Střípky

Jerson
25.12.2013 21:47
RPG Dílna
Nadhodil jsem nápad na tvorbu doplňků k RPG formou veřejné soutěže. Myšlenka je taková, že bych napřed zjistil, jaké doplňiky do RPG - postavu, zápletku, dungeon, atd. - mají hráči zájem, vytvořil bych seznam, k jehož položkám by se mohli zájemci znovu vyjádřit a upřesnit je, a položka s nejvíce zájemci by byla zveřejněna jako zadání soutěže. Zúčastnit by se mohl každý, hlasování o "nejlepší" příspěvek by obstarali opět hráči, kteří o daný doplněk měli zájem.

Zde bych rád zjistil, jestli má něco takového smysl, nejlépe pokusem. Prosím napište mi jednu až pět věcí v RPG, o jejichž vytvoření byste měli zájem. Můžete je psát konkrétně nebo obecně, to nechám na každém.

Pro příklad:

"Zápletka detektivního dobrodružství odehrávajícího se v jediném domě, obsahující paranormální jevy, ale přitom s minimem magie."

Je pro mne snazší tvořit...

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
...na základě velmi konkrétních ingrediencí.kladné body2
...obecnějších zadání.kladné body7
23.1.2014 18:51 - Jerson
pipux píše:
Oceňuji snahu, ale ... max. čtyři zájemci k vyjádření se vůči dané návrhové kategorii?

Když mi řekneš, jak získat více zájemců dříve, než si lidé to shrnutí přečtou, rád si to poslechnu.
Jak že v nabídce nejsou města, kraje ...

Jerson píše:
Setting
popis (případně mapa) menší fantasy oblasti, města nebo kraje

Ve které části mezi monitorem a židlí je problém?

pipux píše:
Které stránky, portály a fóra? :)

Kterékoliv vztahující se k RPG. Na hofylandu i Nyxu jsou témata o RPG, Andor, Aragorn a další takové by mohly taky něco přinést ...
23.1.2014 19:13 - pipux
Jerson píše:
Když mi řekneš, jak získat více zájemců dříve, než si lidé to shrnutí přečtou, rád si to poslechnu.

Které shrnutí? Vidím pouze sto diskuzních příspěvků (a prostě nečtu).
Resp. oni si to (co?) nějací lidé mají přečíst? Kdy? Kde? Jak?

Jerson píše:
Ve které části mezi monitorem a židlí je problém?

V pivu. Jedině v pivu. Nicméně, což je podstatné, zájem o settingy trvá :)
23.1.2014 21:18 - Jerson
Příspěvek v této diskusi #99 odpoví na tvé otázky.
23.1.2014 22:22 - pipux
Příspěvek #99 jsem snad rámcově pochopil, i přes ty přehmaty, které jsem svedl na pivo. Pořád se ale nejedená o shrnutí, ale o částečný koncept (proto ty otázky).
24.1.2014 10:00 - kin
Ok, tak mě by zajímalo následující:
různé lokace s popisem obyvatelstva/zvyků/story hooků (sci-fi, fantasy, modern). Pak Frakce (žoldáci, agentury, guildy), předměty (magické), monstra a arci nemesis.
1.2.2014 01:36 - sirien
neodolal jsem a podíval jsem se na právě zveřejněné ingredience RPG Kuchyně 2014.

Jako... musím říct, že větší zabiják kreativity jsem v té hře ještě neviděl. Ty ingredience jsou dost ujetý, ale ještě by šly - nicméně VYŽADOVAT využití jedné mechaniky a navrhnout JEN TŘI, přičemž jednu praštěnější než druhou (jedno z toho navíc, haha, gratulace expertnosti poroty, není ani mechanika, ale je to herní téma... ale whatever) - to je fakt inspiraci podporující přístup.
16.2.2015 12:48 - PetrH
a jelikož se nám od posledního ročníku určitě stýská připravujeme další edici:)
Vyhlášena by byla asi duben, květen ?
napadá mě několik témat. Cizí postava, zpracování malého sídla v podobě zajímavých zápletek, magický předmět.
16.2.2015 23:29 - crowen
Nie je to moc skoro po Kuchyni?
17.2.2015 00:11 - sirien
Viz začátek diskuse, kde se ten vztah řešil včetně rozdílů a důvodů (stížnosti případně směřuj na Jerse a Petra, já k tomu sem skeptickej)
17.2.2015 01:26 - Gurney
A je vůbec nějaký překryv mezi lidmi co píšou věci do Kuchyně a do Dílny?
17.2.2015 22:17 - PetrH
navíc, zatím řešíme téma a psal jsme, že bych rád pustil další kolo duben/květen.
pokud to samozřejmě je vnímáno jako problém tak se nad tím mohu zamyslet, cílem bylo zkusit dvě edice ročně. Jarně/letní a podzimně/zimní. Ono doplňku chybí a myslím, že každý nemá na to dělat si hry do šuplíku či do kuchyně se necítí. ale zkusit udělat zajímavé cp, předmět, zajímavé kouzlo, lokaci zvládne.
20.2.2015 21:36 - Osidlus
Jestli můžu navrhnout jedno, tak by to byl grapling/strike systém pro dice pool systémy.

Důvod: představte si rvačka na hraně vodopádu, na visuté plošině a podobně, asi esencí takového souboje nebude výměna dmg. A vyřešit to jedním ošemetným hodem na rvačku taky není ono. Chce to nějaké budování pozice (konkrétni stavy), strategii (co se zdá blbost zpočátku, může vést k vítězství). Kdyžtak přidejte další dle chuti...

Vlastnosti: realistický kámen-nůžky-papir na urovni provaděni zvolene akce. Boj na urovni použiti techniky nebo zoom-in na jednotlivé pohyby. No kdyžtak něco
21.2.2015 01:18 - Gurney
Doporučuju prohlédnout Burning Wheel, což je dicepoolový systém s kámen-nůžky-papír stylem boje.

Trochu ale pochybuju že zrovna tohle je věc po které by toužilo tolik lidí, aby z toho stálo za to dělat námět pro Dílnu.
21.2.2015 06:37 - Shako
Gurney píše:
Doporučuju prohlédnout Burning Wheel, což je dicepoolový systém s kámen-nůžky-papír stylem boje.


Je to spíš Kámen, nůžky, papír, ještěr, Spock. Nebo ještě hůř. :-D
21.2.2015 09:59 - Osidlus
Gurney: samozřejmě nevím jestli by zájem byl, a jestli "kotel" názorů to vlastně může stvořit jako konzistentní systém. Ale tak třeba se vyjeví někdo, koho to "ako, že hej zajímá" a kdo ví...

Díky za referenci, vypadá to zajímavě stavěné, alespoň zatím dle té Wiki.
10.5.2015 13:14 - PetrH
což jít kuchtiti? 3 týdny na téma gang / skupina ?
10.5.2015 16:49 - Vojtěch
Podmínky jako před tím? Trochu upřesnit by to chtělo.
10.5.2015 17:07 - PetrH
Rad bych stejne jako predtim, co bys rad doplnil?
10.5.2015 20:31 - Vojtěch
Takže na dvě A4 nějakou skupinu, systém neutrální. Má to mít mapu či ne? Chceš to pro nějaký konkrétní účel atd.
10.5.2015 20:37 - PetrH
Oodle meho je naprsto jedno system, je na kazdem, cim text doplni. Ucelem je moznost zapojeni do hry necim zajimaim:)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091000080108643 secREMOTE_IP: 3.231.146.172