Tipy a triky

Lotrando
7.11.2007 17:31
Stejně jako kouzelníci, i čarodějové ovládají schopnost sesílat kouzla. Ačkoliv nemají tak široký výběr kouzel, jako kouzelníci, jejich schopnost vybírat si je podle okamžité potřeby z nich činí extrémně všestranné a smrtící protivníky.
Autorská citace #21
26.11.2007 15:09 - sirien
Je mi jasné, že se vařily ve stejném hrnci :)
Autorská citace #22
26.11.2007 18:48 - bigbythewise
sirien: A co treba Witcher.
Jinak muzes si stezovat na technicke podpore WotC, ze te dostatecne nezasobuji RP obsahem. :)
Autorská citace #23
26.11.2007 23:23 - Fibriso
jo, třeba se rozhoupom a odpoví ti (tím, že tě pošlou někam)
Autorská citace #24
27.11.2007 09:13 - sirien
Co se WotC týče tak nemám potřebu si stěžovat, stačí mi je tiše v jedné zapadlé středoevropské komunitě vesele pomlouvat :))
Autorská citace #25
15.7.2009 09:46 - Argonantus
Sorcerer se mi jeví být zejména summoner (čili spíš opak zaklínače).

Wizard tak nějak souvisí s moudrostí (Gandalf, Dumbledor a tak).

S mágem je to složitější; původně to bylo něco jako Pán magie, tedy něco hodně vznešeného, víc než ten wizard (=hodnej dědeček), ale bordel vznikl místní tradicí "temných pánů", které tak nějak automaticky předpokládají mágovu ničemnost.

A to jste ještě nevytáhli theurga, věštce, alchymistu, exorcistu a plno dalších šoumenů.
Autorská citace #26
15.7.2009 11:55 - Colombo
Já bych řekl, že je to naprosto jedno i v angličtině a jde jen o rozdíl ve hře, kde potřebují mít různé spellcastery různě pojmenované.

To máte jak v českém DrD bojovník, válečník... taky zaměnitelné, jen v oné konkrétní hře tomu autoři přiřadili jiný význam.
Autorská citace #27
15.7.2009 12:32 - Chrochta
Mezi (hodným) kouzelníkem a (zlým) čarodějem se na Zemi běžně rozeznává. Kouzelníci se musí své umění učit a lze "prokázat", že pochází z (((dobrého))) zdroje. Čarodějové jsou jaksi vyučení sami od sebe, nelze "prokázat", že by jejich moc pocházela z nějakého uznávaného zdroje a bývají podezřelí ze všeho možného. Ale to je automaticky nedělá zlými či neprospěšnými: támhle někde na Nové Guneji se sešla parta čarodějů a divoce zaříkávala proti jednomu tyranskému náčelníkovi (a dali mu to vědět). Dotyčný "diktátor" po nějaké době skutečně zemřel na zcela banální a nikterak smrtelnou příčinu...
Autorská citace #28
15.7.2009 12:38 - Lotrando
čáry se dějí a jejich původem je patrně nějaké nadání mocí.

určitě bych ale nesouhlasil s dobrým kouzelníkem. kouzelníka mám zafixovaného jako toho, kdo dělá triky, co vypadají jako kouzla. nebo toho, kdo uzavřel pakt s bytostí, která mu propůjčuje moc. takže je to patrně schopnost získaná, nemusí však být dobrá či pozitivní.

Colombo: válečník je bojovník ve válce, samotný bojovník může být zase třeba jenom rváč. bojovník je tedy obecnější, což je tuším v DrD ale přesně naopak. nicméně nakonec je to jen nějaké vžité označení, přesně jak říkáš.
Autorská citace #29
15.7.2009 14:24 - Alek
Ona část problému s těmito slovy IMO tkví v různých překladech slov wizard a sorcerer. Já už mám vcelku zažito ze zdejších překladů DnD, že je to kouzelník a čaroděj (které vcelku odpovídá vysvětlení Argonanta). Ale bývaly doby, kdy to bylo snad i obráceně. A pak si vemte třeba Pána prstenů. Gandalf je označován jako wizard a překládán jako čaroděj, snad vyjma neználků jako Kmotr, který ho označuje za kouzelníka (on G. je samo něco mezi, nebo spíš od obojího něco, no prostě Maia :-)). Tohle se kdysi docela řešilo na vy-víte-jakém-fóru, esli si dobře pamatuju.
Autorská citace #30
15.7.2009 21:53 - Argonantus
Když si najdete debatu Magie v knihách (je aktuální) a glosu 40, tam je ten Giordano Bruno a jeho několikero magií.

Ukáže se, že je v těch slovech ukrutný bordel, a významy se ještě navíc staletími lehce posouvají.
Autorská citace #32
22.7.2009 16:42 - giterová kristije
návot kekouzlení opravdu to funguje,3 deci teplé vody 3deci mléka smícháseto a dotoho se přidá bilyna která rostě věčinou u lesa, může to být jakákoliv bylyna,dotoho se přidá trochu pavičiny trochu více a zamicháseto,pak to vipijete a zaprvé,nebudete cítit bolest,zadruhé,zmizí vám všechny jebáry a vrásky do 3 hodin.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.049320936203003 secREMOTE_IP: 34.228.239.171