Střípky

Autorská citace #1
13.9.2020 01:31 - sirien
Dělám si cca nulovou naději že sem nic nevynechal, takže pokud vám přijde že by tam mělo být něco dalšího (ať už víte přesně co a nevidíte to tam nebo by vás zajímalo něco co nevíte a není to tam) tak pište. Obecné věci tam přihodim, ty specifičtější zůstanou pro ostatní v diskusi, tak nebo tak profit.
Autorská citace #2
28.9.2022 22:12 - ShadoWWW
Potřebuji poradit. Mám do InDesingu importnutý vektorový diagram z Illustratoru. Potřeboval bych část toho diagramu "schovat" (nezobrazovat spodní třetinu diagramu). U bitmapového obrázku by to bylo jednoduché. Prostě bych přes Nástroj pro výběr (taková ta klasická označovací šípka) vybral spodní lajnu a posunul bych ji o třetinu nahoru. Tady ale, kdy to udělám, se celý diagram deformuje a zůstane celý a deformovaný.

Jako mohl bych to převést na bitmapu a schovat klasickým způsobem, ale mnohem raději bych měl ten diagram i v InDesingu jako vektory.
Autorská citace #3
28.9.2022 22:35 - ShadoWWW
Tak už vím, jak se to dá udělat. Jde o Effekt "Směrové prolnutí", kde se akorát nastaví strana, ze které se má to schování aplikovat, a o kolik mm.

EDIT: Takhle když tak vypadá to "useknutí" spodku:
Autorská citace #4
28.9.2022 23:25 - York
Nejjednoduší asi bude schovat nebo smazat tu spodní část v Ilustrátoru a přeuložit to?

edit: Udělat to přes gradient by mě asi nenapadlo.
Autorská citace #5
29.9.2022 00:19 - ShadoWWW
To jsem přemýšlel, ale nebylo. Je to tam hodně propletený a třetina končí uprostřed spletité struktury včetně textů. Ten gradient mě taky napadl až víceméně náhodou, ale je to přesně to, co člověk chce, a jak jsem koukal, tak nebudu jediný, kdo to takhle při vektorové grafice dělá. Proto jsem to sem i tak důsledně popsal.
Autorská citace #6
29.9.2022 02:20 - sirien
směrové prolnutí... to je Tvůj trest za to, že si instaluješ software v češtině. (Kdyby to hledal někdo moudřejší, tak to je directional feather.)

každopádně to je víc hack než co jinýho - obecně importy z illustratoru jsou v InD následně dost blbě zpracovatelný a cokoliv složitějšího je dost hell, ideální je udělat si v Ill verzi pro import která je rovnou v požadovaném stavu - což mi je jasný že je ten typ blbý rady "nedělej to na co se ptáš", ale ospravedlňuju to tím že z mojí zkušenosti je nakonec snazší upravit to v illustratoru, i když to vypadá ze začátku namáhavějc, protože nakonec to je často míň práce než se s tim patlat v InD.

Alternative hack by bylo přeložit to blokem v barvě pozadí a groupnout to, ale to má samozřejmě jiné vlastní nedostatky, zejména, pokud za tím diagramem mají být ještě nějaké jiné prvky - a pro členité pozadí to je na hraně nepoužitelnosti (šlo by to forcenout přes výřez toho pozadí z photoshopu, ale u hodně složitýho pozadí by to vyžadovalo fakt hodně přesnost práce), ale pro ukrytí nějaké vnitřní nebo stranově parciální části toho diagramu by se to mohlo hodit víc.
Autorská citace #7
29.9.2022 15:38 - pilchowski
to je divný, mě to vektor normálně schovává přesně tak, jako jakýkoliv jiný obrázek, nebude tam spíš problém v nastavení toho rámečku?

to, co popisuješ, se děje, když máš zaplou funkci "přizpůsobit obsah do rámečku" a "automaticky přizpůsobit"
Autorská citace #8
29.9.2022 22:21 - ShadoWWW
pilchowski: Nemá to rámeček, kterému by se to dalo přizpůsobit. Je to, jako když v InDesignu nakreslíš třeba něco pomocí Nástroje pera (sirien: Pen Tool) – výsledný obrazec taky nemá klasický rámeček, kterému by se dal přizpůsobit.
Autorská citace #9
9.10.2022 12:13 - smrq
Já bych na to šel za použití masky nebo ořezové cesty. InDesign umím jen trochu, ale divil bych se, kdyby to v něm nešlo.
Autorská citace #10
9.10.2022 18:43 - sirien
smrq: nešlo, protože se nebavíme o obrázku, ale o vložené vektorové grafice. (Jinak InD masky nevede, masky jsou součást PS bitmap logiky, ne InD objektové logiky - ořezové cesty svým způsobem ano, ale ne moc ohrabaně; tohle se nemá dělat v InD ale v původním zdroji.)
Autorská citace #11
9.10.2022 19:37 - smrq
Masky má, siriene, i Illustrator na vektorech. Není to záležitost jen bitmapy. Zítra to musím vyzkoušet, nechce se mi věřit, že by to InD neuměl nějak vyřešit.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.066658020019531 secREMOTE_IP: 44.200.23.133