Střípky

chrochta
10.10.2016 05:23
Autorská citace #1
10.10.2016 05:23 - Colombo
Komentuju jen podle obrázku:

Škoda, že ty rasy jsou generické až to bolí:/

Egypt má úžasnou historii a vztahy s nejrůznějšími národy, které buď byly dobyty, nebo naopak do egypta nějakou tu invazi samy podnikly.

Chtěl sem skoro říct, že dneska by to vyšlo s tím, že by hromada těch "ras" byly fakticky různé lidské plémě s různou historií a traity (tu mořské národy, tu vzdálená říše Chetitů, tam nějací semité společně s kočovnými Hyksósy a vzadu zas Nubie a Ethiopie) okořeněná nějakými těmi Sobeky, Anubity atp., ale pak sem si všiml data vydání:/
Autorská citace #2
10.10.2016 07:38 - LokiB
Colombo: přesně ... tuhle potřebu naroubovat generické rasy a classy i do specifických settingů moc nechápu. resp. nevím, jestli to autoři dělají z potřeby zůstat plně kompatibilní se všemi ostatními zdroji, aby se hráči necítili ošizeni, že něco z pokročilých pravidel najednou nemohou, nebo si tak šetří práci a zakrývají nedostatek ochoty se tomu pověnovat.
Autorská citace #3
10.10.2016 08:13 - Vojtěch
No jo no... spíš se asi snaží o pocitový Egypt (z hollywoodského filmu) v DnD, než o skutečný Egypt. To je jako Maztica, Mulhorand, Kara-Tur, Calimshan a Unther ve Forgotten Realms, akorát tam rovnou vpálí, že to je Egypt a ne jen jakobyegypt.
Autorská citace #4
10.10.2016 09:08 - LokiB
Vojtěch: tak Kara-Tur (oriental adventures) přeci jen nějaké nové věci přineslo, ne jen přejmenované. tematicky nové rasy, nová povolání. Z popisu k černé zemi mi přišlo, že tam se tím už tolik nenamáhali, nevím.
Autorská citace #5
10.10.2016 12:18 - Vojtěch
Mno, Faerun prakticky v každé knize přinesl nějaké nové rasy, ale myšleno to bylo jako že jen dělají DnD Egypt a ne skutečný popis Egypta s jeho mytologií a tak. Zajímalo by mne, jak se s tím třeba popralo Nyambe, ale vidím tam taky variaci na Elfa, tedy nevím :(
Autorská citace #6
14.10.2016 12:07 - Conlai
Já jen zmíním Spears of Dawn, hru, jež se nezaměřuje přímo na Egypt, ale rovnou na celou Afriku. Je to OSR (oh, terror!), rasy jsou nahrazené lidksými kulturami, tvorba postav je inspirovaná travellerovským/burningwheelovským systémem životních cest, sandboxový svět sestává z pěti království bojujících o budoucnost země pomocí jednoduchých pravidel pro osud a frakce. Autorem je Kevin Crawford, týpek, co napsal Stars Without Number a Godbound (narozdíl od těch ale SOD bohužel nemá free edici).
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.24622702598572 secREMOTE_IP: 100.24.113.182