Střípky

Dalcor
10.5.2007 09:54
Alduron - nový RPG časopis
Dne 16.5. by se ve větších novinových stáncích v Čechách a na Slovensku měl objevit nový časopis o RPG, který chce nahradit Dech Draka. Cena by měla být stanovena na 39 kč, takže je to pakatel. Součástí Alduronu budou i články a konverze do prostředí D20 a dále dvě stálé kapitoly věnující se hrám z okolí D20.

- V dopisech Samara Kopretiny královně Amrauil se dozvíte o Mečovém pobřeží Zapomenutých říší krátce po událostech PC trilogie Baldurova Brána

- seznámení se světem Krynnu.


Doufám, že se vám časopis bude líbit a hlavně že ho budete kupovat.
Autorská citace #81
25.5.2007 15:55 - Alnag
Andtom: Jasně, respektuji to, že pro tebe jako čtenáře je jednoduší mít časopis v ruce. Pro mne jako čtenáře taky. Ale jako pro autora to pro mne není vůbec inspirativní. Nemotivuje mne to...
Autorská citace #82
25.5.2007 19:23 - Rytíř
No, já mam naopak pocit, že se na mě potvrzuje to zlaté pravidlo marketingu - není negativní reklamy! :) Ze začátku mě to nijak zvlášť nebralo, teď kdybych to u nás v Milevsku někde čirou náhodou viděl, koupim to, abych se sám přesvědčil, jaký ty článečky jsou.. ;)
Autorská citace #83
25.5.2007 19:27 - Alnag
Koupíš si první číslo... ale koupíš si i další? Negativní reklama funguje, ale ne dlouhodobě...
Autorská citace #84
26.5.2007 10:55 - unknown
Koukám, že proti mému článku jsou zde vážné námitky. Samozřejmě bych daleko raději uvítal, kdybyste mi podobné připomínky psali na mail.
Co se nadpisů týče... jestli se ti, Andtome, nelíbí, nu co se dá dělat. Možná by tě ovšem zarazilo, že jsou i lidé, kteří mají opačný názor. Každopádně na rovinu říkám, že krom Gila s Čenisem (kteří proti článku námitek neměli) se v Alduronu prosadili samí začínající psavci.
Jsem si vědom toho, že místní RPG komunita je bojovně naladila proti komukoliv, kdo se odváží napadnout jejich oblíbené systémy. Bohužel jsem zvyklý prosazovat vlastní názor a když mám proti něčemu námitky, dám je najevo. Ať už se jedná o Jersonův systém nebo HP v DnD.
Za jakékoliv faktické chyby se omlouvám a za ten Morrow wind dvojnásob.
Na to, proč článek nepsal Alnag, je jednoduchá odpověď. Za prvé po internetových fórech proslul svými obecně špatnými lidskými vlastnostmi (hádavost, arogance a nezměrná konfliktnost). A mimoto já mám na rozdíl od něj alespoň nějaké zkušenosti s psaním článků do Dechu draka. Samozřejmě jsem ve svém minulém textu nepřímo napadl Jersonův systém a tím jsem si zajistil vaši nezměrnou nenávist... Smůla, pánové, autorům Asterionu a hráčům dračáku se článek líbil.
Jo, vlastně, já zapomněl... hráči DrD jsou pro vás ten munchkinovský póvl... V tom případě se nemáme o čem bavit.
Celkově z místní komunity cítím jakési elitářství a nenávist ke komukoliv, kdo vám "fušuje do řemesla". Osobně takové skupinky lidí nemám rád (Jersone, nejsem sám, kdo si tě dal do Ignore listu, aby od tebe už konečně měl pokoj). Bohužel takové vystupování navenek přehluší jakékoliv vaše dobré znalosti pravidel a všemožných příruček.
Kdyby nešlo o Alduron, nepsal bych sem. Pro sebe osobně to beru jako ztracený čas, ale časopisu a vám by to pomoci mohlo. Rád bych upozorňil Wraithse, že Alduron, ač malý a snadno přehlédnutelný, je kvalitní počtení a osobně věřím, že i můj článek za přelouskání stojí .
S Dalcorem jsem problém vyřešil a jsem za to velmi rád. Jak si tenhle server vyřeší svou aroganci proti těm, co rýpají do oblíbených her jeho členů (a místy se seknou ve svém článku), záleží na vás.
Jsou to jen a pouze RPG, nikoliv váš život, uvědomte si to, prosím. Kdybych se psaním podobných článků živil, určitě bych si je po sobě přečetl stokrát a ještě je někým nechal zkontrolovat. Tím samozřejmě svou práci nechci shazovat a trvám na tom, že za přečtení stojí.
Autorská citace #85
26.5.2007 10:56 - Gowery
Uf, chybka se opět vloudila (takové věci se ovšem tobě, Andtome, samozřejmě nestávají). Minulý příspěvek byl ode mě.
Autorská citace #86
26.5.2007 11:34 - Rytíř
Gowery: ačkoli uznávám, že zdejší námitky na tvůj článek neměly daleko k napadání autora namísto jeho díla (což je známka Tebou zmiňovaného elitářství a arogance), tak rozhodně nešly tak daleko, jako ty ve své reakci na ně. Tvé paušální nařčení všech nás tady z nějakého vyvyšování se nad ostatní, se mě osobně velmi dotklo - necítím se být nijak výjimečný a zakládám si na tom, že ke každému se snažím přistupovat bez předsudků a rovnostářsky. Je mi jedno, jestli hraje Drd, Dnd nebo FATE. Anebo vůbec nic. Samozřejmě se to ani mě asi ne vždy povede... ale minimálně se o to snažím. Z tvého příspěvku podobnou snahu v žádném případě necítím.
Na naše stránky jsem hrdý a jsem pyšný na to, že se zde diskutuje o faktech, pocitech a názorech v rovině korektních argumentů, nikoliv osobního napadání. Jsme jenom lidi a občas někde něco ujede.. (jako třeba v této diskuzi), ale základ je snaha neroztáčet tu spirálu a reagovat spíše umírněně.
Vítám kohokoli, kdo se rozhodne nás číst a ještě více toho, kdo se rozhodne u nás přispívat. Ale byl bych velmi nerad, kdyby to zde sklouzlo k nějakým osobním útokům a urážkám. Jinak my tu nemoderujeme diskuze ve smyslu nakazování držení se tématu nebo snad dokonce přesouvání příspěvku či jejich mazání. Ač to asi není nikde řečeno, nejsme (a nechceme být) jako správci stránek zodpovědní za to, co kdo u nás napíše. Jsme zodpovědní pouze za celkový přístup, který se i tímto postem snažím nějakým způsobem hlídat. Prosím tě o to, abys prokázal svou moudrost tím, že budeš příště reagovat umírněněji a s větším rozmyslem a vstřícností... Díky!
A abych odpověděl přímo - necítím k Tobě žádnou nenávist ani opovržení a Tvůj článek budu hodnotit, až když si ho přečtu. A buď si jist, že to hodnocení se bude týkat právě a jen onoho článku a jeho obsahu, ničeho jiného.
Mimochodem, fakt se mi líbí tvoje ikonka. Vymakaná! :)
Autorská citace #87
26.5.2007 13:17 - Gowery
Omlouvám se. Internetová fóra přetvářejí své účastníky k obrazu svému.
Chodím na tyhle stránky rád a rád si na nich přečtu nové články. Některé se mi líbí více a některé méně, ale rozhodně se s oblibou kouknu na všechny.
V každém případě jsem nařknul spoustu lidí, o kterých ani nevím, že existují a to jsem neměl v úmyslu. Na tenhle server dopadá stín mnoha ostrých diskuzí, které se však především odehrály na RPG fóru a jinde. To mě ale neopravňuje paušalizovat celý tento server.
Doufám, že dotčení jedinci mou omluvu přijmou a nezaujmou vůči mě nevraživý postoj.
Autorská citace #88
26.5.2007 14:03 - Rytíř
Omluva přijata. ;) A díky moc za takovou reakci.. Potěšils mě.
Autorská citace #89
27.5.2007 11:59 - wraiths
Gowery :no az sezenu urcite koupim pak se vyjadrim teda primo.jinak ja proti tobe nemel nevrazivy postej, ja zas tak konflikni nejsem.:-)

Rytíř: no myslim ze tim pod tebou by asi potesil kohokoliv :-).
Autorská citace #90
27.5.2007 18:37 - Dalcor
No Gowery mě požádal o to abych probral a rozebral Fakta v jeho článku. Tak jsem to udělal a dostal to do mailu.
Bohužel jako člen redakce se Alduronu se nebudu vyjadřovat proti kolegovi, ale jako člen radakce d20 bych to hrozně rád udělal.
Ještě bych chtěl říct že tady teda zrovna žádní přisluhovači z temné země WIZARDS vedeni temným pánem GYGAXEM a jeho nástupcem COOKEM co vlastní knihu JEDEN SYSTÉM VLÁDNE VŠEM nejsou. Ovšem DnD je fakt lepší než DrD+ ;-D
Autorská citace #91
27.5.2007 19:19 - Alnag
Hele Dalcore z toho článku si zase tolik nedělej...
Já to beru pozitivně... skutečnost, že se o D&D píše, znamená, že se o něm ví a jestliže se o něm píše kriticky, je v tom zřejmě snaha se s ním nějak vyrovnat v kontextu toho, že naše lokální systémy jsou de facto jeho levobočci. Ostatně kdo se s tímhle podivným vztahem a nabízejícím se srovnání DrD a DnD nemusel nebo nemusí srovnat?
Já si myslím, že právě tahle spřízněnost je základ mnoha třenic a bohužel pravda je, že jsem se na několika z nich taky úspěšně podepsal, když jsem procházel tou svou fází. Tak bych z toho zase nedělal takové drama.
Konec konců jak říká rytíř - negativní reklama je taky reklama. ;-)
Autorská citace #92
27.5.2007 23:19 - Dalcor
exactly. Mě ale nejde o kritiku DnD - ten článek DnD ani nekritizuje.
Mě jde o to že je článek napsanej tak jak je napsanej a že je v něm několik chyb.
Celkově je mi ten článek ukradenej, blbý je že mi není ukradenej časopis.
Autorská citace #93
28.5.2007 10:45 - andtom
Něměl jsem od pátku odpoledne přístup k internetu, tak se omlouvám, že píši opožděně.
Gowery: U mně jsi naprosto vedle pokud jde o to:
- zda považuji D&D za lepší/horší než jiné systémy (tato otázka je naprosto nesmyslná),
-zda mám hráče DrD nebo DrD+ za munchkinovský póvl (nic v tomto duchu ode mně nikde nepotkáš a není to proto, že jsem tyto hry kdysi hrál - nikdy jsem je nehrál)
- zda se považuji za něco extra - nepovažuji.
Přesně jak píše Dalcor, tady nejde o reakci na nějakou kritiku D&D, ale o to, jak je ten článek napsaný. Jako čtenář si stojím za tím, že působí proti článkům o Dragonlance od Dalcora a VtM od Qualdezara jako pěst na oko, není s nimi v harmonii a to padá také na hlavu toho, kdo schvaloval tento článek a přitom věděl, jak budou vypadat ty zbylé. Článek obsahuje faktické chyby (zmíněný Morrow Wind, Book of Vile Darkness označen coby oddechový titul, ...), které nabourávájí důvěru v autora. Článek je napsán rádoby vtipným stylem, což zvlášť vyniká v kontrastu s Dragonlance a VtM. Pokud jste hráči PC her a kupovali jste si před léty časáky o PC hrách, tak si možná pamatujete, že SCORE bylo kritizováno za trapný pubescentní humor. Mně právě připadá, že ten článek jakoby vypadnul ze SCORE (došlo i na státní hymnu, takže tam máme zkomolené "nad Tatrů se blýská", nechybí povinná lechtivá narážka a sice na Book of Erotic Fantasy s radou, aby to mladší ročníky nedávaly číst rodičům, ...).
Jako čtenáři článku mi je jedno, kolik článků jsi už napsal, já vidím nynější výtvor a mám k němu srovnání v tom samém časopisu a je mi stejně tak jedno, kolik toho popsali autoři oněch článků. Oni však nyní kvalitou svých článků pro mně nastavili laťku Alduronu. Dle mého Ti v článku o D&D skutečně čouhá pisatelská sláma z holínek. Není v tom xenofobie, předsudky, jde o konkrétní článek v sousedství jiných článků v časopisu a můj osobní názor. Toť vše.
Autorská citace #94
28.5.2007 11:17 - Corvus
Score (x rokov dozadu) bolo presne to co ma napadlo ked som ten clanok cital..
Autorská citace #95
28.5.2007 12:06 - Vannax
Celkem tuhle debatu se zaujetím sleduju, ale zatím se mi nepodařilo ten časák sehnat, což mě mrzí.
(Jen jednu nestrannou poznámku ke Goweryho sáhodlouhému příspěvku: Nevím na základě čeho bereš d20 komunitu jako elitářskou, ale možná pro to existuje nějaký důvod a nebylo by asi od věci nám jej napsat, abychom si všichni mohli sáhnout do svědomí. Doufám jen, že důvodem tvé nevraživosti vůči d20.cz není neschopnost přijmout negativní kritiku.)
Autorská citace #96
28.5.2007 12:23 - Corvus
myslim ze povodna goweryho reakcia bol ukazkovy priklad ako by sa kritika nemala prijimat (teda napadnut kritika)
Autorská citace #97
28.5.2007 12:29 - Argonantus
Gowery:
Stran toho elitářství vyvozuješ sice pěkně, ale z velmi vratkých předpokladů.
Pojednání "Jak nám dračák zkazil RPG F" je zřejmě poměrně starožitná záležitost; možná už mohlo z dotčených nasrání vyprchat; posuzoval bych autorovy názory spíše podle dalších děl, která v mnohém vyznívají hodně jinak.
Stran toho, že Alnag proslul coby kontroverzní osobnost bych viděl stejný problém - nekriticky jsi převzal názory jedné strany, aniž by sis dal práci se zjištěním, z čeho Alnagova loňská nasranost vznikla. Možná stojí zato si tyhle věci prostudovat, než se dopustíš smělých soudů.
Stran uzavřenosti a elitářství zdejší komunity; na jedné straně jsou tu skutečně jedinci, co z jakýchsi osobních důvodů nepíší na RPGF vůbec, ale pak je tu plno lidí, co tam píší občas, a pak taky lidi jako já, nebo Qualdezar, co tam píší docela často. Teorii uzavřenosti DnD komunity poněkud narušuje fakt, že někteří zde nehrají DnD vůbec.
Doporučuji studium těchto věcí, protože zjevně bereš kritiku svého pojednání zbytečně osobně. Jako uživatel by ses na to mohl vybodnout, alejakožto činitel v časopise budeš na těchto komplikovaných vztazích závislý.
Autorská citace #98
28.5.2007 12:46 - wraiths
Corvus : ale zas se pak omluvil, tak o co jde...?
Autorská citace #99
28.5.2007 13:21 - Corvus
wraiths: eh? o co by malo ist? tym ze sa ospravedlnil si Gowery zachranil kredit.
28.5.2007 14:16 - Dalcor
Vannaxi, chceš ten časák koupit? Zastavím se dneska cestou domů na Nových butovicích a vemu ti ho příští týden an PIVSONA. BTW mělo by se to začít řešit.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086725950241089 secREMOTE_IP: 3.231.146.172