Tipy a triky

Night of Triumphatorr
15.8.2010 11:08
Záčátečník a DnD 4e
zdravím. S bandou uvažujeme, že bychom si zahráli DnD 4e. Vzhledem k tomu, že existuje hafo knih a doplňku bych se chtěl zeptat co by jste nám (jakožto DnD4 a v podstatě i d20 začátečníkům) doporučili. Zatím jsme hráli klasický dračák, zkusili si české věci typu Stín meče, HF, Shadowrun 2,3,4 ,Střepy snů, WoD (starý i nový) a kdysi dávno i Pána Prstenů (mladá fronta)
Dále se chci zeptat - phb 2 a 3 jsou pokračování PHB 1 nebo obsahují zároveň i informace z "jedniček"? V pár diskuzích tady jsem si přečetl, že existuje spousta errat (a někdo má snad několik "vrstev" dolňkových papírků přilepených v knize, tomu bych se samozřejmě chtěl vyhnout).

EDIT: ještě bych doplnil: uvažujeme mezi DnD4e a Pathfinderem (o kterém víme jen, že je variací starší verze, ale zase je k němu třeba jen jedna kniha).
19.8.2010 12:14 - Quentin
Horacio: Smrt nemůžeš zaměnit s jiným selháním. Smrt nám ve hře vadí. Selhání v questu ne. Smrt ve 4e nepřichází často, fail může.
19.8.2010 12:23 - Horacio
QuentinW: Noir psal, že v některých žánrech smrt nevadí, resp. není důležitá, tak to bylo na něj. Měl jsme na mysli selhání, jehož závažnost je srovnatelná se smrtí, tj. např. nesmrtelná postava je někde navěky spoutána.

Prostě něco ultimátního, aby tam byl ten challenge. Už jsem zase skončil u vysvětlivek ke svým předchozím postům :-/ sakra!
19.8.2010 13:42 - Vaeranias
Noir: Pořád mi vrtá hlavou ten Kukulín. Z jakého překladu to je? Míníš předpokládám Cú Chulainna?
20.8.2010 17:51 - Ebon Hand
Konečně výživná diskuze! Že jsme se načekali od toho paladina na rpgf.. :-)

Myslím, že ti Andtome rozumím, co chceš říci, můj názor je trochu podobný, ač ne stejný. 4e ti dává skutečně úplnou svobodu jak paladina zahraješ, ona ti dává takovou svobodu, že mu nemusíš dávat žádný morální podtext. Přijde mi, že apeluješ právě na toto. Je to hra postavená na budování číselných hodnot a vzájemném kombení doplněno nalejváním desítek životů do zraněných postav.
Stejný trend potkal i magici.
Ale nijak kvůli tomu nehledím na 4e s despektem, každý si může a měl by si vzolit hru, která naplňuje jeho herní očekávání.
Já jsem zatím nepotkal hru, která by byla ideální a tak se věnuji homerulování. Druhak jsem nikdy nebyl příznivec hraní s nabiflovanými pravidly, kde se hráči hádají s DM podle jakého pravidla se mělo co měřit. Vnímám to jako podstatné omezení atmosféry, hráči myslí hlavně na pravidla a jejich aplikaci, u mě je na prvním místě selský rozum a hra.

Quentine: Dobré příspěvky. K tomu umírání. CO jsem zatím v 4e zažil, tak ten pocit ohrožení postav blízkostí smrti je skutečně jen iluze a hráči musí hodně dbát, aby ji nesfoukli jak svíčku, stačí jen drobná hláška, jak nakombí léčení a iluze smrti je ta tam. A uvedené řešení nedělat souboje o život, přece není řešením, je to univerzální řešení všech rpg. Vždyť tato variabilita se užívá ve všech hrách, aby to nebylo furt na jedno brdo.
20.8.2010 21:45 - tuleník
Toto je nejako v nesúlade s Alnagovou poznámkou o podstrelených obranách (zrejme tento problém prichádza na vyšších leveloch).
23.8.2010 13:09 - Ebon Hand
Pro mě je těžké soudit, co je podstřelené, když mi hodně věcí přijde přestřelené. :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091726064682007 secREMOTE_IP: 44.200.141.122