Střípky

Rytíř
14.5.2007 21:45
Zlepšováky a vychytáníčka
Pokud máte jakýkoli podnětný návrh, kritický pohled nebo stížnost k chování těchto stránek, případně našich projektů, sem s nimi! Naši odborníci na public relations Vaše dotazy, návrhy a připomínky promptně zpracují a předají Výzkumnému oddělení, jež navrhne řešení. Po lehké diskusi na téma oprávněnosti daného příspěvku pak Programátorské oddělení zjedná nápravu/aplikuje zlepšovací návrh :)

Nebojte se prostě nic a pište sem cokoli Vás k tématu technické stránky stránek napadne.
Autorská citace #61
21.12.2007 15:29 - Alnag
Rytíř: Zkušebně jsem si ho přehodil. Ale jiné projekty mají jako default fénixe a také mne to nikam nehází. Takže co?
Autorská citace #62
21.12.2007 15:36 - Rytíř
Takže nevím. :) Ale je to divný, to snad uznáš.. a jinde to nedělá ;)
Autorská citace #63
21.12.2007 16:52 - Alnag
Rytíř: Ani na non.d20.cz? Ten má taky baziliška?
Autorská citace #64
21.12.2007 21:07 - Rytíř
Já na non moc nechodím :) Ale mam pocit, že to právě taky zlobilo. Nicméně, je to zdá se pasé, neb teď už to fachá jak má! Že by nám to Max nějako poladil, zatímco jsme se tu planě dohadovali..? :)
Autorská citace #65
24.12.2007 23:46 - sirien
jj, u Opery stačí mít všude zaškrtlej autologin a je všechno ok :)
Možná by stálo za to se zeptat, jestli i ti problémový, bez ohledu na prohlížeč, mají zaškrtané autologiny...
Autorská citace #66
25.12.2007 16:10 - Max
Všude by mělo fungovat to, že přihlášení na jeden web se přenese i na jiný (a to i bez zaškrtnutého autologinu).
Autologin se ovšem ukládá v opeře stále do jiné sušenky a tedy bude zaznamenán jen na tom místě, kde byl zaškrtnut při logování.
Rytíř: Jak sem již psal o dost doleji, trochu jsem poupravoval stránku, takže by snad i problém se svévolnou změnou stylů mohl (a jak doufám měl) vymizet.
Autorská citace #67
26.12.2007 14:26 - sirien
Ad Opera - teď jsem se jen tak lognul poprvé na forgotten realms a automaticky mě to považovalo za přihlášeného, takže to funguje ;)
Autorská citace #68
26.12.2007 16:03 - LZJ
Tak já klikl v Opeře na FRealms a nebyl jsem přihlášený. Takže to tak úplně nefunguje, proč netuším ;-)
Autorská citace #69
26.12.2007 16:21 - sirien
Opera nebo d20 mě maj radši než Tebe? :)
Autorská citace #70
26.12.2007 16:28 - Max
No když je problém, tak je spjat s něčím, co se v nějakém prohlížeči chová jinak než v jiném. V tom případě nainstaluju onen prohlížeč a začnu bádat. Tady je ovšem zrada, že v Opeře mi to už jde (přihlásím se na www.d20.cz a když přejdu na frealms.d20.cz, tak zůstanu přihlášen).
Bez ozkoušení to je složitá věc.
Jediné co mě napadá je, aby jsi se podíval zda máš povoleny cookies na ten web - bez toho to prostě nepůjde.
Autorská citace #71
26.12.2007 18:35 - Lotrando
v opeře to nefunguje, musíš se alespoň poprvé do sekce přihlásit, což je mimochodem nejspíš správně, když je to jiná doména
Autorská citace #72
26.12.2007 19:11 - LZJ
Právě, že už by mělo. V každém případě: promazal jsem cookies, odhlásil se, restartoval operu. Pak se znovu přihlásil, kliknul na FRealms a nebyl přihlášený. Tak jsem se na FR přihlásil, vrátil se na hlavní stránku, reloadnul a na další subdomény už jsem přihlášený.
Nerozumím tomu, ale víceméně to funguje a to je dobře.
Autorská citace #73
26.12.2007 21:05 - Lotrando
tak to chce asi promazat. zřejmě platí ta původní
Autorská citace #74
27.12.2007 16:09 - Malabar
Vsiml jsem si ze u online prekladoveho klic je u slova Falcon , preklad "dokol", myslim ze by tam melo byt asi Sokol :)
Autorská citace #75
5.2.2008 08:59 - Max
Dnes (5.2) budu předělávat systém ukládání obrázků u článků a uživatelů. Je možné že chvílemi nebude dostupná editace článků.
Autorská citace #76
5.2.2008 12:37 - Max
V předchozí době bylo možno k článku přidávat obrázky, které se ukládaly do naší databáze. Byly s tím spjaty jistá omezení.
Systém byl tedy předělán na možnost přidávat i jiné soubory (nežli jen obrázky) k článku. Omezeny i nadále jsou na 10Mb/soubor a přidávat je mohou jen registrovaní uživatelé. Podporované koncovky: jpg, gif, png, pdf, doc, txt, zip.
Mění se také cesta k těmto souborům. Předchozí odkazy "/img/xyz/" nyní budou vypadat "/data/C/123/xyz.jpg" ("123" je číslo článku). V existujících článcích budou automaticky předělány.
Rozhraní pro nahravání a či mazání zůstalo víceméně bez změn. Nezadává se název ani popis. Pouze zadáte klíč (název souboru) pod kterým bude soubor viditelný na d20 a odešlete.
Přestavba se v blízké době dotkne i uživatelských ikon.
Autorská citace #77
13.5.2008 10:28 - Joe
Otázočka na H1/H2 atď... Dalo by sa zväčšiť riadkovanie na trošku väčšie? Takto sú jednotlivé riadky headingov natlačené na seba (viď napríklad článok zo zápisu Serathis, prvá strana).
Autorská citace #78
13.5.2008 13:15 - Max
trochu sem je poupravil ... lepší?
Autorská citace #79
13.5.2008 14:09 - Joe
Lepšie, dik. Jediná škoda, že pri zarovnávaní do bloku sú tam medzery... ale to odstrániš jedine zarovnaním vľavo (čo nebude vyzerať tak pekne) alebo rozdelením s pomlčkou... čo by som mohol spraviť, ale zas nadpis a pomlčka... :)
Autorská citace #80
6.7.2008 09:49 - Max
Od dnešního dne se někteří mohou setkat s nutností vyplnění bezpečnostního kódu zde v diskuzích. Stalo se tak z důvodu přibývající aktivity spamovacích botů.
Snažili jsme se ale, aby se omezení nedotklo oprávněné většiny a tak byl přidán systém "bezpečných zón". Do něj byl dán celý balík adres CZ a SK.
Kdokoliv přihlášený, nebo klient z bezpečné zóny, nemusí provádět opis kódu (ani se mu nezobrazí).
Pokud jste tedy jedním z těch, kdo na tomto listu nebyl a nechce se vám přihlašovat, pošlete nám Vaši IP adresu na zdejší PM a my tuto adresu/rozsah zařadíme do bezpečné zóny.
Doufáme že tímto alespoň trochu zabráníme vpádům botů, kteří nás tak rádi zásobují marketingovými žvásty.
Zkušební provoz tohoto systému je prozatím na přidávání odpovědí v diskuzích, kde je situace nejpalčivější.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072834968566895 secREMOTE_IP: 3.139.238.76