Tipy a triky

Cenda
3.11.2012 14:04
pravidla
Zdravím, měl bych dotaz k pravidlům. Jeden můj hráč hraje za hraničáře a máme menší spor. Rád bych jej vyřešil diplomatičtější cestou než jen že DM má vždy pravdu :) Když si hraničář vybere jestli bude bojovat dvěmi čepelemi nebo lukem, je to závažné? Uvedu příklad. Raději bojuje dvěmi čepelemi a vybírá si podle toho schopnosti, ale jednou za čas se hodí umět i nějakou tu střelbu a on tvrdí, že v pravidlech není napsáno, že by to nešlo, takže svůj dvojitý útok chce používat i na luk a chce si vybírat i nějakých pár schopností s lukem. Je to možné, nebo je mu tato cesta zapovězena?
Autorská citace #1
3.11.2012 14:11 - Geralt
Může bojovat jak oběma zbraněmi na blízko, tak střílet z luku. To se vzájemně nevylučuje a je pouze na hráči, jaké schopnosti (powers) si vybere. Podstatné ovšem je, že si může zvolit pouze jeden bojový styl a profitovat z výhod toho stylu. Schopnosti výlučně spojené s druhým bojovým stylem může používat také, ale už bez výhod jejich bojového stylu.

Dodatek: Některé hraničářovy schopnosti jsou už v základu "obojživelné", třeba jako ten Dvojitý útok (Twin Strike), takže je lze používat zbraněmi na blízko stejně jako lukem.
Autorská citace #2
3.11.2012 20:02 - hadrian
Jj, přímo u schopnosti je vždy napsáno, jestli je to "Na dálku", "Na blízko", nebo je tam oboje. Tedy doufám, že se bavíme o D&D 4e.
Autorská citace #3
3.11.2012 21:26 - ShadoWWW
Prve k variantám (buildům):
překlad PHB, str. 52 píše:

Varianty: Další část podrobněji popisuje každou variantu povolání. Varianta je motiv, nad kterým uvažuješ, když si vybíráš svoje schopnosti. Zvolená varianta (pokud si nějakou vybereš) doporučuje, na jaké vlastnosti by ses měl soustředit a jaké schopnosti by sis měl vybrat na první úrovni a
při zvyšování úrovně.
Varianta se nesnaží omezit vývoj povolání, ale poskytuje určitá vodítka. Pokud chceš být raději bojovník s obouruční sekerou než bojovník, který používá jednoruční zbraň a štít, varianta obouručního bojovníka tě nasměruje na schopnosti, které pro tebe budou nejefektivnější. Můžeš si samozřejmě vybrat i schopnosti strážného bojovníka, ale ty ti pravděpodobně se zvolenou zbraní velkou výhodu nepřinesou. Jsou však velmi výhodné pro bojovníka, který používá štít. Varianty nejsou podmínkou; jsou tu jen na to, aby ti pomohly s rozhodováním.
Každá varianta obsahuje odbornosti (extra odbornost pro lidi je v závorce), dovednosti a schopnosti na vytvoření postavy na 1. úrovni. Jsou však jen doporučené — můžeš si vybrat odbornosti, dovednosti a schopnosti, které se pro tvou vysněnou postavu hodí lépe.

Je vidět, že varianta povolání je vlastně jen pomůcka pro nezkušené hráče, jak si sestavit postavu daného povolání podle určitého archetypu, který by se hráči mohl líbit. Může si však vše volit, jak chce, nemusí se řídit danou variantou. Tvůj hráč si tedy může vybírat schopnosti, jak se mu zlíbí.

Co se týče hraničářova dvojitého útoku, pak máš na mysli nejspíš hraničářovu schopnost zdvojený úder, a jak psal Hadrian, u schopností je potřeba se dívat na konkrétní popis.

Co se týče zdvojeného úderu, tak je to stálá schopnost, používá se na ni standardní akce, a hráč pro její použití musí mít buď dvě zbraně zablízko (v každé ruce jednu), nebo jednu zbraň na dálku - třeba právě luk. Dá se tedy používat tak i tak. Od toho se odvíjí další použití schopnosti:

a) Hráč má dvě zbraně nablízko: Hráč zaútočí jednou zbraní na jednoho tvora a druhou zbraní na druhého tvora, nebo každou zbraní zaútočí na stejný cíl. Útok se bere jako Síla vs. TZ, zranění je dáno vždy kostkou zranění dané zbraně.

b) hráč má zbraň na dálku (např. luk): Hráč zaútočí zbraní buď dvakrát na stejný cíl, nebo na jeden cíl a pak na druhý cíl. Útok se bere jako Obratnost vs. TZ, zranění je dáno kostkou zranění dané zbraně.

Takže sečteno a podtrženo: tvůj hráč má pravdu.
Autorská citace #4
5.11.2012 18:28 - Cenda
díky moc :)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.29261183738708 secREMOTE_IP: 3.237.67.179