Střípky

Rytíř
14.5.2007 21:45
Zlepšováky a vychytáníčka
Pokud máte jakýkoli podnětný návrh, kritický pohled nebo stížnost k chování těchto stránek, případně našich projektů, sem s nimi! Naši odborníci na public relations Vaše dotazy, návrhy a připomínky promptně zpracují a předají Výzkumnému oddělení, jež navrhne řešení. Po lehké diskusi na téma oprávněnosti daného příspěvku pak Programátorské oddělení zjedná nápravu/aplikuje zlepšovací návrh :)

Nebojte se prostě nic a pište sem cokoli Vás k tématu technické stránky stránek napadne.
Autorská citace #1
14.5.2007 21:47 - alef0
Chcel by som sa pokorne opytat, ci je mozne niekedy v dalekej buducnosti dopracovat obratene poradie diskusnych prispevkov, teda take, ake je zname z phpbb for.
Autorská citace #2
14.5.2007 22:17 - Rytíř
Alef0: možné je naprosto všechno! Znáš to, stačí sehnat dostatek hlasů... :)) Ale tady to budeš mít už asi těžší, protože mě např. stávající pořadí vyhovuje víc. Nicméně! Max je děsně šikovnej. No fakt :) Takže si myslim, že by v nějaké dohledné budoucnosti možná mohl zvládnout udělat tuto featurku jako volitelnou pro každého uživatele dle jeho libosti.. co ty na to?
PS: kdybych se už neozval, tak Impérium právě udeřilo :)))
Autorská citace #3
15.5.2007 09:15 - alef0
Ak by to bolo volitelne, bolo by to uplne super :-)
Autorská citace #4
15.5.2007 09:54 - wlkeR
Já teda nevim, esi to tady existuje nebo ne... Když se zatoulam na nějaký jiný odvětví d20.cz - třeba Dragonlance, Modern - tak se na hlavní stránku nedostanu jináč než přes Zpět nebo naklepání www.d20.cz do Adresy. Chtělo by to nějakej link..?
Autorská citace #5
15.5.2007 10:22 - Dalcor
Vlevo, mezi odkazy máš vždy odkaz na D20 v kostce což je HOME.
Autorská citace #6
15.5.2007 10:22 - Dalcor
Nějaký způsob osobní, skryté komunikace? Něco jako PMky na phpBB?
Autorská citace #7
15.5.2007 11:47 - LZJ
Po návratu z dovolené jsem chtěl otevřít archiv článků a nedovolí mi vyhledávat jinak než od 1. do 1. Dělám něco blbě?
A taky zobrazuje novější dole, i když na hlavní stránce je to naopak :-(
Autorská citace #8
15.5.2007 13:23 - Rytíř
LZJ: vypadá to, že je to tak.. myslím si, že Max tam vrací implicitní hodnoty ještě předtím, než je vezme do úvahy při tom filtrování. Proto to ve výsledku ignoruje konkrétní nastavení dne... a také roku, jak jsem právě zjistil. Max teď nemá kdy, ale slíbil se na to mrknout večer. Díky za info!
To s tím zobrazováním jsem nepochopil, co je kde naopak?
Autorská citace #9
15.5.2007 14:30 - Corvus
co tak priatelskejsie postovanie do diskusii.. teda riadkovnie bez br. aby ked si oznacim text a stlacim tlacitko aby mi zhrublo a nie dalo tagy na koniec priespevku. je to velky problem?

a dalsia vec ze sa mi zdaju stranky velmi neprehladne. mal som podobne problemy ako wlkeR a matu ma dve listy. radsej by som keby boli hore vsetky nezavisle casti stranky a stale tam boli vsetky (d20 akce, Allmir, non.d20 atd) a nemenili sa, aby to nemiatlo a dobre sa prechadzalo medzi nimi
a na lavo aby boli prislusne podsekcie(clanky, duskuze, recenze...)
Autorská citace #10
15.5.2007 14:32 - Alnag
Řádkovat bez BR může tak že uděláš dvakrát enter. Tedy vynecháš řádek. A ano, označit text, aby byl tučný je velký problém. Proto to taky na phpBB fórech nemají.
Problém projektů nahoře je ten, že by se tam nevešly. :-(
Autorská citace #11
15.5.2007 14:43 - Dalcor
ale maj
Autorská citace #12
15.5.2007 14:49 - LZJ
Rytíř: Zobrazuje se to správně zdola nahoru. Nechal jsem se zblbnout tím dubnovým datem nahoře.
Autorská citace #13
15.5.2007 15:01 - Alnag
Dalcor: Máš pravdu... právě jsem to zkoušel. Ale přísahl bych, že to za mých mladých let nebývalo. :-)
Autorská citace #14
15.5.2007 15:05 - Joe
Za svojich mladých liet si nemal ani Creet, žejo? ;)
Autorská citace #15
15.5.2007 15:06 - Dalcor
Za mých také ne, stárneme Alnagu, stárneme...Ale ty furt míň než já.
Autorská citace #16
15.5.2007 16:44 - Jerson
Sice vím, že toto jsou stránky určené pro prezentaci článků, ale myslím že diskuse k nim i k jiným věcem je důležitá, protože právě diskuse vytváří komunitu. Takže si myslím, že určitá podpora diskusí (nebo spíše nepřekážení) je určitě třeba.
Jak už jsem psal, osobně by mi (prozatím) stačila stránka s odkazy na všechny diskuse seřazené podle nejnovějších příspěvků shora dolů.
Autorská citace #17
15.5.2007 17:48 - Max
Takže impérium vrací úder. Opravil jsem archiv a tagy jdou přes označení ... převzato z php2bb a funguje to vcelku dobře.
Autorská citace #18
15.5.2007 18:00 - Rytíř
Jerson: myslíš tedy něco jako je archiv článků, ale pro diskuze? To pro impérium jistě nebude žádnej problém.. :) spíš je to už ale trochu věc širšího obecného konceptu stránek. A nad ním se právě taky mj. zamýšlíme. Takže neboj, bereme Tvé přání a názor v úvahu!
Jinak že jsou diskuze živnou půdou stránek, to je bez diskuzí :) nechceme ovšem články zahlušit, jak se už teď díky množství příspěvků občas děje.. Něco s tim chceme provést, aby se zlepšila prezentace celé té spousty věcí, která je u nás k mání a není na první (a žel někdy ani na druhý) pohled vidět.
Autorská citace #19
15.5.2007 18:03 - Corvus
Alnag napisal: "Problém projektů nahoře je ten, že by se tam nevešly. :-(" (toto mi pripomina ze tu chyba quote)
isto? mne sa zda ze skor jednotlive podsekcie projektov sa nezmestia hore.. vid priklad http://darksun.d20.cz/ kde su podsekcie aj hore aj na boku a je to strasne matuce.
a nedalo by sa spon spravit nech su tie odkazy (allmir, arda, modern atd) na stranke kazdeho projektu rovnake?
oznacovanie funguje.dik :)
Autorská citace #20
15.5.2007 18:19 - Alek
Dotaz na Corvuse, ale i další. Jak používáte ty odkazy na projekty? Chodíte z projektu na projekt (např. z Ardy na d20 akce) nebo chodíte na projekty výlučně z hlavní stránky d20?
Autorská citace #21
15.5.2007 20:24 - Corvus
ked som si stranky prechadzal tak som chodil z projektu na projekt ale z niektorych sa uz neda ist dalej, maju nestandardnu listu a chybaju im odkazy na dalsie projekty. na rpg.sk bola kedysi hore taka lista kde boli stale dostupne vsetky projekty na jeden klik.
Autorská citace #22
15.5.2007 20:35 - Alek
Hmm...já se vždycky vracim na d20.cz a odtamtud jdu na projekt, podle novinek. Takže pro mě je taková lišta na každym projektu vlastně úplně zbytečná. Proto mě zajímá, jak to vidí ostatní, aby v tom bylo jasno...
Autorská citace #23
15.5.2007 21:34 - Vannax
Používám stejný postup jako Alek.
Autorská citace #24
17.5.2007 09:55 - Dalcor
Já bych dal pole an projekty samostatně vlevo odděleně od pole s odkazy na sekce projektů. Třeba na home bude pole s Úvodem, SRD a pak pole s řazenými projekty dle abecedy - to pole by mělo být v každém projektu stejné.
Chybí možnsot citace textu v diskuzích
V přehledu diskuzí by msítoi příspěvků měli být vidět téamta, třeba nyní dohledat bez funkce heldání nějakou starší diskuzi je prostě téměř nemožné. Už jenom proto že nemám tucha pdo jakým tématickým okruhem jsem jí zakládal.
Autorská citace #25
17.5.2007 15:53 - Bajo
Jak je to pocitani prispevku k danemu datu a danemu tematu, bylo by mozne nejak rozpoznavat kolik toho z toho uz clovek precetl. Tedy jestli jsou tam nejake nove?
Autorská citace #26
17.5.2007 16:42 - sirien
Hele... možná by to chtělo trochu promazat knihy hlášek, až budete mít čas. Já nechci nikoho shazovat, ale některý sou poněkud... trapný. Ok, jasně, ve hře a pro ty, kteří u toho byly, to nejspíš vypadá jinak, j tohle znám, ale prostě pro nezasvěceného čtenáře nic moc...
Autorská citace #27
4.6.2007 16:45 - LZJ
Mě nějak nesedí stránkování diskuzí. Normálně čtu shora dolů a zleva doprava.
U diskuzí na netu mi to celkem vyhovuje obráceně. Tedy příspěvky zdola nahoru a stránkování zprava doleva.
Ale místní mix (zleva doprava a zdola nahoru) mi přijde strašně nepřirozený. Teď jsem nato přišel při čtení delší diskuze, když jsem se zamyslel nad divným pořadím příspěvků a zjistil, že čtu stránky od konce :-(
Autorská citace #28
4.6.2007 22:19 - Corvus
ja sa v strankach diskusii pravidelne stracam...
Autorská citace #29
26.7.2007 11:14 - Joe
Navrhujem implementovať záležitosť s odkazmi - ak je vložená URL adresa bez akéhokoľvek tagu, mohol by ju systém zobrať automaticky a prerobiť na jednoduchý odkaz. Ak si niekto pridá vlastný tag hranatá zavorka href... tak to zoberie normálne...

Zlepší to použiteľnosť aj pre novších prispievateľov a automatizovanie celého príspevkového procesu ;)
Autorská citace #30
20.8.2007 10:53 - Joe
Dal by sa implementovat tabulátor - odsadenie medzi dvoma slovami? Tak by sa ľahšie robili prehľadnejšie tabuľky...
Resp. nedajú sa nejakým spôsobom tabuľky robiť?
Autorská citace #31
20.8.2007 11:46 - Alnag
Tabulky se tu dělají normálně tabulkou. Jako v HTML ale s hranatými závorkami. (Takže základ TABLE, řádek TR, buňka TD). Znáš to ne?
Autorská citace #32
20.8.2007 11:52 - Joe
Dúfam, že aj v diskusiách :) Nepoznám to až tak do detailu, ale mám priateľa, ktorý si hovorí Gle... Goo Gle.
Autorská citace #33
20.8.2007 11:58 - Joe
A čo takto pridať formátovacie Tagy aj pre tabuľky priamo pod okno? Hm? Alebo nejaký odkaz na HELP a podporované Tagy? (prípadne ma usmerni, ak som niečo podobné prehliadol...)
Autorská citace #34
20.8.2007 12:30 - Alnag
Kdyby byly všechny možné formátovací tagy jako tlačítka, tak by v tom byl strašnej guláš. Jsou tady tudíž jen ty nejdůležitější. Odkaz na nápovědu se ti objeví vlevo nahoře ale pod navigační lištou (šedě tučně) když edituješ článek.
Přímý odkaz je tady: Nápověda
Navíc formátovací tagy pro tabulku se nedají udělat na jedno kliknutí, vzhledem k tomu, že nevíš kolik to má mít řádku, sloupců, jakou to má mít šířku a spousta dalších takových podivných parametrů.
Autorská citace #35
20.8.2007 12:44 - Joe
1. Mno, nemyslel som dať ich polo-automaticky pre označenú vec, ale ako obyčajný klik na pozíciu kurzora (aby som nemusel stále vypisovať, čo potrebujem a len klikať table, tr, td). Parametre si už doplním.
2. Neviem tiež použiť cellpadding (malo by to myslím vytvoriť medzeru medzi krajom bunky a textom, ale nedáva... preto je text vždy natlačený na okraj bunky a to nie je zrovna najkrajšie ;). Funguje?
3. A ešte jedna vec: PREVIEW!!!!!!! V diskusiách mi chýba PREVIEW!!!! Aby som nemusel stále postnúť príspevok a stále ho prepisovať, ale postnúť až po dopilovaní (ako článok).
Autorská citace #36
20.8.2007 14:35 - Alnag
1) To by znamenalo další minimálně tři tlačítka a ještě by bylo potřeba, aby se to vkládalo korektně vnořeně. Neustále si tady někdo stěžuje na nepřehlednost a nemyslím si, že další tři tlačítka by prospěly přehlednosti. Zvlášť vzhledem k tomu, že tabulku nevkládáš každý den.
2) Hm... to teď nevím. Chtělo by to Maxe nebo Rytíře...
3) Preview je problém. I článek musíš nejdřív uložit, abys viděl preview. A jak bys uložil příspěvěk do diskuse, aniž bys ho zároveň odeslal? Ale to je taky otázka na Maxe, řekl bych...
Autorská citace #37
20.8.2007 14:42 - Rytíř
Preview by jistě šlo.. ale popravdě nevidím velký přínos v tom ho mít. Ušetří jeden klik navíc, nic víc :) Málokdy jsou tu diskuze tak bleskový, že by oprava o minutu později vadila.. ale tak pokud se do toho Maxovi chce, kousnul bych to.. :)
ad tabulky - s nima je problém, protože když se neuzavře korektně, ta tabulka, tak to rozhodí celý stránky.
Takže sme si je nechali pro neofiko použití autorizovanými členy teamu, jež vědí co činí :)
Problém s cellpadingem fakt je, ale taky nevim, na čem je to závislý. Tuším na prohlížeči, každej to vyhodnocuje kapku jinak.
EDIT: Jak mi teď psal Max:
Max píše:
to je prostě o tom že bych nad tim musel udělat masivní kontrolní aparát kterej by to nedovolil uložit dokuď je to dobré
je to jen balancování mezi potřebou tabulek a minimem práce
Jinak obecně kdybysme chtěli, tak to můžem udělat na jedno tlačítko, podobně jako je teď seznam (List)
Autorská citace #38
20.8.2007 14:48 - Joe
Ad preview - počkáme, čo povie Imperator Technicus MAX.
Ad tabuľky - v tomto prípade by možno bolo možné pridať dodatočný panel s ostatnými tlačítkami, ktoré sa toľko nevyužívajú a ponechať ho skrytý, niečo podobné ako princíp zmeny veľkosti okna - klikneš a pridá sa ti riadok s advanced tlačítkami. Samozrejme je to robota naviac, uvidíme, či som sám, kto by to privítal :)
Ad cellpadding - MAAAAAX!
Autorská citace #39
20.8.2007 15:09 - Max
Preview je důležitý u složitých věcí. Články jsou složité, diskuze ne. Bylo by to lepší. Stojí to práci.
Běžný použití tabulek nemůžu doporučit. Žádná záruka toho, že to v budoucnu nebudu předělávat na něco jinýho. Nezapomínat, že diskuzní příspěvky chodí přes RSS, kde spleť mnoha tagů je na škodu. Tabulky jsou dobrý sluha, ale zlý pán.
Mezery se dělají pomocí stylu. Např.: [td style="padding:5px"] udělá okolo buňkdy pětibodovou mezeru.
Autorská citace #40
20.8.2007 15:18 - Joe
Diky.
Ad to RSS formátovanie - asi nejde tak ľahko spraviť, aby sa formátoval výstup do čitateľnejšieho textu (bez tagov) a s odriadkovaním, čo?
Autorská citace #41
20.12.2007 17:24 - Argonantus
Na pokyn Rytíře píši problém - užívám Microsoftí univerzální prohlížedlo Internet Expres, a on občas ze záhadných příčin zapomene moje jméno a zalogování. Nikoli vždy, ale náhle, zejména, když to nečekám, třeba po návratu z jiné stránky, nebo po přechodném vypnutí.
Autorská citace #42
20.12.2007 19:14 - sirien
pořiď si Operu: http://www.opera.com. Stažení: 2 minuty. Instalace: 4 minuty. Cena: Zdarma. Nejlepší dostupný user-friendly prohlížeč: K nezaplacení.
Nebo Firefox. Link z hlavy nevim, use google. Řekl bych že výše uvedené parametry budou podobné, až na to že to je jen druhý nejlepší prohlížeč.
Tak nebo tak, IE je za oběma zmíněnýma tak sto příček v nerozlišitelném pozadí
Autorská citace #43
20.12.2007 21:02 - Rytíř
Jelikož ne každému se líbí podivná a až příliš upjatá (rozuměj W3C striktní) :) Operka a ne každý má práva k instalaci Firefoxe na kompu, který používá k brouzdání, poprosím Maxe, aby na to juknul.. On už se případně sám vyptá na další identifikační znaky problému ;)
Autorská citace #44
20.12.2007 21:26 - Alek
Operce chybí pár uživatelských funkcí, ale když si na ně člověk ve FF zvykne, zak mu pak chyběj. Snad to vylepší a budu o ní uvažovat.
Ale zpět k tématu. Taky mám jednu drobnůstku, která mě trochu trápí. Jedná se o styly. Jak jsou teď frekventovanější Akce, přehodí se mi vždycky styl na Baziliška i na matce. Má ten problém i někdo jiný? Mně to trochu štve, páč stabilně na baziliška koukat nedokážu (ale pssst před Alnagem ;)).
Autorská citace #45
20.12.2007 21:37 - sirien
mě osobně teda jedině Bazilišek. Fénix by mi po hodině co tu denně strávim vypálil oči, kde můžui volim tmavý skiny před světlejma...
Autorská citace #46
20.12.2007 21:47 - Alek
No to opět neřeší ten PROBLÉM, pane kolego. Stejně se to může dít i opačně, že se ti po přechodu na stránku, která má jen fénix styl, překlopí milovaný bazilišek.
Fénix mi taky oči pálí, proto používám ponejvíc RSS. Ale zase je mi příjemnější než bazilišek, kterej je sice hezkej, ale prostě ho nevydržím mít zapnutej víc dní, asi se mi hodně okouká. A navíc je až moc temnej. A Fénix zase moc světlej, čili by to chtělo něco mezi, nějakou tu střední cestu. ;)
Autorská citace #47
21.12.2007 06:29 - Rytíř
Aby v tom nebyl sám, tak mě se děje to samý, co Alekovi. Už sem si na to chtěl Maxovi párkrát postěžovat, ale nikdy sem si nevzpomněl v tu správnou chvíli.. tak díky za připomenutí, pane kolego :)
Autorská citace #48
21.12.2007 10:34 - Lotrando
Problé=m s přihlášené je IMO problém různých cookies, pro každou sekci zvlášť. Instalace alternativního prohlížeče tedy nepomůže, sám mám operu a musím se opakovaně logovat do každé sekce. POkud tedy není jednotný login do všech projektů, a to si myslím že není (ale opravte mě popřípadě), bude nutné se hlásit zvlášť. Samozřejmě, pokud jste si jistí, že jste se příhlásili v jiné sekci a ono si to nepamatuje, může být problém browser nebo site.
Autorská citace #49
21.12.2007 10:47 - wraiths
Rytíř& Alek> no me se deje to samy ,ale vyresim to vzdy tim ze si zmenim styl "ruco". :-)) hold nejsem tak zhejckanej.
Autorská citace #50
21.12.2007 10:53 - Alek
wraiths: za tento přístup bych jako admin vraždil, takže bacha na Maxe ;)
A co se týče logování, já s tim nemam ve FF sebemenší problém, pamatuje si mě všude. Velmi výjimečně se musím zalogovat, už si ani nepamatuju, kdy naposledy. Aby byla nějaká protiváha a nevypadalo to, že to vůbec nefachá. ;)
Autorská citace #51
21.12.2007 10:58 - LZJ
Ad přihlašování: Mě právě MS IE přihlášení přenáší a v Opeře se musím logovat do každé sekce zvlášť (teda nemusím, ale vidím tam pak pořád nepřečtené novinky)
Ad Styl: Já sice preferuju fénixe, ale dělá mi to to samý. Funguje to tak, že z hlavní stránky kliknu diskuzi (vpravo) která je pod akce.d20.cz. Zobrazí se černě. Vrátím se zpět a vidím to opět bíle.
Když pak zavřu browser, tak při přístím otevření mám hlavní stránku černou.
Kdybych ale kliknul na jinou diskuzi, která je pod hlavní stránkou, tak by se to nerozbilo.
Autorská citace #52
21.12.2007 11:01 - wraiths
Alek: ja vim, stve mne to. vsak nechci otravoat s takovou malichernosti Maxe. nejdrive jsem myslil ze je to IE. smazal jsem cookie, nepomohlo. nainstaloval FF delalo to samy. tak jsem se pak na to vyprdl. me jeden klik navic nevadi..;-). sice je to neprofesionalni ale zvykl jsem si. :-)
Autorská citace #53
21.12.2007 11:25 - Max
Takže snad již i pro Operu byl vyřešen přechod mezi jednotlivými poddoménami bez nutnosti se přihlašovat na každé z nich.
Autorská citace #54
21.12.2007 11:32 - Alek
Ach ta Opera, s tou je furt něco. ;)
wraiths: jasný, taky jsem to ignoroval, ale tak když už to tu ožilo a Max teď bude mít volné dlouhé zimní večery...;) Druhá věc je, že mě moc nenapadá řešení, které se většinou snažim nabídnout...snad jedině mít možnost v profilu zvolit styl pro d20.cz, páč na projektech je na většině už jen jeden styl.
Autorská citace #55
21.12.2007 11:39 - Max
Alek: on právě je problém že si zatim neeviduju styly pro každej web, ale pouze jednou ... takže občas se někde něco přepíše a upíše a napíše a je z toho sušenka odlišné barvy:)
Autorská citace #56
21.12.2007 13:37 - Alek
Max: A není v současné době zbytečné evidovat styly na projektech? Nejsem si jistej, ale na většině už je pouze jeden styl a volba tam není, tudíž by stačilo vynechat projekty z evidence a bylo by. ;)
Autorská citace #57
21.12.2007 13:42 - Max
Už sem to trochu překopl, takže by to snad zas mělo trochu líp fungovat.
Autorská citace #58
21.12.2007 13:55 - Alnag
Kdysi dávno jsem ty přechody s Maxem řešil a Opera si generovala pro každou sekci sušenku zvlášť (nebo tak něco), ale v MSIE a Firefoxu to chodilo. (pročež mne to překvapuje u Arga).
Nicméně mi stačilo si ve všech sekcích jednou nastavit autologin a v Opeře mi to nezlobí. Jistě mi věříte, že bych se z toho už dávno zbláznil, kdyby mi to dělalo to, co některým z vás. Tudiž prohlížečem to asi úplně nebude.
PS: Taky mi to myslím nemění styl hlavního webu. Nebo nepřišel jsem na to, jak to dělá?!
Autorská citace #59
21.12.2007 14:09 - Joe
Alnag, pozri, je matrix a Matrix, žejo... :)
Autorská citace #60
21.12.2007 14:48 - Rytíř
Alnagu, neříkej mi, že jsi přešel na fénixe na matce? :))
Problém je ten, že Akce mají jediný styl, a to Baziliška, a že se asi nastaví jako výchozí. Což tobě neva, když máš bazouše všude kde to jde..
Autorská citace #61
21.12.2007 15:29 - Alnag
Rytíř: Zkušebně jsem si ho přehodil. Ale jiné projekty mají jako default fénixe a také mne to nikam nehází. Takže co?
Autorská citace #62
21.12.2007 15:36 - Rytíř
Takže nevím. :) Ale je to divný, to snad uznáš.. a jinde to nedělá ;)
Autorská citace #63
21.12.2007 16:52 - Alnag
Rytíř: Ani na non.d20.cz? Ten má taky baziliška?
Autorská citace #64
21.12.2007 21:07 - Rytíř
Já na non moc nechodím :) Ale mam pocit, že to právě taky zlobilo. Nicméně, je to zdá se pasé, neb teď už to fachá jak má! Že by nám to Max nějako poladil, zatímco jsme se tu planě dohadovali..? :)
Autorská citace #65
24.12.2007 23:46 - sirien
jj, u Opery stačí mít všude zaškrtlej autologin a je všechno ok :)
Možná by stálo za to se zeptat, jestli i ti problémový, bez ohledu na prohlížeč, mají zaškrtané autologiny...
Autorská citace #66
25.12.2007 16:10 - Max
Všude by mělo fungovat to, že přihlášení na jeden web se přenese i na jiný (a to i bez zaškrtnutého autologinu).
Autologin se ovšem ukládá v opeře stále do jiné sušenky a tedy bude zaznamenán jen na tom místě, kde byl zaškrtnut při logování.
Rytíř: Jak sem již psal o dost doleji, trochu jsem poupravoval stránku, takže by snad i problém se svévolnou změnou stylů mohl (a jak doufám měl) vymizet.
Autorská citace #67
26.12.2007 14:26 - sirien
Ad Opera - teď jsem se jen tak lognul poprvé na forgotten realms a automaticky mě to považovalo za přihlášeného, takže to funguje ;)
Autorská citace #68
26.12.2007 16:03 - LZJ
Tak já klikl v Opeře na FRealms a nebyl jsem přihlášený. Takže to tak úplně nefunguje, proč netuším ;-)
Autorská citace #69
26.12.2007 16:21 - sirien
Opera nebo d20 mě maj radši než Tebe? :)
Autorská citace #70
26.12.2007 16:28 - Max
No když je problém, tak je spjat s něčím, co se v nějakém prohlížeči chová jinak než v jiném. V tom případě nainstaluju onen prohlížeč a začnu bádat. Tady je ovšem zrada, že v Opeře mi to už jde (přihlásím se na www.d20.cz a když přejdu na frealms.d20.cz, tak zůstanu přihlášen).
Bez ozkoušení to je složitá věc.
Jediné co mě napadá je, aby jsi se podíval zda máš povoleny cookies na ten web - bez toho to prostě nepůjde.
Autorská citace #71
26.12.2007 18:35 - Lotrando
v opeře to nefunguje, musíš se alespoň poprvé do sekce přihlásit, což je mimochodem nejspíš správně, když je to jiná doména
Autorská citace #72
26.12.2007 19:11 - LZJ
Právě, že už by mělo. V každém případě: promazal jsem cookies, odhlásil se, restartoval operu. Pak se znovu přihlásil, kliknul na FRealms a nebyl přihlášený. Tak jsem se na FR přihlásil, vrátil se na hlavní stránku, reloadnul a na další subdomény už jsem přihlášený.
Nerozumím tomu, ale víceméně to funguje a to je dobře.
Autorská citace #73
26.12.2007 21:05 - Lotrando
tak to chce asi promazat. zřejmě platí ta původní
Autorská citace #74
27.12.2007 16:09 - Malabar
Vsiml jsem si ze u online prekladoveho klic je u slova Falcon , preklad "dokol", myslim ze by tam melo byt asi Sokol :)
Autorská citace #75
5.2.2008 08:59 - Max
Dnes (5.2) budu předělávat systém ukládání obrázků u článků a uživatelů. Je možné že chvílemi nebude dostupná editace článků.
Autorská citace #76
5.2.2008 12:37 - Max
V předchozí době bylo možno k článku přidávat obrázky, které se ukládaly do naší databáze. Byly s tím spjaty jistá omezení.
Systém byl tedy předělán na možnost přidávat i jiné soubory (nežli jen obrázky) k článku. Omezeny i nadále jsou na 10Mb/soubor a přidávat je mohou jen registrovaní uživatelé. Podporované koncovky: jpg, gif, png, pdf, doc, txt, zip.
Mění se také cesta k těmto souborům. Předchozí odkazy "/img/xyz/" nyní budou vypadat "/data/C/123/xyz.jpg" ("123" je číslo článku). V existujících článcích budou automaticky předělány.
Rozhraní pro nahravání a či mazání zůstalo víceméně bez změn. Nezadává se název ani popis. Pouze zadáte klíč (název souboru) pod kterým bude soubor viditelný na d20 a odešlete.
Přestavba se v blízké době dotkne i uživatelských ikon.
Autorská citace #77
13.5.2008 10:28 - Joe
Otázočka na H1/H2 atď... Dalo by sa zväčšiť riadkovanie na trošku väčšie? Takto sú jednotlivé riadky headingov natlačené na seba (viď napríklad článok zo zápisu Serathis, prvá strana).
Autorská citace #78
13.5.2008 13:15 - Max
trochu sem je poupravil ... lepší?
Autorská citace #79
13.5.2008 14:09 - Joe
Lepšie, dik. Jediná škoda, že pri zarovnávaní do bloku sú tam medzery... ale to odstrániš jedine zarovnaním vľavo (čo nebude vyzerať tak pekne) alebo rozdelením s pomlčkou... čo by som mohol spraviť, ale zas nadpis a pomlčka... :)
Autorská citace #80
6.7.2008 09:49 - Max
Od dnešního dne se někteří mohou setkat s nutností vyplnění bezpečnostního kódu zde v diskuzích. Stalo se tak z důvodu přibývající aktivity spamovacích botů.
Snažili jsme se ale, aby se omezení nedotklo oprávněné většiny a tak byl přidán systém "bezpečných zón". Do něj byl dán celý balík adres CZ a SK.
Kdokoliv přihlášený, nebo klient z bezpečné zóny, nemusí provádět opis kódu (ani se mu nezobrazí).
Pokud jste tedy jedním z těch, kdo na tomto listu nebyl a nechce se vám přihlašovat, pošlete nám Vaši IP adresu na zdejší PM a my tuto adresu/rozsah zařadíme do bezpečné zóny.
Doufáme že tímto alespoň trochu zabráníme vpádům botů, kteří nás tak rádi zásobují marketingovými žvásty.
Zkušební provoz tohoto systému je prozatím na přidávání odpovědí v diskuzích, kde je situace nejpalčivější.
Autorská citace #81
15.11.2008 16:43 - Max
Dnes jsem předělal některé vlastnosti formátování ve zdejších diskuzích.

Asi nejviditelnější změnou je odstranění nutnosti speciálně řádkovat. Nyní tedy platí, že jak je odřádkovaný text, odřádkuje se i příspěvek.

Další změnou je nasazení kontrol párovosti tagů. Pokud vše zafunguje jak by mělo, tak by nemělo být možné udělat příspěvek tak, aby narušil i formátování okolí.

U formátovacích značek jsou povoleny jen určité atributy. Obecně u všech je povolen atribut "style".

Nerozpoznané atributy se nepoužijí a neznámé tagy se objeví v nezměněné podobě.

V případě potíží se prosím ozvěte.

Pokud se neobjeví potíže, nastavím to i do editace článků a k přidávání hlášek.
Autorská citace #82
15.11.2008 19:06 - sirien
Ehm... vrať prosím zpátky rámečkové citace, díky moc
Autorská citace #83
15.11.2008 20:10 - Max
test píše:
Ehm... vrať prosím zpátky rámečkové citace, díky moc
Autorská citace #84
15.11.2008 20:16 - sirien
No právě... :)
Autorská citace #85
15.11.2008 20:21 - Alnag
Resp. ve vzhledu fénix snad i nějaký rámeček je. Ale na bazilišku je totální černo a navíc už není vidět to XY píše...
Autorská citace #86
15.11.2008 20:27 - SEBastian_Chum
pořád mi nesedí rozdělení rubrik, ale nemám zatím žádný plán... takže tohle je post na nic. díky za pozornost
Autorská citace #87
15.11.2008 20:32 - Alnag
Seb: Pokud myslíš rubriky diskusí, tak já osobně mám dvě nebo tři vytipované, které bych klidně rozpustil (tj. diskuse v nich přesunul jinam), protože se stejně nepoužívají.
Autorská citace #88
15.11.2008 21:02 - Max
sirien píše:
No právě... :)


No takže situace se má tak, tag <q> se automaticky obaluje uvozovkama (v FF a Opeře), takže jsem to celé změnil na <cite>, kde problém není.

Staré příspěvky budou vidět stále stejně. Nové, které už budou mít [cite name=""][/cite] se už budou překládat správně.

Ještě musím opravit styly a pak už bude snad vše zas ok.

Edit: Takže doupraveno.
Autorská citace #89
16.11.2008 01:20 - sirien
Staré stále stejně jako v rámečku? ok...
Autorská citace #90
16.11.2008 01:33 - sirien
nešel by udělat nějakej tag na odsazení odstavce? Třeba takovej, kterej reálně vloží čtyři podtržítka, ale v barvě pozadí, takže nebudou vidět? Jen nápad...

Nicméně - chtělo by to někam hodit subsekci Komunita kde by se daly najít profily uživatelů, když už jsme si je tu tak hezky udělali. Ty které jsou nějak zpracované nahoru, ty co obsahují jen ta statistická data pod ně, nebo tak něco, pokud možno...
Autorská citace #91
16.11.2008 09:22 - Max
[p]Creš dibě vříšt kaň kázu hlaněc šlyp žrůdřem. Dišre pichlistů stá šluvěniti žruk v magro žlíptuj bomystkty trás. Odid chlivrnbě tloudětišt ďo v štažle tiť váčsyt crem froť čoumi, hodifiz slámrab srývyzké i dib tistpě mrut sroň?[/p]

Creš dibě vříšt kaň kázu hlaněc šlyp žrůdřem. Dišre pichlistů stá šluvěniti žruk v magro žlíptuj bomystkty trás. Odid chlivrnbě tloudětišt ďo v štažle tiť váčsyt crem froť čoumi, hodifiz slámrab srývyzké i dib tistpě mrut sroň?

Odsazení sem upravoval ve stylech, takže je možný, že odsazení se objeví až si prohlížeč načte jejich novou verzi (popř F5). U diskuzí sem nastavil odsazení 2em, u článků 6em.
Autorská citace #92
16.11.2008 09:54 - SEBastian_Chum
Alnag: diskuze určitě potřebují trochu probrat... moc mi o nemyslí, až začne tak zkusim něco navrhnout.
Autorská citace #93
18.11.2008 15:45 - SEBastian_Chum
myslíte že by mělo smysl v diskuzích pod články dovolit threadování?

aby v diskuzi pod článkem byla témata, například pokud byl článek o DnD 4.e tak by pod ním mohlo být:

- Kritika ilustrací
- Porovnání s WoW
- Nerfing a dumb-down
- Kam se poděl roleplay?
- Pro Američany...
- Kde Monk?! KDE MONK?! uaaaargh

apod.

Autorská citace #94
18.11.2008 16:09 - Alnag
SEB: Nevím jak ostatní, mně osobně threadované diskuse většinou odrazují... paradoxně mi přijdou jako děsný maglajz.
Autorská citace #95
18.11.2008 16:38 - SEBastian_Chum
ok... ale kdyby to šlo tak bych to někde otestoval, v jedné sekci třeba
Autorská citace #96
18.11.2008 22:35 - Alek
Myslíš jako vytvořit vlákna? Ty mě taky spíš odrazujou. Kor když se reakce pořád odsazují, takže z toho pak jsou dlouhé nudle.

Jako samotná idea členit diskuzi se mi líbí, ale zatim jsem neviděl realizaci, která by se mi zamlouvala. Byl by nějaký příklad?
Autorská citace #97
18.11.2008 23:52 - SEBastian_Chum
no já myslel jako pod-diskuze, aby se v jedné diskuzi neřešily čtyři věci najednou.

jiné řešení mě moc nenapadá, snad jen že by se zahodil současný způsob zobrazování a udělalo se něco uchylnějšího, ale to je zbytečný a složitý
Autorská citace #98
19.11.2008 01:54 - sirien
Hm. Musim říci, že se mi SEBova idea docela líbí. Pod článkem by bylo klasické "diskuse ke článku ZDE" a pod tím třeba "Související diskuse:" a autorem (případně klíčovými slovy? Jen varianta ke zvážení) přiložený výčet několika dalších diskusí
Autorská citace #99
19.11.2008 09:26 - SEBastian_Chum
sirien to asi vystihl líp než já:-)
19.11.2008 11:29 - Alek
aha, vy nechcete tématicky členit samotné diskuze, ale jen dodat k článkům odkazy na příbuzné diskuze? tak to jo, to už si představit umim. Jen jsem měl a má pocit, že SEB měl na mysli něco trochu jiného. :-)
19.11.2008 11:31 - SEBastian_Chum
no přijde mi to jako nejelegantnější řešení.

moje původní představa asi byla jiná, ale taky zbytečně složitější
19.11.2008 12:38 - Alnag
Alek a Seb: Odkazy na relevantní diskuse si umím představit, že by se přidávaly automaticky na základě shody klíčových slov... (nová featura v nové verzi).
19.11.2008 12:53 - Alek
Alnag: jj, taky mě to napadlo, jen musíme klíčová slova dodat i k diskuzím. Ale více na vývoji ;)
19.11.2008 12:54 - SEBastian_Chum
hmmm... proč ne, ale primárně bych dal možnost autorovi - a aby se jako první ukazovaly ty diskuze, které vybere autor článku...
22.11.2008 10:35 - SEBastian_Chum
jo a v diskuzích by to chtělo ten výčet stránek i dolu - člověk sjede dolů v diskuzi a pak musí zase vyjet nahoru aby šel zpět na starší stránku
2.12.2008 01:26 - sirien
Max to nezmínil, ale povšimněte si prosím nově se objevivší možnosti variabilního RSS feedu, který lze nově nastavit pro celou Kostku, pro jednotlivé projekty zvlášť a nebo pro jednotlivé diskuse zvlášť, a pokud to chápu správně tak i pro libovolné kombinace zmíněného :)
Podrobnosti asi ještě dostanete od Maxe nebo tak :)
2.12.2008 09:50 - Joe
RSSko z Kocky mi nejako blbne vo FeedDemone (zato GreatNews je celkom v pohode).

Stále sa sťahujú tie isté veci znova a znova, aj keď ich označím ako prečítané...
2.12.2008 09:54 - Alek
Joeyeti: Aj mně to v Demone blbne. Co jsem četl Demon ještě holt neni tak úplně dokonalej (i když jinej kanál mi to nedělá). Zatím to řeším velmi primitivně, navýšil jsem kapacitu danýho feedu, takže jsem povolil, aby mi Demon z kostky ukládal asi až 1000 postů a pak to už neblbne.
2.12.2008 10:54 - Max
Co se "uživatelského" kanálu týče, tak se to má takto:
- není to o tom co jste četli nebo ne, ne že by to nešlo udělat, ale koncepčně mi to nepřijde dobře.
- obecné RSS funguje stále stejně. To co se změnilo je přítomnost dalšího kanálu http://www.d20.cz/rss/[uživatelské jméno]/ tam dostanete navolený obsah.
- to co chcete nebo nechcete odebírat se nastavuje v profilu. Jsou tam projekty (d20, akce, non, ....) a moduly které mají (články, materiály, ...)

Výchozí stav (oranžové RSS) znamená že se sleduje vše. Zelený je vynucené sledování (například pokud máte zakázán web, ale chcete odebírat novinky článků.

Červené znamená vynucené nesledování. I když máte zaškrtnuté sledování diskuzí a zrovna tuhle jednu opravdu nemusíte.

Seznam všech diskuzí, které mají něco jiného nežli výchozí oranžový stav, se nachází taktéž na kartě profilu.

Pokud by byl zájem, šel by udělat filtr na nadřazené skupiny (Světy a prostředí, vedení hry, ....)

Pravý panel novinek zůstává i nadále beze změny, jde skutečně jen o uživatelské RSS.
3.12.2008 17:01 - sirien
Ad1 - absence BR tagu funguje už dýl bez problému, tak by nebylo od věci jí aplikovat i na články a hlášky

Ad2 - nějak tu zapad ten SEBův nápad ohledně přidávání více diskusí pod článek
3.12.2008 20:29 - Alek
Píše:
Ad2 - nějak tu zapad ten SEBův nápad ohledně přidávání více diskusí pod článek

Zapadl? Já myslel, že byl odpálkován s tím, že bude zakomponováno v budoucnosti (s pomocí keywords), repektive, už je něco podobného vlastně hotovo. Toliko info z kuchyně, zatím se ještě pořád peče. :-)
3.12.2008 20:48 - SEBastian_Chum
no já myslel že právě přes keywords ne, ale naopak přímo dodáním linků na diskuze pod článek... takových jaké vybere autor, a pak teprve podle keywords nebo jiného principu...
10.12.2008 01:11 - sirien
jj, taky bych docela rád aby mohl konkrétní přidané diskuse ale třeba i linky na související články přidávat přímo autor
10.12.2008 10:09 - Alnag
sirien: tak upřímně řečeno, on autor si může přidávat linky třeba do zápatí a to na cokoliv chce. Míra využií - blízká nule.
10.12.2008 14:09 - sirien
Pravda, to zápatí mě nějak nenapadlo
10.12.2008 14:48 - SEBastian_Chum
to já ani nevim že funguje!:-)
20.12.2008 02:36 - sirien
hele, proč nemáme všude blokový zarovnání? Mám namysli diskuse, v článcích je, tak to asi neni moc problém a líp se to čte...
20.12.2008 07:54 - Rytíř
Opravdu se to líp čte? Blok dělá občas hrozně velký mezery, když je sloupec tak úzkej, jako u nás. Mě osobně to vadí, ztrácíš kontinuitu řádku - je lepší oželet "učesanost" na první pohled, než čitelnost ;)
20.12.2008 09:32 - Alek
Je to sporný, a jako obvykle každýmu vyhovuje něco jinýho a podléhá to trendum. Dřív bylo do bloku všechno, dnes se od toho často ustupuje (stejně jako třeba od odsazení první řádky odstavce). Četl jsem výsledky nějaké analýzy a z ní vyšlo, že rychlí čtenáři, kteří text vlastně nečtou, ale spíš skenují, prolítnou ho, mají raději zarovnání do bloku (a k tomu více úzkých sloupců). Kdežto pomalejší čtenáři (což zní blbě, tak řekněme pečlivější :-)) preferovali širší sloupce a zarovnaný vlevo (v přdchozím případě prý zapomínali, co bylo na začátku věty).

A teď se v tom vyznejte :-) Osobně preferuji zarovnání vlevo a větší řádkový proklad.

EDIT: Odkaz na jeden typografický web, který zásadně prosazuje zarovnání vlevo.
20.12.2008 10:23 - Alnag
Alek píše:
(stejně jako třeba od odsazení první řádky odstavce)


Tak tohle nechápu. Odsazení první řádky je jedna z mála věcí, které jsou v delším textu IMO naprostá nutnost (zejména pokud jede jeden odstavec za druhým bez mezer je to někdy jediná šance jak nový odstavec poznat).
20.12.2008 11:36 - sirien
Alek Hm. Doporučoval bych jim naučit se číst když to neuměj a až potom dělat webdesign, protože ty jejich "řeky" jsou pro mě dost pochybná záležitost...
(co takhle zaškrtávátko v osobnim nastavení kde by si moh člověk vybrat? :) )
20.12.2008 15:35 - Alek
Píše:
Tak tohle nechápu. Odsazení první řádky je jedna z mála věcí, které jsou v delším textu IMO naprostá nutnost

Nerozváděl jsem to, protože jsme mluvili o něčem jinym, ale pokud se neodsazuje první řádka, tak je nutnost výrazně odsazovat odstavce od sebe, to máš samo pravdu...já jen neuvedl tu druhou část poučky.

Píše:
Doporučoval bych jim naučit se číst když to neuměj

Co dodat, asi jsou to všichni neschopný paka...a já s Rytířem taky. :-) Ale vážně a s tolerancí sobě vlastní :-), je mi to na d20 vcelku jedno, jsou tu vcelku široký sloupce, takže "řeky" moc nenastávaj. Případně můžem nahodit anketu ;-)
20.12.2008 19:00 - sirien
Píše:
Případně můžem nahodit anketu ;-)

Můžem. Nebo volitelný zaškrtávátko :) (miluju zaškrtávátka (: )
24.1.2009 21:30 - Alnag
Pokud má někdo nějaký nápad ohledně toho, co mu na d20.cz chybí, doporučuji se s ním v nejbližší době urychleně vytasit, neboť se zdá, že budeme nějak finalizovat seznam vylepšení... takže. Co vám tu chybí? (A co přebývá?)
24.1.2009 21:50 - Jerson
chybí mi tu jednotný styl diskusí. Když hledám diskusi, tak envím jestli byla k článku nebo ne a podle toho je buď v té nebo oné sekci.

A pak by tu někde mohl být seznam uživatelů s ikonkami pro rychlou orientaci, když někoho hledám, nebo když přes někoho hledám diskusi do které přispěl či článek co napsal.

Nakonec - jednotlivé projekty jako D20, non D20 a další by měli mít poměrně výrazné odkazy a ne takovou malou lištičku nahoře.
24.1.2009 21:53 - Alnag
Jerson: Ha! Seznam uživatelů... (to jsem chtěl taky, ale asi bych na to bez tebe zapomněl, díky!)
24.1.2009 22:04 - Bouchi
Mam sem nejak pastnout sve navrhy co jsem psal jinde nebo si je nekdo uz poznamenal?
24.1.2009 22:10 - Alnag
Bouchi: Díky. Ty už máme zaznamenané. Spíš jestli ještě někdo něco nemá. Chystáme se na takovou "válečnou poradu" a v neurčitém budoucím období snad i na výsledky... :))
24.1.2009 22:34 - Bouchi
Takze jeste par poznamek:
- kdyz si necham zobrazit tu anotaci jako vyskakovaci tooltip, tak posledni radek typu "©Dalcor 03.9.2008 15:21" svadi k domnence, ze diskusi zacal Dalcor tehdy a tehdy, prestoze jde o dva nesouvisejici udaje (diskusi zacal Dalcor, posledni prispevek je z tehdy a tehdy)
- funguje tu (pro registrovane) moznost jit na posledni neprecteny prispevek? Kdyz budu treba tyden pryc, do diskuse mezitim pribude 50 prispevku, tak abych mohl pokracovat ve cteni tam kde jsem posledne skoncil?
- libila by se mi viceurovnova hierarchie (kdyz vlezu treba do kategorie Svety, tak tech cca 70 diskusi je uz pro orientaci docela neprehlednych, pokud bych se chtel zamerit treba jen na svety pro 4E (tedy ja zrovna ne, ale nekdo treba jo)).
24.1.2009 23:41 - sirien
Píše:
Ty už máme zaznamenané.

Jsme pečliví a máme lidi všude. Vše co kdekoliv a kdykoliv napíšete může být a bude použito ke zlepšení webu. :D

Jerson: Velké odkazy projektů tu byly, ustoupilo se od nich, byl jsem proti ale zvyknul jsem si tak rychle že jsem musel dát nakonec ostatním zapravdu... fakt myslíš že je dobrej nápad se vracet k původní podobě velkejch odkazů?

Píše:
- funguje tu (pro registrovane) moznost jit na posledni neprecteny prispevek? Kdyz budu treba tyden pryc, do diskuse mezitim pribude 50 prispevku, tak abych mohl pokracovat ve cteni tam kde jsem posledne skoncil?

Bohužel zatím ne, jako náhradu jsme nahodili záložky (které teda mají více funkcí) ale uznávám že to není zdaleka ono.
24.1.2009 23:45 - Alnag
Mně by se třeba víc než víceúrovňová hierarchie líbilo filtrování podle klíčových slov, ale každý jsme nějaký. Ne všechno co sem napíšete bude implementováno, ale všechno bude důkladně uváženo... :)
24.1.2009 23:52 - sirien
To je otázka - obávám se že klíčová slova by vytvořila trochu chaos, lidi zvenku by nebyli zvyklý.

Ostatně - co nám brání mít opticky nějakou strukturu a pak možnost kompletního výpisu s možností filtru na klíčová slova?
24.1.2009 23:55 - Alnag
Sirien: No pokud o tom chceš vést diskusi zrovna tady... Klíčová slova, pokud jsou dobře implementována jsou lepší než stromová struktura, protože nabízí různé křížení a přesahy. Další a další vnořené struktury jsme tu už měli a nefungovalo to. Ve skutečnosti se v tom lidé orientovali hůře než teď. Je to kliknutí navíc a zisk nevyrovná ztrátu. Zatímco takhle vidíš všechno (v dané sekci) a když si to chceš zúžit, tak použiješ filtr klíčového slova. Ale nechal bych si to na poradu víš... :)
25.1.2009 00:11 - sirien
byl jen nápad do prostoru... mi uteklo že sem tady v brainstormu a ne na vývoji kde se o tom pak spamuje... mám teď otevřenejch pět tabů, v každym mám nějakou část Kostky, tak sem se přehlíd :D
26.1.2009 09:23 - Jerson
Siriene, já si tyvelk odkazy nepamatuju, ale vím že když nějakému nováčkovi vysvětluju, na kterou lištu odkazů kliknout, tak to občas bývá problém - ta horní liška vypadá spíše jako nějaká minireklama než jako součást stránky.
26.1.2009 10:30 - andtom
Klíčová slova mi připadají jako dobrý nápad. To by se pak dalo použít na filtr podle edicí (myšleno u článků týkajících se D&D). To považuji za dost užitečné. Někteří lidé třeba začínají s hraním D&D 4 ed. a nižší edice je nezajímají. Nebo začínají s třetí a čtvrtá je nezajímá. Bylo by fajn, kdyby měli možnost kliknout někde na výraznou ikonu 4 ed. nebo 3 ed. a zůstaly by jim pak k vidění pouze články (případně i diskuze) k dané edici plus obecné články (diskuze) týkající se věcí napříč edicemi.
26.1.2009 12:33 - Colombo
některé nezajímá D'n'D
26.1.2009 12:42 - andtom
Myslím, že pak není problém dát takový filtr, který právě zneviditelní články striktně svázané s nějakou edicí D&D.
Je pravda, že některé články jsou navázány na D&D volněji (tj. dá se z nich s určitou hodnotou čerpat i pro jiné hry). To je už pak o citu toho, kdo olepí článek nálepkou, jestli se článek sklíčuje s edicí nebo se ponechá jako obecný.
26.1.2009 13:03 - Ebon Hand
Opět bych se chtěl připomenout zda neuvažujete o přirozeném řazení příspěvků směrem dolů.
Jelikož jsou některá témata zavalená příspěvky wall of text, je dost nepraktické takový příspěvek dočíst, přeskrolovat na jeho začátek, zde najít stejně dlouhý příspěvek, tak opět skrolovat nahoru, abych ho dočetl a zase skroloval jako blázen..
Přitom by šlo číst vše připrozeně za sebou..
26.1.2009 13:38 - sirien
Píše:
Opět bych se chtěl připomenout zda neuvažujete o přirozeném řazení příspěvků směrem dolů.
Dokonce uvažujeme o tom že si sám nastavíš jak se budou řadit :)
26.1.2009 14:29 - andtom
Sirien: Uvažujeme... a Ty jsi který z tria nebo je to už kvartet?
26.1.2009 15:00 - Alnag
Nikoliv. Jsme stále jen trio. (Nicméně vývoj d20 je veřejně přístupný - i když adresu, kde probíhá přímo nikam nepíšeme) a stejně tak je teoreticky přístupná "porada" (prakticky je to omezené kapacitou židlí v mém bytě, ale když si přinesete svou...) :)
26.1.2009 15:05 - sirien
Ne-e. Trio je Alnag Max a Rytíř. Já jsem jen jeden z těch co jim na vývoji koukaj přes rameno a drze jim do toho kecaj :D
26.1.2009 15:43 - Rytíř
No popravdě řečeno už bych klidně někam napsal, že místo Rytíře do Kostky víc kecá (a víc na ní maká) Sirien a Alek - komu chvála, tomu čest!
nebo jak to bylo ;)))
26.1.2009 15:51 - sirien
Když já sem v tom nevinně, mě se tu líbí ale něco by se mi tu občas líbilo jinak nebo mi přijde že tu něco postrádám a jedna známá řiká že líná huba holý neštěstí a...
...a prostě za to prakticky vůbec nemůžu, žejo...
26.1.2009 16:01 - Lotrando
sirien: taky se říká, "drzý čelo lepší než poplužní dvůr!"

někdy je ale méně více. méně cingrlátek, opičáren a víc místa pro text. přimlouval bych se za víc místa pro text
26.1.2009 16:21 - andtom
Lotrando píše:
někdy je ale méně více. méně cingrlátek, opičáren a víc místa pro text. přimlouval bych se za víc místa pro text
Pod to se podepisuji. Nepéct dort jako pejsek a kočička.
A k opičkám bych dodal: není nutno se opičit a dodávat hejblátka z důvodu, že jinde ty hejblátka jsou a na dalším místě na netu zas další a jsem zvyklý a je to cool apod. ... prostě ať to má svoji atmosféru a není to čtyřistapadesátýosmý klon čehosi stejného. Zatím to tady vypadá dost fajn.
26.1.2009 16:37 - sirien
No, vzhledem k tomu že si tu zatím nikdo nestěžoval na to co se tu za poslední roky měnilo a dodávalo, tak myslím že na zcestí tu zatím rozhodně nejsme :)
26.1.2009 23:32 - Lotrando
Když bych si teda jako mohl rejpnout - tak na co je vlevo v sloupci pořád stejná informace o tom, že jsem přihlášený? resp. proč zabírá toli místa

Nebo proč jsou dvě horizontální menu?

Tuším jak to asi vzniklo a zmiňuju se o tom hlavně proto, že chystáte změny. Ve smyslu - stálo by za úvahu.
26.1.2009 23:35 - Alnag
Login panel vlevo je relikt levého menu. Tomu uděláme pápá. Dvě horizontální menu s námi asi zůstanou. Jedno je projektové a jedno hlavní. Nicméně...
27.1.2009 08:44 - Lotrando
Alnag: to spodnější menu je ale vladstně podmenu toho projektového. Možná bych zdůraznil tuhle souvislost i graficky. Bohužel se tím pak více méně definuje struktura a omezuje možnost improvizace (přidávání nových projektů a jejich sekcí). Chce to zvážit.
12.2.2009 02:00 - sirien
It will be coooooooooooooool :D
12.2.2009 04:03 - Hano
Osobně bych uvítal změnu zobrazování příspěvků,protože dost často jedu přes mobilní prohlížeč a takhle při delších postech musím najet na spodek zobrazované stránky,přečíst post,tím rolovat kus dolu,pak zase popojet o post výše a čtením zase rolovat dolů.Ale je to jen taková drobnost,rozhodně mi to tady přijde hezky uspořádané.

EDIT:Nějak sem přehlídl,že se to už probralo,tak soráček
12.2.2009 10:02 - Ebon Hand
Když používám dohledávání v prvém menu "uteklo vám něco" a prokliknu se ke článku už se do toho dohledávání nedá vrátit a musí se znovu nastavovat. Múžete ho nastavit tak, aby se do něj dalo backovat a postupně si přečíst vše, co člověk nestihl?
12.2.2009 15:20 - Alnag
Nevím, jestli to bude "cooool", ale každopádně doufám, že zejména díky zpětné vazbě, kterou jsme sbírali se v dohledné době s Kostkou zase posuneme někam dál. Samozřejmě držím pěsti, aby se vám to všem líbilo :))
12.2.2009 17:30 - sirien
Ebon: Čistě provizorně doporučuji "Open in New Tab" (seznam uteklých věcí zůstane na prvním tabu) případně funkci Zpět, dočasně to snad pomůže než se to nějak domyslí.
15.2.2009 14:09 - andtom
Nějak se mi přestala správně zobrazovat stránka, používám Operu. Místo obrázků a obrázkových ikon pouze jejich slovní názvy. Nevidím ani lištu Články - Diskuze - Hlášky - Materiály - ...
Nevím o tom, že bych něco pod Operou přestavoval, ani jsem nedělal její aktualizaci. Jiné stránky mi to zobrazuje jako předtím.
Pánové z tria, dělali jste něco se stránkou nebo mám dál pátrat u sebe?
15.2.2009 14:50 - sirien
Používám Operu 9.6, nic sem neměnil ani neaktualizoval a nemám problém.
15.2.2009 15:15 - andtom
Sirien: Používám Operu 9.63. Díky za zprávu, snažil jsem se tedy hledat u sebe. Spustil jsem instalátor Opery 9.63, aby si našel chyby - nepomohlo. Projel jsem PC CCleanerem - pomohlo, stránka se zobrazuje správně. Ještě jednou díky.
16.2.2009 14:50 - Rytíř
Nojo, opera... co k tomu dodat? :)
Snad jen, přestaňte experimentovat, přikloňte se k mainstreamu, používejte lištičku!
16.2.2009 15:34 - Alnag
Rytíř: Jakejpak mainstream. Lišku už tady používáš snad jenom ty... :)) Podívej se, jak se Opera masově rozšiřuje...
16.2.2009 15:39 - Colombo
ehm
20.6.2009 08:17 - Magus
Ja sem porad pro to POCITADLO (sethi:opravdove jake se dava na stranky).... Protoze nevim jestli nekdo je onlajn nebo ne...
20.6.2009 14:50 - Dukolm
měl bych jednu chybu v kronikách u Google chrom nefungují tlačítka na přímou řeč,... a akční tlačítka občas fungují napůl odešle ale text zůstane ve formuláři
20.6.2009 15:05 - Alek
Dukolm: Tak to mě taky už pěkně dlouho štve, říkal jsem si, že to je chybka Chrome, ale když jsem vzápětí na to samé narazil v Safari, tak jsem usoudil, že problém bude asi v jádře Webkit, který mají oba prohlížeče společný. Tady na webu ale tagy fungujou dobře, takže ten problém bude možná úplně jinde...
20.6.2009 15:14 - Dukolm
Alek:nevím na jakém principu fungují tlačítka na kronikách ale zde fungují bez problému takže spíš bych vyděl na nějaký konflikt jak jsou napsané kody pro tlačítka na kronikách

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.19974493980408 secREMOTE_IP: 18.191.88.249