Střípky

York
8.4.2016 10:35
Typografie, sazba, design
Rady a návody jak správně vysázet text.


Fonty z překladů

InD intro: masters, vrstvy, vlákna, styly
InD intro: importy

______

InD gang: ShadoWWW, sirien, Exi, pilchowski, Pan Bača, Aegnor, Chyba, York...?
PS gang: ShadoWWW, Exi, Chyba, pilchowski...?
Ill gang: ShadoWWW, sirien, Chyba, pilchowski...?
HLFC gang: ShadoWWW, Exi, sirien, Aegnor, ...?
9.12.2020 18:13 - York
ShadoWWW píše:
To máš všech 582 stran v jedné kapitole?


V jednom story threadu, ano.
9.12.2020 18:14 - ShadoWWW
Proč???
9.12.2020 18:14 - York
Protože doteď nebyl důvod to dělit. A kdyby to nezačalo lagovat, preferoval bych to dál.
10.12.2020 21:02 - York
Oups, InDesign 2021 nejde nainstalovat na W7...

edit: Ale je to divný, podle system requirements by měl jít.

edit2: Hmm tak ani ta ShadoWWWova verze nejde naistalovat na W7, sakryš.

edit3:
"If you want to use Windows 7, Creative Cloud 2020 apps (released in
October 2019) continue to be available. However, you can't install any
future updates released from October 2020 onward."

Zdroj:
https://helpx.adobe.com/download-install/kb/end-of-support-creative-cloud-on-windows-7.html
11.12.2020 05:55 - ShadoWWW
Win7 už ani nedostává záplaty. Jet na něm je velké riziko a update na Win 10 je zdarma.
11.12.2020 08:59 - York
To je sice všechno pravda, ale v práci o tom nerozhoduju já. A verze 2020 a 2021 nejspíš nemaj kompatibiliní formát souborů, takže to mezi sebou nebude přenositelný. Sakryš.
19.1.2021 12:17 - exi
Affinity má 50 procent slevu na svůj soft, kdyby to někoho zajímalo.
19.1.2021 19:15 - Pan Bača
Jj.. na tohle jsem čekal
12.5.2021 20:45 - sirien
Existuje nějaký jednodušší způsob importu Google Docs do InDesignu (importu, "place", nikoliv copy-paste) než přes export gD do .docx?
12.5.2021 20:54 - Aegnor
Rychlý google našel DocsFlow plugin. Nevím jestli je to přesně to, co hledáš.
12.5.2021 21:18 - sirien
Trochu jsem doufal ve variantu bez demoware (natož payware)
12.5.2021 21:24 - Aegnor
Ha, ona i ta ne-pro verze stojí docela dost. Tak nic, tohle jsem nezkontroloval.
18.6.2021 20:28 - sirien
(InD) Je nějaký způsob, jak si pomocí stylu odstavce vynutit line break předtím, než řádka dojde do konce sloupce?

Leze mi krkem že po vygenerování Obsahu některé nadpisy zvesela pokračují až do konce řádky (...kde mám čísla stránek) a zalomí se až pak - rád bych, aby když se mi celá položka nevejde na 1 řádek se ten řádek zalomil ještě před úrovní čísel stránek.

(Vim, že si to můžu manuálně shift+enterovat, jenže to je právě to, co nechci, protože když bych proved update Obsahu, tak to můžu jít dělat celý znovu a je to pěknej voser.)
19.6.2021 10:56 - exi
Mám takový tušení, že tohle přes styly nedáš. Napadlo mě to ale udělat přes FindChangeByList skript, který InD dodává erárně. Použití tady.

Jednoduše nahradíš řetězec (řetězce) "XYZ" za "XYZ(stříška)n" a jedním klikem ti to udělá forcebreaky tam, kde potřebuješ.
19.6.2021 14:14 - sirien
exi: hmh... to by mohlo fungovat, díky. Náhodou nevíš jestli je někde nějakej skript co by uměl odpálit sérii před-uloženejch Find dialogue queries naráz?
19.6.2021 14:26 - exi
Sirien: Tohle vypadá nadějně. A zdá se, že si ty z těch queries můžeš dělat i skupiny, pojmenovávat je a pak hromadně launchovat jedním klikem. To se hodí.
10.7.2021 23:31 - sirien
jen pro záznam kdyby to někomu pomohlo - nakonec sem skončil u tohodle

Je to zcela zdarma, zjevně to funguje už od r. 2012, umí to FIND i GREP sekvence a umí to uklídat seznamy příkazů k odpálení, takže při opakování jen načtete už připravenej seznam a bouchnete (při mých aktuálně 64 položkách velmi užitečné)

Manuál je součástí zipu
11.8.2021 20:04 - sirien
Jen pro přehled - rejstříky / indexy

Sem debil; To co sem potřeboval udělat s kouzlama a předmětama v JaD (vytvořit "rejstřík" podle stylů odstavce) se samozřejmě nedělá přes nějakej skript, ale přes Table of Contents (jen musíte zrušit zaškrtnutí pro nahrazení existující ToC a pro vytvoření Záložek)
11.8.2021 23:38 - York
Sirien: To se mi asi bude hodit, dík za tip ;-)
20.8.2021 15:52 - York
Zrovna se nad tím zamýšlím, hodilo by se mi automaticky generovat seznam kouzel a schopností z nadpisů.

1. Dým
2. Hyperprostor
3. Modrý blesk


Dým
Vyfoukněš oblak dýmu.

Hyperprostor
Byl jsi tu a teď jsi tam.

Modrý blesk
Artáááák bárak!




Potíž je, že těch seznamů je několik pro každý povolání. Pokud bych to chtěl dělat jako TOCy, musel bych asi vytvořit styly pro každý povolání, tj. třeba "válečnická schopnost", "hraničářská schopnost", což mi už přijde dost kostrbatý. Navíc TOC se v IDD neupdatuje automaticky, je potřeba do něj ručně najet a dát "update" z menu. A já bych to pak musel dělat asi na 15 místech.

Napadá někoho nějaký šikovný řešení?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082364082336426 secREMOTE_IP: 52.90.181.205