Střípky

York
8.4.2016 10:35
Typografie, sazba, design
Rady a návody jak správně vysázet text.


Fonty z překladů

InD intro: masters, vrstvy, vlákna, styly
InD intro: importy

______

InD gang: ShadoWWW, sirien, Exi, pilchowski, Pan Bača, Aegnor, Chyba, York...?
PS gang: ShadoWWW, Exi, Chyba, pilchowski...?
Ill gang: ShadoWWW, sirien, Chyba, pilchowski...?
HLFC gang: ShadoWWW, Exi, sirien, Aegnor, ...?
7.12.2021 08:06 - ShadoWWW
Uf, tak to je mazec!
7.12.2021 09:23 - Aegnor
A to mě někdy napadlo "hele, nejde to nastavit, aby se to abecedně řadilo automaticky?"

Ale pak jsem to odmávnul s tím, že toho by si Sirien určitě všimnul ...
7.12.2021 11:54 - sirien
Já to hledal, ale napoprvé jsem to musel přehlídnout a pak mě to už nenapadlo hledat znovu. Zajímavý je, že snaha vygooglit postup mi nehodila žádný manuál který by to zmínil (a dalším lidem zjevně taky ne).
6.1.2022 15:16 - York
Jde nějak v Indd u bullet listů říct, kolik bulletů může bejt samostatně na další stránce?

V rámci jednoho dostavce to nastavit jde, ale každej bullet je samostatnej odstavec. Keep with next/previous lines to neřeší, protože pak se ten bullet list nedá vůbec rozdělit a vypadá to blbě.
12.1.2022 11:19 - Jerson
Potřebuju poradit s fonty pro Omegu. Na výběr fontů jsem levý a nemám pro to cit. Potřeboval bych patkový font pro Google docs s češtinou, který bude evokovat 30. léta (nebo nebude úplně mimo stylizaci) a ideálně bude mít dvě verze, jednu pro běžný text a druhou pro příklady.

Můžete mi dát nějaké návrhy, které bych vyzkoušel?
12.1.2022 12:52 - sirien
fonts.google.com. Filtry typů jsou nahoře nad výběrem.

Have fun ;)
12.1.2022 12:56 - Jerson
To není to, na co jsem se ptal.
12.1.2022 13:04 - strucky
Jerson píše:
To není to, na co jsem se ptal.

Třeba tenhle by neseděl?
V Google Docs vybrat jde... Akorát nemá víc verzí. :-/
12.1.2022 13:08 - sirien
Všechny google fonts jdou snadno vložit do google docs
12.1.2022 13:10 - strucky
Ano, člověk je tam ani nemusí vkládat, jsou přímo vybratelné. :-)
12.1.2022 13:20 - exi
Jerson: Naházím sem, co jsem tak rychle našel a co by pocitově mohlo odpovídat daný době, bez nějaký organizace. Některý možná nemusejí odpovídat tvým požadavkům (nicméně se můžou hodit jinde), ale to si protřídiš sám.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.
12.1.2022 13:32 - Jerson
Díky, omezený výběr je lepší než "vyber si, co chceš" :-)
12.1.2022 14:57 - ShadoWWW
Jerson píše:
Díky, omezený výběr je lepší než "vyber si, co chceš" :-)

Railroad! :-)
12.1.2022 15:01 - LokiB
Jerson:Co se ti nezdá na Courieru? Takový klasický "psací stroj"
13.1.2022 18:43 - crowen
Alebo tento, ak chces, aby nieco vyzeralo ako pisane na stroji
13.1.2022 21:46 - Jerson
Jakkoliv mám fonty psacího stroje rád, jsou pro mě účely hodně široké a tedy ne úplně hezké a praktické.
17.2.2022 16:29 - sirien
...dívám se správně, že InDesign neumí rotovat text buňky jinak než v násobcích 90°?

Jakože kur- - tohle uměj i debilní google docs!

EDIT: a způsob, jak to "vyřešit", je vložit do buňky anchored text frame a otočit celej ten frame? No to si někdo v Adobe fakt dělá prdel...
17.2.2022 17:03 - ShadoWWW
Jde to hned několika způsoby.

1. Označ si text frame (nebo jinou entitu, kam máš text chycený) a toč si s ním, jak chceš, pomocí tohoto nastavení:

2. Nebo když si najedeš myší k rohu textového pole, tak se ti jako kurzor zobrazí natočené šipy a stisknutím tl. myši můžeš natáčet, jak chceš.
3. Další možností je Text na cestě, kdy pomocí Pera si nakreslíš libovolný tvar (třeba i spirálu) a pak podél něj můžeš psát.
17.2.2022 17:45 - sirien
ShadoWWW: pls, Tvoje definice pro "jde to" je velmi benevolentní :D

Ano, taky sem přišel na to jak to udělat pomocí rotovaného vloženého text fieldu - ale jako sorry, co řešení, to totální WTF hack na něco, co by mělo bejt umožněný základnim nastavenim.
24.3.2022 01:20 - York
Konečně jsem se dokopal, abych zjistil, co je novýho v InDesignu 2022.

TLDW:
• You can now extract Fonts, Color Themes and vector Shapes from images within InDesign using Capture.
• User Interface Scaling (aspoň něco).
• Master Pages are now called Parent Pages (wow, na tohle jsme všichni čekali...)
• Import nastavení keybindů z Photoshopu nebo Ilustrátoru (proč to není jednotný?)
• Copy Editor (beta) - nejspíš dělá to samý co Story Editor.

Přijde mi, že platíme daň za přechod na subscription payment model. Protože proč by se namáhali udělat něco užitečnýho (třeba opravit selekci textu, která funguje jinak než ve všech ostatních programech a denodenně mě dohání k nepříčetnosti!), když jim všichni musej cálovat tak jako tak?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083290815353394 secREMOTE_IP: 18.208.203.36