Střípky

Vojtěch
14.1.2014 21:37
Autorská citace #1
14.1.2014 21:37 - sirien
By mě docela zajímalo, jaký že řetězec událostí pro tu jejich kampaň měla tahle malá výprava vlastně spustit...

A popravdě jsem při čtení měl trochu problém si gobliny představit - mají to být barbarští kruťáci nebo spíš komické-parodické postavičky? Docela se mi to tam míchalo místy :/
Autorská citace #2
14.1.2014 22:49 - Gurney
sirien píše:
mají to být barbarští kruťáci nebo spíš komické-parodické postavičky?

Podle vzhledu kruťáci
Autorská citace #3
15.1.2014 00:49 - Quentin
Píše:
mají to být barbarští kruťáci nebo spíš komické-parodické postavičky?

ano

nevim jak v PF, ale u nás to tak je. Právě to, že dokáží být extrémně nechutní (vaření dětí, okusování vězňů, mučení pro zábavu...) a zároveň komičtí (funny voices, "Myslíte, že by kanibalismus měl zůstat v rodině?" nebo zkoušení dámských šatů, protože jsou v lootu nejvýraznější...) je dělá uncomfortable and disturbing.

in a good way :)
Autorská citace #4
15.1.2014 01:42 - Vojtěch
Spoiler: Řetězec událostí jest celá kampaň Nefritový Regent (Jade Regent) Adventure Path, kdy se zjistí, že místní hospodská je poslední žijící členkou rodu Kaijitsu, který prchnul přes pul světa před nadpřirozeným usurpátorem trůnu dalekého Minkaie. Na začátku pathu napadnou goblini městečko Písčina (Sandpoint), což není tak neobvyklé, vyzbrojení pyrotechmikou (to už divné je) a postavy se vydají zjistit kde k tomu přišli. Cestou najdou mapku, která je dovede ke zřícenině hradu ukryté v bažině, kde se zrovna nachází vrazi, jež se chystají dokončit, co se regentovi před lety nepovedlo. Tam se najdou dokumenty potvrzující nárok na trůn. Pak se dál hodně dlouho cestuje, aby se pak měnil vládce dálně východního impéria atd. Vtipné je i to, že pokud hráči mají za sebou Rise of the Runelords Adventure Path, tak se jejich předchozí postavy před pěti lety herního času nejspíš zasloužily o to, že hospodská je jediná dedička (její brácha byl jeden z nižších padouchů). Tak asi takhle.

Jinak goblini jsou obojí. Malí hajzlíci s málo vyvinutým pudem sebezáchovy a sklonem konat dřív než myslet. Jsou rození pyromani, naprosto nenasytní (hlavně když je to slané), bojí se psů a koní a psaní, protože krade spova z hlavy a vůbec je moc špatné. V boji prostě kvílí ty své odrhovačky a máchají kolem sebe porcovači psů a když je rozeženete, tak je často najdete poschovavané v kupce sena, s řevem prchající po tom, co zalezli do trouby a pálilo to, nebo utopené v sudu, protože mysleli, že to vydrží déle.
Autorská citace #5
15.1.2014 02:06 - Gurney
A skupina, které se tahle kampaň nejrychleji podaří rozložit, získá titul "Pathkillers" ("Mighty Pathkillers" a výsadní právo na založení stejnojmené trashmetalové kapely pokud rozbrečí GMa :)
Autorská citace #6
15.1.2014 02:11 - Vojtěch
Tak vysloveně to zabít není tak těžké u ničeho, ale většina hráčů to asi vezme jako oddechovku a vykašle se na to.
Autorská citace #7
15.1.2014 15:16 - Almi
Já za ten překlad děkuju..je to ideální one-shot pro hráče, co si chtějí zablbnout. Přesně ve stylu RPG Days (což tam kluci hráli, že?) nebo pro Gamecon - tam si to dovedu představit ideálně (a pokud se mi nepodaří přesvědčit Vojtěcha, aby jel, tak to určitě do portfolia zařadím).
Autorská citace #8
22.1.2014 10:47 - kin
Já bych si zrovna tohle rád zahrál :)
Jinak super překlad jmen a názvů .)
Autorská citace #9
22.1.2014 18:16 - Vojtěch
Dík! Můžu někdy dát open game v Mephitu, nebo někde v Praze, pokud se dají do hromady lidi.
Autorská citace #10
22.1.2014 21:35 - Jarik
Ja jsem pro. Jen s terminem to bude trochu zahul :D
Autorská citace #11
23.1.2014 05:26 - Vojtěch
Tak nemusí to být hned...
Autorská citace #12
23.1.2014 14:36 - Gurney
Konečně jsem měl čas to přečíst a respekt za vymýšlení českých ekvivalentů ke všem těm anglickým výrazům. Obzvlášť u gobliních "písní" :)
Autorská citace #13
24.1.2014 01:07 - Vojtěch
Dík! Kéž by se mi to víc rýmovalo!
Autorská citace #14
2.4.2014 08:43 - ivanivanovic
Object not found! Da sa s tym nieco spravit?
Autorská citace #15
2.4.2014 17:56 - Vojtěch
Nevím proč se to nezobrazuje, ale v článcích to zatím mám, takže asi nějak vadný link...
Autorská citace #16
30.8.2018 22:12 - Log 1=0
Staženo.
Zkonvertováno do DnD 5E.
Odehráno.
Takže díky za překlad.

Dojmy ze hry:
Nic moc teda.
Zbytečně bojové.
Hrozně lineární
Hrozně gamistické.
A to říkám jako docela solidní gamista, co má boje celkem rád.
Autorská citace #17
31.8.2018 02:57 - sirien
...každej modul je základ, otázka je, co z něj uděláš... klidně můžeš nechat běžet storku modulu na pozadí a dát tam vlastní zápletku co se do toho zamotá. Nebo to může být o podání...

...ale je pravda, že holt některé moduly sou napsané líp, jak jiné. Tenhle má být podle mě hlavně morbidně fun a osobně bych ho asi hrál jako lehce absurdní hororovou komedii.
Autorská citace #18
31.8.2018 06:17 - Vojtěch
Taky je to zdarma modul pro RPG game day, takže by se to mělo vejít na jedno sezení. Co se bojovosti týče, tak goblini byli vždy o tom, kolik toho rozbijí a sežerou.
Autorská citace #19
1.9.2018 14:46 - Log 1=0
sirien píše:
...každej modul je základ, otázka je, co z něj uděláš... klidně můžeš nechat běžet storku modulu na pozadí a dát tam vlastní zápletku co se do toho zamotá. Nebo to může být o podání...

...ale je pravda, že holt některé moduly sou napsané líp, jak jiné. Tenhle má být podle mě hlavně morbidně fun a osobně bych ho asi hrál jako lehce absurdní hororovou komedii.

Tak kdybych to bral jako základ pro své dobrodružství, tak to potenciál má. Ale já potřeboval dobrodružství na one-shot, protože se naše skupina po n-té sešla v neúplném počtu a moje vlastní one-shoty mi došly, takže jsem si řekl, že tohle bude sranda.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088765144348145 secREMOTE_IP: 3.235.46.191