand History of the Realms je opravdu úžasná. Jen se v ní některé informace (aspoň mě) špatně hledají. Když člověk hledá něco takového. Ale zatím jsem do ní ohledně drowů nenahlédl.
Autorská citace #42
12.4.2012 08:57 - Vojtěch
No, na hledání je rejstřík :D

Problém je, že na jediné časové ose reprezentované ke všemu jen nějakým tím datem a stručnou popiskou události se špatně sledují jenotlivé procesy jako jsou korunní války atd.

Asi by to chtělo ještě nějakou srovnávací osu...

Autorská citace #43
12.4.2012 14:29 - Zarahel
Tak jsem článek zhltl a když zavřu oči nad hrubkami je moc povedený. Každopádně díky, protože článek najde uplatnění :D
V DnD světech se ještě moc nevyznám a tak: Chápu dobře, že popis a historie drowů je převážně těch z Forgotten Realms a ostatní jsi naznačil jen na konci ( Eberron ). Hádám že Eberron s FR nemá nic společného, že?
Autorská citace #44
12.4.2012 14:56 - Vojtěch
Eberron má společná s Realmsy jen použitá pravidla. Realmsy jsou drowy prolezlé až na půdu. V Eberronu hrají okrajovou roli a na Golarionu taky. Kdyby bylo nfo o Greyhawku, tak je rád připojím.

(hrubky mi klině pošlete ke korektuře - četl jsem to po sobě včera kolem půlnoci - měli jste to vidět před ní...)

Aha... tak Ctrl+V neznamená, že se odstavec opraví, když ho zkusím přenést z Wordu po korektuře. To leccos vysvětluje :)
Autorská citace #45
12.4.2012 16:17 - DenGrasse
V Ornilii jsem drowy nenasadil, zastoupili je Xarové, kteří žijí v podzemí (Xyhtropac) a půlelfí Retalianti (kříženci Xarů a Temných elfů (zdejší Temní elfové jsou však blíže Tolkienovskému konceptu - jsou to prostě prochu jiní příbuzní Světlých elfů, nikoli bytosti černé kůže jako ve FR).

Co se týče DnD, resp. NWN, mohu nabídnout odkaz na stránky Thalie, které popisují tamní drowské reálie:

http://thalie.pilsfree.cz/narody-podtemna-90.htm
Autorská citace #46
12.4.2012 18:20 - Vojtěch
Tak už jsem tam dotlačil trochu opravenou verzi.
Autorská citace #47
13.4.2012 07:43 - chrochta
V Greyhawku jsou drowové skoro totožní s FR, jenom se tam objevili jako první a tak se tu nachází některé legendární lokace (Vault of drow), domy (Eilserv), osobnosti (už jsem o ní mluvil - právě kvůli ní se drowové stali tak kchůl) a machinace (podívejte se, kdo vyhrál cenu za nejlepší DnD dobrodružtví; taky se pletli v Temple of Elemental Evil). Jinak je zde největší protivnící Lolth Zuggtmoy, paní hub. Bližší informace: odkaz na stánky Greyhawku, Drow of the underdark a příslušné knihy o Propasti. Možná taky Anvalianin deník (zápis ze hry - hrdinka je dost nemocná drowka), někde na netu se toulají taky dokumenty s výčtem měst, mocností, slovníčkem drowštiny a seznamem osob (ovšem jen a pouze pro Salvatoreho a Cunninghamovou).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.055738925933838 secREMOTE_IP: 52.23.231.207