Střípky

Autorská citace #1
1.2.2014 18:28 - York
Jsi hroznej grafoman, kdo to má číst ;-)

Vypadá to ale hodně dobře, má to imho potenciál srovnatelný s nejlepšími oneshoty, co jsem kdy hrál. Jen je toho materiálu možná až trochu moc - nevím, jestli bych si to všechno pamatoval a dokázal to hráčům dostatečně stručně a srozumitelně předat.

S dostatkem přípravy ale asi jo - a tohle za delší přípravu určitě stojí, už vzhledem k tomu, že jsi její drtivou většinu přehledně a srozumitelně sepsal.

Co se čistě tarotu týče: Určitě to má nepopiratelnou sílu. Asi to zkusím nějak využít. Nejspíš ne jako hlavní resolution mechaniku, spíš na nějakou opravdu mocnou magii.
Autorská citace #2
1.2.2014 19:42 - sirien
Ten, koho to zajímá :) Za celou historii toho co sem píšu je přesně tohle moje definice cílovky :)

Ten článek o taktice jsem opravdu asi přestřelil a uvažuju že pokud budu mít chvíli, tak ho zkusím proškrtat.

Tenhle článek byl původně kratší, ale potom co mi vyhořela ta zkažená hra jsem si uvědomil, že tam je pár skrytých háčků, které je potřeba odhalit předem, což vedlo k jeho značnému rozepsání.


Změnil jsem formátování a prohodil jsem u ukázek, příkladů a poznámek I za CITE, mohlo by to trochu pomoct. Plus jsem sepsal druhou stránku se shrnutím té první - můžeš prosím mrknout, jestli se to tak zdá lepší?
Autorská citace #3
1.2.2014 20:08 - York
sirien píše:
můžeš prosím mrknout, jestli se to tak zdá lepší?


Citace imho nevypadají moc dobře a v seznamu schopností postav je to vyloženě rušivé. Zkusil bych místo toho pouze odsazení.

Shrnutí je celkem fajn, ale možná bych z něj spíš udělal úvod. Takhle sice pomůže tomu, kdo už se do článku začetl, ale moc nepomůže těm, koho článek svým rozsahem odradí.

Nevím, jestli nehypertextové odkazy někdo využije (chápu, že dělat hypertextové odkazy dovnitř textu asi může být docela problém, ale dohledávat si to bez možnosti jednoduše kliknout...).

Pokud by to měl být úvod, tak bych v odstavci o Tarotu změnil pořadí podávaných informací. Začal bych tím, k čemu se ty karty používají a radu o tom, jaké nejlépe použít, bych dal až na konec.

Možná bych přeuspořádal i pořadí odstavců. Začal bych tím, jak se to hraje a k čemu se používá tarot (protože to je jádrem článku aspoň podle nadpisu a to mě tedy zajímá nejvíc). Až pak bych přešel k tomu, jak se tvoří postavy a radami pro vypravěče. Odstavec Přístup ke hře mi zní jako shrnutí nebo závěr (tedy momentálně shrnutí shrnutí ;-)).
Autorská citace #4
1.2.2014 20:26 - sirien
Ach jo :( já tak hrozně postrádám Rytíře, tyhle korektury a komentáře mi vždycky udělal ještě před zveřejněním, ale on musel zradit a pořídit si nějakou rodinu nebo co, zrádce :(

hyptext z toho bohužel pokud vím udělat v rámci editoru článků ani nejde... :/ Přišlo mi lepší to tam napsat aby případně člověk mohl aspoň napálit ctrl+F (nevim jak moc to lidi dělaj, já tu funkci používám běžně)

CITE už asi nechám jak je, s odsazením se nechci patlat (sice vím, jak ho udělat, ale ten postup není úplně korektní ke zdrojáku a vůbec se teď musím ještě učit... :/ )


Každopádně díky moc, takhle to snad už vypadá čitelnějc :)
Autorská citace #5
2.2.2014 11:32 - York
Zkusil jsem trochu zagooglit (hledám něco, co bych si mohl sám vytisknout).





Tady je těch karet trochu víc (některé se opakují), což ale možná vůbec nemusí být na škodu. Zvlášť, když to hráčům neřeknu ;-)
Autorská citace #6
2.2.2014 11:46 - Colombo
Tohle nejsou obyčejné karty. Tyhle se ti budou opakovat i když v balíčku budou jen jednou.
Autorská citace #7
2.2.2014 12:04 - York
I obyčejné karty se budou opakovat, když je budeš do balíčku vracet ;-)

Jde spíš o to, že tam nejsou od každé karty dvě. Emperor je tam třeba třikrát, jestli dobře koukám, Hanged man jen jednou.
Autorská citace #8
2.2.2014 12:11 - Colombo
York: ad víc karet:
Mají stejné číslo atp., prostě si vyber tu, u které se ti obrázek víc líbí.

ad opakování karet:
přečti si článek ještě jednou
Autorská citace #9
2.2.2014 12:15 - York
Colombo píše:
prostě si vyber tu, u které se ti obrázek víc líbí.


No jde právě o to, že různé obrázky mohou vést k různým interpretacím, byť jde o stejnou kartu. Což mi přijde docela zajímavé.

Mohlo by být zajímavé i smíchat balíčky v různém stylu - třeba celtic tarot a hermetic tarot. To bych zrovna mohl využít v mé stávající kampani, tam se totiž sešly postavy s keltským, katolickým, pravoslavným a islámským backgroundem a hráči z toho udělali důležité téma hry.
Autorská citace #10
2.2.2014 14:28 - sirien
York: jak v tom článku zmiňuju, že čím pestřejší tarot tím lepší, tak jak koukám na to cos postnul - ten druhý bude nejspíš výrazně vhodnější :)


Ad více stejných karet... to asi není nic proti ničemu. Zvlášť vypadají-li různě. Osobně bych po takové variantě asi nesáhl a spíš si vybral tu hezčí, ale v podstatě proč ne.

Míchání několika druhů tarotu, zejména pokud to nějak odpovídá hernímu obsahu, je naopak dost cool nápad :)
Autorská citace #11
2.2.2014 19:40 - Vojtěch
Crowleyho tarot by byl tak akorát myslím ;)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081709861755371 secREMOTE_IP: 3.237.91.98