Tipy a triky

Lotrando
19.10.2007 09:19
Hraj Válečníka, když začínáš. Není to složité a budeš mít možnost si často bouchnout. Nepřipadá vám to povědomé? Je ale válečník opravdu jen stroj na mávání mečem, nebo toto povolání může nabídnout víc?
Autorská citace #1
19.10.2007 09:19 - Rytíř
Dobrej článek pro začátečníky! Když sem to čet, tak sem si zavzpomínal, jaký to bylo, když všechno bylo nový a schopnost mávat jakoukoli zbraní mi připadala úžasně silná.. joj, úplná nostalgie :)
Autorská citace #2
19.10.2007 10:15 - Lotrando
Jde o překlad z wizardů, hledal jsem něco pro naše hraní :). Snad to někomu pomůže.
Autorská citace #3
19.10.2007 10:49 - Alnag
Bezva! Díky moc Lotrando! Myslím, že na tom, že jde o překlad zas tolik nesejde. Jednak si myslím, že je to jeden z těch lepších článků na Wizardech, zpestří to zdejší výběr článků, který je taky dán tím, kdo přispívá a pro hodně lidí je angličtina přeci jen bariéra. Takže jen tak dál! :-)
Autorská citace #4
19.10.2007 12:05 - sirien
Popravdě mi nějak nesednul. Připadá mi že tam jsou jen shrnutí věcí, která každý +- zná, navíc většina pravidlových nebo metagame, nových podmětů tam je minimum... :/
Autorská citace #5
19.10.2007 14:04 - Dalcor
teda tohle jedna z nejblbějších sérií článků jakou jsem viděl - korunu všemu tomu dává hlavně paladin.
Ale i takovéto články jsou pro někoho na místě - halvně pro začátečníky
Autorská citace #6
19.10.2007 14:15 - Lotrando
Dalcor: když mi ukážeš lepší sérii článků pro začátečníky, můžu se na ní podívat.
Autorská citace #7
19.10.2007 14:39 - Alnag
Taky bych tedy rád slyšel nějaké konstruktivní důvody proč je to "blbé".
A prosím nevkládejte rovnítko mezi "není tam nic co bych už nevěděl" a "blbé". To vidím jako dvě vcelku různé věci.
Autorská citace #8
19.10.2007 15:39 - Dalcor
Alnag píše:
A prosím nevkládejte rovnítko mezi "není tam nic co bych už nevěděl" a "blbé". To vidím jako dvě vcelku různé věci.
Nějak se mi nelíbí že jsi mě zařadil do této kategorie.
Já neberu jednotlivé počiny, přiznám se že má hlavní zkušenost pochází z paladina, který je fakt příšerný a místo jak hrát je to spíše jak nehrát. A ani tady to, IMHO, jaksi to nevybočuje s řady. Snad si mohu dovolit vlastní, i když kritický, názor, ne?
V prvé řadě článek navádí ke stereotypnímu přístupu k hraní a soustředění se na pravidlové výhody a provnání plusů a mínusů. Místo vlastního výběru se vlastně omezuje akorát na ohodnocení mechanik stylem líbí/nelíbí a výhodné/nevýhodné. Jako takové to může v nováčkovi vyvolat diablovský efekt že důležité je soustředit se na výstavbu co největšího macha, místo vedení do roleplayovací části hry. Jako další stránka PHB dobrý, jako článek navádějící k tomu jak a proč hrát či nehrát válečníka strašné. A rozhdoně to není o eleganci. Rozhodně je to ale v duchu propagace DND směřujícího k co největšmu důrazu na boj.
Samozřejmě jiný článek nenabídnou protože je nevyhledávám. A ani ho nenapíšu. jen jsem si dovolil vyjádřit svůj názor. Tenhle článek totiž není o "Válečník elegantně", ale spíše "Válečník mechanicky".
Ještě bych rád dodal že to, že je článek jediný na dané téma z něj ještě nedělá článek dobrý.
Autorská citace #9
19.10.2007 16:31 - Alnag
Ok. Takové argumenty respektuji.
Autorská citace #10
19.10.2007 20:44 - Lotrando
Dalcor: Zkus se na to podívat takhle. Otevřeš pravidla, přečteš si je a DnD jsi předtím nehrál. Možná máš zkušenost s DrD, kde je válečník pojat velmi zjednodušeně. Snad je z toho článku aspoň znát, že v DnD tomu tak není. Ten text si nedělá ambice vést tě do tajů RP. Snad jen nabídnout pomoc pro první, či druhou úroveň. Spolu s ostatními články ze stejného soudku pak i předložit přehled o možnostech jednotllivých povolání.
Autorská citace #11
19.10.2007 21:07 - sirien
mě popravdě přijde, že spíš než že ukazuje možnosti dost zaškaulkovává, ukazuje jeden směr vývoje, jeden jediný typ hry.
Autorská citace #12
19.10.2007 21:33 - bigbythewise
Aha, Skip Williams. Neni to z RotG? Pokud ano, tak se toho dost vysvetluje.
Autorská citace #13
19.10.2007 22:03 - sirien
co je RotG?
Autorská citace #14
19.10.2007 22:47 - bigbythewise
Rules of the Game.
Autorská citace #15
19.10.2007 22:58 - Lotrando
původní článek na
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/cwc/20041014a
Autorská citace #16
19.10.2007 23:20 - bigbythewise
Neni to sice z RotG archivu, ale zapada to tam. Proste basic "dummies" pravidla by Skip Williams. Ne ze by se to nekomu nemohlo hodit. Tady bych to videl na problem mezi titulkem a ocekavanim.
Autorská citace #17
20.10.2007 10:40 - Dalcor
Přesně jak říká Sirien - vede ke škatulkám a jak říká Bigby čekáš od toho prostě víc. Tenhle článek by byl super jak druhá strana PHB a ne jako návod jak hrát válečníka a co umí.
Autorská citace #18
20.10.2007 11:26 - Lotrando
Chápu vaše výhrady, ale držel jsem se originálu. Možná je lepší článek přejmenovat, nenapadá mě ale nic vhodnějšího (dvě slova).
Taky bych řekl, Dalcore, že když to chtějí uveřejnit Wizardi, tak tím něco sledují. Že se to neshoduje s tvou představou je jiná otázka. Je-li špatně něco v překladu, opravím to. Tenhle článek není o vyprávění, ale o pravidlech. A pro lidi co se hrou začínají.
Autorská citace #19
20.10.2007 17:04 - sirien
Lotrando: Tím hůř. S Dalcorem Ti můžeme vyprávět - čistý nováček, to je nádhera, tomu můžeš většinu zásad a stylu hry předat během dvou, tří session. Ale odchovanej "dračákysta" nebo něco podobnýho? To je fakt zlo...
Autorská citace #20
20.10.2007 22:48 - Lotrando
Sirien: Začal jsem psát dlouhý post o tom, proč si myslím že vaše úvaha je chybná, ale smazal jsem ho. Patří totiž jinam, do jiného tématu. Řeknu jen toto, DnD je figurková bojová hra s RP prvky, kde RP představuje především možnost zlepšování postavy. V tomhle kontextu mi přijde zbytečné stále opakovat, jak je přístup zabývající se herními mechanikami špatný. Obzvláště ve chvíli, kdy vámi nabízená alternativa je zkušený DM. Nic proti, ale nemyslím si že většina hráčů dostane ke svmu prvnímu sezení zkušeného DM, který se učí s nimi. Dokonce si ani nemyslím, že bavit se posunováním figurek je jakkoliv špatné a odsouzeníhodné. Přesto i já sám preferuji jiný druh hry. Dalším povídáním bych se ale dostal tam, kam nechci. Takže navrhuji přesunout se do jiného tématu, vhodnějšímu pro tento druh debaty.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08937406539917 secREMOTE_IP: 54.166.234.171