Střípky

Autorská citace #1
19.10.2020 19:03 - Log 1=0
No, očekával jsem typický rozklad na prvočinitele, ale výsledek nedopadl pro ZZ vůbec zle.

Jen to s reputací Jerson moc nepochopil. Jde o to, že jedince jiné rasy budou obyvatelé vnímat spíše jako homogenní masu, takže je menší šance, že si ty činy spojí s konkrétními jedinci. Což je někdy dobře, někdy ne, ale o tom ta mechanika nerozhoduje.

A u Manipulace, když je na stole nabídka, tak útok už je mimo hru, což z toho příkladu moc nevyplývá.
Autorská citace #2
19.10.2020 19:09 - Lethrendis
Hmmm.... zdá se mi to, nebo je tahle recenze negativnější než ta na DH?
Autorská citace #3
19.10.2020 19:30 - LokiB
Lethrendis: to se ti zda. Od ZZ imho Jerson cekal trochu vic, takze je z neceho zklamanej, ale nektere blbosti z DH to neptebije
Autorská citace #4
19.10.2020 19:48 - Jerson
Lethrendisi, to se ti opravdu jen zdá, i když počkám, co tomu řeknou zastánci a hráči ZZ.

Log 1=0 píše:
Jen to s reputací Jerson moc nepochopil. Jde o to, že jedince jiné rasy budou obyvatelé vnímat spíše jako homogenní masu, takže je menší šance, že si ty činy spojí s konkrétními jedinci. Což je někdy dobře, někdy ne, ale o tom ta mechanika nerozhoduje.

No to mi právě nesedí, čekal bych to opačně, totiž že když nějaký ork zapálí hospodu, tak ve vesnicích okolo všichni budou opatrní na jakéhokoliv orka.

Reputaci jsem měl v CPH řešenou podle činů, rasy, vzdálenosti a času, v ZZ by se to díky kostkám dalo hezky zjednodušit.
A trochu postrádám generátor reputace pro NPC.
Autorská citace #5
19.10.2020 20:50 - Pastýř
Sakra,
Chtěl jsem si pořídít ZZ, protože mi DnD začíná lézt na nervy.
Ale když jsem si přečetl tuhle Jersonovu recenzi, propadnul jsem depresi.
Ach jo....
Autorská citace #6
19.10.2020 21:20 - Jerson
Z čeho máš depresi?
Autorská citace #8
19.10.2020 21:33 - LokiB
efram píše:
Skřeti vidí ve tmě a Vlkeni maj dost dobrej čich. Řekl bxch, že to jim pohyb v noci celkem dobře umožňuje.


Takže jim Krvavá mlha nevadila? Nejde o noc, ale o to, že tam byla ta Krvavá mlha, ne?

efram píše:
To jako ze v ZZ nemůžeš hrát dlouho kampaň? Holej nesmysl.


Nebude tam úmrtnost postav, jak se obává Jerson?
Autorská citace #9
19.10.2020 21:36 - Aegnor
Takhle mi zní, že je to spousta zajímavých myšlenek, ale že to dohromady nějak nefunguje. Asi bych si to chtěl někdy zahrát, abych si to ověřil sám. :-)

Efram: lol.
Autorská citace #10
19.10.2020 21:42 - Markus
Podle mě by Skaven měl dát přetisknout všechny obálky a dát na zadní stranu takové ty citace recenzentů:

„Tři hvězdičky z pěti.“
- Jerson

Protože takovou pochvalu jen tak někdo nedostane. :)
Autorská citace #11
19.10.2020 21:44 - efram
pastýř nepropadej skepsi a bez do toho.

LokiB
Píše:
Vlkeni a skřeti jsou popsáni tak, jako by žádná Krvavá mlha nikdy nebyla, protože se v noci v pohodě pohybují venku i mimo vesnice, aniž na to mají nějaký speciální talent.


reagoval jsem na ten pohyb v noci.

co se týká úmrtnosti, osobně si myslím, že stejně jak budou postavy získávat vybavení a zbroj atd. budou mít vetší šanci na přežití, takže se domnívám, že v ZZ půjde hrát klasicky kampaň rozvíjet postavu.

Rozhodně si nemyslím, že by pravidla byla stavěna na oneshoty (?).

Za mě jsou ta pravidla zajímavá a jsem zvědavej na další hry.

Aegnor vyzkoušej třeba pak nebudeš lolkovat
Autorská citace #12
19.10.2020 21:46 - York
Upravit si pravidla, aby to nebylo tak drsný, snad nebude až takovej problém.
Autorská citace #13
19.10.2020 21:55 - efram
York
velký vliv ma vybavení, at uz jako zdroj (pridava kostky, musis si ho hlídat atd.)
Autorská citace #14
19.10.2020 21:58 - Log 1=0
Já nevím čím to, ale nevím, z čeho Loki cituje, žádný eframův příspěvek nevidím. Tedy ten potom jo, ten předchozí ne.
Autorská citace #15
19.10.2020 22:01 - efram
Log 1=0
sekl se mi prohlizec a asi mi zustala stara relace, a prepsala tu povodni, sam jsem nic nemazal, znovu to psat nebudu. neni to podstatné. kdo chce heldá způsoby kdo ne hledá důvody.
Autorská citace #16
19.10.2020 22:01 - Aegnor
Log: efram tam předtím měl příspěvek, kde citoval nějaké části recenze, kde minul pointu a pak na to klasicky anti-Jersonovsky reagoval.

efram: Naah.
Autorská citace #17
19.10.2020 22:09 - todor
Musim rict ze me recenze hodne pobavila. Kolikrat jsem vyprsknul smichy. Ne kvuli tomu co Jerson pise, ale jak. Ta zjevna snaha nebyt prilisny "jersonovsky" versus napsat vsechny neduhy ZZ mi velice zlepsili tohle podzimni odpoledne... takze za me moc diky a prosim pis dal :)
Autorská citace #18
19.10.2020 22:10 - malkav
Aegnor: "kde minul pointu a pak na to klasicky anti-Jersonovsky reagoval." Jako fakt jsem si vůbec nevšiml. Efram upozorňoval na speciální schopnosti citovaných ras a odůvodňoval, proč se díky tomu mohou pohybovat ve tmě a i díky tomu se třeba vyhýbat té mlze (?). Naopak třeba já teď vidím ve tvém příspěvku jasnou potřebu prostě jen stát proti Eframovi, který tu přispívá na jeho poměry silně nekonfliktně ;)
Autorská citace #19
19.10.2020 22:28 - efram
Aegnor

ja jsem to opravdu nesmazal, nemam důvod. Nechce se mi to psát opravdu celé, takže ve zkratce:

1- proč by se v tom systému nemohli hrát dlouhé kampaně?

2- pýcha se použije ve specifickém případě a domnívám se, že hlavně ve chvíli, kdy chceš navýšit své úspěchy. Navíc kostka k12 dává jeden úspěch při 6-7, dva úspěchy 8-9 a tři 10-12, ke tvrdí ze máš velkou šanci přijít o pýchu, ale zároveň tvrdil, že s k6 zásobou
dojdeš až za polární kruh. To je dost zvláštní argumentace.

3- Vlekni, skřeti, reagoval jsem zejména na to, ze by měli problém ve tmě. Navíc mlha není presne specifikována, tedy vysvětleni je zejména na GM. Myslím si, že to je záměr, aby se tím dal prostor přizpůsobení

Závěrem jsem napsal, ze mé to pak přestalo bavit psát.

P.S.: obhajitelné to rozhodně bylo, pravidla jsem četl .)
Autorská citace #20
19.10.2020 22:37 - Log 1=0
efram píše:
proč by se v tom systému nemohli hrát dlouhé kampaně?

On někdo říká, že nedají? Fakt to v té recenzi nemůžu najít.
efram píše:
ze by měli problém ve tmě.

To někdo říká?
Autorská citace #21
19.10.2020 22:43 - efram
V opačném případě, tedy pokud si chcete své postavy piplat a dlouho se s nimi sžívat, pokud rádi odhalujete jednu po druhé vrstvy herního světa a těšíte se z toho, že vše stále dává perfektní smysl, nemáte rádi velký vliv náhody, pokud dáváte přednost epickým, předem připraveným příběhům, rozvíjíte vztahy s mnoha blízkými NPC … nemějte velká očekávání.

Tak je to dost politicky napsáno....vím začínáme slovíčkařit, chápu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086323976516724 secREMOTE_IP: 3.144.189.177