Tipy a triky

Alnag
21.11.2009 21:30
MerricB na ENWorldu sepsal následujících několik tipů, jak zrychlit souboje ve 4e, které se zvláště na vyšších úrovních začínají trochu vléci. Sám tvrdí, že zvládnul za 3 hodiny i 6 soubojů. Tak třeba o tom i něco ví...
Autorská citace #41
23.11.2009 18:58 - Blaine
Noir: nn, je to half-orc! Protoze:
Ferocious Critical
Prerequisite: 21st level, half-orc
Benefit: Whenever you score a critical hit with
a melee weapon attack, you gain a +4 bonus to
attack rolls and damage rolls until the end of your
next turn.
S critem 19-20 a vetsim mnozstvim utoku je lepsi mit half-orca nez shiftera.
Autorská citace #42
23.11.2009 19:14 - noir
Blaine: Fuj, to je hnus! :o) Teda ten můj ranger je tak suboptimální, až z něj začínám mít radost...
Autorská citace #43
23.11.2009 19:27 - Nachtrose
A to jsem si myslel, jakej ze to jsem powergamer :-)
Autorská citace #44
23.11.2009 23:27 - Alnag
Ty jo, napínavej report. Jsem rád, že to ustáli (i hdyž to byl hard encounter). Jinak ty miniony je asi logické neměnit. Životy se jim nekrátí není důvod zvyšovat zranění...

Škoda, že teď DnDčko neDMuju, mám hroznou chuť to zkusit...

Jinak poznámka bokem - přijde mi, že to lze aplikovat ad hoc
- když je to boj až do poslední krve
- když vám za hodinu jede poslední bus

A nemusí se to aplikovat plošně. Klidně může být nějaký velký bossovský souboj se standardními staty.

Moc díky Kine!
Autorská citace #45
24.11.2009 02:05 - kin
Takže:

Nachrose: taky se těšim na další .)
Ale asi nebude příští týden, jedu na koncert Prodigy a tak nevim jestli budeme hrát...

Lotrando: jo, solo potřebuje svoje side-kicky, jednou jsem se už spálil a tak už na to nezapomínám :D

Ad Bane...nevim, zrovna tohohle boha u sebe moc neřešim. Hráč si vzal jméno podle návrhů u revenantů, kde jsou samý "cool" jména typu Bane, Scourge, Wrath, Fable, Raven atd. :)

WlkeR: taky si myslim, souboj to parádně urychlí, splní svůj účel (odreagování se bitkou, vyčerpání nějakejch těch daily, surgů atd.)

Blaine: Nehodlám to používat furt, ale jak už jsem psal Wlkerovy, zdá se mi to fajn na takový ty rychlý souboje...
A když se to tak vezme, tak na chvíli uděláš "strikery" i z ostatních povolání, dmg budou mít sice stejnej, ale budou zabíjet dvakrát rychleji :D

Alnag: u těch minionů jsem právě došel ke stejnýmu závěru. :)

Jinak, abych to shrnul, líbí se mi to jako nápad, je to funčkní a plní to přesně to, co jsem od toho očekával. Ale jak píše Alnag, nemusí se to používat neustále.
Autorská citace #46
24.11.2009 09:34 - Blaine
kin: pokud ti to vyjde jeste jednou u nejakych jinych encounteru, tak to otestuju taky. Ale bojim se toho, ze by to moji hraci palili az moc rychle. A pak by nadavali, ze to neni zajimavy, protoze to neni vyzva. Hlavne protoze mame leadra, clerica.
Autorská citace #47
24.11.2009 09:36 - Nachtrose
Blaine: tak misto jedne kostky pridej dve, at je to vyzva i pro toho mega healera ;-)
Autorská citace #48
24.11.2009 09:42 - Sethi
Myslím, že v případě Blaneovy skupiny by nezaškodilo přidat pár kostek damage a hp neubírat =P
Autorská citace #49
24.11.2009 09:44 - Nachtrose
Lvl 10 solo monstrum: 350HP, 6d20 basic attack dmg ;-)
Autorská citace #50
24.11.2009 09:48 - Sethi
Nachtrose píše:
Lvl 10 solo monstrum: 350HP, 6d20 basic attack dmg ;-)

Už abych začala hromadit powery, co dominují cíl =)
Autorská citace #51
24.11.2009 09:52 - wlkeR
Hmm, jenom pro úplnost, mohl by mi někdo dát odkaz na článek kde si přečtu, jak -přesně- tahle mechanika funguje, abych si jí nahodou špatně nevyložil? Už jsem sice našel funkci vyhledávání, ale moc si nerozumíme :(
Autorská citace #52
24.11.2009 09:59 - Nachtrose
wlkeR: jestli si dobre vzpominam, tak to na kostce v zadnem clanku nebylo, jen ( tusim ) Alnag spomenul, ze to byl jeden z navrhu asi na ENworldu. A co presne na tom nechapes? HP neminion potvory vydelis dvema a kazde poskozeni, ktere dela, zvednes o kostku. Cili 2d4 -> 3d4; 1d10 -> 2d10 atd.
Autorská citace #53
24.11.2009 10:06 - Merlin
Přišel jsem na výbornou metodu jak urychlit souboj. Dnes to vyzkouším. ve zkratce: Jste mrtví.*




*doplň si dle situace...v bezvědomí
Autorská citace #54
24.11.2009 10:07 - Sethi
Když nad tím tak přemýšlím, mně osobně ani nevadí, když má mít příšera hromadu HP - spíš mě tak nějak frustruje, když ji nelze trefit (teď pominu, že je z pozice leadera tak nějak taky moje starost, aby se ostatní trefit mohli...) - naopak bych skoro řekla, že je prostě hezké, když nějakou dobu vydrží, ale člověk má tak nějak radost z toho, že ji tak hezky okrouhává.
Autorská citace #55
24.11.2009 10:11 - Blaine
Nacht: no doufejme, ze ted po rekonstrukci to bude vypadat lip. Hlavne cleric bude "Soul Reaper", chceme se dopracovat k epic destiny Avatar of Death. Ale ne Raven Queen, ale Nerulla. Ma k tomu vymyslene hodne povedene napady, ktere se mi libi, v predposlednim sezeni me napadla takova improvizace, kdy pri zehnani jednomu nejakemu kojenci prilozil ruku na celo a prenesla se do ditete sila. Zatim neznameho puvodu, ale rozhodne finalni souboj o epicky osud bude mezi "Mini-Dagonem" a jeho novym otcimem Dagonem. Kdo se stane Avatarem a jaka cesta Avatara bude se rozhodne na 20. lvl:)
Autorská citace #56
24.11.2009 10:11 - noir
Ty přece trefuješ skoro vždycky, jen se nejdřív musíš inspirovat pohledem na nepřátelskou krev :o)

Pořád řeším, čím nahradit double sword u beastmastera, powergameři raďte! Zatím váhám mezi double axe a spiked chainem.
Autorská citace #57
24.11.2009 10:14 - Sethi
Služebník Nerulla si támhle žehná, kudy chodí, jo?

Myslim, že budu muset přepracovat Aissčino PR.
Autorská citace #58
24.11.2009 10:25 - Blaine
noir: ja bych si vybral nejakou peknou zbran.:P
Pravy a Levy spar meho Ripper jsou zatim mece, jakmile se dostanu k +5 takt o budou scimitary. V pripade double weapony bych sel do chainu. Kvuli reachi. A kvuli stylu... Hlavne jsi hyena, rozhodne bude lepsi chrestit do toho dabelskeho hyeniho smichu retezem nez vyhruzne mavat sekerou!:)

Ucho22: on je porad jeste knezem Raven Queen. Mame udelany fluff, ze Nerull nebyl uplne znicen a ze se snazi porad ziskat silu zpatky, bohuzel uz neni bohem, ale smrtelnikem. A tak se stava, ze se rodi jako smrtelny a snazi se ziskat svoje bozstvi zpatky. Ale ne kazdy timto zpusobem "pozehnany" smtelnik si uvedomuje, ze je znovuzrozenym bohem a spousta jich jenom slouzila Raven Queen, protoze ta ma rada, kdyz si potencialniho soupere drzi velmi blizko, aby ho mohla kontrolovat.
Autorská citace #59
24.11.2009 10:38 - Merlin
Blaine: :) nech toho...už tak se z combení oloupávám a začínám "vyhořívat" :).
Autorská citace #60
24.11.2009 11:34 - Naoki
Uvažuju jestli u toho dělení HP a přidání kostky nebylo lepší zvýšit dmg jako u zbraní 1d8 ➛ 2d4 ➛ 1d10 ➛ 1d12 ➛ 2d6 ➛ 2d8 ➛ 2d10 popř. nějak to dodělat pro další pokračování řady. Přece jen je rozdíl když z 2d4 uděláš 3d4 než z 1d12 udělat 2d12...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095868110656738 secREMOTE_IP: 18.220.126.5