Střípky

Autorská citace #1
29.8.2018 09:24 - LokiB
Moc dobrá práce
Autorská citace #2
29.8.2018 09:52 - Tarfill
Krása, dobrá práce, exi!
Snad si to někdo odehraje, celá kampaň spotřebuje opravdu dost herního času a tím pádem i zaručí jistotu zábavy...
Autorská citace #3
29.8.2018 09:57 - Demonica
Vypadá to skvěle. Díky za překlad.
Autorská citace #4
29.8.2018 14:30 - sirien
Hezká grafika :)

Jen škoda že sis nechal ty ShadoWWWovy původní InDesign styly, to levý zarovnání mě hrozně irituje :D (ano, naprosto drze sem v sazbě ToA okamžitě předělal všechny textový styly na block alignment protože fuck left one)

Rámeček p7 (p20 a další se šířkou přes celou stránku) - ty linky sou stroke+arrow endings? ShadoWWW pro mě v ToA udělal nějaký alternace v Illustratoru u kterejch šířka šipky zůstává konstantní bez ohledu na délku čáry - nevim jak to je tady v originále, ale kdyžtak mu můžeš napsat ať Ti je pošle :) (ok, tohle je hodně "detail", kdybych s tim teď nepracoval sám asi to přehlídnu...)

Dám něčí pravou ruku (dobře, levou. A nejspíš někoho z jinýho webu než je ten náš...) za to když pro mi pro ToA předěláš mapy do češtiny tak jak je máš tady (můj skill s Photoshopem ja lame a prostě ty původní nápisy neumim odmazat tak aby to zůstalo hezký a nenápadný)

Mapa p18 zůstala ve stopách (jen poznamenávám, asi je to spíš jedno) (22 v mílích... asi whatever)

p 23 - tabulka - to sou dvě tabulky nebo jedna co přechází do dalšího sloupce? Pokud to je jedna co plynule sama přejde dodalšího sloupce, kde a jak se to nastavuje? (byl sem línej a nechtělo se mi to hledat tak sem to v ToA říznul jako dvě tabulky, ale tak pro forma...)


39... ty útočný vlny... tyvole to neni zrovna slabá armáda :D


Jinak je to teda nádherná práce a suprovej překlad co se určitě neztratí - poptávka po adventures tu je v poslední době docela slušná co sem si všim :)
Autorská citace #5
29.8.2018 14:48 - exi
Díky :)
ad levý zarovnání - mám dojem, že všechny příručky 5E jsou zarovnaný doleva, tak jsem tak nechal i tady. Já mám taky asi radši blok, ale zůstal jsem u tradice.
p7 - je to dělaný tak, jak říkáš. Na hulváta jsem to roztáhnul na celou stránku, abych se s tím nemusel patlat, a doufal, že si toho nikdo nevšimne :)
ad mapy - můžeme se pak domluvit ;)
p18 - mapy jsem všechny nechával ve stopách a mílích. To měřítko by se pak muselo celý pořepočítávat, případně tam dávat nesmyslný čísla v kilometrech, tak jsem to radši nechal takhle.
p23 - mám dojem, že shadoww dělá rámečky jinak než já. On má textový pole a pozadí rámečku zvlášť. Já mám samotný textový pole hozený do zelena; nastavený, aby se roztahovalo podle délky textu (nastavuje se to v paragraph settings tušim) a píšu přímo do něj. Tím pádem mi odpadá jedna práce navíc s manuálním roztahováním pozadí rámečku a ta tabulka se rozdělí sama podle velikosti pole.
Autorská citace #6
29.8.2018 14:53 - exi
ad p23 - pardon v Text frame options po kliknuti pravym nebo Ctrl B na textovy pole (auto-size) + uprava inset spacing v "general"
Autorská citace #7
29.8.2018 14:57 - York
Přidávám jeden hlas za zarovnání do bloku ;)
Autorská citace #8
29.8.2018 14:58 - exi
York: Teď už to nevyjde, rozpadla by se mi celá vezba :) Třeba příště :D
Autorská citace #9
29.8.2018 14:59 - sirien
Ok, s mapama se pak ozvu, dík :)

Ohledně tabulky - asi sme se minuli. Mám textový pole (jedno jestli rámeček nebo ne) rozseklý na 2 sloupce (standardní 2 column layout v text field options, v Advanced UI to je normálně nahoře v horizontálnim menu napravo).

Začal sem tabulku v levym sloupci, ale v okamžiku kdy její délka přetáhla výšku textového pole tak místo toho aby další políčko tabulky navázalo v pravym sloupci, tak mi tabulka zmizí a InD mi hodí error "text overflow". Moje řešení bylo že sem se na to vybod, tabulku sem ukončil tak jak se to vešlo a v pravym sloupci sem nahodil druhou tabulku, ale moc happy sem z toho nebyl (na druhou stranu sem byl línej googlit jak tu tabulku nastavit aby se normálně rozdělila mezi ty dva sloupce).
Autorská citace #10
29.8.2018 15:10 - exi
to je divny, ja kdyz tabulce zkratim zivotni prostor, tak se okamzite prelije do dalsiho sloupce. Muzu ti nasdilet InDesign dokument, abys popatral sam. Takhla na dalku tezko rict, cim to je (nebo ty mi naopak posli ten tvuj)
Autorská citace #11
29.8.2018 15:37 - ShadoWWW
Super práce! Pochvala tobě i Chrochtovi.

K zarovnání: Původně jsem to měl jako v orig., ale od jisté verze překladů (a všechny nové) už taky zarovnávám do bloku.
Autorská citace #12
29.8.2018 15:42 - York
ShadoWWW píše:
už taky zarovnávám do bloku


Třikrát hurá! :D
Autorská citace #13
29.8.2018 19:49 - efram
moc pěkné, děkuji, určitě si to musíme zahrát
Autorská citace #14
30.8.2018 12:53 - Mnauk
Tarfill píše:
celá kampaň spotřebuje opravdu dost herního času

To je paráda, mám to rozečtené a moc rád bych to se skupinou odehrál, ale nescházíme se často. Máte někdo představu kolik času to zabere? (v našem případě máme cca 20h víkendové hraní ... např. přibližně 1 nebo 2 kapitoly za víkend?)
I kdybychom dobrodružství nehráli, tak paráda, pěkně se to čte a dává inspirace. Díky za to.
Autorská citace #15
30.8.2018 13:29 - exi
Mnauk Já se obávám, že to tady asi moc lidí nehrálo. My jsme rozehráli 1. kapitolu a odhaduju to tak na 10-15 hodin. Pokud trochu osekáš boje (kterých je v moduku FAKT hodně), tak by se to dalo určitě zkrátit.
Autorská citace #16
30.8.2018 15:59 - Tarfill
Mnauk píše:
Máte někdo představu kolik času to zabere?

Haleď, jak říká exi, klidně víc jak 15 hodin na jednu kapitolu / část. A i to je opravdu střela od boku.
Hodně záleží, jak chcete odehrávat roleplaying, jak družina vystřídá vedlejší větve příběhu, záleží, jak moc si vyhrajete v boji, jaké zastoupení v povoláních má družina. Je logické, že družina válečníků bude situace řešit malinko jinak, než družina s mnoha kouzlícími povoláními. Mě takhle třeba u mostu s drakem pěkně vytrolila přítelkyně, která hrála druida. To, co vymysleli, aby most sestřelili, mě opravdu udivilo a vlastně se u toho skoro vůbec nebojovalo (až na honičku s drakem, ale to je vedlejší...)
Pokud hrajete o víkendu, počítej cca celou jednu kapitolu na jedno víkendové setkání, s tím, že pak budeš vědět víc, podle toho, jak se to rozjede... víc asi těkžo odhadovat...
Autorská citace #17
31.8.2018 10:13 - Mathion
Super práce! Moc díky za překlad...
Autorská citace #18
31.10.2018 17:38 - Mnauk
exi:
Hoj, poděkování není nikdy dost, tak ti děkuji za tenhle překlad a věz, že tento víkend nás čeká maratón. Mám připravenou první a druhou kapitolu, tak snad nebudou moc rychlí nebo příliš horliví :)

Nic podobného jsem nikdy nevedl ani nehrál a přijde mi to dost vražedný, tuhle drak, támhle drak, ale právě o to víc se na to těším, uvidíme, snad to přežijí.

na okraj: Asi se do statistiky Dr. Kotha dostala statistika zk. válečníka Kulkor Zhul neb jsou až na jména úplně stejné a dle taktiky Kotha nesedí. Lehce jsem si poradil, ale pokud budeš někdy dělat edit, tak ti to tu píšu..
Autorská citace #19
1.11.2018 08:15 - Tarfill
Mnauku,
dej pak prosím vědět, jak jste dopadli a jaké jsou ze hry dojmy. Pokud nebudeš chtít veřejně, klidně jen mě do PM...
Autorská citace #20
1.11.2018 08:52 - exi
Mnauk:
ty encountery musis trochu omezovat, ja bych partu na 5.lvlu nejspis vykillil uz v prvnim boji, kdybych jel striktne podle textu :D

pokud jde o statistiky, tak tam je problem konverze, se kterou se autor asi taky tak uplne nemazlil, jak by si to zaslouzilo, a tak proste napsal, ze ma Koth stejny statistiky jako to a to. Pokud si neodpovidaji staty a text, prednost ma text. Ja uz jsem nemel mentalni kapacitu to po nem nejak upravovat. (teda snazil jsem se aspon trochu, ale neco mi ocividne uteklo)

A jinak dojmy bych chtel znat taky, tak je rozhodne pis sem :)

PS: Za preklad patri dik Chrochtovi ;) Ja delal konverzi a layout

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091184139251709 secREMOTE_IP: 34.203.242.200