Kultura

York
2.8.2020 11:30
Ilustrace a grafika
Všechno o tvorbě grafiky a ilustrací.
8.12.2020 11:13 - Bouchi
ShadoWWW: Asi myslíš "vektorové v Illustratoru".
Případně by se Illustrator dal použít i na celkovou práci (s přilinkovanými bitmapami z PS).
8.12.2020 11:17 - York
ShadoWWW: InDesign bych na tohle fakt nepoužil. Nástroje na vektorovou kresbu tam sice v zásadě jsou, ale oproti Ilustrátoru jsou dost ořezaný. Chybí tam například Shape Builder Tool, což je hodně super vychytávka. Pdfko s vrstvama můžeš vyexportovat i z Ilustrátoru.
8.12.2020 11:28 - sirien
ShadoWWW: jakože až tolik zkušeností nemám, ale troufnu si říct, že nemáš pravdu - co jsme dělali nějaké mapy do tiskových podkladů na akce atp., tak jsme se InDesignu prakticky nedotkli, všechno jsme tvořili v Illustratoru - do InD pak šel až finální výsledek a šel tam jako linked file. Nějak moc nevidim přínos objektovýho InD v tomhle směru nad vektorovym Ill - i ta logika práce je jiná, v InD mám běžně tak 4-8 vrstev, pro mapu jsme těch vrstev měli třeba dvakrát tolik (a tyto by nebyly kompatibilní s InD vrstvama jak je běžně používám - spíš to byl co do use case takovej hybrid PS a InD vrstev)
8.12.2020 11:50 - ShadoWWW
Překlep v mém postu opraven.

Píše:
vektorové v Illustratoru
8.12.2020 12:09 - York
ShadoWWW: Takovejhle drobnej omyl by mohl někomu zadělat na spoustu hodin "zábavy" ;-)
8.12.2020 18:10 - Pan Bača
narazil jsem na problém, jak kreslit tečkované čáry. Ideálně s obrysem.

Zkoušel jsem to v inkscapu, ale tam není čára tečkovaná, ale "kostičkovaná", tzn. místo teček jsou čtverečky a protože tloušťka čáry se nastavuje v nastavení tahu, ten obrys už tam taky nějak nemůžu dostat.

Nezkoušeli jste to někdo v nějaké jiném vektorovém editoru?
8.12.2020 18:15 - York
Pan Bača: Ty máš ale štěstí, že jsem zrovna koukal na tutoriál k Ilustrátoru a ještě si pamatuju, kde se o tom mluvilo ;-)
8.12.2020 18:36 - Pan Bača
York: díky moc. I když na první pohled to spíš vypadá, že mám smůlu, je tam toho nastavení nějak víc :-(

Musím si to projít v klidu, ale mám neblahé tušení
13.12.2020 17:55 - York
Hmm tak přejít plně na Photoshop nemůžu, protože postup, kterej používám na úpravu obrázků, v něm nejde replikovat. Některý funkce Gimpu se složitě udělat daj (třeba Color to Alpha se dá udělat přes slider v Blending Properties), ale úprava založená na určitym filtru a blend módu se bez toho filtru a blend módu dělá fakt těžko.
13.12.2020 19:13 - sirien
na jakou úpravu konkrétně?
13.12.2020 19:21 - York
Ty obrázky, co jsi procházel a komentoval.
13.12.2020 19:25 - sirien
V tom případě uvažuješ špatnym způsobem - snažíš se najít stejný postup při použití odlišného nástroje. Takhle věci úplně nefungují. PS je jiný nástroj a podobná poměrně rozsáhlá transformace se v něm prostě dělá jiným postupem.
28.1.2023 10:51 - ShadoWWW
Nenarazili jste někdo na problém s Photoshopem 2023?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080345153808594 secREMOTE_IP: 44.222.149.13