Tipy a triky

Alnag
29.7.2009 10:28
Aneb když odpravení nepřipadá v úvahu
Autorská citace #21
30.7.2009 08:56 - Jerson
Když se vrátím k tématu - draka jsem hrál jen dvakrát, z toho jednou s ním postavy mluvily, a už to nikdy víc neudělám (i kdybych nakrásně hrál fantasy). V prvním případě ho půlka skupiny chtěla zabít, i když to nebyl nijak zlý drak, u toho druhého už tři leželi na rytířovi (s malým "r"), aby si nehrál na drakobijce a nešel ho zabít - přesněji nešel se nechat zabít. Tenhle druhý drak ale nemluvil, což mi zpětně přijde mnohem lepší přístup než půlhodinové kecání s cílem vynutit si u hráčů respekt.
Autorská citace #22
30.7.2009 11:10 - Akres
Jerson píše:
Spíše mě ale zaujali ti dračí přisluhovači, o nich slyším poprvé. Myslel bych si, že drak jako mocný tvor "všechno vím, všechno znám, všude jsem byl dvakrát a navíc umím kouzlit" nebude potřebovat nějaké podržtašky, kterým stejně nedůvěřuje, a opět jsem se v životě něco přiučil.


No jo ale oni ti podržtaškové jenom zvyšují pocit drakovy nadřazenosti a masírují mu jeho mocné ego. A proč by je měl? Však Alnag psal, že drakova oblíbená činnost je lenošení a spaní. Tak proč by se musel hýbat, aby si sehnal krávy na jídlo když mu to můžou udělat jeho přisluhovači. A kdyby ho nějak podrazili tak myslím, že by drak neměl nejmenší problém je nějakým způsobem totáně zrušit. ;-)
Autorská citace #23
30.7.2009 11:34 - Fibriso
kromě toho, hodně přisluhovačůi žijí s tím drakem z několika důvodů, konkrétně třeba koboldi):
Ví, že v dračím doupěti se je nebude snažit nic a nikdo stále zabít.
Drak je pro ně symbol boha a klaní se mu (SuperEgoMasáž)
drak je taky štastný - má své osobní Egomaséry, pedikůru a další služebníky, o kterých ví že ho nepodrazí a hlavně, koboldi jsou skvělí horníci, což často zajištuje přísun drahých kovů...(superego).
plus jsou pro něj vítaným rozptýlením.
Autorská citace #24
30.7.2009 12:29 - Faire
Ne každý drak je ale IMHO tak primitivní, aby si potřeboval zvedat ego tímhle způsobem. IMHO je to spíše ukázka nevyzrálosti ;) V jistém smyslu.
Autorská citace #25
30.7.2009 12:43 - Fibriso
on to ten drak nevyžaduje, oni to koboldi dělají dobrovolně.
Autorská citace #26
30.7.2009 12:44 - Magus
Ty furt pises IMHO =D
Autorská citace #27
30.7.2009 14:28 - Almi
Pro koboldy je drak cosi jako božstvo :-) A navíc, drak je solo monster, je vhodné mít v rukávu ještě nějaký kanonenfutr či eso, ne? Jen proboha, neprozrazujte Jersoňovi, že ve 4e jsou i nízkoleveloví draci, to už by úplně ztratil iluze...
Autorská citace #28
30.7.2009 14:34 - Nachtrose
Almi píše:
Jen proboha, neprozrazujte Jersoňovi, že ve 4e jsou i nízkoleveloví draci, to už by úplně ztratil iluze...


Tady nejde jenom o Jersona. Kdyz v Dungeon Delve v dungeonu pro lvl 1 postavy byl na konci drak a DMG Kobold Hall ( taky pro lvl 1 ) byl na konci opet drak, tak mi to celou koncepsi draku taky celkem zprotivilo. Drak ma byt neco majestatneho, velkeho, velkolepeho, co nahani hruzu uz jenom jmenem, a na jeji porazeni jsou nutne dlouhe pripravy, ne prerostla jesterka, kterou uslape hrstka lvl 1 poseroutku, co o ni nahodou zakopnou.
Autorská citace #29
30.7.2009 14:41 - Fibriso
ve 4E nejsou Draci, to jsou pouze Monstra... takže je to Ok
Autorská citace #30
30.7.2009 15:14 - Jerson
Teď jsem si vzpomněl ... relativně dlouho jsem hrál za malého dráčka, který se velíhnul z vajíčka a byl adoptován jednou z postav, a to mě dost bavilo. Hlavně když jsem vymýšlel koncept dračích zápisů, tedy jak si dělají "poznámky" tvorové, kteří nepoužívají psací potřeby.
Nicméně z tohoto draka by za pár století vyrostlo něco úplně jiného jak jsou popisovaní draci v článku nahoře.
Autorská citace #31
30.7.2009 15:28 - Lotrando
Jerson píše:
Nicméně z tohoto draka by za pár století vyrostlo něco úplně jiného jak jsou popisovaní draci v článku nahoře.


to asi těžko. chromatickej drak je ovlivněn podstatou elementu, který představuje, je to geneticky daný, on je tvor chladu, ohně, atd.

no a když seš fakt velkej a mocnej a nikdo se ti nemůže postavit, tak trošku ztrácíš potřebu se o něco dělit, nebo být jen opatrný abys někomu neublížil. mouchu taky zabiješ, a nepřemýšlíš o tom
Autorská citace #32
30.7.2009 17:44 - Faire
Lotrando: Dragonlance ;)
Autorská citace #33
30.7.2009 20:20 - Magus
YEAAH!
Autorská citace #34
30.7.2009 20:45 - Blaine
Ad draci v 4ed - dosud pouziti presne 2 draci za 10 levelu... prvni na lvl 2 na SC. Pote co se postavy potaji dostali do pevnosti pomoci svych spojencu koboldu a namorniku (kralem toho kmene koboldu se stal drakorozeny paladin, namornici chteli pryc z toho proklateho mista a tak potrebovali lode) a dostali velitele pevnosti se do nich pustil drak. Zacal je honit, boril zdi a strop pevnosti, zatimco oni zdrhali. Postavy s snim nemohli bojovat, byly uplne vysate, na pokraji vycerpani, nedostatek Healing surgu, zadne Daily atd. Tak zdrhali a zdrahli. Utekli mu no:) Castecne take proto, ze ho navedli nad vodu a pak pri klickovanim a preskakovanim mezi lodkami prikazali namornikum, at ho zkusi trefit siti a stahnout pod vodu. No a tam ho proste umlatili. Teda on se spis utopil, chudacek:(
A druheho zabili na konci jedne kapitoly na 5. lvl.
Dalsiho potkaji pristi tyden v dalsi kapitole, bude to novy metalicky drak - Zelezny. Moc se mi libi a hodi se mi do toho co s nim chci delat:)
Autorská citace #35
30.7.2009 20:46 - Blaine
A co jsem tim chtel rict? (kruci, to slunicko mi dneska vysvitilo mozek...)
Ze i kdyz jsou draci v 4ed brani jako "obycejna" mostra, tak pro moje hrace to tak rozhodne neni, protoze obe dve dosavadni setakni s nimi bylo dost zajimave:)
Autorská citace #36
30.7.2009 21:59 - Beltar
No já potkal draka jen jednou, ve 4.edici v Thunderspire labyrintu, něco bylo špatně, za dvě kola a jeden aktion point sem ho poslal do bloodied, pak dorazil zbytek družiny a bylo po všem.

Ještě ve starém DrD jsme draky měli za něco božského, za 10 let hry jsme nikdy žádného nezabili, tedy kromě jednoho mláděte. Ale zato jsme před nimi často prchali, nebo se je snažili roptýlit ve snaze vykoupit si život. Obzvláště ti ledoví si nás často mrazili do sbírky.
Autorská citace #37
30.7.2009 22:09 - sirien
Rytíř píše:
Že tu není samozřejmá ta úcta k autoritám jako taková, že GM musí hráčům ukázat že zrovna tenhle šéf si jejich úctu zaslouží... místo aby ta úcta byla automatická a on jí popřípadě svým jednáním ztratil, jak tomu je v reálu.

ROFL
Vživotě sem neměl k nikomu úctu z titulu nějaké jeho funkce nebo titulu nebo tak něco (a ano, dostkrát sem kvůli tomu měl problémy navíc). Úcta je pro mě něco co si člověk musí získat.
Nevim, proč by hráči měli mít úctu k postavě, kterou ST nezahraje tak aby si ji zasloužila.

Rytíř píše:
Co říkáš Siriene o referencích již známé NPC na jinou je rozhodně dobrej způsob, nejmíň násilný a účinný, jak si ten respekt a pozici vybudovat i v očích hráčů. Používám to celkem často. :)

Tam konkrétně bylo funny že SenTera znali jako šlechtickýo synáčka se kterym často chlastali, nikdy je ani nenapadlo mu vykat nebo tak něco, z lidí co SenTera znali potkávali jen jeho bližší kamarády, co se s nim nejednou sťali pod stůl... a najednou tam chodí postava co mluví o "lordu Recewen", oslovuje ho "Sire" a zatimco hráči vědí, že je namakanej, tak je ze SenTera po* až za ušima :)
Hezký byly taky následný šokovaný reakce.
Vlasák: Cože? SenTer že by ho jen tak sesnažil na prach?
Quasit: Ten rozchlastanej synáček i něco umí?
Sathel hrající demokracií posedlou postavu k SenTerovi, první reakce po Gormově odchodu: Nebudu ti řikat sire ani ti vykat. A rozhodně se ti nebudu klanět.

Jerson píše:
Tenhle druhý drak ale nemluvil, což mi zpětně přijde mnohem lepší přístup než půlhodinové kecání s cílem vynutit si u hráčů respekt.

No, hrát draka tak respekt vzbudím velmi snadno.
ST: "Potkali jste draka... bla bla bla"
hráč1: "Hele draku, něco neuctivého"
ST: *děsivá hrst kostek dopadá na stůl, letmý pohled, bez možnosti reakce:* Si mrtvej. Drak: "Vychování je základ konverzace, doufám, že nadále podobným... fau-pax... předejdeme..."
Setkání s drakem je prostě něco cool co nemá bejt obvyklý a klidně bych to napálil zplna, kdyby to nějakej hráč nepobral... i když obvykle hraju s lidma co tohle chápou sami a není nutné to takhle hrotit.

Almi píše:
Jen proboha, neprozrazujte Jersoňovi, že ve 4e jsou i nízkoleveloví draci, to už by úplně ztratil iluze...

Osobně mi ta představa rve nervy :( . Drak je mytologicky... prostě... nízkolevelovej drak... éééébléééé...
Kdybych nědy 4e telloval, tak nechám ugrilovat prvního hráče kterej se o nějaký podobný hovadině zmíní. Pod encounter pro desátý level na hranu všech powers žádný draky nevedeu (což nevylučuje dřívější encounter v podobě SC, diplomacie nebo neúspěšného boje a ústupu nebo tak...) :D
Autorská citace #38
30.7.2009 22:19 - Nachtrose
sirien píše:
Kdybych nědy 4e telloval, tak nechám ugrilovat prvního hráče kterej se o nějaký podobný hovadině zmíní. Pod encounter pro desátý level na hranu všech powers žádný draky nevedeu (což nevylučuje dřívější encounter v podobě SC, diplomacie nebo neúspěšného boje a ústupu nebo tak...) :D


Presne muj nazor. I kdyz za dob meho vedeni DrD hraci na lvl 2-3 potkali draka, ale jenom jako zadavatele ukolu ( tusim to byl vodni drak, zmatene dobre presvedceni ).
Autorská citace #39
30.7.2009 22:26 - sirien
Nachtrose píše:
vodni drak, zmatene dobre presvedceni

Samotná představa toho, že někdo veme tak ultimátní bytost s takovejma kontextama mytologie, s takovou mírou moci a tak, a pak jí hraje podle jednoho řádku "přesvědčení", ve mě vyvolává tendenci vzít kudlu do ruky.
Wargameingovej drak "tady máte super enemáka, go on" - fajn. Gameistická obdoba téhož v RPG - fajn. S přípravou odehranej drak se silnym charakterem - super. Cokoliv mezi tim - vraždit.
Autorská citace #40
30.7.2009 22:55 - Nachtrose
Sirien: zmatene dobre presvedceni => nepokusi se postavy hned sezrat ;-)

Btw. co je na tom, kdyz se tu a tam najde drak, ktery ma celkem rad lidi i jinak nez k jidlu? Tak treba tenhle byl celkem pratelskej i k nedaleke rybarske vesnici a kdyz zrovna par (sto)let nespal, tak jim i pomahal.

A cim se vlastne ridis ty, pri vyberu zadavatelu ukolu?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073957920074463 secREMOTE_IP: 3.230.76.153