Tipy a triky

Kodlicek
15.1.2008 20:43
"Když jsem ještě byla mladá a spravedlivá, zdálo se mi, že svět je místem oplývajícím dobrem, a ptala jsem se: "Proč lidé páchají zlo?" Ale nyní už jsem stará a nemám čas se tomu divit. Teď již vím, že zlo je všudypřítomné a je tak nebezpečně lehké vydat se jeho cestou. Ve svém věku se divím, že lidé vůbec dělají dobré skutky, neboť jakých odměn se jim za to dostane? Takových odměn je málo, a trvá mnoho let, než jsou doručeny. Ne, nechám na mladých, ať po ulicích pokřikují o podivnostech, kterých se lidé dopouštějí. Na spravedlivých nechám setřásání zla z duší lidí, ať už silnými slovy či silnější ocelí. Mou volbou je strávit zbytek dní mých péčí o srdce, která jsou spolehlivě pro Dobro; neboť dobro není lehce k nalezení a těžší je přijmout je za své."

- poslední zamyšlení nejvyšší matriarchy Any Codhwyn


Kniha Spravedlivých, str. 75
Autorská citace #1
15.1.2008 20:43 - Beny
Moc povedené, řekl bych že jsem se s podobným stylem ztotožnil :)
Autorská citace #2
16.1.2008 07:36 - Lotrando
zdarec Theo
Autorská citace #3
16.1.2008 09:52 - Jerson
Moc hezky napsaný kněz, udělal jsem si o něm představu i když jsem ho ve hře nikdy neviděl. Myšlenka záložní zbroje na spaní v divočině mě pobavila - něco jako mitrilová noční košile? :-)
Autorská citace #4
16.1.2008 10:44 - Kodlicek
Jerson: Jo, něco takového. =)
V plátovce nemůžeš spát, máš za to postihy. Na celodenní pochod si ji pak ale můžeš obléci. :P
Autorská citace #5
16.1.2008 12:18 - Jerson
Což o to, jak jsem mluvil s řesmíři, tak maník v kroužkovce přijde z bitvy, shodí helmu, svalí se na lůžko a usne - ráno je trochu otlačený, ale v pohodě. Udělat to v plátovce, tak se ráno nezvedne, i kdyby nakrásně usnul.
Ale brát si s sebou do divočiny další zbroj (nevím kolik váží, ale každé kilo bude znát) mi přijde rada jak z Order of the Stick :-)
Autorská citace #6
16.1.2008 12:30 - Lotrando
Jerson: ber to jako radu pro power-gamery. Je to jen setřes pravidel :) A ta kroužkovka není tak těžká.
Autorská citace #7
16.1.2008 12:38 - Kodlicek
Tak nějak. Kdybys s sebou měl mít všechno, abys mohl reagovat na každou situaci, tak by přesun družiny vypadal jako stěhování cirkusu.
=D)
Autorská citace #8
16.1.2008 12:49 - Jerson
Lotrando, jestli je to jako rada pro power gamery míněno, tak to beru :-) Jinak kroužkovku jsem v ruce nesl - a je pekelně těžká. Mnohem těžší než když ji máš oblečenou :-)
Autorská citace #9
16.1.2008 12:55 - Lotrando
Ona je tahle rada vlastně stejná pro všechna povolání, co nějakou těžší zbroj používají :)
Autorská citace #10
16.1.2008 13:09 - Kodlicek
Ono na tu lehčí zbroj dojde častěji. Pokud se postavy chtějí někam potichu proplížit, při pohybu těžkým terénem (plavání, díry v zemi => časté skákání...) Mimochodem u nás v družině při přeskoku díry neuspěl jako jediný - zloděj (já). Při cestě tam i zpět. Díky, d20! =)
Autorská citace #11
16.1.2008 13:19 - Jerson
Mě tedy představa kněze ve zbroji přijde poměrně neobvyklá, i když má zcela určitě svůj předobraz v historii. Jen se zeptám - jak moc je těžké plánovat, tedy připravit si vhodná kouzla pro tento den?
Autorská citace #12
16.1.2008 14:12 - Ebon Hand
Asi tak, že se mi několikrát stalo, žě jsem použil minimum z těch co jsem měl namemorovaný (2e) a slintal do deníku na ty, co jsem si nevzal.. :-)
Autorská citace #13
16.1.2008 14:17 - Lotrando
kněz má spontání kouzlení, takže "spálí" jakékoliv kouzlo a změní ho na léčivé. Tohle umí jen někteří, a ten náš zrovna jo, takže to takový problém není. Druhá věc je to, že kněz umí i jiné věci, ne jen kouzlit. Ale samozřejmě, můžeš si vybrat špatně a není to až tak neobvyklé
Autorská citace #14
16.1.2008 14:26 - LZJ
K noční zbroji: To je rada prostě pro určitý styl hry. Když víš, že při putování divočinou na tebe DM cca každou noc pošle přepad. A že to bude dost těžkej boj, tak je lepší mít pořád aspoň nějakou zbroj, i když jsi zvyklý na těžší.
Mimochodem, na cestování pěšky ta těžší zbroj taky není dobrá, protože zpomaluje.
Zrovna jeden můj současný klerik má kyrys, který po sundání plechového kyrysu funguje jako studded leather. Většinu času tráví v té kůži, kyrys navlíká jen v případě očekávaného boje (a ne s nehmotným protivníkem) nebo k demostračním účelům (na koni městem jako ochranka).

Plánování kouzel je věda a přiznávám, že mě to až tak nebaví. Zrovna pro kleriky mám připravených několik typických sad (civilizace, putování, nebepečná místa, nemrtví), které ještě upravuju podle konkrétních očekávání nebo potřeb.
Naštěstí ve 3e/3.5e může klerik připravená kouzla změnit na léčivá (resp. zraňující u zlých kleriků) stejné úrovně.
Autorská citace #15
16.1.2008 14:31 - LZJ
BTW mám pocit, že už někdo u nás (asi válečník) takový úplný převlíkání realizoval. Když je dost koní (nebo Bag of Holding), tak se dá vozit náhradní zbroj snadno.
Jenže při našem hraní se většinou pohybujem v divočině (ani nevím proč), takže u lehčích zbrojí natrvalo skončí všichni, kdo nějakou chtějí mít.
Autorská citace #16
16.1.2008 14:48 - Ebon Hand
K tomu převlíkání, každý můj kněz sebou tahá nějakého mezka, nebo mulu. Je to levné, praktické a stylové. A v nutnách případech dobrá návnada:-)
Autorská citace #17
16.1.2008 15:26 - LZJ
Ještě k předobrazům: Alnag tu k tomu má nějaký článek, myslím, že v klericích v brnění má trochu prsty Jack Vance.
A k tomu tahání vybavení pro všechny možné případy se u nás traduje historka z jedné z prvních her podle 3. edice. Postavy - dobrodruzi nakoupili vybavení a vyrazili k Dungeonu. Brali si všechno, co jim přišlo aspoň trochu užitečné a hráči taky úplně dobře nevěděli, co které anglické slovo v pravidlech znamená.
Dorazili k Dungeonu, vlezli dovnitř a u první zatáčky chodby DM povídá: "Co uděláte s tím žebříkem?". Hráče sice přítomnost žebříku trochu překvapila a pak strávili perné chvilky výpočty, jestli se třímetrový žebřík v chodbě vytočí, nebo ne.
Autorská citace #18
16.1.2008 15:43 - Beny
Jerson Pokud víš co tě ten den čeká, je příprava kouzel v pohodě, kněz může spontálně přeměnit jakýkoliv kouzlo na léčící stejné úrovně dle potřeby družiny, žejo Kodlicku :) Blbé jsou neočekávané situace, kdy jak na potvoru chybí kouzlo který nutně potřebuješ a do druhého dne to nepočká. Jinak jak říkám já, potvoru nejdřív majzneš a pak jí dáš poslední pomazání :))) L.Z.J nevim proč, ale nějak mě ta moje postava nadchla a jsem do ní úplně zažranej. Takže se v kouzlech přímo přehrabuju a taktizuju. Je taky dobrý kooperovat s členy družiny co umějí kouzlit, dost naštve když máš kouzlo, který má někdo jinej a to co potřebuješ jako napotvoru neni :(
Ať Vás Pelor provází
Autorská citace #19
16.1.2008 16:21 - LZJ
Theo:Jasně, vybírání kouzel je součást taktiky. Jenže těch kouzel je moc (a fakt pěknejch) a spellslotů málo - jak frustrující. A nikdy nevíš, co tě doopravdy čeká ;-) Mě spíš vadí ta spotřeba času, který by se dal strávit pěkným dobrodružstvím. :-)
Jakej Pelor? Však počkej, St. Cuthbert vás všechny srovná B-)
Autorská citace #20
16.1.2008 17:55 - Beny
L.Z.JJá bych neřekl že je to zdlouhavý, kouzel je sice hafo a slotů málo, ale mám rozpracovanej svůj postup a kouzla připravený rychle, většinou to bylo doteď, zrušit strach (páč družina standartně koprněla), posílit válečníka, popř, okouzlit zbraně a pak pomoct v boji a hlavně léčit. Teď máme už schopného barda, kterej tu stránku strachu (psychiky) taky obstojně eliminuje, takže se začínám soustředit víc na ochranná a posilující kouzla a na prudění nepřátel, ono není nad to, když si může klerik zkusit léšit ducha, no nelíbilo se mu to :))), no a samozřejmě léčení. Jak se tu psalo, nerozházejte si kněze, nevíte kdy se bude hodit :) P.S. Prostě Pelor s Tebou. A viš jak mě za toho Pelora má moje rasa ráda? Každej trpaslík mě vítá s otevřenou náručí :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078303098678589 secREMOTE_IP: 18.116.118.198