Střípky

Dalcor
10.5.2007 09:54
Alduron - nový RPG časopis
Dne 16.5. by se ve větších novinových stáncích v Čechách a na Slovensku měl objevit nový časopis o RPG, který chce nahradit Dech Draka. Cena by měla být stanovena na 39 kč, takže je to pakatel. Součástí Alduronu budou i články a konverze do prostředí D20 a dále dvě stálé kapitoly věnující se hrám z okolí D20.

- V dopisech Samara Kopretiny královně Amrauil se dozvíte o Mečovém pobřeží Zapomenutých říší krátce po událostech PC trilogie Baldurova Brána

- seznámení se světem Krynnu.


Doufám, že se vám časopis bude líbit a hlavně že ho budete kupovat.
28.5.2007 14:32 - Vannax
Ještě se dneska zkusím stavit v jedný trafice a když ani tam nebude, tak bych docela uvítal, kdybys ho pro mě koupil. Dám ti vědět. Díky
28.5.2007 15:23 - Jerson
Samozřejmě jsem ve svém minulém textu nepřímo napadl Jersonův systém a tím jsem si zajistil vaši nezměrnou nenávist... Moc si fandíš, Gowery. Já tě udávám jako jednoho z mála odpůrců a ostatním je to jedno :-)
Bohužel nevím, kdo ještě kromě tebe mě má v Ignore listu, tady mojí přítomnost budeš muset překousnout.
Mimochodem tvůj článek jsem si přečetl jako první (a zatím jediný) z celého obsahu časopisu.
28.5.2007 15:28 - Dalcor
Já třeba jersonův systém doteď nečet a jeho fanouškem nejsem, taže si také těžko zajistíš moji nezměrnou nenávist. Mimochodem - to že tu jerson má rpsotor pro prezentaci svého výbornéhos ystému ještě neznamená že jsme VŠICHNI jeho fanoušky ;)
28.5.2007 19:09 - wraiths
on ma Jerson nejaky system....? 8-, nee to je jouk.
29.5.2007 01:34 - Vannax
Dalcor: Nesehnal jsem. Můžeš mi prosím tě někde sehnat ten časák? Pak se domluvíme, kdy si ho vyzvednu. Díky.
29.5.2007 07:50 - Dalcor
Jasně
29.5.2007 08:43 - andtom
Tady bylo proti včerejšku něco smazáno nebo se pletu?
29.5.2007 09:03 - Alnag
Andtom: Nejdřív jsem myslel, že se pleteš, ale pak jsem si to srovnal s výpisem s RSS a chybí tady Goweryho reakce 28. květen 2007 14:33: K tomu se dá říct jen jedno. Na SCORE mi nešahejte :)..
Nejsem si teď jistý, jestli si uživatelé mohou mazat svoje zprávy, ale nepředpokládám, že by to tu mazal někdo z adminů. Hlavně bych z toho nedělal žádnou vědu. To Score bylo tehdá docela funny :-)
29.5.2007 09:11 - andtom
Alnag: Byl jsem tady naposled včera ve 14:45 a to tady byl onen Goweryho příspěvek. Šlo mi o to, že vím, že se tady zásahem shora nemaže, ale nebyl jsem si jist, jestli pak nepřibyly další příspěvky a nedohodlo se, že se z nějakého důvodu mažou a že se o něčem už nebude mluvit. Takže jsem se ptal abych neudělal nějaké faux pas, o nic víc mi nešlo :)
P.S. Jsem samozřejmě rád, že k ničemu takovému nedošlo.
29.5.2007 09:30 - Rytíř
No já teda nic nemazal!
Dokonce ani tu pochvalu v Dragonlance, co tu byla ráno.. anglicky :)
29.5.2007 09:30 - Argonantus
Jo, to o tom SCORE tam bylo.
Řekl bych, že z ranného SCORE - a později Levelu, kam přešlo plno redaktorů - by se mohla něco naučit veškerá česká žurnalistika. Takové skvosty, jako recenze Andreje Anastasova na Daikatanu, se jinde nevidí (vidívaly se v Bajtu hned po revoluci, ale to asi málokdo pamatuje). Psát chytře, vtipně a při tom hezky je docela těžké. Nevzpomínám si, že by nějaký fantasy časopis podobných výšek dosáhl.
29.5.2007 09:34 - Dalcor
O cože jsem přišel Rytíři - Spam??
No ale mezi skvosty se našla většina opravdu debilních recenzí.
29.5.2007 09:35 - andtom
Argonantus: Nezapomeň na Excalibur ;)
Dalcor: Souhlas.
29.5.2007 09:46 - Argonantus
Andtom:
Excalibur jsem nikdy neměl v ruce, takže neposoudím. Vím jen, že existoval...
29.5.2007 09:51 - Gowery
Úryvek z poradce kulhavého trolla aneb jak správně reagovat na negativní kritiku internetových fór:
Bod jedna: Kritik se svými radami snaží upřímně pomoci a zlepšit pisatelův text. V takovém případě je pisateli radno pečlivě si všechny připomínky zaznamenati a rad dalších se dožadovati. Neb tento případ velmi občasný jest a proto nutno pozor si dávati na:
Bod dvě: Kritik arogantní a elitářské stvoření jest a jeho cílem není pomoci, nýbrž vymasturbovat vlastní ego do výšin nebeských. V takovém případě jiné možnosti není, než-li kritika za podřadné a mentálně dementní (zase ten můj trapný pubescentní humor. Oj. Oj! Ojoj!!) stvoření označiti a dále se jím už nezabývati. Neb spisovatel v době hektické času nazbyt nemá a planými rozepřemi s lidmi hádavými energii si dovolit ztrácet nemůže.
Zdravím Adntoma a všechny účastníky této dikuze!
Bohužel jsem ve svém minulém příspěvku sebou nechal zacloumat hněv a osočil Andtoma a celý tento server z hrůzných obvinění, které dozajista nejsou pravdivé. Chápu, že má omluva nemůže být přijata a nezbývá nic jiného, než celou záležitost náležitě probrat. Už ale jistě vidíš, Andtome, že jsem pochopil nesprávnost svého chování a uvědomil si, že ty patříš do bodu jedna (tedy kritik, který se snaží upřímně pomoci a rozhodně si na pisateli nechce vylévat komplexy). Když se na celou záležitost podívám zpětně, zjistím, že se mi tvůj názor vlastně velmi líbí. Tvůj styl "nikoho nebudeme plácat po ramenou" je skvělý. Vyjadřuješ své názory fakt drsně a nebojíš se ničeho, to já dokážu ocenit.
Protože jsem svými hloupými názory narušil tuto diskuzi, pokusím se svou chybu alespoň částečně odčinit. Zde nabízím řadu témat k další rozpravě, kterými bych tento server rád obohatil:
1) Padly zde narážky na slovenskou hymnu. Dá se něco takového označit za rasismus proti našim slovenským sousedům? Neodporuje to listině základních práv a svobod?
2) Můžemne označit článek za pubescentní, když v něm ani jedinkrát nebylo zmíněno slovo sex?
3) Lze Book of Vile Darkness řadit na úroveň Hamingwaye? Nebo jiných světových děl? O jak vážnou literaturu se vlastně jedná?
4) Andtom zkritizoval SCORE za trapný humor. Není náhodou vyslancem Levlu? Doupěte? Jiného časopisu o PC, který si chce zvýšit prodejnost?
5) Jestliže Gowerymu čouhá sláma z holínek, není to proto, že by pracoval v agrotechnickém průmyslu?
6) Vyskytly se zde pochybnosti o existenci Jersonova systému. Existuje Jersonův systém? Existuje Jerson? Není náhodou Jerson agentem ruské tajné služby toužící ovládnout svět?
7) Je Andtom suchar?
Jsem rád, že jsem do vaší diskuze mohl přispět. Přinesla mi totiž mnoho energie, nervů a mnoho nadšení do další tvorby. Bohužel se z další argumentace omluvím, nedostává se mi času tak, jak bych chtěl. Kdybych nenapsal další článek, neměli byste, o čem diskutovat.
29.5.2007 09:57 - Dalcor
1) obecná slušnost a pokud se nepletu tak i mezinárodní právo. Jinak, Slováci, vy jste jiná rasa?
2) nerozumím spojitosti pubescent=sex
3) a DnD? Jak definuješ lehkou četbu?
4) vzhledem k tomu že kritizuje score v době kdy ty jsi louskal první čítanku ;-)), tak těžko říct. Navíc v té době bylo JENOM Score.
5) asi jo
6) samozřejmě že je
7) není, ale k anglickému humoru má blízko. A skvěle vaří!
Možná bych dodal k těm pravidlům:
Bod tři: nikdy nenapadat kritika, může být chytřejší než já a mít lepší lobby
29.5.2007 10:43 - andtom
Gowery: Poděkuj bodu 4) Dalcorova příspěvku, kterým napovídá Tvůj věk a zejména respektu, který chovám k těmto stránkám a triu, které je vede, že Ti neodpovím.
K mému stylu hodnocení netřeba odpovědi, stačí si projít diskuze k článkům, kdy nejen kliknu na počitadlo hodnocení, ale v poslední době přímo slovně píši do diskuze, jaké hodnocení dávám. A jak jsem hodnotil Dalcora a Qualdezara za články v Alduronu, to je napsáno několikrát přímo v této diskuzi (přitom s Qualdezarem se názorově v určitých věcech docela liším).
29.5.2007 11:22 - Rytíř
Díky, Andtome. Už jsem se začínal bát nového (a nesmyslného) kola v ringu...
Poslyš, Gowery, nešlo by sem dát ten článek? Já Alduron taky nějak nemůžu sehnat.. a fakt už by mě zajímalo, co tam teda je :)
(já vim, marketingově by to byl asi hodně blbej tah...)
29.5.2007 11:35 - Dalcor
Nejde Rytíři - jde o práva...kup si Alduron. Andtome ten věk ber hodně s nadhledem, ale co já vím tak je Gowery výrazně mladší než já.
Jináč to nevíte že takto mi děláme reklamu...už dva lidi si to kvůlu zmíněnému článku chtějí koupit...
29.5.2007 11:36 - paw
Dalcore, Dalcore... Nenapadlo tě náhodou, že člověk může mít doma i staršího sourozence/otce, který vlastní SCORE už od prvního čísla...? Mimochodem, puberta (od toho pochází slovo pubescentní) opouští člověka tak okolo šestnácti, sedmnácti nebo až osmnácti let. Člověk, kterému je přes dvacet, už má po pubertě. A spojení pubescentní humor se sexem? Neříkej, že jsi neslyšel hovor několika normálních puberťáků? Jestli není slovo sex v každé páté větě, tak nevím. A jestli si někdo dokáže splést Goweryho humor s humorem pubescentním, tak 1) neprodělal pubertu 2) pubertu prodělal, ale pokouší se Goweryho článek urazit. Tolik k objektivní kritice. Časopis Alduron jsem četl, Goweryho článek mi přišel v pohodě. Našel jsem zase několik jiných článků, které se mi vůbec nelíbily, například článek o Asterionu mi přišel přehnaně vtipný (a jestli vám ne, pak nevím, proč si stěžujete na Goweryho humor). Ale o to nejde, stejně bych tam všechny ty články nechal. Rozdíl mezi vámi (nebudu říkat elitáři, ale něco na tom názoru bude, tak se nad tím zamyslete, není to totiž názor jen jediného člověka) a "normálními" hráči RPG je, že "normální" hráč RPG se nenaštve, když mu mezi chválou náhodou jednou uděláte narážku, že na tom systému není všechno dokonalé. "Normálnímu" (slovo normální jsem použil kvůli nedostatku vhodnějšího výrazu, není to myšleno jako urážka) hráči RPG se Goweryho článek, věřte nebo ne, mohl dokonce i líbit. Byl čtivý a konečně jsem si udělal představu, jak je to s tou historií systému. Pokud vám přišel neobjektivní, mně přišel objektivní dost a jednu chybu typu Morrowind mu dokážu odpustit. Dám přednost jedné chybě před tím, že někdo napíše do článku na každou řádku dvě jména systémů , které mi nic neříkají, plus dvě data, když mně to stačí stejně přibližně a jde mi o to, abych pochytil "jádro", než abych se z jednoho článku stal odborníkem na dané téma. Šlo o to, navnadit nové hráče, dát jim inspiraci, ne o to, aby se těch pár lidí v ČR, kteří se považují za odborníky na slovo vzaté, pokochalo tou krásou. Nechci tímto urazit vaše čánky, pokud se nyní cítíte uraženi, vůbec jste nepochopili, o co mi v tomto příspěvku šlo. Někdy mi ta vaše objektivní kritika přijde spíš trochu zaujatá. Jo a Dalcore: Tvůj bod tři (nikdy nenapadat kritika, může být chytřejší než já a mít lepší lobby) elitářstvím opravdu víc než zavání.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072839021682739 secREMOTE_IP: 3.141.47.221