Tipy a triky

Lotrando
19.10.2007 09:19
Hraj Válečníka, když začínáš. Není to složité a budeš mít možnost si často bouchnout. Nepřipadá vám to povědomé? Je ale válečník opravdu jen stroj na mávání mečem, nebo toto povolání může nabídnout víc?
Autorská citace #81
24.10.2007 13:58 - Lotrando
Sirien: at američani. Kámoška byla ve Státech. Ona je původem z británie a byla tam na stáži (CT diagnostika, uarzy apod.). Byla z jejich "přátelskosti" nadšená, básnila o tom jak ji přijali apod. Když se vrátila, už tak nadšená nebyla. Zjistila, že právě tohle je tam hodně hrané a přehrávané a ve skutečnosti je tam brutálně soutěživá atmosféra. Byla ráda, že je zpákty v UK
Autorská citace #82
24.10.2007 14:00 - Dalcor
Sosi imho to je začarovanej kruh designu, se kterým nehnu. DnD má design a marketing vedený jedním směrem. To ještě nemůže zanmenta že s e mi to líbí, případně že s tím souhlasím.
Máš pravdu že takhle ten článek funguje dobře - ale vyvolává to začarovaný kruh marketigu a designu. Já a myslím si že nejen já bych byl radši kdyby Skip Williams napsal Válečník elegantně - pryč se stereotypem. nezajímalo by tě to více, než jen strohé opsání výhod a nevýhod pravidel a jak kvalitně vykombit tanka, případně stereotypní popis úloh?
Autorská citace #83
24.10.2007 14:06 - sirien
Lotrando: Slyšel jsem totéž, falešné úsměvy, neustálý potlesk pro kohokoliv...
Autorská citace #84
24.10.2007 14:31 - Sosáček
Dalcor: no me to nerikej. Vtip je v tom, ze at uz pro vsechny valecnik je nebo neni tohle, tak urcite bude i tohle -- protoze byt valecnikem co co neumi valcit je ... noooo ... eeee ... chapes, ne? At uz jsi dobrej herec nebo ne, at uz podporujes konflikty nebo ne, at uz mas dobry pozadi postavy nebo ne ... proste valecnik valci.
Naopak, osobne fakt nemam rad, kdyz nekdo vymysli postavu co ma za sebou x veci, a pak se s ni ve hre chova zpusobem, ktery zaruci, ze neco takoveho urcite prezit a dosahnout nemohla.
V dnd je taktika spis v tvorbe postavy nez primo v jejim hrani (coz ma vyhody a nevyhody - namatkou, muzes si zahrat efektivni postavu i kdyz nejsi taktik a moc te to nezajima, pac ti ni nekdo muze udelat, na druhou stranu se hure napravuji chyby ktere v tom udelas, ale o tom jsme se uz bavili jinde), ale i takhle mi to prijde, myslim tenhle clanek, jako "navod jak hrat v dnd valcnika, kteremu ostatni skutecne uveri ze je valecnik".
Jak moc je to spravne nebo spatne ... je mi jedno ;)
Autorská citace #85
24.10.2007 14:46 - Dalcor
Zajímavý pohled na věc - se kterým ne tak úplně souhlasím. Příkladem budiž třeba zeměplocha - co když si budu chtít v DnD zahrát zeměplochu a budu chtít hrát psotavu která je válečníkem podle příručky? Tuším Barva kouzel?
Já chápu co chcceš říct a nepochybně máš pravdu an druhou stranu, apk tedy chybís tránky o tom jak rozvíjet postavu válečníka i do nebojové části. BTW jak jsem ti nedávno říkal o tom článku jak nehrát paladina - tak je z téhle série.
Autorská citace #86
24.10.2007 14:50 - Alnag
Hlavně v D&D je taktika mechanická systémová a taktika settingová, postavová. Tatika mechanická by byla - vezměte si Cleave, protože vám to dává to a to, a ve hře použijte nejdřív charge, potom power attack atd. Zatímco tatika v rámci postavy - válečník má záložní zbraň, válečník chrání svoje spolubojovníky atd. je více či méně taktika settingová. Ale jinak v pohodě...
Autorská citace #87
24.10.2007 15:33 - sirien
Dalcor: Nebyl to válečník podle příručky, ale Barbarský hrdina podle příručky, kterou napsal Cohen. Nebyla to Barva kouzel, ale byl to Magický Prazdroj :P
Autorská citace #88
24.10.2007 21:29 - bigbythewise
sirien píše:
Hm? Mám výbornej nápad, začneme se chovat jako američani, co vy na to? Budeme nadšeně jásat a tleskat každýmu kdo něco předvede, protože snaha se cení bwez ohledu na výsledky... pak se amíci divěj že jich je 90% tak neschoppnejch, když se chválej i za totální sr****.
Takze diky tem zbylym 10% je USA 20 let pred nama. Tyhle naprosto plytke a nicnerikajici poznamky na stranu USA mam nejradsi. Nejdriv zacni zametat pred nasim prahem nez se pustis do takovych nesmyslu.
sirien píše:
Já osobně zůstanu raději u klasického přístupu a budu hodnotit kvalitu. Ti kteří na to mají se nad tou kritikou třeba zamyslí a příště to udělají líp. Ocením když se tak budou i ostatní chovat ke mě, protože napsat děsnou blbost a získat kvůli bandě pochlebovačů dojem, že to je kvalitní, by pro mě bylo horší než bejt zjebanej za něco kvalitního.
Tvuj pristup, tvoje kvalita, tvoje kritika, tvoje dojmy. Lotrando nic nenapsal, Lotrando jen prekladal. Mozna bys mel trosku upustit, at si nerozbijes hlavu o strop.
Autorská citace #89
25.10.2007 08:48 - wraiths
bigbythewise vsak jak dlouho? staci se kouknout jen na kursovni listek. :-)
jinak Sirien si hlavu nerozbije on mu ji rozbije nejakej "nervak" :-). jinak peknej utok a jiste podnetnej. a asi vis co jsi tim zamyslel ;-).
Autorská citace #90
25.10.2007 23:54 - sirien
Většina špičkových vědců USA o kterých mluvíš jsou přistěhovalci nebo druhá generace přistěhovalců. Dlouhodobější amíci se vezou na nich... USA maj spoustu kladů, ale velmi mlnoho záporů. Jejich školství a pístup "chválíme snahu, ne výsledky" spolu s pokryteckým "máme se rádi" jsou na špici, zvláště v tomto směru. Ale to je na jinou diskusi na jinej server, takže to tady opravdu dál rozpytávat nebudu.
A opravdu si nepřej abych někdy dostal možnost v týhle republice zametat. Mám sny... a lidé se sny nesmí vládnout, protože by se snažili učinit ze snů realitu. Kdyby to dokončili, možná by to bylo úžasné, ale většinová vůle by jim to nedovolila. To jsou ty chvíle kdy se sny mění v noční běsy.
Hodněkrát jsem přemýšlel, co bych udělal kdybych mohl. Celou svojí bytostí věřím v to, že by to stálo za to. Ale vím, že zatímco bych to uváděl v život, ostatní by mě bytostně nenáviděli.
Autorská citace #91
26.10.2007 02:17 - bigbythewise
Tak to urcite nerozpitvavej, protoze uz tohle mi na bolest zaludku bohate staci.
Autorská citace #92
26.10.2007 08:05 - Jerson
Už vím, co mi v tom článku chybí - alespoň náznak toho, že když už tedy někomu vykopnu dveře, nemusím rozseknout hlavu prvnímu tvoru, kterého uvidím - a tedy že válečník jsoucí v předu podstatně určuje styl jednání celé skupiny. Myslím tím, že pokud rovnou zaútočí, těžko pak kdokoliv jiný přejde k vyjednávání, i kdyby na to měl nakrásně schopnosti. A naopak když válečník taky jednou dveře nevykopne ale normálně otevře a místo aby hned útočil prohlásí "Dobrý den, jen procházíme, nenechte se rušit", sice asi nevyužije pokaždé své výhody v článku popsané, ale taky ušetří zranění sobě i ostatním členům družiny.
A jinak si opravdu myslím, že když si nějaký nováček přečte takovýto článek, řekne si "Když takový borec tvrdí, že takhle vypadá elegantní válenčík, budu ho tak hrát" a místo RPG má pak Diablo. Asi bych na pod nadpis připsal jako překladatel poznámku ("lekce první - procházení silně nepřátelským podzemím") a do druhé lekce sám napsal, jak se chovat v jiných přípech.
Autorská citace #93
26.10.2007 08:59 - Lotrando
Změnil jsem název článku na "Povolání: Válečník". Není to sice až tak správný překlad, ale nejspíš to lépe vystiuje obsah.
Na Jersonův popud jsem mírně opravil text ohledně řešení situací bojem. Nyní je příslušná věta v tomto znění
píše:
Úspěšné potyčky, pokud je družina odhodlána k boji, často začínají vyražením dveří a výpadem válečníka do bitvy. Válečník je obvykle první na řadě a je přirozené, že družinu vede.
Dále jsem přidal malý úvod s poznámkou k autorovi původního textu, Skipu Williamsovi.
Doufám, že se vám to všem v této podobě líbí víc
Autorská citace #94
26.10.2007 11:37 - Jerson
Mě se to rozhodně líbí :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075585126876831 secREMOTE_IP: 54.160.244.62