Střípky

Dalcor
10.5.2007 09:54
Alduron - nový RPG časopis
Dne 16.5. by se ve větších novinových stáncích v Čechách a na Slovensku měl objevit nový časopis o RPG, který chce nahradit Dech Draka. Cena by měla být stanovena na 39 kč, takže je to pakatel. Součástí Alduronu budou i články a konverze do prostředí D20 a dále dvě stálé kapitoly věnující se hrám z okolí D20.

- V dopisech Samara Kopretiny královně Amrauil se dozvíte o Mečovém pobřeží Zapomenutých říší krátce po událostech PC trilogie Baldurova Brána

- seznámení se světem Krynnu.


Doufám, že se vám časopis bude líbit a hlavně že ho budete kupovat.
22.6.2007 09:59 - andtom
Reidden: Omluvné prohlášení na web časopisu je myslím zbytečné, pokud se tedy nesesypala nějaká kritika na Goweryho i tam. Co bylo tady na d20.cz, na specializovaném webu (také proto to bylo tak hnidopišské, kde jinde by to už takové mělo být, že), to tady bylo také smírně uzavřeno.
22.6.2007 10:01 - Reidden - Alduron
Co by jste řekli na speciální vydání alduronu formátu A4 s dobrodružstvími pro jrdnotlivé herní systémy? Čistě teoreticky, váš názor.
22.6.2007 10:02 - Joe
Reidden - Alduron píše:
Co by jste řekli na speciální vydání alduronu formátu A4 s dobrodružstvími pro jrdnotlivé herní systémy? Čistě teoreticky, váš názor.


Go for it! Ktoré systémy máš na mysli?
22.6.2007 10:08 - Reidden - Alduron
Dragonlance, DnD,DrD,a tak podobně + kouzla, artefakty, bestiář i mimo děj dobrodružství. Takové jakoby pracovní materiály pro GM a PJ, což je vlastně jedno a to samé ne?
22.6.2007 10:08 - Jerson
Reidden - popravdě - v žádném jiném článku určeném pro kohokoliv jsme nečetl radu "Buď si můžete hodit mašli nebo udělat to co vám radím já, jiné cesty není." Ve srovnání se zdejšími články jsou ty Goweryho prostě ... vyčnívající.
22.6.2007 10:14 - Reidden - Alduron
22.6.2007 10:28 - Dalcor
Reiddene - jaké přehnaná kritika - opakuji byly tu čtyři kritické příspěvky - kritizující teenagerský humor, hlavně nevyužitý potencionál článku a několik nepřesností. Co je to za nemístnou nechutnou a inkviziční kritiku?
By mě zajímalo co jsi vlastně četl...
Vzhledme k tomu že tyto stránky jsou věnované d20 budeme samozřejmě primárně kritizovat článek o d20.
Někdo vzpomenul časopis RAMAX - vydávala to skupina lidí kolem FANTOM Printu, kteří nyní vlastní on-line obchod FANTASY shop a dále web FANTASYA.cz - asi nejlepší online obchod na fantasy a sci fi u nás.
22.6.2007 10:31 - Joe
Reidden, okrem DnD, DrD a d20-like systémov by mohli byť aj iné? Čojaviem taký Tri-Stat dX, Fate a podobne? (nenapadnú ma teraz iné generické systémy, pridajte niekto...)
22.6.2007 10:33 - Dalcor
Hele Joe a myslíš že stihnu do Alduronu speciál napsat 20 dobrodružství???
22.6.2007 10:43 - Reidden - Alduron
Tím Joe myslíš koho?
22.6.2007 10:44 - Rytíř
Nejsem v marketingu a tak moc honěnej, ale obecně bych řekl, že všechny speciály jsou zajímavý - pokud se dobře vybere téma, mohou si ho koupit i ty lidi, kteří daný časopis jinak míjejí...
Konkrétně speciál s dobrodružstvími by asi měl potenciál přilákat spíše nezkušenější hráče, případně přímo začátečníky. Kdyby se do něj propašoval i nějaký ten článeček o vedení hry, nemuselo by to být špatný... jinak já osobně bych radil třeba toto - dobře promyslet jedno dobrodružství, univerzálně ho popsat pouze slovy. A pak věnovat prostor jednotlivým systémům a ukázat, jak se toto dobrodružství v nich konkrétně zahraje, převést prostě slova na mechaniku. Tím pádem by mohl být záběr systémů hodně široký... a taky by to právě pro začátečníky mohlo být dost poučné.
22.6.2007 10:44 - Reidden - Alduron
Proč 20 dobrodružství? Něco mi uniklo?
22.6.2007 10:47 - Reidden - Alduron
To nezní špatně, Rytíři. Uvidíme.
22.6.2007 10:50 - Dalcor
Reidden - ale ne - to byl vtip s těmi 20 dobrodružstvími - Tri-Stat je takové další moje dítko ;) A Joe je Joeyetti.
Rytíř - no ten článek o tom jak hrát bych doporučoval Sirienův "Charakter postavy" . Každopádně by ho měl napsat objektivní odborník, který radí a ne říká že to musí být takto a jiný způsob neexistuje.
Do speciálu plánuji dát dobrodružství Vlkoměněc (9 stránek A4 a zatím jsem asi tak v půlce) na kterém se rpacuje už na transkripci do DrD+ a předělám ještě Tri-Stat dX, ADnD) Joe - udělal by jsi FATE? Samozřejmě Reiden se o překaldech do jiných systémů dozvěděl právě teď.
Do speciálu bych vložil vyloženě dobrodružství pro začátečníky vysvětlující co to je a jak se to hraje. Kdysi sjem jedno takové měl pro Dragonlance, ale nebyl nikdy čas ho dopsat.
Vannaxi - kam ti mám poslat jedničku? A co časopisu vůbec říkáš
22.6.2007 10:50 - Joe
Reidden: Myslím, že keby sa dobrodružstvo (teda jeho základ) rozhodilo medzi troch-štyroch ľudí, tak by sa aplikácie dali napísať aj pre iné systémy (mnou spomínaný Fate alebo Tri-Stat dX). Neviem, či je to možné z hľadiska redakčného...
22.6.2007 10:51 - Reidden - Alduron
Dalcore, četl jsem příspěvky na fóru a i dost mailů. Tam mi toho chodí trošku víc a tak reaguji všeobecně. Někteří jsou dokonce i vulgárně sprostí až tak, že jsem jim měl sto chutí odpovědět stejnou měrou. K tomu jsem se však nesnížil.
22.6.2007 10:52 - Dalcor
Jenže jsi inkvizicí nazval nás, kde byly 4 příspěvky a situaci jsem si vyjasnili i omluvili a nemístnou kritiku. Jestli ti to příjde jako inkvizice.
22.6.2007 10:53 - Joe
Dalcor: Myslím, že FATE by som zvládol. Idem na teba mailom ;)
22.6.2007 11:03 - Reidden - Alduron
Dalcore proboha, já někoho jmenoval? Bavil jsem se VŠEOBECNĚ. Já Ti přepošlu maily chceš? Ať vidíš ,co musím číst.
22.6.2007 11:08 - Joe
Reidden: Holt, na to si zvykneš.... za dva mesiace ;) To je na pleciach šéfredaktora.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083234071731567 secREMOTE_IP: 100.26.140.179