Střípky

Dalcor
10.5.2007 09:54
Alduron - nový RPG časopis
Dne 16.5. by se ve větších novinových stáncích v Čechách a na Slovensku měl objevit nový časopis o RPG, který chce nahradit Dech Draka. Cena by měla být stanovena na 39 kč, takže je to pakatel. Součástí Alduronu budou i články a konverze do prostředí D20 a dále dvě stálé kapitoly věnující se hrám z okolí D20.

- V dopisech Samara Kopretiny královně Amrauil se dozvíte o Mečovém pobřeží Zapomenutých říší krátce po událostech PC trilogie Baldurova Brána

- seznámení se světem Krynnu.


Doufám, že se vám časopis bude líbit a hlavně že ho budete kupovat.
29.5.2007 11:44 - LZJ
Já si ten článek taky chci přečíst, abych věděl, o co se tu hádáte.
Víte o nějaké trafice jinde než v Butovicích, kde bych Alduron v Praze (nejlíp Budějovická) nebo Kladně koupil?
29.5.2007 11:54 - Dalcor
paw- Dovolím si podotknout, že ani jedna kritika pocházející z těchto stránek se nevztahuje na kritiku DnD ale na způsob napsání článku a jeho nepřesnost. Už jenom proto že ten lčánek DnD nekritizuje. Doporučuji přečíst si nejen zmíněný článek ale hlavně místní rekaci na něj. Děkuji.
My sami zdejší nenormální hráči mnoha desítek různých RPG systémů zcela jistě víme že DnD rozhodně není prost chyb a rozhodně nám nevadí, narozdíl od příznivců nejmenovaných jiných her když se do něj někdo pustí, jenže pak jsem schopni vést věcnou argumentaci nad zmíněnými problémy DnD. Nám je jen nesmírně líto výpovědní kvality článku. To po stránce tematické i stylistické. Jinak těch chyb jsem já osobně v článku více.
Samozřejmě se ti článek musí líbit - on je napsaný čtivě a to je jediné co mu lze přiznat. O tom že citace národní hymny je otázkou dobrého vkusu se dá více než polemizovat. Článek včak nemá, podle mě, vyjasněnou koncepci ani cílovou skupinu. Je to "Můj pohled na DnD", nebo je to "Co je to DnD a jak funguje?". A autor to nerozlišuje tím že mýchá dvě věci formulací a stylistikou v jedno. Pochopil si z daného článku jak systém DnD, d20 potažmo funguje? Bohužel toto není jen můj názor. Pláčeme and rozlitým mlékem v podobě nepříliš dobře využitého potencionálu. Věřím že cílem nikoho z nás není zcela bezohledné prosazování DnD.
K tomu abych navnadil hráče musím přeci v prvé řadě říct jak systém funguje v čem jsou jeho přednsoti a zmínit se i o mínusech. Gowerymu se přednsoti a mínusi povedlo víceméně naznačit, bohužel už neřekl co DnD nabízí a jak funguje. A to je to nad čím pláčů já a třeba i nad tím že v textu je řada nepřesnsotí, dke morrowind je jedním ale nejsnáze ověřitelným, ovšem dost závažným omylem, který bych odpustil,s tejně jako Ty.
Bod 3 se vztahuje an to, když někdo místo diskuze a argumentace nad kritikou napadne kritika a označí ho za ... ale to je jedno. Mimochodem v mailu Gowery naprosto normálně argumentuje a třeba některé body nad kterými jsem se pozastavil si zuclea jednozančně obhájil.
Doporučím ti přečíst si celou místní diskuzi.
Gowery podle mě reaguje v posledním příspěvku s hojnou andsázkou a tu jsem použil i já. Pokdu to Goweryho urazilo, tak se omlouvám, ve stejném příspěvku se pak obrací na celé místní osazenstvo a já odpovídám ;)
29.5.2007 12:09 - Dalcor
Dal jsem si tu práci a našel si onu hrozivou kritiku. V jeden okamžik andtom docela přestřelil, kdy už se kritika blíží spíše napadání neschopnosti autora. Přesto jediným kritikem zde byl andtom a já - ostatní se nevyjadřovali. Já si s Gowerym vyřídil argumentaci po mailu a to nehodlám rozebírat ač i z této komunikace jsem trochu zklamán. Ovšem líbí se mi že si stojí za tím co napsal.
Jedinou argumentci k nepřestnostem ve článku a stylem jeho napsání byla vzteklá odpověď Goweryho, za kteoru se po vyprchání zlosti omluvil. Dnešní poznámka podle mě byla pouze nadsázkou.
paw: zajímalo by mě do jakémíry znáš DnD? My jako lidi kteří daný systém zanjí brečíme nad nevyužitým potencionálem článku. A nejsme z toho vůbec nadšení. Pdole Goweryho slov se článek líbil i asterionským tvůrcům. A zde je rpavděpodobně onen kámen úrazu. Člověk který DnD nezná může považovat stlyem naspání článek za výborný, ale na rovinu se ptám (znovu) - řekně vám článek jak se DnD hraje a jak reálně funguje. Vyjmenuje proč ho hrát a proč ho případně nehrát? Dovolím si tvrdit, že na úkor čtivosti a rádobyvtipných opisů tam tyto věci chybí.
29.5.2007 12:20 - Dalcor
A už bych se nerad vyjadřoval, nejde o flejm, ale způspb argumentace je takový, řekněme, podivný a už jsem se s takovým přístupem setkal několikrát.
29.5.2007 12:22 - andtom
Dalcor: Corvus psal, že ho také při čtení článku napadlo SCORE x let zpátky.
Kde jsem přestřelil? Jsem připraven k sebereflexi.
29.5.2007 12:27 - Dalcor
Podle mě už bylo fakt drsný tohle:
Článek o D&D v Alduronu je opravdu něco. Trapas. Už mezinadpisy v textu mluví za vše, autorovi asociace jdou dle mého mimo známý vesmír. No nic, spravím si náladu a zahraji si dnes PC hru Morrow Wind, což je hra podle pravidel AD&D, pokud to náhodou nevíte. Skutečně důvěryhodný autor, to je hned poznat, že píše jen o tom, co zná ...
a druhý příspěvek
Dalcor: V tom případě měl Gowery psát článek o DrD+ a bylo by to určitě důstojné k Dragonlance od Tebe a VtM od Qualdezara. Bohužel Gowerymu v článku o D&D hrozně čouhá z bot sláma nebo jak bych to řekl a ten článek je o třídu níž. Ukousnul si sousto na které nemá.
Atohle je můj nynější (Dalcorův) komentář:
Me taky ani ne Score jako spíše všechny PC čassopisy před těmi x-lety, ty pokusy být vkaždé recenzi za každou cenu vtipný a výsledek je většinou rozpačitý.
Ještě jsem chtěl jednu věc - prošel jsem si celou diskuzi a vytáhl kritiku. 4 příspěvky od andtoma a moje asi dva přsípěvky kdy říkám že článek není ideální. Pak přišla Goweryho vzteklá reakce nad to ajk sjem všichni hrozní, omluva a nadtom vysvětlující jak to myslel a co se mu na článku nezdá. A Corvusovo potvrzení rádobyvtipnosti. Součástí kritiky ani jednou není to že by Gowery kritizoval DnD.
29.5.2007 12:49 - andtom
Takže: Za níže vytučněné výroky, jak je zvýraznil Dalcor, se Gowerymu s plnou vážností omouvám. Měl jsem myšlenky, o které mi v obou případech šlo, vyjádřit jemněji, určitě to bylo možné.
Jinak jsem přečetl na základě zmínky tady ten článek o Asterionu a je to síla.
29.5.2007 12:56 - Joe
Kedy sa chystá druhé číslo a čo by tam malo byť?
29.5.2007 13:15 - Bajo
2 joe: predpokladam, ze to je mesicnik, takze snad kolem 16.6? Ale takhle to chapu ja, nemam to od nikud overene. Co se obsahu tyce, samozrejme nemuzeme prozradit vse, ale ja bych tam mel mit pokracovani o VtM, tentokrat, pokud se nepletu, rozbor pravidel (a nebo setting), ted nevim co byla druha cast :-/
29.5.2007 13:29 - Dalcor
Já ti můžu potvrdit že tma bude dokončen dobrdoružství z minulého čísla. Ode mě čekajte seznámení s příručkami Dragonlance a druhý den v Baldurově Bráně od Samara.
Ve třetím díle jsem právě popsal herní prostředí Dragonlance a Samar se vydá do Eversky, pravděpodobně lze očekávat i začátek DL d20 dobrodužství "Vlkoměněc".
29.5.2007 14:39 - Alnag
Paw: Mám jediný dotaz. Většinu zdejších přispěvatelů do diskusí tak nějak znám. I Gowery se nám tady svým způsobem představil, ale u tebe si nejsem zcela jist, jak tě mám zařadit.
Kdo jsi? Co tě motivovalo sem psát? Samozřejmě odpovídat nemusíš, ale docela by mne to zajímalo, abych si v tomto kontextu mohl tvoje příspěvky zařadit.
29.5.2007 15:46 - Jerson
Gowery: 6) Vyskytly se zde pochybnosti o existenci Jersonova systému. Existuje Jersonův systém? Existuje Jerson? Není náhodou Jerson agentem ruské tajné služby toužící ovládnout svět?
Jersonův systém je jen kolektivní sugesce, nic takového neexistuje. Jerson je virtuální entita a ve skutečnosti také neexistuje. A pochopitelně není agentem ruské tajné služby, ale bude to nejspíš nějaký nácek, stačí se podívat na jeho účes a znalost reálií Německa ve 30. a 40. letech.
--------------------------
A k věci - obrázky jsou docela hezké, ale bylo by mnohem lepší vypustit okraj a dát víc prostoru vlastní postavě.
30.5.2007 00:01 - Alnag
No tak jsem si konečně přečetl ten slavně kontroverzní nebo možná kontroverzně slavný Goweryho článek a kdybych to měl shrnout jednou větou - mnoho povyku pro nic. Fakt je, že věcných chyb a nepřesností je tam hodně. Nepočítal jsem je, ani jsem si je nikam nepoznamenával, ale můj odhad je, že kdybych to bral hodně puntíčkářsky, tak dvě desítky bych jich našel.
Ovšem, je to úplně jedno. Možná je to tím, že čtení zdejší diskuse jsem čekal něco úplně děsivého, ale ve skutečnosti je to docela ucházející. Pokud se zkusím vžít do kůže "normálního" čtenáře, kterému je to evidentně určeno, tak si nějaký kontroverzí vůbec nevšimne a vcelku osvěživou formou (kterou bych se skutečně zdráhal označit za pubertální) ho to navnadí ke zkoumání dalších možností.
Nechci se tady Goweryho zastávat (k tomu mám opravdu dost daleko), ale vážně to stálo za tolik popsaných stránek diskuse? Myslím si, že ne. Je prostě potřeba vzít v potaz to, že pro snad nikoho, kdo do této diskuse přispěl ten článek není určen a tudíž tomu taky přizpůsobit svoje očekávání. Stejně dobře bych mohl číst článek z Nature a stěžovat si, že je to moc odborné. Prostě forma odpovídá zaměření (což neznamená, že se nedá něco vylepšit, neboť to se dá vždy).
30.5.2007 09:59 - Jerson
Já si prozměnu včera přečetl článek o Asterionu - dozvěděl jsem s docela dost nových informací, ale nepochopil jsem, proč je čtenář stavěn do pozice malého dítěte. Steně tak si myslím, že když v ČR vychází dva komerční světy, je spojení "nejpropracovanější" a podobné další zbytečné. Jako popis pro vytvoření představy ucházející.
30.5.2007 10:16 - Dalcor
Jakáho mnoho povyku? Nemyslím si že by tu bylo mco povyku - celkem asi 12 příspěvků ;) Zbytek už jsou osobníé rozepře... Článek mohl být lepší...
30.5.2007 16:38 - Dalcor
Jinak časopis by měl být k dostání v těchto prodejnách
30.5.2007 16:53 - Corvus
Dalcor: slovensko nist?
30.5.2007 16:54 - Dalcor
tohle jsem zatím zjistil, nevím kdoje distributor na slovensku. Šef info o slovenské distribuci doplní na web.
12.6.2007 15:25 - Dalcor
Alduron 2 jde na stánky - více stran, jiný těžší papír, korekce, méně povídek, upravená grafika. Dragonlance a Forgotten Realms.
12.6.2007 15:29 - Joe
Držte si klobúky: ;) ;) ;)
Stránky Mediaprint Kapa (SK distribútor Alduronu):

ALDURON Kód: 5347
ČESKO
39 Sk
mesačník

Zameranie: HOROSKOPY A KRÍŽOVKY

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069756984710693 secREMOTE_IP: 3.239.15.34