Tipy a triky

Rytíř
21.10.2007 21:38
Každý, kdo hraje, se s tím dřív nebo později setká. S tím nepříjemným pocitem, že hra se najednou nevyvíjí tak, jak by "správně" měla... že jedné z postav, lhostejno zda mé nebo spoluhráče, je osud neobyčejně nakloněn: nachází v pokladu ty nejpotřebnější věci, cizí postavy jí jdou na ruku, obchody se jí daří aniž by si to zasluhovala, chyby se neuvěřitelnou náhodou mění v geniální tahy... Ano, to už je víc než štěstí, říkáte si. To je prachsprosté nadržování!
Autorská citace #21
24.10.2007 00:26 - sirien
No, já si pod "nadržováním" vždycky představil spíštohle, asi protože mechaniky obvykle přehlížím, jak se mi zlíbí, mí hráči si na to už poměrně zvykli :)
Autorská citace #22
24.10.2007 07:01 - Rytíř
Aha, tak tohle jsem taky asi moc nespecifikoval, jak tak koukám.. já totiž stejně jako Sirien pod pojmem nadržování myslel nikoliv ohýbání pravidel a falšování hodů, ale právě že to, co je mnohem hůře postižitelné a obvykle zábavnější, vývoj děje, reakci CP a nestvůr, skladbu pokladů, atd.
A koukám, že to nemám jasně řečeno ani v tom článku... no, tak tam by to rozhodně asi chtělo!
Autorská citace #23
24.10.2007 08:07 - Jerson
Nadržovat se dá různě - třeba i tím, že cizí postavy jsou spíše vstřícnější, i když i na to se dá hodit, ale odehrát jejich vstřícný styl místo méně vstřícného lze už v jakýchkoliv pravidlech.
Jinak nadržování dívkám ve skupině mi nevadí, ani když jsem hráč, pokud to sebou zároveň nenese šlapání po mé postavě. Přeci jen občas se chci se svou postavou taky blýsknout před dívčím elementem a když mě každý školí jak malého kluka (jak píše Rytíř), tak prostě nemám šanci a jsem jim leda tak pro smích.
Ještě mě napadlo, že horší než nadržování je samotné ponižování - když Vypravěč všem měří stejně a jednoho dusí.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21123099327087 secREMOTE_IP: 23.21.4.239